Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#126 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by awaken »

Jao teme "prevaranti na PIK-u" a niko ne piše nickove :roll:
Priča se o turbo-seljacima i jesu li felge, felme ili felne i dok se dečko smije seljacima u prvom licu jednine piše "bi" :oops:

PIK je najbolji pokazatelj stanja našeg društva, ali ako se ignoriše 90...(9)% :D poruka i "kupaca" od kojih nema ništa, već "ubijaju" dosadu, opet je dobra stvar. Dogovor radite telefonom, ništa "jaranski" nego ga pošteno "pretreseš" da ne može lagati a transakciju ako ne može lično onda brzom poštom. Ja sam na PIK-u od osnivanja, obavio sam veliki broj transakcija i nisam nikad imao problema. :-D

Dvije stvari nisam nikad shvatio:
Kako se pola onih debila uopće registrovalo na PIK? Ko im je napravio mail? :?
A druga, kako neko može poslati pare autobusom i očekivati da vozača boli neka stvar šta će prodavač poslati.
Mislim, stvarno su zaista :D
laptop123
Posts: 37
Joined: 18/08/2011 04:21

#127 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by laptop123 »

Mene je lik zavalio za 1GB RAMA.
Nazvome ga da hocu kupit, nadjemo se u gredu, dam pare uzmem RAM, dodjem kuci ustekam 512 MB. :x
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#128 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

abrinjaDonjo wrote:
un1ted wrote:
Melami wrote:Ko je god budala da nasjedne na ove prevare nije mi ga ni zao.
Sta god kupujes, lijepo fino u auto i odes, vidis i kupis.
Jasno ko dan.
Ne pretjeruj! Treba mi nesto i kosta 80KM, a u Tuzli. Da ja odem do Tuzle da se licno uvjerim !? Znas li ti sta je internet kupovina ?
a znas li ti sta znaci sigurno placanje unaprijed a sta znaci biti glup pa uplatit na neke racune unaprijed!? na to je covjek vj mislio i potpuno je upravu sto se toga tice da ti koji nasjednu na tako nesto i jesu zasluzili.

vidis nesto u Banja Luci npr sto kosta 90 KM, naravno da neces otici po to autom, nego ti prodavac posalje dostavom ti otvoris paket vidis jel sve u redu itd i tek tad platis, tako rade svi ozbiljni prodavaci na pik .ba.
Oni koji NE PONUDE mogucnost otvaranja i pregledanja paketa prije placanja, nece biti uopste uzeti u razmatranje kao ozbiljni prodavaci, tako da je svako sam kriv ko nasjedne na raznorazne prevare
Neces sigurno nekome uplatit nesto unaprijed da bi ti poslao naknadno paket, ako to uradis onda si zasluzio da budes prevaren iznova i iznova i iznova i iznova....
haha Ne mogu da vjerujem.

Kakve veze dostavljac ima sa sadrzajem paketa!? Njegovo je samo da paket dostavi od tacke A do tacke B i ne zanima ga ni ko je prodavac ni ko je kupac ni sta je u paketu. Njegovo je da ga sto prije dostavi bez da ga osteti, da naplati i niz ulicu.
Znaci ako se radi o stvari za koju ti treba dva/tri sata da je testiras, reci ces dostavljacu: - Jarane, navrati trasu dok ja vidim jel to to pa naplati!
I kako da ti prodavac ponudi otvaranje, pretresanje i testiranje predmeta prodaje na sred ulice ako to kurirska sluzba ne dozvoljava. Dakle nema te opcije ni na Pik-u ni na e-bay-u niti je zadaca dostavljaca.
Biras one prodavace koji imaju pozitivne dojmove, kontaktiras ga telefonom, skype-om itd. mozda pomogne da bolje procjenis. Na kraju krajeva, mozes biti prevaren i u radnju kad odes.


Veci je problem sto se danas mnogi prave pametni pa kupi nesto sto njemu ne odgovara.
Meni se znalo desiti da prodam npr. graficku kartu za pcie slot a kod covjeka agp i onda zove i kaze sta si mi ovo prodao, ne more ni naopako. A u oglasu sve pise, ima i slika itd.
Ili trazi ram ddr1 na 800MHz itd. ili mu prodas hard disk formatiran u low levelu pa je bez particija i tamo covjek kad ga prikljuci ne vidi se u My Computer pa zove aj sta si mi ovo prodao, ne radi haha
2001
Posts: 201
Joined: 24/06/2012 12:31

#129 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by 2001 »

awaken wrote:Jao teme "prevaranti na PIK-u" a niko ne piše nickove :roll:
Priča se o turbo-seljacima i jesu li felge, felme ili felne i dok se dečko smije seljacima u prvom licu jednine piše "bi" :oops:
U pravu si! ;-)
Uvijek pišem "bih" (u prvom licu jednine, naravno) ali šta ćeš...desilo se u žaru kuckanja... :oops:
Tebi ponegdje fali tačka i zarez ali nema veze... :D
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#130 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ProS »

Ričard wrote:Planiram kupiti PES 2013 za PC. Je l' kupovao neko kljuceve ili DVD-ove i koje su provjerene osobe :D :D

PES 2011 prije oko 2 godine, kljuc sam kupio na blef, uplatio covjeku 30KM unaprijed, i poslao mi je sve OK.

Rizican postupak ali jbg, kad nisam u prilici drugacije :D
narucuju igre po retail cijeni iz inostranstva i prodaju po dvostruko vecoj u BiH, a sve uz pretpostavku da narod ovdje ne zna koristit internet :-)
gledam na piku upravo, prodaje samo kljuc za 65 km, a ustvari igru mozes dobit za 50 km iz engleske za 7 dana :)

najogavnija kategorija je prodaja odjece, odjeca se oblaci ili slika na krevetu :D mogu se potrudit malo oko prezentacije i narucit jeftino lutke za izlog (mannequin za pretragu na guglu ili ebayu)
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#131 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Lucazode »

Može li me neko uputit u prevare koje uključuju brzu poštu ako takvih uopće ima? Konkretno trebao bih kroz par dana kupcu poslati high end telefon Euroexpress (međugraskom) poštom pa bih volio eventualne dojmove forumaša i iskustva. Hvala :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45499
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#132 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Chmoljo »

Lucazode wrote:Može li me neko uputit u prevare koje uključuju brzu poštu ako takvih uopće ima? Konkretno trebao bih kroz par dana kupcu poslati high end telefon Euroexpress (međugraskom) poštom pa bih volio eventualne dojmove forumaša i iskustva. Hvala :)
ja sam pazario ne tako jeftin artikal pouzećem. doduše, imao sam preporuku od više ljudi, a i na piku taj ima maksimalno povjerenje. donijeli ljudi, ja svojima ostavio novac koji su odmah poštaru i dali i to je to. plaćanje pouzećem.

mislim da ti je sve do poštara, tj. firme koja će ti to uraditi - oni će mu odnijeti, on će im dati pare i to je to. za bilo kakvu prevaru odgovoran je poštar.
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#133 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

Lucazode wrote:Može li me neko uputit u prevare koje uključuju brzu poštu ako takvih uopće ima? Konkretno trebao bih kroz par dana kupcu poslati high end telefon Euroexpress (međugraskom) poštom pa bih volio eventualne dojmove forumaša i iskustva. Hvala :)
Ovdje se dosad uglavnom govorilo o prevarama od strane prodavaca tako da ako ne mislis prevariti kupca i poslati neko smece :lol: za lovu se ne sekiraj. Kupac ce sutradan (ako je radni dan) preuzeti paket, platiti, tebi se novac vraca za dva dana i to je to. Euroexpress firma je u redu samo sto naplacuju baska taj povrat novca dok Intereuropa npr. ne naplacuje pa ja uglavnom radim s njima. A i nekako su azurniji kad treba pokupiti paket.
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#134 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

ProS wrote:
Ričard wrote:Planiram kupiti PES 2013 za PC. Je l' kupovao neko kljuceve ili DVD-ove i koje su provjerene osobe :D :D

PES 2011 prije oko 2 godine, kljuc sam kupio na blef, uplatio covjeku 30KM unaprijed, i poslao mi je sve OK.

Rizican postupak ali jbg, kad nisam u prilici drugacije :D
narucuju igre po retail cijeni iz inostranstva i prodaju po dvostruko vecoj u BiH, a sve uz pretpostavku da narod ovdje ne zna koristit internet :-)
gledam na piku upravo, prodaje samo kljuc za 65 km, a ustvari igru mozes dobit za 50 km iz engleske za 7 dana :)

najogavnija kategorija je prodaja odjece, odjeca se oblaci ili slika na krevetu :D mogu se potrudit malo oko prezentacije i narucit jeftino lutke za izlog (mannequin za pretragu na guglu ili ebayu)
Pa neko nema tih 7 dana nego hoce sad i odmah a to kosta.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#135 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Imas instant delivery keyva u roku od 5 minuta na mail i skidas igru s servisa kao sto su steam, origin i sl.
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#136 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by 4m3l »

upis!

Kupovao i prodavao vise puta preko pika, nikad negativno iskustvo nisam imao! toliko ćus!
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#137 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Muderris »

un1ted wrote:Imas instant delivery keyva u roku od 5 minuta na mail i skidas igru s servisa kao sto su steam, origin i sl.
Mislio sam na ovo ko hoce igru na disku.
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#138 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ProS »

Muderris wrote:
un1ted wrote:Imas instant delivery keyva u roku od 5 minuta na mail i skidas igru s servisa kao sto su steam, origin i sl.
Mislio sam na ovo ko hoce igru na disku.
znati naruciti sa interneta nesto i preprodavat ovdje uz minimalno 50-postotnu marzu je izgleda jedini uslov za baviti se trgovinom :D zamisli koliki je gubitak onda uzet dvije igre :dance:
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#139 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by BlackCaviar »

Prijatelj se bavi preprodajom bicikala i od toga, hajmo reći, zarađuje. Nema automobil (uskoro kupuje), vidi na piku bajk ispod neke realne cijene, dogovori se s prodavačem da mu pošalje kako drukčije već pouzećem.
Bajk stigne, on ode da preuzme i neprijatno se iznenadi.

Prodavač je stavio slike tog bajka, ali na slici on ima veoma dobru opremu. Bajk koji je stigao ima 3x lošiju opremu.
Znači, isti bajk (vizuelno isti), i na proizvođačevoj stranici imaju isti takavi samo različite klase, jedan profesionalni, drugi amaterski sa drastično različitom opremom.

Njegova sreća je ta što je prodavač zapakovao bajk u najlon tako da je bez otvaranja vidio da se ne radi o istom bajku. Šta da je bio u kartonu, ovi ne daju da se makar proviri je li daska ili bajk, kupio bi to i na kraju shvatio da ga je preplatio.

Uglavnom, razumijem sve strane. Kuriri ne daju da se otvara da ne bi oni na kraju snosili troškove i platili cijeli artikal. Prodavaču ako se vrati otvoren paker posumnjat će da je kupac otvorio, pokvario u međuvremenu i vratio artikal. A kupac želi da otvori da vidi je li to to.

Na kraju, mislim da bi najbolje rješenje i kompromis bio da je pakuje u prozirnu foliju, najlon itd (na koji se lijepi deklaracija) i po potrebi da se stavlja u paket tako da se svi ograde od neugodnih situacija.

Kroz foliju vidiš je li to to u 80% slučajeva, bez otvaranja.

Et', to je bilo od mene. Trgovao sam i ranije kuririma, i prijatelj je i sve smo mogli otvoriti i provjeriti tako da me ovo malo iznenadilo.

LP
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#140 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ProS »

mislim da si super proso :-D
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#141 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by blesava »

meni je uvijek kupnja sa placanjem unaprijed pri licno sumnjiva, hajd ti poslije dokazi ko je kome sto poslao i trebao poslati. placanje iskljucivo pouzecem. kazu da je i na fejsu bila neka zenska sto je prodavala zensku gardarobu, pa tako pare unaprijed uzimala, a robe nigdje.
polovka
Posts: 234
Joined: 11/08/2012 10:52

#142 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by polovka »

Jednom sam konto kupiti felge od tipa iz Sarajeva za 200 KM.I sad priča oko plaćanja, ovako-onako, meni dobra ta cijena, ali opet ne mogu na neviđeno, a ne da mi se ići radi toga dole.Na kraju mi lik pošalje preko nekog šofera, i kaže-ako ti budu valjale plati na taj i taj žiro račun, ako ne halal ti :-D .Felge odlične bile, i kako da čovjeka izradim, a mogao sam 'ladno biti dobar dvije stoje 8-)
Naravno, sutra odmah uplatio, i još ga počastio sa cenerom :)

Generalno, mislim da ima više ok ljudi nego varalica...
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#143 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

nije mi jasno evo sad baš gledam
otkud feluge majke vam :lol: :lol: :lol:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#144 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

ih to je jos dobro kakvim se imenima sve danas ne gađaju. :D

Sent from my luster using sijalica 220v
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#145 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Herr Flick »

Najjaci su mi oni koji pitaju za zamjenu,jos se stavi velikim slovima NE RADIM ZAMJENU,ono opet 10 pitanja moze li zamjena,sta reci koju posluku porati'??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#146 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Herr Flick »

Da postavim pitanje:Kakav je ovaj mickey84,prodaje rac.opremu veoma jeftino,a ima i preko 800 transakcija :D :D :D
nenadjebivi_2
Posts: 156
Joined: 03/01/2013 16:56

#147 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nenadjebivi_2 »

Hajd neka mi neko objasni ako mu nije mrsko.Kakva je procedura slanja preko ove obicne poste.Javi mi se lik iz Bihaca i kaze da mu posaljem postom.Kako ide tu preuzimanje i placanje..Jel iko radio razmjrnu preko obicne poste.

Sent from my GT-I9300
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#148 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

Herr Flick wrote:Da postavim pitanje:Kakav je ovaj mickey84,prodaje rac.opremu veoma jeftino,a ima i preko 800 transakcija :D :D :D
uhodana varalica :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#149 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Herr Flick »

Gospodin_bez_kravate wrote:
Herr Flick wrote:Da postavim pitanje:Kakav je ovaj mickey84,prodaje rac.opremu veoma jeftino,a ima i preko 800 transakcija :D :D :D
uhodana varalica :D
Kako ti znas,ja bas mislio od njega kupit graficku :shock: :shock: :shock: :lol:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#150 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

zajebavam se ba cuj kako znam,valjda je dobar ti pozitivni dojmovi ti sve kazu sto pitas bezze? :-D
Post Reply