Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#6576 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

šta god pretrazujem uvijek ukljucim "sa istaknutom cijenom"
Ne zanima me oglas sa cijenama "po dogovoru".

Isto tako kad prodajem stavim oglasenu cijenu i stavim u opis i koja je zadnja i zasto dajem popust, te da ne zelim zamjene.
I uvijek me redovno smaraju morel zamjena za nesto s profila i koja je zadnja...
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6577 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by _Reds_ »

Pola ljudi nikad ne pročita detaljno.

Kažeš mu pogledaj detaljno, on se naljuti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6578 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

liaar wrote: 19/10/2020 16:51 Izvini a ko ga tjera da on kupuje za sve u firmi ?
Ne tjera niko, nego on jedva čeka da neko kaže, on ko iz topa ide za 1 KM
haha zezas se? Hoces reci neko ga tjera i jos mu plati što ga natjera? XD Da ti nisi slucajno kolega koji kupuje za 10tak koelga sve sto im padne na pamet?

Zna se sta je kolegijalnost, kad danas ja kupim, sutra ti i slično. Svaki dan je preseravanje i ja bih naplatio. Na prvu mi je bilo cudno sta pise autor, ali kada se razmisli ima smisla. Naravno da ne treba napaltiti jednom u sedam dana kada kupi svima, ili ako je dogovor danas jedan, sutra drugi, prekosutra treci, ali svaki dan ista osoba?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6579 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Vsvp wrote: 20/10/2020 10:48 Vjerovatno i kad sjedite zajedno na kafi svaki od vas ima spremno po 1,5 KM u džepu, i kad dođe konobar naplata traje 5 min dok svaki od vas nađe ono pola.
Ako kojim slučajem još na poslu nahvata trojicu koji žive blizu njega i on vozi kući eto prilike za još po 1 km na kraju radnog dana.
haha moram i na ovo odgovoriti. Kakve veze ima ako svako plaća svoj račun? Je li to sramota? Mora li neko uvijek platiti za mene, ili ja za nekoga? Bože dragi, neki nisu otišli dalje od svog šehera.

Mogu misliti koliki bi bio sjeb kada bi otisao vani i vidio kako 5 osoba za stolom plaća karticom, svako svoje :)
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#6580 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bandit_mo »

Vsvp wrote: 20/10/2020 10:48 Vjerovatno i kad sjedite zajedno na kafi svaki od vas ima spremno po 1,5 KM u džepu, i kad dođe konobar naplata traje 5 min dok svaki od vas nađe ono pola.
Ako kojim slučajem još na poslu nahvata trojicu koji žive blizu njega i on vozi kući eto prilike za još po 1 km na kraju radnog dana.
Zašto? Jer ljudima treba usluga, i on je uradi i naplati.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6581 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by liaar »

un1ted wrote: 21/10/2020 10:22
liaar wrote: 19/10/2020 16:51 Izvini a ko ga tjera da on kupuje za sve u firmi ?
Ne tjera niko, nego on jedva čeka da neko kaže, on ko iz topa ide za 1 KM
haha zezas se? Hoces reci neko ga tjera i jos mu plati što ga natjera? XD Da ti nisi slucajno kolega koji kupuje za 10tak koelga sve sto im padne na pamet?

Zna se sta je kolegijalnost, kad danas ja kupim, sutra ti i slično. Svaki dan je preseravanje i ja bih naplatio. Na prvu mi je bilo cudno sta pise autor, ali kada se razmisli ima smisla. Naravno da ne treba napaltiti jednom u sedam dana kada kupi svima, ili ako je dogovor danas jedan, sutra drugi, prekosutra treci, ali svaki dan ista osoba?
Naravno da nisam, ja ako idem šta kupiti, pitam kolege (nas 4 u kancelariji) treba li kome šta. Ne idem nikome maksuz, a po priči autora, ovaj lik ide maksuz za kolege, za pare naravno.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6582 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Pa to je izbor, niko ne tjera njegove kolege da kazu, neka hvala, ja cu svoju pauzu iskoristi da prošetam do marketa. Već da 1KM, dobije ono što mu treba, a pauzu iskoristi kako želi.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#6583 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bandit_mo »

liaar wrote: 21/10/2020 10:38
un1ted wrote: 21/10/2020 10:22
liaar wrote: 19/10/2020 16:51 Izvini a ko ga tjera da on kupuje za sve u firmi ?
Ne tjera niko, nego on jedva čeka da neko kaže, on ko iz topa ide za 1 KM
haha zezas se? Hoces reci neko ga tjera i jos mu plati što ga natjera? XD Da ti nisi slucajno kolega koji kupuje za 10tak koelga sve sto im padne na pamet?

Zna se sta je kolegijalnost, kad danas ja kupim, sutra ti i slično. Svaki dan je preseravanje i ja bih naplatio. Na prvu mi je bilo cudno sta pise autor, ali kada se razmisli ima smisla. Naravno da ne treba napaltiti jednom u sedam dana kada kupi svima, ili ako je dogovor danas jedan, sutra drugi, prekosutra treci, ali svaki dan ista osoba?
Naravno da nisam, ja ako idem šta kupiti, pitam kolege (nas 4 u kancelariji) treba li kome šta. Ne idem nikome maksuz, a po priči autora, ovaj lik ide maksuz za kolege, za pare naravno.
un1ted wrote: 21/10/2020 10:49 Pa to je izbor, niko ne tjera njegove kolege da kazu, neka hvala, ja cu svoju pauzu iskoristi da prošetam do marketa. Već da 1KM, dobije ono što mu treba, a pauzu iskoristi kako želi.
Evo kad je već ispala zanimljva priča :-D
Njega su uvijek molili da im ode u trgovinu jer je jedino on brz da može u 5min (toliko je dozvoljen izlaz) sve obaviti. Dosadilo mu, i da ih se kao riješi, rekao hoću, ali za marku. No kako je svima 1KM iznos vrijedan usluge, ne da ih se nije riješio, nego su počeli ciljano njemu doalziti da im to obavi. I tako nastade biznis :izet:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#6584 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

bandit_mo wrote: 21/10/2020 10:53
Evo kad je već ispala zanimljva priča :-D
Njega su uvijek molili da im ode u trgovinu jer je jedino on brz da može u 5min (toliko je dozvoljen izlaz) sve obaviti. Dosadilo mu, i da ih se kao riješi, rekao hoću, ali za marku. No kako je svima 1KM iznos vrijedan usluge, ne da ih se nije riješio, nego su počeli ciljano njemu doalziti da im to obavi. I tako nastade biznis :izet:
Evo da citiram sebe:
Snake Eyes wrote: 19/10/2020 17:42 Oj kako u firmi tako brzo postaneš potrčko, kolege ti tepaju a ne vade ga :D
Legenda uzima po marku, od potrčka napravio posao :thumbup: a ko ne da marku cicija :lol:
Tako se to desi, hajde ti si najbrži, ti nam najbolje kupiš, ti baš znaš izabrati :lol: , tepaju a ne vade.
Opet kažem svaka čast za ideju :thumbup:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#6585 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bandit_mo »

Snake Eyes wrote: 21/10/2020 10:59
bandit_mo wrote: 21/10/2020 10:53
Evo kad je već ispala zanimljva priča :-D
Njega su uvijek molili da im ode u trgovinu jer je jedino on brz da može u 5min (toliko je dozvoljen izlaz) sve obaviti. Dosadilo mu, i da ih se kao riješi, rekao hoću, ali za marku. No kako je svima 1KM iznos vrijedan usluge, ne da ih se nije riješio, nego su počeli ciljano njemu doalziti da im to obavi. I tako nastade biznis :izet:
Evo da citiram sebe:
Snake Eyes wrote: 19/10/2020 17:42 Oj kako u firmi tako brzo postaneš potrčko, kolege ti tepaju a ne vade ga :D
Legenda uzima po marku, od potrčka napravio posao :thumbup: a ko ne da marku cicija :lol:
Tako se to desi, hajde ti si najbrži, ti nam najbolje kupiš, ti baš znaš izabrati :lol: , tepaju a ne vade.
Opet kažem svaka čast za ideju :thumbup:
Tako muž meni, ja samo u tebe imam povjerenja da to obaviš :lol: :lol: :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#6586 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

Kako je lijepo Musa Ćazim Ćatić napisao:

"Ti znaš, da bijah nevin poput rose I poput lijera u proljeću ranom; Al ljudi, med što pod jezikom nose, Otrov mi dadoše u bokalu pjanom, Mada sam bio nevin poput rose."
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#6587 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by neko_sa_strane »

iceman ze wrote: 17/10/2020 22:59 Onda sms posalju, niste primili posiljku, pa onda nAka nervozna zove, gdine niste primili posiljku, 'ocet' el primiti... pa rekNo sam kuriru da cu biti za 45 min kuci pobogu... :lol:
Ja se raspitam da li dostavljaju robu subotom kada sam kod kuće i da mi obavezno jave ukoliko ne dostavljaju kako bih im mogao navesti drugu adresu za dostavu. Nisu mi jedanput dostavljali na adresu na radnom mjestu.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#6588 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by iceman ze »

Dobar savjet :bih:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#6589 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

Budite oprezni kada nekoga nazivate PIK prevarantom jer budalu je lako "prevariti". :D
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#6590 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kataklinger »

Sta bi sa onom temom "Lopovske auto kuce...."
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#6591 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Entropio »

Kataklinger wrote: 25/10/2020 12:48 Sta bi sa onom temom "Lopovske auto kuce...."
Morala je da bude uklonjena. Neko je zaprijetio tuzbom jer kleveta, blacenje i slicno su zakonski zabranjeni. A buduci da je sve to na Klixovim serverima... lakse im je bilo samo ukloniti nego se sad razvlaciti po sudovima dokazujuci da nisu oni krivi nego korisnici koji pisu to. Pretpostavljam da je tako bilo. Mozda je i neko dobio neki popust od 80% za neko auto da se to ukloni... sve je moguce.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66022
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6592 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by _BataZiv_0809 »

Garant je to bilo i sa najljepsim voditeljicama
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6593 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bloo »

_BataZiv_0809 wrote: 25/10/2020 13:19 Garant je to bilo i sa najljepsim voditeljicama
Yes, klixovi moderatori i moderatorice sa odredenim sklonostima su prihvatili nemoralnu ponudu....jedno vece druzenja sa svim voditeljkama sa teme u zamjenu za brisanje teme.
A i da spasimo zagorjele komentatore od progona SIPE, zena i cura zbog neizivljenih komentara. :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#6594 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by AmiĐa_Idriz »

Bloo wrote: 25/10/2020 15:03
_BataZiv_0809 wrote: 25/10/2020 13:19 Garant je to bilo i sa najljepsim voditeljicama
Yes, klixovi moderatori i moderatorice sa odredenim sklonostima su prihvatili nemoralnu ponudu....jedno vece druzenja sa svim voditeljkama sa teme u zamjenu za brisanje teme.
A i da spasimo zagorjele komentatore od progona SIPE, zena i cura zbog neizivljenih komentara. :mrgreen:
A niste karananu zvali, ccc :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6595 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by liaar »

Po tom pitanju sam objektivan kao lijepe voditeljice sa NEWS ADRIA MAXX :lol: :lol: :lol: :lol:

ko prati klix komentare na FB, znat će o čemu je riječ
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6596 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Ovu osobu zaobilaziti u širokom(najširem) luku. Pitaš ga vezano za artikal on ili ne zna, ili napiše nešto skroz lijevo što nema veze sa odgovorom na postavljeno pitanje. To nenormalno smrdi na prevaru. Drugo, korisnik je nekulturan do bola, psuje bez razloga, a tek koliko je nepismen, kao da nije završio ni osnovnu školu. Meni kaže da sam nepismen, ne mogu reći da sam savršen, ali u poređenju s njim ja sam lektor.

https://omnibyte.olx.ba/

Image
Image

Nakon što me blokirao na OLXu poslao sam mu SMS u kojem sam napisao da ne bude nekulturan jer tako neće nikada ništa prodati, a ovo je odgovor.
Nakon ovog sam vidio da treba odustati i prekinuti svu daljnju raspravu.

Image
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40776
Joined: 21/05/2012 22:46

#6597 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by AmiĐa_Idriz »

I nakon svih ovih poruka napiše "ja prodajem samo pismenim ljudima" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#6598 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

Mehemed wrote: 26/10/2020 19:37 Ovu osobu zaobilaziti u širokom(najširem) luku. Pitaš ga vezano za artikal on ili ne zna, ili napiše nešto skroz lijevo što nema veze sa odgovorom na postavljeno pitanje. To nenormalno smrdi na prevaru. Drugo, korisnik je nekulturan do bola, psuje bez razloga, a tek koliko je nepismen, kao da nije završio ni osnovnu školu. Meni kaže da sam nepismen, ne mogu reći da sam savršen, ali u poređenju s njim ja sam lektor.

https://omnibyte.olx.ba/

Image
Image

Nakon što me blokirao na OLXu poslao sam mu SMS u kojem sam napisao da ne bude nekulturan jer tako neće nikada ništa prodati, a ovo je odgovor.
Nakon ovog sam vidio da treba odustati i prekinuti svu daljnju raspravu.

Image
Vala @Mehemed ove stvari koje se dešavaju iza kulisa ne treba iznositi ovdje :-) , nemoj se ljutiti :) ali tema je prevaranti na piku, da je ovaj lik prevarant poslao bi ti grafičku karticu bez ventilatora umjesto što je naveo da ga je skinuo.
Kako sam shvatio predmet prodaje su defektne grafičke kartice koje prodaje onako đuture, gledaj malo iz njegove perspektive, što si ti pomislio za njega, vjerovatno je i on za tebe.
Ljudi se bore za koru hljeba, nikome nije lako...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6599 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

@Snake Eyes
Sprva sam mislio sve najbolje o njemu, iskusan prodavač sa puno artikala na prodaji. Međutim nakon ovoga sam totalno promijenio mišljenje, neki nepismeni prevarant koji neće da odgovori na pitanje vezano za artikal već samo psuje i blokira me.
Ja ga lijepo pitam po drugi put(jer mi prvi put nije odgovorio, mislio sam da možda nije vidio pitanje) s koje je skinuo ventilator, a on tako, izbjegava odgovor i psuje.
To meni sve ukazuje na prevaru.
Nije to 2-3KM pa da mu se neda zafrkavati oko nekog ko hoće kupiti artikal od 2-3KM, već je u pitanju 150KM što nije mala cifra za prosječnog stanovnika BiH.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#6600 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Snake Eyes »

Mehemed wrote: 26/10/2020 21:08 @Snake Eyes
Sprva sam mislio sve najbolje o njemu, iskusan prodavač sa puno artikala na prodaji. Međutim nakon ovoga sam totalno promijenio mišljenje, neki nepismeni prevarant koji neće da odgovori na pitanje vezano za artikal već samo psuje i blokira me.
Ja ga lijepo pitam po drugi put(jer mi prvi put nije odgovorio, mislio sam da možda nije vidio pitanje) s koje je skinuo ventilator, a on tako, izbjegava odgovor i psuje.
To meni sve ukazuje na prevaru.
Nije to 2-3KM pa da mu se neda zafrkavati oko nekog ko hoće kupiti artikal od 2-3KM, već je u pitanju 150KM što nije mala cifra za prosječnog stanovnika BiH.
Koliko sam shvatio da je lik napisao da su grafike pokvarene i uvjeren je da ih daje već jeftino (oko 10KM po komadu) tako da svako detaljisanje oko nečega za što je naveo da je pokvareno mu ide na živce :D
Post Reply