Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Marinija
Posts: 30
Joined: 17/12/2012 11:41

#1 Prevaranti na PIK-u

Post by Marinija »

Otvaram ovu temu sa jednom poentom. Nadam se da će ovakva tema doprinositi tome da manje ljudi bude prevareno od strane raznih prevaranata.

Moj slučaj jeste da sam preko pika htio kupiti mobitel i dogovorio se sa čovjekom da uzmemo pouzećem. Znači ja njemu pošaljem novac, on meni mobitel. U pitanju je bila zamjena kutija za kutiju preko dostavljača CityEx. Uglavnom, ja sam poslao prvi, on je sve uredno primio. Međutim ja sam dobio praznu kutiju.

Da ne bih blatio bez razloga poštare, iako je sve to bilo sumnjivo (kutija je očito bila prazna kad je poštar preuzeo), završit ću tu priču.

Taj čovjek koristi razna lažna imena i profile i uvezan je sa dosta ljudi na piku iz Sarajeva, Tuzle, Mostara i ostalih gradova. On je lično iz Tuzle. Imam njegove podatke i policija već rješava taj slučaj.

Ne znam da li je dozvoljeno stavljati profile i IP adrese javno, ako jeste stavit ću. Koga zanima nek se javi PP.

amratz1, etri234, haris_tz, mirneszunic. Provjereno prevaranti.
Last edited by Marinija on 10/01/2013 23:18, edited 3 times in total.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Qler »

Pa daj nickove, linkove...
Almich
Posts: 167
Joined: 17/08/2012 00:35

#3 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Almich »

pogledao sam profile ima puno pozitivnih dojmova o njima tako da mozda nisi grskom dobio ?
User avatar
Rock n rolla
Posts: 118
Joined: 26/12/2012 15:50
Location: U hali...razmisljam :)

#4 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Rock n rolla »

pa lik sigurno napravi vishe profila i sebi rejting tako napuca ;)
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#5 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Nuken »

Pzt(neće da mi objavi link)
Lik me za**bo i to pošteno.
Lik mi praznu kutiju poslao i kasnije mi govori da je pošta kriva i sl.
Ugl. ni slučajno uzimati ništa kod ovog!!!
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#6 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Phia »

Nuken wrote:Pzt(neće da mi objavi link)
Lik me za**bo i to pošteno.
Lik mi praznu kutiju poslao i kasnije mi govori da je pošta kriva i sl.
Ugl. ni slučajno uzimati ništa kod ovog!!!
Vrijedi li ista da se otvori pred postarom kutija i da ti on bude svjedok?
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#7 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kemal Malovčić »

najgori su oni što neće da ostave dojmove
ili se raspituju a ne kupe

ja sam jednom kupio pokvaren mobitel, ali šta se može
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Marinija wrote:Otvaram ovu temu sa jednom poentom. Nadam se da će ovakva tema doprinositi tome da manje ljudi bude prevareno od strane raznih prevaranata.

Moj slučaj jeste da sam preko pika htio kupiti mobitel i dogovorio se sa čovjekom da uzmemo pouzećem. Znači ja njemu pošaljem novac, on meni mobitel. U pitanju je bila zamjena kutija za kutiju preko dostavljača CityEx. Uglavnom, ja sam poslao prvi, on je sve uredno primio. Međutim ja sam dobio praznu kutiju.

Da ne bih blatio bez razloga poštare, iako je sve to bilo sumljivo (kutija je očito bila prazna kad je poštar preuzeo), završit ću tu priču.

Taj čovjek koristi razna lažna imena i profile i uvezan je sa dosta ljudi na piku iz Sarajeva, Tuzle, Mostara i ostalih gradova. On je lično iz Tuzle. Imam njegove podatke i policija već rješava taj slučaj.

Ne znam da li je dozvoljeno stavljati profile i IP adrese javno, ako jeste stavit ću. Koga zanima nek se javi PP.

amratz1, etri234, haris_tz, mirneszunic. Provjereno prevaranti.
Prijavi i kod PIK-a obavezno.
Drugi put kupuj samo pouzećem, tj. kada primiš paket sa sadržajem, možeš čak i otvoriti kutiju pred kurirom koji ti donese, onda platiš tu sumu koja je dogovorena.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#9 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Phia »

Ovaj lik realmadrid111
https://www.pik.ba/profil/realmadrid111/
trazi kaparu 50 KM da mu se uplati na racun

132 100 200 800 6029 (ako nekog zanima ime moze mi se javiti na pp)
Htjeli da odemo direktno po to u Tuzlu ali odjednom prica to jos nije doslo iz Njemacke a lik prodaje na Pik-u..
Naravno nismo pristali da bi vidjeli nako par dana da je banovan. Sigurno je prevario neke ljudie pa gaprijeavili ali sigurno vec ima novi profil i sam sebi stavlja dojmove sa laznih profila..
Ne placajte kaparu nikome niposto, neka nadje par budala da to urade uzme poveliku sumu samo na tome a da nista ne ulozi..
Last edited by Phia on 10/01/2013 18:03, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#10 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

Almich wrote:pogledao sam profile ima puno pozitivnih dojmova o njima tako da mozda nisi grskom dobio ?
Deset havera sa accountima jedan drugom podjele rejtove, plus stotinjak fiktivnih accounta pa sam sebi dignes. Pik.ba nije Ebay, iako bi to volili da budu.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#11 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by respo »

samo pisite javno koji si tu i bit ce manje prevara i vas i vasih bliznjih daljnih a i ostalih
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#12 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by blue033 »

Pa ti nisi uopšte naručio robu pouzećem. Pouzećem je da platiš kad ti stigne roba. Dobijao sam i ja preko tog CityEx i svaki put otvorio paket prije nego sam dao novac, kad je sve bilo ok platio sam. Unaprijed plaćati nekom nepoznatom danas je velika lutrija.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#13 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Nuken »

Phia wrote:
Nuken wrote:Pzt(neće da mi objavi link)
Lik me za**bo i to pošteno.
Lik mi praznu kutiju poslao i kasnije mi govori da je pošta kriva i sl.
Ugl. ni slučajno uzimati ništa kod ovog!!!
Vrijedi li ista da se otvori pred postarom kutija i da ti on bude svjedok?
Ja sam isto pokušao uraditi ali nisu dozvolili,a da se s ovim ganjam po sudu zbog sto maraka neću.Eto ugl. da znate od ovog ništa ne uzimajte
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Phia »

Nuken wrote:
Phia wrote:
Nuken wrote:Pzt(neće da mi objavi link)
Lik me za**bo i to pošteno.
Lik mi praznu kutiju poslao i kasnije mi govori da je pošta kriva i sl.
Ugl. ni slučajno uzimati ništa kod ovog!!!
Vrijedi li ista da se otvori pred postarom kutija i da ti on bude svjedok?
Ja sam isto pokušao uraditi ali nisu dozvolili,a da se s ovim ganjam po sudu zbog sto maraka neću.Eto ugl. da znate od ovog ništa ne uzimajte
Crnjak..ali uzmi pouku za ubuduce..ovdje moras sve provjeriti 10 puta
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#15 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kokuz_sa »

sto ti postar donosi ne mozes otvarat dok ne platis..
sto ti dostavljac donese putem agencije neke imas pravo da otvoris i provjeris
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#16 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

Ako se desi da te zajebe da je iz zagreba a ne iz bih fino otvoris novi profil stavis njegovu lokaciju dogovoris se da se nađete za neki drugi artikal kad postavi i poderes ga ko macku.
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#17 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by EUROBIH »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Marinija wrote:Otvaram ovu temu sa jednom poentom. Nadam se da će ovakva tema doprinositi tome da manje ljudi bude prevareno od strane raznih prevaranata.

Moj slučaj jeste da sam preko pika htio kupiti mobitel i dogovorio se sa čovjekom da uzmemo pouzećem. Znači ja njemu pošaljem novac, on meni mobitel. U pitanju je bila zamjena kutija za kutiju preko dostavljača CityEx. Uglavnom, ja sam poslao prvi, on je sve uredno primio. Međutim ja sam dobio praznu kutiju.

Da ne bih blatio bez razloga poštare, iako je sve to bilo sumljivo (kutija je očito bila prazna kad je poštar preuzeo), završit ću tu priču.

Taj čovjek koristi razna lažna imena i profile i uvezan je sa dosta ljudi na piku iz Sarajeva, Tuzle, Mostara i ostalih gradova. On je lično iz Tuzle. Imam njegove podatke i policija već rješava taj slučaj.

Ne znam da li je dozvoljeno stavljati profile i IP adrese javno, ako jeste stavit ću. Koga zanima nek se javi PP.

amratz1, etri234, haris_tz, mirneszunic. Provjereno prevaranti.
Prijavi i kod PIK-a obavezno.
Drugi put kupuj samo pouzećem, tj. kada primiš paket sa sadržajem, možeš čak i otvoriti kutiju pred kurirom koji ti donese, onda platiš tu sumu koja je dogovorena.
škola se uvijek plaća!!!--
p
..znam likove koji su popušili priču o iphone 4s sa pik-a....ali kineskim kopijama....svi su bili vrhunski obrađeni u full pakovanju i obavezno-baterija prazna :-) :-) ne može se odmah upaliti
pare se daju dostavljaču,ali kasnije kad se upali taj aparat:shock: :shock: :shock: pušiona sa kopijama od 80,00 km a 10x više dato para :oops:

i kad ti dođe u radnju da provjeri autentičnost :lol: aparata i pokažeš mu da se zadnji poklopac i baterija kod te kineskog ip4s skida(-za razliku od orginala gdje je to nemoguće) ta mušterija te ladno gleda i govori -da sam ja pogrešio,da to nije iphone 4 nego novi 4s :-) 8-) :lol: i da se taj tek pojavio 4s i da se kod njega baterija skida :lol:

kontam-pa kad si takav papak i kreten,pa nek te presvuko takog glupog :lol: :lol:
hebeš stvarku koja je pametnija od gazde :lol: :lol:

i još nešto...ozbiljne firme ne primaju u otpremu telefone zbog takvih rizika!!!!!
-znam to jer imam ugovor sa njima o prevozu servisiranih telefona iz mojih servisa......
mušterije koje mi šalju,znaju da navedu u prijavi da je predmet isporuke-staklo,da bi im preuzeli paket
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Qler »

Ja sam kupio laptop 500KM platio, ali placanje pouzecem, cityexpress, fino ga otpakovao, upalio, sve provjerio, koliko se moglo u tih nekih par minuta, device manager, ovo ono i kada sam se uvjerio da je to to sto je receno, dao sam pare postaru...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#19 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by udrch »

ja znam narkomana koji je obilazio servise i molio za pokvarene ploče i grafike, fol trebaju mu za servis sitni dijelovi..
kasnije čuo od jaran da je te ploče i grafiek prodavao na PIK-u, radi se o desetinama koje je uvalio..
lično nikad ništa ne bih kupio na PIK-u od profesionalnih PIK trgovaca..nema toga kod nas..kod nas su to manje-više prevaranti..
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

šta god da prodajem
smećari se javljaju za zamjenu
a nude odrone na svojim profilima

nevjerovatno mjesto
nepismenost, nekultura...

prodajem jebeni strip za marku... ljudima puno :lol: :lol: :lol:
admialic
Posts: 13
Joined: 06/07/2012 02:04

#21 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by admialic »

Black swan wrote:šta god da prodajem
smećari se javljaju za zamjenu
a nude odrone na svojim profilima

nevjerovatno mjesto
nepismenost, nekultura...

prodajem jebeni strip za marku... ljudima puno :lol: :lol: :lol:
tacno tako, ja prodajem 10 guma, lijepo pise komad 160 KM :D , on meni kaze jel 160 KM svih 10 komada
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#22 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by covjekizsjene »

admialic wrote:
Black swan wrote:šta god da prodajem
smećari se javljaju za zamjenu
a nude odrone na svojim profilima

nevjerovatno mjesto
nepismenost, nekultura...

prodajem jebeni strip za marku... ljudima puno :lol: :lol: :lol:
tacno tako, ja prodajem 10 guma, lijepo pise komad 160 KM :D , on meni kaze jel 160 KM svih 10 komada
Mozda je mislio da prodajes 10 gumica za kosu :mrgreen:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#23 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by motorola01 »

Black swan wrote:šta god da prodajem
smećari se javljaju za zamjenu
a nude odrone na svojim profilima

nevjerovatno mjesto
nepismenost, nekultura...

prodajem jebeni strip za marku... ljudima puno :lol: :lol: :lol:
Tako ti je kad smo smecarska drzava. Imamo svega i to sve vrijedi jedno veliko nista. Para nema zglave. Pocev eto od tog tvog stripa pa do automobila. Svi nude zamjenu, a para ni na mapi nema. Za deset godina ova zemlja ce nalikovati na jedan otpad i nista vise..

A ovim delegatima(jbg bez uvrede), gdje cete prvo slati pare i onda cekati da se onaj smiluje i posalje vam to sto ste platili. Neko je vec gore napisao sta je kupovina sa pouzecem i mislim da bas nije pametno uzimati kod nas bilo sta pouzecem. Samo ako mozes otici i vidjeti to svojim ocima, onda treba kupovati. Ne treba vam za lijeka pa da se mora uzeti bas od tog od koga mislite kupiti.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ja imam 81 transakciju
dok sam dilao dvdove znao sam sjest navečer na bajk i zbog 8 maraka ici na vrata ljudima na ciglane ( s čvile)
isti mi je odnos bio prema jednoj marki i prema 100

a kad ja budem kupac... opet bukvalno moram ići na vrata ljudima jer su nezainteresirani

onda se javljaju sačuvaj mi to... doće moj rođak iz zabrđa po to...
onda prodaju isti artikal više kupaca pa onda borba...
ima dosta djece... kupe a nemaju pare...
još me niko nije prevario sva sreća

nepismeni nesposobni nekulturni... prodaju nešto ne znaju vrijednost... prodaju knjige ne znaju tačno ni napisati naslov
svi glume mućke...

prodaješ neki skuplji strip ( ovdje govorimo o 70 maraka)
nude neke strip albume kupuse iz 83....
prodaju digitalne knjige... a ne navedu jasno...

ma cirkus

vrhunac mi je jedna osoba koju peglam 2-3 godine da mi proda jednu kupus knjigu iz kupus "kolekcije"
ali ona je emotivno vezana ta to jer joj je otac skupljao SF
a siriuse je prodala odjednom...
traži 200 za knjige koje svako ima... eto meni samo jedna fali... ali ne da i ne da... što je najgore ona misli da je to komplet a fali joj 30% knjiga :roll:
ona mi proda futuru 52... a donese 54 :roll: i šta ćeš joj
daš pozitivan utisak :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

cure s pika su ili bombe ili odroni
Post Reply