Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6701 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

Image
Image
O ovome pricam
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#6702 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by morelSeLezat »

zippoo87 wrote: 06/04/2021 20:49
morelSeLezat wrote: 06/04/2021 20:11
nlt wrote: 25/02/2021 18:33 A baš bicikla se od početka korone prodaju ko luda. Koje god mi je zapelo za oko otišlo je u par dana, ne stigneš ga mi pogledati. Samo vidiš završeno :(
Ima li kakva prodavnica/osoba pouzdana, da radi zamjene, da mu dam 2 bicikla za jedno bolje :mrgreen:
Posto pratis to na piku bicikla da nisi na koga takvog naletio
Tesko ces to realizovati na taj nacin...a ako bi ti i uzeo neko,cijenio bi fino ispod cijene...
Najbolje postavi oglase na olx,za svako pojedinacno...napravis fine slike,opises stanje i sve i stavis realnu cijenu i to je to.

Ovo tvoje sto nudis je kao ono...dajem dvije lose zene,za jednu dobru :D...pa se postavlja pitanje,zasto bi neko dao svoju dobru,za dvije lose :lol:
Ma nisu ona ni losa, samo sto sam konto udomiti ova dva za bolje a onda kupiti jos jedno da zamijeni ovo drugo :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6703 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

foxlife wrote: 06/04/2021 21:22
zippoo87 wrote: 06/04/2021 20:53
foxlife wrote: 06/04/2021 16:20 mozda nisu klasicni prevaranti al meni je prevara kad prodavnice i "prodavnice" imaju proizvod za prodaju a nemaju na stanju
Ovo ne bi bilo izrazeno kao sada,da recimo OLX zabrani reklamiranje robe koju nemas na stanju ali njih to ne zanima...oni su "posrednik" :D
A u biti,oni su klasicni profiteri...dok kapa lova do krova,nista ih ne zanima,jer radnje placaju mjesecno pretplatu i njima je to dovoljno da ih pustaju da objavljuju sta god oni zele,iako nista od toga nema na stanju
Pa ja bukvalno onda mogu staviti 160000 artikala i ko god nazove kazem nema ili doci ce uskoro
maksimalno onoliko koliko je dozvoljeno za odredjeni status koji platis ali nacelno da...objavis 100 artikala i niti jedan nemas na stanju i nikom nista :D
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6704 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

foxlife wrote: 06/04/2021 21:31 Image
Image
O ovome pricam
pa znam sve
ja ljetos trazio masinicu za sisanje pasa...i javio se na desetak oglasa...ono sve isti odgovor...nema niko taj model ali mi nude neki drugi i ja jednog pitam ovako kao i ti i covjek mi objasnio,kaze tamo gdje svi mi kupujemo nema tog modela,ima neki drugi...a kada pitam zasto ne skinu sa olxa...valjda za radnje ima neko placanje kreditima za objavu oglasa i onda oni svi drze te oglase aktivne a kada dodje druga roba,edituju i promijene potpuno oglas,kategoriju i sve...
ALi opet ponavljam...ovo je problem OLXa koji to dozvoljava a do prodavaca je sto ovako gube ozbiljnost i profesionalizam
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6705 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

oni bi da se jebu a da im ne udje
sto onda objavljuju nesto sto im dolazi sporadicno
sto ne napisu konkretno prodaja zvucnika svih vrsta i sl pa napisu sony kenwood alpine i sl
to je bar 100% postenije pa ti mozes pitati imate li taj i taj
imamo nemamo
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6706 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

pa vecina je nepismena kao i u zivotu...a i OLX radnje kada otvori seljadija,isto ti dodje :D
sto se tice obnavljanja...OLX radnje imaju automatsku obnovu artikala svaki mjesec i zato se to stalno vrti,iako nekada se obnavlja model necega star 3 godine i logicno je da ga nema ali slabo ko vodi te radnje i evidenciju...ono radnik mozda neki bio zaduzen za to,pa otisao ili dobio otkaz ili nesto i ostalo,vise niko to i ne cacka ...imas i ovakvih situacija...ja licno dosao u firmu,koja je imala ovako neki znj profil i radnik odnio sa sobom sifru haha
ima tamo svega jbga...ja sam svaki dan na olxu,sta se svaki dan nagledam,za plakati :D

najjace mi je kada opisuju stanje artikla...kaze odlicno ocuvan,ispravan...a na slici recimo mobitel potpuno slupan,display otisao u komadice ...ovakvih primjera imas svaki dan :D
ili kaze sve radi...a na displayu od telefona pola displaya crno,od pada ili od puknuca :D
Ovako je manje vise za sve artikle...samo ko redovno prati to haha

pisao sam vise puta na ovakvim temama...meni je OLX ogledalo drustva...to je pravo stanje i dijagnoza...jer tamo ima svih klasnih grupa
80% ljudi koji prodaju nesto na olxu su potpuno nepismeni i gramaticki i tehnicki tj. strucno ali to im nije prepreka da prodaju sve i svasta a to sto ne znaju sta prodaju,e to nije njihov problem
onda oglasi kako su nepismeni i bez ikakvih informacija o artiklu...napise prodajem mobitel,uslika ga iz daljine ugasenog i to je to ...pa ti gataj sta on prodaje :D
posaljes mu poruku,koji je model...on ti odgovori "samsung" ...pa ti opet napises koji model,koliko memorije...pa on opet odgovori sa jednom rijecju...pa ti opet pitas...umjesto da fino napise u oglasu sta prodaje i da niko ne gubi vrijeme.
jedino seljadija zna oko para...ne zna sta prodaje ali zna po kojoj cijeni prodaje :D

Danas mi se javio lik,nudi mi nokiju 7.2 i reko koja je cijena...kaze dao bi ti za 700 KM :lol: :lol:
reko idi na olx i vidi koliko kosta nov model...kaze ja sam ga platio 850 KM hahah
a prvo kaze da je dobio telefon a onda kaze da ga je platio 850 KM ...samo sam se slatko nasmijao na ove njegove gluposti.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6707 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

hopi wrote: 06/04/2021 21:05
Black swan wrote: 06/04/2021 21:00 Tuzlanska knjiga ba nema nikad nista na stanju sto me zanima al ih to ne sprecava da obnove artikal
ma brdo radnji tako rade
ja prolšo lejto tražio gume, vidim koje mi odgovaraju nazovem kaže nema, pa reko kako nema tek objavljen artikal, ma kaže nije to relevantno ne pratimo to
To im je jeftina reklama
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#6708 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nlt »

morelSeLezat wrote: 06/04/2021 20:11
nlt wrote: 25/02/2021 18:33 A baš bicikla se od početka korone prodaju ko luda. Koje god mi je zapelo za oko otišlo je u par dana, ne stigneš ga mi pogledati. Samo vidiš završeno :(
Ima li kakva prodavnica/osoba pouzdana, da radi zamjene, da mu dam 2 bicikla za jedno bolje :mrgreen:
Posto pratis to na piku bicikla da nisi na koga takvog naletio
Znam da si mogao u mbike raditi zamjenu staro za novo, ali pod kojim uslovima zaista ne znam
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#6709 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nepass1 »

Haj kad i nema na stanju odg ti tako i ides dalje

Ja kupujem kontroler za ps4, kaze nemam trenutno. Lik kod kojeg sam prije kupovao igrice. Kaze mi bice za sedam dana. Ok cekam te. Javim se za sedam dana kaze danas sutra. Javljam se sutra, nije jos stiglo. I naravno popizdim. Jebes me deset dana.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6710 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Ma svi rade preko dobavljaca, pa onda dodje do kašnjenja. Stvarno ne razumijem da bi neko plaćao da objavi artikle koje ne moze prodati :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6711 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

nepass1 wrote: 07/04/2021 11:46 Haj kad i nema na stanju odg ti tako i ides dalje

Ja kupujem kontroler za ps4, kaze nemam trenutno. Lik kod kojeg sam prije kupovao igrice. Kaze mi bice za sedam dana. Ok cekam te. Javim se za sedam dana kaze danas sutra. Javljam se sutra, nije jos stiglo. I naravno popizdim. Jebes me deset dana.
pa fazon i jeste sto sam ih ranije kontaktirao i kaze mi lik pogledaj u nasoj poslovnici toj i toj
kaze lik cijena je 119 al nemamo trenutno imamo neki x a bila cijena na artiklu ovako 99
i kazem mu ja pa sto je onda na artiklu cijena 99 umjesto 119
i nista oni promjene to nakon nekog vremena
zatim pitao opet nakon nekog vremena ima li na stanju opet ista prica
i ovo zadnje je od neki dan mislim da je treci put kako sam pitao ima li na stanju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6712 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

nije cak ni 6 mjeseci nego godina
Image
Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#6713 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

Nije mi jasno zasto se ovaj problem "nema na stanju a aktivan artikal" spominje na temi o prevarama.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#6714 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Osim_13 »

Ovdje čovjek kad bi izbacio artikal za 1.50KM javio bi se neki delegat u pp sa "MoŽeL zA mArKu".
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#6715 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nepass1 »

Kakav za marku, mozel po marke kes odma dolazim
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6716 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 07/04/2021 11:58 Nije mi jasno zasto se ovaj problem "nema na stanju a aktivan artikal" spominje na temi o prevarama.
zato sto je prevara
ps. da slucajno ne znam da je to electronic centar otisao bih u radnju trazio doticni zvucnik i ovaj mi rece nije 99 nego 119
i kaze evo da donesu iz druge radnje
ajd reko moze
zove drugu radnju kaze nema ima neki lijevi

ja znaci gubio vrijeme i isao u prodavnicu da bi mi rekli nema na stanju imamo drugi neki a jos posebno slagali za cijenu
meni ni ta cijena od 20 maraka vise nije bila problem al nekome bi bila
Last edited by foxlife on 07/04/2021 12:06, edited 1 time in total.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#6717 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 07/04/2021 11:53 nije cak ni 6 mjeseci nego godina
Image
Image
Trebao si reci da je electronik centar u pitanju :-) , nisu oni prevaranti, samo su dobro neorganizovani. Npr. Svaka njihova poslovnica ima svoj PIK profil :D . OLX profil im nije povezan sa njihovim webom ili softwareom tako da kada god puste novu kalkulaciju cijena, naravno, pik profil to ne povuce. Kalkulacije su im na nivou firme a svaka poslovnica ima svoj profil na piku :D Dakle, ekonomski haos jer je previse stvari ostavljeno na ljudski faktor.

https://electronic_doo.olx.ba/
https://electronicenter.olx.ba/
Last edited by Snake Eyes on 07/04/2021 12:13, edited 2 times in total.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6718 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 07/04/2021 12:05
foxlife wrote: 07/04/2021 11:53 nije cak ni 6 mjeseci nego godina
Image
Image
Trebao si reci da je electronik centar u pitanju :-) , nisu oni prevaranti, samo su dobro neorganizovani. Npr. Svaka njihova poslovnica ima svoj PIK profil :D . OLX profil im nije povezan sa njihovim webom ili softwareom tako da kada god puste novu kalkulaciju cijena, naravno, pik profil to ne povuce. Kalkulacije su im na nivou firme a svaka poslovnica ima svoj profil na piku :D Dakle, ekonomski haos jer je previse stvari ostavljeno na ljudski faktor.
Da li je uopste moguce uvezati olx sa programom /kasom i da se automatski cijene uskladjuju na olx i u programu ?
Ovo sam nekada davno trazio ali nisam nikada saznao da li moze.I ako moze i ako si radio to,mozes li reci koji je software bio u pitanju ?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#6719 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 12:12
Snake Eyes wrote: 07/04/2021 12:05
foxlife wrote: 07/04/2021 11:53 nije cak ni 6 mjeseci nego godina
Image
Image
Trebao si reci da je electronik centar u pitanju :-) , nisu oni prevaranti, samo su dobro neorganizovani. Npr. Svaka njihova poslovnica ima svoj PIK profil :D . OLX profil im nije povezan sa njihovim webom ili softwareom tako da kada god puste novu kalkulaciju cijena, naravno, pik profil to ne povuce. Kalkulacije su im na nivou firme a svaka poslovnica ima svoj profil na piku :D Dakle, ekonomski haos jer je previse stvari ostavljeno na ljudski faktor.
Da li je uopste moguce uvezati olx sa programom /kasom i da se automatski cijene uskladjuju na olx i u programu ?
Ovo sam nekada davno trazio ali nisam nikada saznao da li moze.I ako moze i ako si radio to,mozes li reci koji je software bio u pitanju ?
Moguće je putem API integracije tj. u slučaju ako imaš svoju WEB stranicu. WEB stranica je povezana sa tvojim lagerom/software-om a OLX profil sa WEB stranicom.
Ne znam ko je to uspješno uradio ali saznat ću pa ću napisati ovdje.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6720 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Ja jos nisam vidio tu integraciju u praksi ,pa zato i pitam.Vjerujem da moze ali ne znam zasto to slabo ko implementira.
Znam da moze web stranica i program,to sam koristio...moze i preko wordpress plugina ali nisam vidio u praksi web stranicu i/ili olx profil.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#6721 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 07/04/2021 13:21 Ja jos nisam vidio tu integraciju u praksi ,pa zato i pitam.Vjerujem da moze ali ne znam zasto to slabo ko implementira.
Znam da moze web stranica i program,to sam koristio...moze i preko wordpress plugina ali nisam vidio u praksi web stranicu i/ili olx profil.
Moraš imati gold ili Platinum OLX shop da bi izveo integraciju. Ovi shopovi koštaju cca 150 KM mjesečno, preptostavljam da je ljudima to previše pored domene, održavanja stranice, plaćanja software-a i drugih troškova.
Ko želi, treba spojiti programera software-a koji koristi sa OLX podrškom. Prednost je ukoliko tek trebaš kreirati web koji planiraš povezati sa OLX-om.
Ima na njihovom portalu upustvo:
https://www.olx.ba/api/dokumentacija
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6722 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 07/04/2021 15:47
zippoo87 wrote: 07/04/2021 13:21 Ja jos nisam vidio tu integraciju u praksi ,pa zato i pitam.Vjerujem da moze ali ne znam zasto to slabo ko implementira.
Znam da moze web stranica i program,to sam koristio...moze i preko wordpress plugina ali nisam vidio u praksi web stranicu i/ili olx profil.
Moraš imati gold ili Platinum OLX shop da bi izveo integraciju. Ovi shopovi koštaju cca 150 KM mjesečno, preptostavljam da je ljudima to previše pored domene, održavanja stranice, plaćanja software-a i drugih troškova.
Ko želi, treba spojiti programera software-a koji koristi sa OLX podrškom. Prednost je ukoliko tek trebaš kreirati web koji planiraš povezati sa OLX-om.
Ima na njihovom portalu upustvo:
https://www.olx.ba/api/dokumentacija
hvala na pojasnjenju
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#6723 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by NediM17 »

Da li je neko imao iskustva PantaStore?

Htio kupiti neke Samsung monitore, najpovoljniji na OLX-u, spustim cijenu jos za 18KM na dva komada.

Dajte adresu?
Necu na adresu, hocu da kupim licno.
Ne mozes kupiti licno, pristup skladistu nemaju kupci.
Kakva je razlika izmedju mene i kurira poste?
Kupite na drugom mjestu.
:-)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6724 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Meni su sumnjivi svi ti kod kojih se ne može kupiti lično. To je kao milion facebook stranica za prodaju, sve imaju, ali samo šalju, ne možeš ništa lično.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#6725 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Guadalajara »

Meni dodje i fiskalni račun u paketu :D
Post Reply