Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2726 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

Evo jedne seoske varalice, briše mi komentare gdje ga zapitkujem.
Pokušava kineza podvaliti pod Rolex, slobodno ga možete prijaviti administraciji da igra na prevaru. Ne postoji rolex sa prozirnim poklopcem, nema rolex pozlata već samo zlato i pravo kamenje.


Zašto tuzlanski kanton dominira ovim pik prevarama?
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2727 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Averus »

shin wrote:Evo jedne seoske varalice, briše mi komentare gdje ga zapitkujem.
www.pik ba/artikal/10283838/sat-rolex/pitanja
Pokušava kineza podvaliti pod Rolex, slobodno ga možete prijaviti administraciji da igra na prevaru. Ne postoji rolex sa prozirnim poklopcem, nema rolex pozlata već samo zlato i pravo kamenje.


Zašto tuzlanski kanton dominira ovim pik prevarama?

Nek' je on lehve stavio na prodaju, to je najbitnije... :zoka:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2728 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

Evo još jedne seoske varalice koji ko fol nije znao da mu je pljaka, pa ga ja ponovo vatio na pik.

Prodaje nekakvog hibrida Rolex Datejusta koji ima poklopac Milgaussa :D
Ovako izgleda datejust,
Image

a ovako Milgauss,
Image
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#2729 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

shin wrote:Evo jedne seoske varalice, briše mi komentare gdje ga zapitkujem.

http://www.pik ba/artikal/10283838/sat-rolex/pitanja

Pokušava kineza podvaliti pod Rolex, slobodno ga možete prijaviti administraciji da igra na prevaru. Ne postoji rolex sa prozirnim poklopcem, nema rolex pozlata već samo zlato i pravo kamenje.


Zašto tuzlanski kanton dominira ovim pik prevarama?
@shin Ne znam bas je li prevarant, trazio sam na internetu i cini mi se da original Rolexi sa prozirnim poklopcem postoje, doduse ne izlaze fabricki sa njim ali se moze naknadno kupiti i vrlo je moguce da je poklopac naknadno montiran. Uostalom, nije naveo da je original (a vala ni da je kopija) a i cijena je po dogovoru. Jesi li ti taj njegov sat uzivo vidio?

I da, kada postate upišite ovdje koji je profil, sad cu ja napisati, ovaj je na Piku salko26 http://www.pik.ba/profil/salko26/ .
Last edited by Lopov-eliminator on 23/12/2013 01:00, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2730 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shin »

Lopov-eliminator wrote:
shin wrote:Evo jedne seoske varalice, briše mi komentare gdje ga zapitkujem.

http://www.pik ba/artikal/10283838/sat-rolex/pitanja

Pokušava kineza podvaliti pod Rolex, slobodno ga možete prijaviti administraciji da igra na prevaru. Ne postoji rolex sa prozirnim poklopcem, nema rolex pozlata već samo zlato i pravo kamenje.


Zašto tuzlanski kanton dominira ovim pik prevarama?
@shin Ne znam bas je li prevarant, trazio sam na internetu i cini mi se da original Rolexi sa prozirnim poklopcem postoje, doduse ne izlaze fabricki sa njim ali se moze naknadno kupiti i vrlo je moguce da je poklopac naknadno montiran. Uostalom, nije naveo da je original (a vala ni da je kopija) a i cijena je po dogovoru. Jesi li ti taj njegov sat uzivo vidio?

Jesam siguran jer sam mu napisao da nema rolex pozlata, on kaze da se kod njega ne guli pozlata. Ako iko radi prerade da se vidi mehanizam onda je to Bamford.

http://www.bamfordwatchdepartment.com/customiser.cfm

Evo im sa sajta, sve je u nekoj stealth PVD izvedbi.

Ponavljam, NEMA/NE POSTOJI Rolex sa pozlatom, na tome je najlakse vidjeti da li je pravi ili ne. Onaj sat sa onoliko zlata i kamenja bi koštao preko 50.000 eura. Upitaj ga pa ćeš vidjeti koliko traži, par stoja KM, za nešta što je platio 10KM na Tuzlanskom buvljaku.
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#2731 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lopov-eliminator »

shin wrote:Evo još jedne seoske varalice koji ko fol nije znao da mu je pljaka, pa ga ja ponovo vatio na pik.

Prodaje nekakvog hibrida Rolex Datejusta koji ima poklopac Milgaussa :D
www.pik ba/artikal/7889382/rolex-oyster-perpetual-datejust/
Ovako izgleda datejust,
https://watchchest.com/media/wysiwyg/djpicture.jpg

a ovako Milgauss,
http://www4.images.coolspotters.com/pho ... rofile.png
I za ovog, nick mu je nixoni , pišite profile kada radite postanje. nixoni , a i ovaj prije njega salko26 su dodani na listu.
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#2732 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kofer »

Šta mislite o ovoj radnji,jeli iko ikad kupova od nje išta?

http://univerzalno1.pik.ba/
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#2733 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hotaa »

Kofer wrote:Šta mislite o ovoj radnji,jeli iko ikad kupova od nje išta?

http://univerzalno1.pik.ba/
Ako je ista radnja, a vidim da jeste, evo ti link njihove str. http://univerzalno.ba/
Kupovao sam ja par puta kod njih mobitel sve u redu, najjeftiniji su. Sto se tice radnje, imaju radnju u importaneu i na Grbavici pa ako zivis u Sa odes i vidis sta, kako ;D
preludezalude
Posts: 5632
Joined: 07/03/2012 00:09

#2734 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by preludezalude »

shin wrote:Evo jedne seoske varalice, briše mi komentare gdje ga zapitkujem.
www.pik ba/artikal/10283838/sat-rolex/pitanja
Pokušava kineza podvaliti pod Rolex, slobodno ga možete prijaviti administraciji da igra na prevaru. Ne postoji rolex sa prozirnim poklopcem, nema rolex pozlata već samo zlato i pravo kamenje.


Zašto tuzlanski kanton dominira ovim pik prevarama?
Vjerovatno zato jer je najmnogoljudniji kanton.
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#2735 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Stari kenjac »

Znali neko nsesto o profilu sa PIK-a "Jordan555"?
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#2736 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by djes_ba »

e ovo moram podjeliti nije varalica al.....
uglavnom prodajem auto na Piku malo skuplje uglavnom, zove me covjek danas koje ima slicno auto ali malo starije i pita da li bih bio ljubazan da odem sa njim u servis da on skine dio sa mog auta(neki ventil) stavi na svoje posto mu motor previse trese pa da vidi jel to do ventila ili nije,ako jeste on bi meni vratio moj dio i platio bi mi vrijeme provedeno u servisu :D :D
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#2737 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sanchez22 »

djes_ba wrote:e ovo moram podjeliti nije varalica al.....
uglavnom prodajem auto na Piku malo skuplje uglavnom, zove me covjek danas koje ima slicno auto ali malo starije i pita da li bih bio ljubazan da odem sa njim u servis da on skine dio sa mog auta(neki ventil) stavi na svoje posto mu motor previse trese pa da vidi jel to do ventila ili nije,ako jeste on bi meni vratio moj dio i platio bi mi vrijeme provedeno u servisu :D :D
Eto,pomognes covjeku i jos na to zaradis.Osim ako ti nece noz u vrat kao onaj u Tuzli :-D
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#2738 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by suspect_zero »

Kofer wrote:Šta mislite o ovoj radnji,jeli iko ikad kupova od nje išta?

http://univerzalno1.pik.ba/

Ok su :) kupila mobitel prošle godine kod njih i zadovoljna sam, cijene su pristupačnije u odnosu na druge.
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2739 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hordash »

Prijatelj mi je kupio laptop od momka sa nikom >rasic< na pik-u. Radi se ovom laptopu:

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/9961529/dell-inspirion-n5010-i5-procesor/
Provjerio je na licu mjesta onoliko koliko je mogao provjeriti i podaci o procesoru, ramu i grafickoj su se podudarali sa ovim na oglasu. Medjutim, kada je dosao kuci primjetio je da laptop steka na youtube-u i odlucio je da mu digne sistem. Tada je vidio da je bios zakljucan i da ne moze bootat osim sa pokrenutog Windowsa. I tako je i uradio. Nakon dizanja sistema dolazi do soka. Procesor je neki amd-ov sa jednom jezgrom, graficka je radeon 4200, hard disk je 250GB. Javio se prodavacu telefonom i ovaj mu je rekao da ce poslati drugi laptop, a taj da vrati. Nakon sto je proslo nekoliko dana laptop nije stigao. Drug je zvao Euroexpress (cini mi se da je tom kompanijom prodavac "poslao" zamjenski laptop) i oni su mu rekli da nista nije poslano. Poslije toga se prodavac vise nije htio javiti na pozive. Zatim mu je moj drug slao poruke na pik-u i cijela komunikacija je izgledala ovako:
Image
Image
Image
Image
I dalje se ne javlja na telefon, tvrdi da je kupac promijenio komponente, odbija bilo kakvu svoju odgovornost. Da ne govorim da do ovih obecanih poziva sa njegove strane nije ni doslo. Skraceno, pravi se lud, a sumnjam da nije znao da prodaje laznu konfiguraciju. Pretpostavljam da je pokusao uvaliti laptop misleci da kupac nikad nece saznati o prevari. Jos jedan dokaz svemu ovome je sto mu je navedeni laptop i dalje aktivan na pik-u i vjerovatno pokusava na istu foru prodati nekome drugom. Pokazalo se u ovom slucaju da dojmovi i ne igraju neku ulogu. Preporucujem izbjegavanje bilo kakvog kontakta sa navedenim prodavacem.

Da ponovim, njegov profil je:

Code: Select all

http://www.pik.ba/profil/rasic/
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2740 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

A zasto ovo drug ne prijavi administraicji ?
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2741 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hordash »

Ne znam je li prijavio, ako nije reci cu mu da to uradi.
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#2742 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

hordash wrote:Prijatelj mi je kupio laptop od momka sa nikom >rasic< na pik-u. Radi se ovom laptopu:

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/9961529/dell-inspirion-n5010-i5-procesor/
Provjerio je na licu mjesta onoliko koliko je mogao provjeriti i podaci o procesoru, ramu i grafickoj su se podudarali sa ovim na oglasu. Medjutim, kada je dosao kuci primjetio je da laptop steka na youtube-u i odlucio je da mu digne sistem. Tada je vidio da je bios zakljucan i da ne moze bootat osim sa pokrenutog Windowsa. I tako je i uradio. Nakon dizanja sistema dolazi do soka. Procesor je neki amd-ov sa jednom jezgrom, graficka je radeon 4200, hard disk je 250GB. Javio se prodavacu telefonom i ovaj mu je rekao da ce poslati drugi laptop, a taj da vrati. Nakon sto je proslo nekoliko dana laptop nije stigao. Drug je zvao Euroexpress (cini mi se da je tom kompanijom prodavac "poslao" zamjenski laptop) i oni su mu rekli da nista nije poslano. Poslije toga se prodavac vise nije htio javiti na pozive. Zatim mu je moj drug slao poruke na pik-u i cijela komunikacija je izgledala ovako:
Image
Image
Image
Image
I dalje se ne javlja na telefon, tvrdi da je kupac promijenio komponente, odbija bilo kakvu svoju odgovornost. Da ne govorim da do ovih obecanih poziva sa njegove strane nije ni doslo. Skraceno, pravi se lud, a sumnjam da nije znao da prodaje laznu konfiguraciju. Pretpostavljam da je pokusao uvaliti laptop misleci da kupac nikad nece saznati o prevari. Jos jedan dokaz svemu ovome je sto mu je navedeni laptop i dalje aktivan na pik-u i vjerovatno pokusava na istu foru prodati nekome drugom. Pokazalo se u ovom slucaju da dojmovi i ne igraju neku ulogu. Preporucujem izbjegavanje bilo kakvog kontakta sa navedenim prodavacem.

Da ponovim, njegov profil je:

Code: Select all

http://www.pik.ba/profil/rasic/
Ne razumijem, šta je kolega provjeravao sahat vremena pa nije provjerio osnovne karakteristike, CPU, RAM i HDD?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#2743 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by van helsing »

Nigdje tacke,zareza,nista. Nisam ni ja pismen,ali vidis ti ko sve prodaje/uvaljuje robu. Spominje auto od 5000,pravi usporedbu,kao i on se zaebao,pa eto i ti si i to je ok,sta hoces,sto se javljas. Ebo bi mu ja znanje njegovo. Mene je prije 10 godina covjek iz Bihaca presvukao za satelitski reciver,mislio nikad ga necu naci,ali kada sam mu nakon par godina pokucao na vrata stana,nadoknadio sam sve troskove....mozda i zaradio...
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#2744 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Entropio »

Da... ni meni nije jasno. Jedino ako je ovaj "rasic" nekako izmjenio informacije koje Windows daje o hardveru, pa ovaj nasjeo.
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#2745 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by blue033 »

Muderris wrote:
Ne razumijem, šta je kolega provjeravao sahat vremena pa nije provjerio osnovne karakteristike, CPU, RAM i HDD?
Šta je provjeravao? Pa vjerovatno nešto slično ovome:
http://www.techieinspire.com/how-to-dis ... roperties/

Kupovina polovnih stvari stvarno nije za svakoga, neko misli uštediti 100 KM, a izgubi 500 KM.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#2746 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by TheHound »

Tvoj prijatelj je vise kriv nego prodavac, i vrlo lako moze biti da tvoj prijatelj njega zeli prevariti (ne kazem da je tako ali postoji mogucnost).

Znaci prijatelj je sat vremena nesto "provjeravao" na laptopu i nije skontao da konfiguracija nije ok? Pa za sat vremena dusu mozes izvaditi laptopu a kamo li provjeriti konfiguraciju, zanima me samo sta je gledao toliko?

A druga strana price bi bila: sat vremena gledao laptop, nije nasao nista sumnjivo i kupio. Izvadio komponente i sad hoce drugi laptop. Kad je neko prevarant, nece ti sat vremena dati da gledas laptop jer ti je dovoljno 15 minuta da ispitas je li sve ok.
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2747 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hordash »

TheHound wrote:Tvoj prijatelj je vise kriv nego prodavac, i vrlo lako moze biti da tvoj prijatelj njega zeli prevariti (ne kazem da je tako ali postoji mogucnost).

Znaci prijatelj je sat vremena nesto "provjeravao" na laptopu i nije skontao da konfiguracija nije ok? Pa za sat vremena dusu mozes izvaditi laptopu a kamo li provjeriti konfiguraciju, zanima me samo sta je gledao toliko?

A druga strana price bi bila: sat vremena gledao laptop, nije nasao nista sumnjivo i kupio. Izvadio komponente i sad hoce drugi laptop. Kad je neko prevarant, nece ti sat vremena dati da gledas laptop jer ti je dovoljno 15 minuta da ispitas je li sve ok.
Prijatelj je provjerio system properties, dxdiag i tu je stajao procesor i5. E sad, druga je stvar sto frajer nije informaticar nego prosjecan korisnik i ne zna da je ovaj stavio fake cpu i ne zna kako bi to provjerio. Druga stvar, sifra je bila na BIOS-u, zasto bi to prodavac stavljao ako je nevin i ako optuzuje kupca za promjenu komponenti?
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#2748 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

Mogu vam možda pomoći sa otključavanjem BIOS-a ako još niste riješili, javite se na pp.
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2749 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hordash »

Hvala muderrise, ako zatreba javit cemo se.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#2750 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Decerto »

hordash wrote:
TheHound wrote:Tvoj prijatelj je vise kriv nego prodavac, i vrlo lako moze biti da tvoj prijatelj njega zeli prevariti (ne kazem da je tako ali postoji mogucnost).

Znaci prijatelj je sat vremena nesto "provjeravao" na laptopu i nije skontao da konfiguracija nije ok? Pa za sat vremena dusu mozes izvaditi laptopu a kamo li provjeriti konfiguraciju, zanima me samo sta je gledao toliko?

A druga strana price bi bila: sat vremena gledao laptop, nije nasao nista sumnjivo i kupio. Izvadio komponente i sad hoce drugi laptop. Kad je neko prevarant, nece ti sat vremena dati da gledas laptop jer ti je dovoljno 15 minuta da ispitas je li sve ok.
Prijatelj je provjerio system properties, dxdiag i tu je stajao procesor i5. E sad, druga je stvar sto frajer nije informaticar nego prosjecan korisnik i ne zna da je ovaj stavio fake cpu i ne zna kako bi to provjerio. Druga stvar, sifra je bila na BIOS-u, zasto bi to prodavac stavljao ako je nevin i ako optuzuje kupca za promjenu komponenti?
kako netko moze fejkovat dxdiag ? Usput,kada god se provjerava racunar,provjeriti sa cpuz-om (procesor) i gpuz-om (grafu).
Post Reply