POSAO CALL-AGENTA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

rullee1992
Posts: 5
Joined: 21/03/2013 20:37

#1 POSAO CALL-AGENTA

Post by rullee1992 »

E ljudi...treba mi par savjeta, jucer sam bio na razgovoru za posao call-agenta, neka firma me zvala zove se easy group d.o.o, njeno sjediste je u Sarajevu, pa sada zeli prosiriti trziste u Zenici, Banja Luci i Tuzli...Ja sam se javio na taj posao preko portala posao.ba, uslov za posao je bio poznavanje njemackog jezika i poznavanje rada na racunaru, sad me interesuje cime se te firme bave ako neko zna?
rullee1992
Posts: 5
Joined: 21/03/2013 20:37

#2 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by rullee1992 »

ajde ljudi, pomagajte!!!!, treba mi Vasa pomoc?
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#3 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by purgatorio »

To je neki fazon da je u Njem zabranjeno, pa oni odavde zivkaju i nude ljudima akcije platiš dvoje dobiješ jedno. Tako sam ja čuo.
rullee1992
Posts: 5
Joined: 21/03/2013 20:37

#4 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by rullee1992 »

aham, a mislim zasto je potrebno poznavanje njemackog jezika, nije valjda da sad trebas pricati na njemackom dok prodajes???
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#5 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by hzsa22 »

Naravno da trebas. Ne's prodavat' u nekoj nani u Travniku nego u Hamburgu.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#6 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by minjonja »

rullee1992 wrote:aham, a mislim zasto je potrebno poznavanje njemackog jezika, nije valjda da sad trebas pricati na njemackom dok prodajes???
pa naravno. zoves nijemce.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

rullee1992 wrote:aham, a mislim zasto je potrebno poznavanje njemackog jezika, nije valjda da sad trebas pricati na njemackom dok prodajes???
Naravno, poznajem ljude iz par firmi koji se godinama bave tim biznisom u BiH i znam da su tražili visoko znanje jezika kako u govoru tako i u pismu. Znam isto tako da su kriteriji u pojedinim firmama strašni, odnosno targeti visoko postavljeni (minimalan broj ugovora koji moraš napraviti u toku mjesec dana), znali su obećavati kule i gradove ali kada dođe vrijeme isplate onda je druga priča. Bilo je naravno i pozitivnih primjera ali na našu žalost mnogo manje.

Sretno.
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#8 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by Obuca9 »

rullee1992 wrote:aham, a mislim zasto je potrebno poznavanje njemackog jezika, nije valjda da sad trebas pricati na njemackom dok prodajes???
Ma jok majstore, to su internacionalne firme, nazoveš Švabu, a pričaš mu na ruskom.
rullee1992
Posts: 5
Joined: 21/03/2013 20:37

#9 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by rullee1992 »

tako znaci, mislim meni jezik ne predstavlja problem, jos me interesuje , kakve mogucnosti nude te firme, misli da li su one na dobrom ili losem glasu?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#10 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by minjonja »

rullee1992 wrote:tako znaci, mislim meni jezik ne predstavlja problem, jos me interesuje , kakve mogucnosti nude te firme, misli da li su one na dobrom ili losem glasu?
na losem jer ljude varaju, penzionerima zadnji dinar uzimaju, prodaju muda pod bubrege. imam nekoliko poznanika koji su radili u tim firmama. neki nisu mogli podnijeti da tako lazu pa su odustali, drugi su dogurali do neke funkcije supervizora.
XS00
Posts: 1
Joined: 21/03/2013 21:31

#11 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by XS00 »

Easy group se ipak malo razlikuje od ostalih call centara , jer je ipak rijec o Teleshopu.
Znaci radi samo sa postojicim musterijama, njima prodaje nove neke produkte ili cak samo primas pozive, ne moras ti nokog zvati. Koliko znam i sa platama sa redovni ,kao i sa placanjem doprinosa.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#12 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by un1ted »

XS00 wrote:Easy group se ipak malo razlikuje od ostalih call centara , jer je ipak rijec o Teleshopu.
Znaci radi samo sa postojicim musterijama, njima prodaje nove neke produkte ili cak samo primas pozive, ne moras ti nokog zvati. Koliko znam i sa platama sa redovni ,kao i sa placanjem doprinosa.
Wow hvala sto si odvojio vremena da seregg i da nam to kazes

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
User avatar
Charlama
Posts: 87
Joined: 16/01/2013 01:06
Location: Sarajevo

#13 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by Charlama »

Moras dobro znati njemacki,i naravno da budes dosadan i uporan,da znas dati odgovor na sve.Imas svoj telefon i zivkas ljude i uvjeravas ih u to,i imas ja mislim papir kao podsjetnik za neka pitanja tih ljudi...itd..
A za platu ja mislim da ako je plata npr 700km dobijes vise ako sklopis vise ugovora. :wink:
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#14 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by crnoplavo »

rullee1992 wrote:aham, a mislim zasto je potrebno poznavanje njemackog jezika, nije valjda da sad trebas pricati na njemackom dok prodajes???

ma ko ih yebe, nek nauce bosanski
rullee1992
Posts: 5
Joined: 21/03/2013 20:37

#15 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by rullee1992 »

AHAM, HVALA VAM SVIMA NA POMOCI
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#16 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by lajkujMe »

Jos da dodam da traze "vrhunski Njemacki", tecno izgovaranje i izjasnjavanje, bez dijalekta i naglaska.

Znaci ono sto si naucio u osnovnoj i srednjoj nije ni blizu dovoljno
User avatar
bellinna
Posts: 28
Joined: 03/07/2011 15:15

#17 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by bellinna »

Zna li iko gdje se nalazi ovaj EasyGroup u Sarajevu. Pozvana sam na razgovor, ali pojma nemam gdje su, a i kako sam bila u zurbi zaboravila upitati. :-? :-? :-?
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#18 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by Urban B. »

Oni mjenjaju imena ko normalni ljudi carape!

Ako si pozvan otidji vidi,al ne vjeruj ni 10% onog sto ti pricaju jer vecinu slazu,na pocetku sve divno-krasno(prvi mjesec),obecavaju platu,bonus ma sta sve ne al kasnije ti uzimaju i za najmanju sitnicu.
Radio sam i ja ovo pa znam,to ti je najbolja varijanta da uzmes pare mjesec-dva i da bjezis :D
User avatar
4ena
Posts: 7
Joined: 23/01/2013 13:45

#19 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by 4ena »

Zanima me da li kod ovih call centara mogu svojevoljno napustiti posao ili postoji neki obavezujuci vremenski period koji moram provesti tamo, u slucaju da mi ne odgovara posao pa da zelim napustiti? Je li neko radio u Easy Group-u? Kolika je zarada? Kod nekih pise da se zarađuje do 1000KM+provizija.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#20 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by veljaca »

bellinna wrote:Zna li iko gdje se nalazi ovaj EasyGroup u Sarajevu. Pozvana sam na razgovor, ali pojma nemam gdje su, a i kako sam bila u zurbi zaboravila upitati. :-? :-? :-?
Avaz Twist Toranj - 29 sprat ....
iphon
Posts: 1
Joined: 11/11/2013 20:26

#21 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by iphon »

zanima me je li iko ovdje na forumu ima iskustva sa ovim call centrom WHITE SHEEP SOLUTIONS , od kad do kad je radno vrijeme , i je li zaista plata fiksna 1100 KM ... vidim na posao. ba stalno traze nove radnike, pa mi cudno sto svaki mjesec traze nove radnike, je li toliko tesko , ne placaju , ili u cemu je to...fazon????????
u
Casual_boy
Posts: 45
Joined: 10/01/2010 18:48

#22 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by Casual_boy »

jel ima neko neki kontakt broj easy call ?
hvala unaprijed
it is I, lekler
Posts: 20
Joined: 02/08/2013 11:16
Location: Na privremenom radu na dunjaluku

#23 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by it is I, lekler »

iphon wrote:zanima me je li iko ovdje na forumu ima iskustva sa ovim call centrom WHITE SHEEP SOLUTIONS , od kad do kad je radno vrijeme , i je li zaista plata fiksna 1100 KM ... vidim na posao. ba stalno traze nove radnike, pa mi cudno sto svaki mjesec traze nove radnike, je li toliko tesko , ne placaju , ili u cemu je to...fazon????????
jesi li saznao šta za ovu firmu, radio kod njih, čuo......našao sam taj oglas i razmišljam da li da se prijavim, ali sam u nedoumici iz razloga koje si naveo....
User avatar
say_cheese
Posts: 456
Joined: 15/07/2013 13:49

#24 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by say_cheese »

rullee1992 wrote:
jucer sam bio na razgovoru za posao call-agenta,
... sad me interesuje cime se te firme bave
:?: pa zaboga, o cemu ste onda pricali?
User avatar
jaxxx
Posts: 616
Joined: 24/03/2012 09:49
Location: San Siro

#25 Re: POSAO CALL-AGENTA

Post by jaxxx »

iphon wrote:zanima me je li iko ovdje na forumu ima iskustva sa ovim call centrom WHITE SHEEP SOLUTIONS , od kad do kad je radno vrijeme , i je li zaista plata fiksna 1100 KM ... vidim na posao. ba stalno traze nove radnike, pa mi cudno sto svaki mjesec traze nove radnike, je li toliko tesko , ne placaju , ili u cemu je to...fazon????????
u
WSS radi za neku njemačku firmu, radiš od pola 9 do pola 6, plata nije fiksna, 1200 KM je samo ako prodaš određeni broj ugovora, ako prodaš manje - manja plata. Dobijaš listu brojeva telefona ljudi iz njemačke koje su švabe već zvale ali su ih odje#ali pa ih ti sada ponovo moraš pokušati ubijediti da kupe bilo produkt ili uslugu.

Mlad je tim ljudi, nije loše okruženje ali ja lično se ne bih baš upustio u taj posao ukoliko misliš samo od njega da živiš zbog već navedenog uslova da prodaš određeni broj ugovora.
Post Reply