Bracno putovanje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#1 Bracno putovanje

Post by Traktor` »

Za pocetak, molio bih moderatore da ne zakljucavaju temu, a ako sam fulio podforum, onda da prebace temu gdje treba...jako mi je bitno da cujem savjete raje...

Ja ljudi imam te neke slatke muke, pa bih molio raju za malu pomoc, pogotovo one koji su vec u braku i koji su prosli sve ovo...uglavnom zenim se krajem maja, sve sto je bilo za dogovoriti, uglavnom je dogovoreno (mjesto, tamburasi, odijelo, vjencanica, torta itd.), ali nikako da skontamo gdje cemo na bracno putovanje...da imamo novca na bacanje, nemamo, jer smo dosta toga planirali da ulozimo u stan, tj. da ga renoviramo i to...za bracno putovanje raspolazemo sa otprilike 2000-2500 KM (bez dzeparca, jer smo i za to posebno izdvojili novac)...molio bih vas za neke prijedloge gdje otici na bracno putovanje krajem maja, a da tu gdje odemo imamo nesto i vidjeti i da je to neki grad na moru...u obzir ne dolaze nikako Turska, Egipat ili Tunis, tako da bih vas zamolio da te tri drzave preskocite...

HVALA :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2 Re: Bracno putovanje

Post by plain vanilla »

Prvo cestitam

a drugo, moj prijedlog je nepravedno potcijenjena Albanija :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#3 Re: Bracno putovanje

Post by zlo zlo »

zanimljiva tema.. :D

http://www.megapopust.hr/putovanja malo razgledaj..ako ti se koja destinacija svidi, nesto moš i uštedit :D ..ovo meni super stvar.
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#4 Re: Bracno putovanje

Post by Traktor` »

zlo zlo wrote:zanimljiva tema.. :D

http://www.megapopust.hr/putovanja malo razgledaj..ako ti se koja destinacija svidi, nesto moš i uštedit :D ..ovo meni super stvar.
ovo mi se svidja...ali koliko je sigurna ova stranica i svi ovu popusti?? :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5 Re: Bracno putovanje

Post by zlo zlo »

uglavnom znam dosta ljudi da koristilo i sve samo pohvale na racun ovog, moze se dosta uštedit.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#6 Re: Bracno putovanje

Post by zlo zlo »

molim kolegu tvrleta da uprati ovu temu... vrijeme ti je da zenis Saru :D :D
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Bracno putovanje

Post by drndalo »

Barcelona... Krajem maja 23-30 maj, se mogu 2 karte naci Croatia-om iz Sarajeva za Barcelonu i nazad za oko 470 EUR zajedeno. Za resto para mozete sasvim sigurno naci fin smjestaj...
convict
Posts: 2993
Joined: 10/02/2008 01:20

#8 Re: Bracno putovanje

Post by convict »

.
Last edited by convict on 18/02/2014 00:10, edited 1 time in total.
kale_rmcf
Posts: 35
Joined: 26/11/2012 00:10

#9 Re: Bracno putovanje

Post by kale_rmcf »

ako niste najbolji s lovom preporucujem plitvicka jezera, nekoliko dana, obilazi se vozom i camcem ja mislim, cuo sam da bude prelijepo, nije puno skupo a kazu da je predivno :)
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#10 Re: Bracno putovanje

Post by pearlica »

Traktor` wrote:Za pocetak, molio bih moderatore da ne zakljucavaju temu, a ako sam fulio podforum, onda da prebace temu gdje treba...jako mi je bitno da cujem savjete raje...

Ja ljudi imam te neke slatke muke, pa bih molio raju za malu pomoc, pogotovo one koji su vec u braku i koji su prosli sve ovo...uglavnom zenim se krajem maja, sve sto je bilo za dogovoriti, uglavnom je dogovoreno (mjesto, tamburasi, odijelo, vjencanica, torta itd.), ali nikako da skontamo gdje cemo na bracno putovanje...da imamo novca na bacanje, nemamo, jer smo dosta toga planirali da ulozimo u stan, tj. da ga renoviramo i to...za bracno putovanje raspolazemo sa otprilike 2000-2500 KM (bez dzeparca, jer smo i za to posebno izdvojili novac)...molio bih vas za neke prijedloge gdje otici na bracno putovanje krajem maja, a da tu gdje odemo imamo nesto i vidjeti i da je to neki grad na moru...u obzir ne dolaze nikako Turska, Egipat ili Tunis, tako da bih vas zamolio da te tri drzave preskocite...

HVALA :)
Italija i Francuska su romanticne i preporucila bih im vam prije nego sto dobijete djecu jer nije bas prakticno sa malom djecom hodati i razgledati okolo, zato iskoristite sansu sada da to uradite, imacete fine uspomene narednih 20 godina ili dok se djeca ne osamostale ;-) .

Te dvije zemlje su dosta skupe ALI znam jedan par... isli su svojim autom i ponijeli sator te kampovali 2 dana na jednom mjestu 2 na drugom i sve tako vidjeli sve i svasta za malo para. Na kraju covjeku uspomene ostanu gdje je bio i sta je vidio a u kojem je hotelu bio :mrgreen: Ako naletite na jedfine hotele ili b&b mozete malo odsjeti tamo ne morate samo pod satorom. Licno nisam nikada kampovala ali sam cula od drugih da su danasnji kampovi super opremljeni, moderni, cisti itd. Googlaj! Inace mozete naci male b&b izvan tipicnih tursitickih mjesta oni su dosta jeftiniji.

Image

Ako se odlucite za Italiju i krenete autom mozete napraviti stop u Istri tamo imaju dobre konobe na selima sa hranom za 10 a niskim cijenama, hrana se obicno tu i uzgaja i sprema tako da je sve (bas sve od mesa do povrca) lokalno, probajte i tartufe, ima tu i romanticnih mijesta za prenociti. Mozete i napraviti dnevni izlet na Titove Brijune pa nastaviti za Italiju (imaju iz skoro svih istarskih gradova ponude za brijune). U Italiji mozete svratiti u Veneciju na jedan dan, ne morate prenociti tamo prenocite negdje izvan Venecije.

Image

Plaza imas i u Istri i u Italiji pa proguglaj sta vam najbolje odgovara. Ako vas nista drugo osim plaza ne interesuje onda idi u Tursku dobices najvise za najmanje para!

Portofino Italija
Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#11 Re: Bracno putovanje

Post by P308 »

Pa sta dolazi tacno u obzir? Da li bi vise voljeli biti pored mora ili to ne igra nikakvu ulogu?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12 Re: Bracno putovanje

Post by Velkoski »

User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#13 Re: Bracno putovanje

Post by MedenoSrce »

tracni samo da cestitam i pozelim sve najbolje u zajednickom zivotu ... Albanija, Grcka, Italija, Portugal ...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#14 Re: Bracno putovanje

Post by Not My Idea »

Kako mislis-zenis se? Pa ko ce nam sad prepricavat dejtove?


Nek ti je sa srecom. :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#15 Re: Bracno putovanje

Post by minjonja »

ja bih ti preporucila krstarenje. brodovi sami po sebi imaju takav sadrzaj da ne moras izlaziti sa njih, a usput vidis skoro sve drzave koje su ti ovdje spomenute :D
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#16 Re: Bracno putovanje

Post by GaRGa »

za 2500 KM mozete i do Dubai-a
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#17 Re: Bracno putovanje

Post by sha_ba »

sa srecom traktorE :)

ne zaboravi nas tamo na temi ;)

a destinacija... ako ste za more i to jug Francuske je cool.. ako ste za gradske posjete, Pariz, London, Bec...

i da, poljubi mladu u usta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#18 Re: Bracno putovanje

Post by azurna_obala »

User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#19 Re: Bracno putovanje

Post by Traktor` »

eh raja...mi smo se odlucili gdje cemo i sta cemo, pa samo da to podijelim s vama...mozda se jos neko odluci na to...

uzeli smo krestarenje sa Costa Serena brodom i relacija nam je Rim - Palermo - Palma de Majorka - Valensia - Marsej - Savona - Rim...putovanje je 7 noci i 8 dana...a cijena za dvoje je oko 1600 KM + prevoz do Rima i nazad...da ne bih sad reklamirao agenciju, koga interesuje, neka mi se javi na PP... :D
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#20 Re: Bracno putovanje

Post by sha_ba »

Traktor` wrote:eh raja...mi smo se odlucili gdje cemo i sta cemo, pa samo da to podijelim s vama...mozda se jos neko odluci na to...

uzeli smo krestarenje sa Costa Serena brodom i relacija nam je Rim - Palermo - Palma de Majorka - Valensia - Marsej - Savona - Rim...putovanje je 7 noci i 8 dana...a cijena za dvoje je oko 1600 KM + prevoz do Rima i nazad...da ne bih sad reklamirao agenciju, koga interesuje, neka mi se javi na PP... :D
:thumbup: nek je vama sretno :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#21 Re: Bracno putovanje

Post by VenomousV »

Traktor se zeni :o

nek je sa srecom :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#22 Re: Bracno putovanje

Post by minjonja »

ja ga znam kao cyclone :zoka:

lijepo se provedite :)
sombra
Posts: 111
Joined: 04/01/2008 10:03

#23 Re: Bracno putovanje

Post by sombra »

Toskana, Sicilija, Portugal, Andaluzija... spoj romantike, lijepog vremena i kulturnih obilazaka.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#24 Re: Bracno putovanje

Post by zlo zlo »

e da..ako niste navikli na vodu, puno tableta uzmite, dok vas safata morska bolest :D :lol:
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#25 Re: Bracno putovanje

Post by Erzsebet »

Zapadna Kenija, pojas Kisumua, imaš preko Turkish Airlinesa karte za oko 650 € do Nairobija i nazad, i treba ti još karta Nairobi - Kisumu, to leti Kenyan Air (ili kako se već zove kompanija)... Nećeš nikad zaboraviti putovanje, a možete odsjesti u hotelu Makedonija, drži naš čovjek iz Ohrida :).
Post Reply