Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#26 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by DaffyDuck »

Stoka bosanska! Cuj nema osnova za zadrzavanje :x :x :x :x :x :x

A slucajno da ga optuze za pokusaj ubistva????
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#27 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Sezam »

Muka mi je :x
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#28 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Keiko »

Zubizareta wrote:Stoka bosanska! Cuj nema osnova za zadrzavanje :x :x :x :x :x :x

A slucajno da ga optuze za pokusaj ubistva????
Pa ja, tako i treba. Nek' ide kuci pa nek onda ide jos jednom namlatit' to jadno dijete zato sto je zbog nje dozivio 'neugosnost'. :x (ovo sam sarkasticno napisala da ne bi bilo zabune).

Cuj nema zakonske osnove za zadrzavanje u pritvoru!!! :x :x :x U normalnim drzavama se centri za socijalni rad ukljucuju i istrazuju bilo kakve neobicne povrede na djeci (istina da ponekad i pretjeruju), ali ovo je sasvim suprotna krajnost.

Ima li neko kome se javnost moze kolektivno obratiti sa zahtjevom da se ovo govno (izvinjavam se ali sam krajnje izrevoltirana) strpa u zatvor, i to sa najgorim kriminalcima, gdje mu je i mjesto?
bananavelika
Posts: 24
Joined: 14/02/2013 23:02

#29 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by bananavelika »

Pušten na slobodu? A šta je sa materom?

Hoće li neko da odigra ulogu Dextera samnom? Javite mi se na pm, znam adresu ovog monstruma.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#30 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by stetoskop »

Treba nama Dextera.
U mene rođak podalje od svog mjesta stanovanja razbio žandara, onako solidno, ali nije zadržan u bolnici. I tako rođaku odrediše jednomjesečni pritvor zbog opasnosti da bi mogao biti u bjekstvu ili uticati na svjedoke.

Kako li nema opasnosti od uticaja na svjedoke u ovom slučaju, samo me to zanima.
Ustvari zaboravih, kod nas nasilje u porodici, jedva da je krivično djelo. Veće su kazne za krađu struje ili šume, nego kada neko pretuče dijete. :x
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#31 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by sha_ba »

Halcyon wrote:
zambaklija wrote:naše društvo živi neki čudan moral
Naše društvo je daleko od morala.
oooo da....

ne bi me cudilo da su porodica i komsije znali i da niko nije reagovao nego dok dijete skoro mrtvo ne odnesose u bolnicu... fuj, sta komentarisati, pogotvo poruku nadleznih.... tucite sve, ubijete zene djecu kako god vam to odgovara jer max kazna 48 sati pritvora.... fuj

ovakve treba u zatvor, sa ubicama jer sigurna sam da (nadam se) nisu nimalo blagi sa onima koji maltretiraju djecu i fizicki i seksualno....

maleckoj brz oporavak i dug i sretan zivot sa nekim ko voli i odgaja djecu kako i prilici...
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#32 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by FreakyStyley »

cica vještica wrote:
zambaklija wrote:ima u nas i gore od ovoga,ako se uopšte tako može reći,naše društvo živi neki čudan moral,npr.šuti nepričaj ni o svojoj ni o tuđoj (komšijskoj sramoti)...pogotovu po pitanju sexualnog iživljavanja očeva nad ženskom djecom :x :x znam ja nas jebo ti nas :run:
Istina. Nismo svjesni koliko incesta ima u našoj užoj i široj okolini.
:shock: Po cemu to zakljucujete? Ne provociram, fakat me zanima.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#33 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by uglavnomja »

mozda se nesto i dogodi :shock:

"Nikšić: Oslobađanje nasilnog očuha je kap koja je prelila čašu
Puštanje na slobodu osumnjičenog za brutalno premlaćivanje djevojčice iz Travnika, kap je koja je prelila čašu i ovakve situacije više se ne mogu tolerisati u našem društvu - izjavio je premijer Federacije BiH Nermin Nikšić."

http://www.klix.ba/vijesti/bih/niksic-o ... /130325111
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#34 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by zvrk »

premijeru i svim ucesnicima diskusije savjetujem da u zakonu o krivicnom postupku procitaju sta je pritvor i razloge za zadrzavanje u pritvoru

tad ce vam biti jasnije

a premijer nece pricati gluposti.

nazalost standardi ljudskih prava namecu da je svako nevin dok ne bude pravosnazno osuđen pa tako i ovaj bilmez.

o pravednoj kazni - ruzno je govoriti na forumu
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#35 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by uglavnomja »

nisam pravnik, i neke stvari ne kontam. fino zvuci nevin dok se ne dokaze da je kriv, ali gdje je tu linija?

da li je pusten onaj sto je ubio policajca u reljevu?

da li su norvezani pustili breivika da se brani sa slobode?

da li u americi silovatelji, pedofili, a i svi ostali ostaju na slobodi dok se ne dokaze da je kriv?

valjda postoje u zakonu (ili mogu postojati) zlocini za koje ne postoji pustanje iz pritvora :x :x






samo u ovoj sugavoj zemlji gdje ne postoje ljudska prava ni u jednoj sferi zivota jedino se postuju prava kriminalaca. :x :x
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#36 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by zvrk »

jesam pravnik, ali i covjek
i dugo mi je trebalo da to svarim, ali sam svarila
s ove ljudske strane naravno

pritvor je mjera, a ne sankcija,

a ovdje zaista ne postoji nijedan od zakonskih uslova da ocuh bude u pritvoru.

dakle zakon povlaci liniju nabrajajuci uslove za sta covjek moze biti zadrzan u pritvoru

Sve i da je tuzilac predlozio pritvor, sud ga sigurno ne bi potvrdio


cinjenica je da zrtve imaju manje prava od kriminalaca, ali to nam je standard zastite ljudskih prava

i onaj iz tuzle sto je pobio masu ljudi u busu nije nikada pusten, ali je postojala mogucnost da ponovi djelo
tu povlacim paralelu sa brejvikom ili kako mu je vec ime

kako pisah i ranije
ako je uzeo advokata ovaj bilmez - vrlo vjerovatno da ce traziti sporazum o priznanju krivnje gdje ce on priznati, a dobiti blazu kaznu

to treba sprijeciti i vrsiti pritisak, a ne oko pritvora se za:.... - gubiti vrijeme

a generalno, svi mi imamo odgovornost da sprijecavamo da do ovakve kulminacije dodje

prijavama nasilnika komsija
pa do sirenja svijesti opcenito
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#37 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by uglavnomja »

zvrk wrote:jesam pravnik, ali i covjek
i dugo mi je trebalo da to svarim, ali sam svarila
s ove ljudske strane naravno

pritvor je mjera, a ne sankcija,

a ovdje zaista ne postoji nijedan od zakonskih uslova da ocuh bude u pritvoru.

dakle zakon povlaci liniju nabrajajuci uslove za sta covjek moze biti zadrzan u pritvoru

Sve i da je tuzilac predlozio pritvor, sud ga sigurno ne bi potvrdio


cinjenica je da zrtve imaju manje prava od kriminalaca, ali to nam je standard zastite ljudskih prava

i onaj iz tuzle sto je pobio masu ljudi u busu nije nikada pusten, ali je postojala mogucnost da ponovi djelo
tu povlacim paralelu sa brejvikom ili kako mu je vec ime

kako pisah i ranije
ako je uzeo advokata ovaj bilmez - vrlo vjerovatno da ce traziti sporazum o priznanju krivnje gdje ce on priznati, a dobiti blazu kaznu

to treba sprijeciti i vrsiti pritisak, a ne oko pritvora se za:.... - gubiti vrijeme

a generalno, svi mi imamo odgovornost da sprijecavamo da do ovakve kulminacije dodje

prijavama nasilnika komsija
pa do sirenja svijesti opcenito
meni se cini da se niksic zalaze upravo za promjenu tih nakardnih zakona
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#38 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Incub »

"Tužilac Tužilaštva Srednjobosanskog kantona Mersudin Pružan"- je donio divnu odluku samo sto sad treba ovog istog odvesti sebi na konak....
On je direktni krivac kad ovaj ponovi djelo, premijer je trebao odmah pokrenuti i neki slican postupak u proceduru da i voi iz Tuzilastva pocnu odgovarati za svoje nazovi ponasanje "po zakonu" a napolju puno monstruma
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#39 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by uglavnomja »

Incub wrote:"Tužilac Tužilaštva Srednjobosanskog kantona Mersudin Pružan"- je donio divnu odluku samo sto sad treba ovog istog odvesti sebi na konak....
i dati mu svoje 3-godisnje dijete da se "igra" s njim" :x
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#40 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by zvrk »

uglavnomja wrote:
meni se cini da se niksic zalaze upravo za promjenu tih nakardnih zakona
moralno jesu nakaradni, ali sistemski nisu

ne mogu se svi zadrzati u pritvoru jer bi to onda bila kazna
pa bi nas neko tuzio evropskom sudu
pa bismo ih jos ucinili bogatima odstetom koju im moramo isplatiti

davno je receno: ne trazi milosti na bojnom polju
nit pravde na sudu

al valjda i ova tema govori o nasem mentalitetu
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#41 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Incub »

Da je se desilo njemu u porodici odma bi nasli nesto "po zakonu" da se produzi pritvor....
Ima li Tuzilac imalo ljudskosti pa da imalo razmisli o tome, ne snose nikakvu odgovornost tako da se ovako nekaznjeno ponasaju
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#42 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Incub »

zvrk wrote:
uglavnomja wrote:
meni se cini da se niksic zalaze upravo za promjenu tih nakardnih zakona
moralno jesu nakaradni, ali sistemski nisu

ne mogu se svi zadrzati u pritvoru jer bi to onda bila kazna
pa bi nas neko tuzio evropskom sudu
pa bismo ih jos ucinili bogatima odstetom koju im moramo isplatiti

davno je receno: ne trazi milosti na bojnom polju
nit pravde na sudu

al valjda i ova tema govori o nasem mentalitetu
Zasto ne traze dopunu, promjenu zakona?
Sve se ide linijom "nije moja krivica", "nije zakonski"... ne rade nista i onda se cude kad nam se povratnici u vrsenju krivicnih dijela setaju vani do slijedeg djela
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#43 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by zvrk »

procitajte zakon pa onda komentarisite

a ne napamet pricati, iako nam je to svojstveno
jel stvarno mislite da ima mjesta u zatvorima za sve te ljude?

na kraju krajeva, premijer je djelimicno odgovoran za belaje sto nemamo zatvorske kapacitete jer je i to u nadleznosti nekog od ministarstava

pa sta sad?

necu vise komentarisati, samo cu opet reci: procitajte prvo ono sto komentarisete

a onda skoncentrisite snagu da ovaj bilmez dobije adekvatnu kaznu i da se nijednom djetetu vise ne ponovi ovo
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#44 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Oligarh »

zvrk wrote:
uglavnomja wrote:
meni se cini da se niksic zalaze upravo za promjenu tih nakardnih zakona
moralno jesu nakaradni, ali sistemski nisu

ne mogu se svi zadrzati u pritvoru jer bi to onda bila kazna
pa bi nas neko tuzio evropskom sudu
pa bismo ih jos ucinili bogatima odstetom koju im moramo isplatiti

davno je receno: ne trazi milosti na bojnom polju
nit pravde na sudu

al valjda i ova tema govori o nasem mentalitetu
Ovo KD ima sva obilježja djela protiv života i tijela! Po analogiji tvog rezonovanja, ni za ubice se onda ne bi odredjivao pritvor.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#45 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Keiko »

zvrk wrote:
uglavnomja wrote:
meni se cini da se niksic zalaze upravo za promjenu tih nakardnih zakona
moralno jesu nakaradni, ali sistemski nisu

ne mogu se svi zadrzati u pritvoru jer bi to onda bila kazna
pa bi nas neko tuzio evropskom sudu
pa bismo ih jos ucinili bogatima odstetom koju im moramo isplatiti

davno je receno: ne trazi milosti na bojnom polju
nit pravde na sudu

al valjda i ova tema govori o nasem mentalitetu
Jeste, ali se valjda moze zadrzati u pritvoru dok traje istraga. Logicno bi bilo da istraga traje sve dok se ne utvrdi tezina nanesenih povreda djevojcici. Dobar tuzilac bi trebao biti u stanju to razvuc' godinama ako je potrebno, samo da ovaj kreten ne izadje opet na ulicu.

Cisto sumnjam da bi europski sud za ljudska prava presudio u korist bilo koga ko je u stanju skoro na smrt premlatit' trogodisnjakinju.
Last edited by Keiko on 25/03/2013 19:20, edited 1 time in total.
Incub
Posts: 705
Joined: 16/04/2007 15:44

#46 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Incub »

Odlicno receno,
Znamo svi da u svakom pravilu, zakonu ima izuzetak- znaci Tuzilac ili nije znao (prije ce ovo biti) ili nece da koristi ovlasti
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#47 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by CaneBos »

Dobro ovaj rece..treba nama Dexter. Drugacije, nema rezultata. Sistem je toliko manjkav da je kontraproduktivan kao sto i vidimo, ne samo na ovom slucaju.
U ovom vremenu tolike medijske eksponaze i nacina prenosa vijesti i informacija, kod ovakvih slucajeva, prvo treba oblijepiti slike i uze i sire familije, da ih mozemo hraknuti onako kolektivno dje god ih vidimo, na tv-u, u novinama, internetu, plakatima..pa im onda postaviti jednu Veliki Brat tv ekipu pred kucna vrata da ih malo pratimo 24 online da ne mogu glave kroz vrata promolit'...ni da im se zaborave imena u javnosti u narednih 20-30 godina najmanje.

Kad vec drzava ne sankcionise ovaj horor i bezumlje..onda makar mediji kao najuticajnije javno oruzje trebaju ogoliti ovaj ljudski sljam.

A da nam je jedan Dexter..ja bi volontirala da cistim iza njega..
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#48 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by topcam »

Zatražio dopunu zakona
Nikšić: Oslobađanje nasilnog očuha je kap koja je prelila čašu
Puštanje na slobodu osumnjičenog za brutalno premlaćivanje djevojčice iz Travnika, kap je koja je prelila čašu i ovakve situacije više se ne mogu tolerisati u našem društvu - izjavio je premijer Federacije BiH Nermin Nikšić.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/niksic-o ... /130325111

"Iako čvrsto vjerujem da se i prema sadašnjim zakonima takve monstrume u toku istrage može i mora držati u pritvoru, zatražio sam od federalnog ministra pravde da pokrene proceduru izmjena i dopuna svih zakona koje je nophodno promijeniti kako bi se jasno propisala obaveza pritvaranja ovakvih osoba, koje ne zaslužuju da ikada budu pušteni na slobodu, a kamoli da u pritvoru ostanu svega jedan dan i suđenje čekaju na slobodi", ističe se u Nikšićevoj izjavi.
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#49 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by bebeSa »

Da li je ovo stvarno kap koja je prelila casu? Koliko slicnih slucajeva nije poznato javnosti?
Sta ce se sad desiti, hoce li iko od odgovornih ovakve stvari pokusati staviti u zakon ispod ili iznad linije po kojoj su svi nevini dok se ne dokaze krivnja. Za ovaj slucaj je vec receno da su susjedi znali da je kabadahija, pa zar to nije dovoljno tuziocu da zatrazi pritvor da recimo ne utice na svjedoke. Vec kabadahiju zamisljam kako prijeti komsijama i familiji i nece garant niko svjedociti da je zli monstrum koji ce mozda ponoviti zlocin a onda je pitanje hoce li dijete prezivjeti, ne daj Boze.

Nisam za Dextera, ali sam definitivno za vracanje ovlasti policiji, barem toliko da ih se ovakvi pocnu bojati.
Ljudska prava (u ovim nasim zakonima), po meni, prestaju onog trenutka kad prestanes biti covjek!
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#50 Re: Reakcija na vijest o premlacivanju 3godisnje djevojcice

Post by Ludzak »

To treba streljat. Ne vredi taj zivjet.
Post Reply