Bivši pušaći: Šta vi delate?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#776 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by arzuhal »

spreca wrote:
arzuhal wrote:
spreca wrote: zato oni koji nisu bili pusaci nece nikad saznati kakva je to razlika :lol: :lol: :lol: ....salim se .....a kako smo se fraerski osjecali kad smo pocinjali...mada ja nikad nisam imo problema sa disanjem/plucima niti sam kad kasljao....osim kad se prehladim
Ja sam pođahkad znao hraknut u kadu, ono izjutra kad sazrije, i nemoš ti to više ni špahtlom sastrugat, pa ostavimo tako da stoji...
Jes', frajerluk...Djecu ba samo treba mlatit, ništa više...
sta djeca znaju...naravno osim mlacenja moze i razgovor ponekad pomaze.....ti si onda dobro bio "fasovo"od duhana
Lijepo je i porazgovarat, ima i to što kažeš...Najbolje nakon mlaćenja, najbolje se nekako upije i zapamti... :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#777 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by spreca »

arzuhal wrote:
Lijepo je i porazgovarat, ima i to što kažeš...Najbolje nakon mlaćenja, najbolje se nekako upije i zapamti... :mrgreen:
:thumbup: iskustvo para vrijedi :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#778 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

A kad vam je palo napamet da prestanete il zasto ste prestali?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#779 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by spreca »

Niemand wrote:A kad vam je palo napamet da prestanete il zasto ste prestali?
ma nisam htio...okolnosti...ali hvala bogu da sam bar na taj nacin prestao............jesam bio smanjio za 80% a mozda i vise....onda operacija i posle toga nikad vise nisam zapalio :-D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#780 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

spreca wrote: ma nisam htio...okolnosti...ali hvala bogu da sam bar na taj nacin prestao............jesam bio smanjio za 80% a mozda i vise....onda operacija i posle toga nikad vise nisam zapalio :-D
:thumbup:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#781 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by arzuhal »

Ja nisam imao konkretan zdravstveni razlog kao povod, niti finansijski, itd. Mene je Alan razvalio na polju logike, razoružao me i osjetio sam se poniženim. Tada sam ih i ostavio.
Sva moja ranija "ostavljanja" duhana su bila temeljena na snazi volje: ostaviš i onda trpiš apstinentske krize, dovijaš se s bombonama, ideš trčat, udarat glavom od zid, udarat tuđom glavom od zid i sl. dok ne prođe ono vrijeme fizičke ovisnosti, dakle 2-3 sedmice.

Tada nastupa, kako Alan kaže, psihička ovisnost: sjećanja kako je lijepo bilo zadindilit uz prvu kahvu, drugu kahvu, svaku kahvu, poslije sendviča, poslije keksa, poslije seksa, na plaži, na trešnji, u vražijoj materi...

I kada volja prestane biti snažna (to je ta rupa u ostavljanju duhana samo snagom volje :mrgreen: ) - čovjek se vrati cigarama jer mu je ona životni brend, ona ga podsjeća na razna mjesta na koja je putovao, gdje je i s kim sve dindilio i tako to...

Zato je metoda snagom volje nedoovoljna i nezaokružena priča, odnosno pomaže dopola ali ne garantuje da se čovjek neće vratiti za par mjeseci opet, za pola godine ili godinu, i sl.

Ali kada te neko na terenu čiste istine, čistom logikom, u dvije rečenice uvjeri da si ti, ustvari, OVISNIK, al' ne onako usput "aha, znam ba to" nego kada se fakat suočiš s tim (da pljuge upravljaju tobom), onda je istina na tvojoj strani i tu više nije potrebna snaga volje, samo ih ostaviš...Ili ja ili bezbojna uljasta supstanca, ko je jači?

Ja presudio.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#782 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by radostan dan »

Evo da se pohvalim, na pola sam puta, duhan sam ostavio, jos samo duvana da se rijesim i to je to...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#783 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by arzuhal »

radostan dan wrote:Evo da se pohvalim, na pola sam puta, duhan sam ostavio, jos samo duvana da se rijesim i to je to...
Ti si pravi polovni pušać...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#784 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by supercali »

Nisam nikad pusio
Mene zanima sta je vas potaklo da pocnete pusiti?
U srednjoj kad su otprilike svi pocinjali ja nisam vidio smisao u udahni izdahni dim i to je to
Znaci sta je vama bilo zanimljivo sta vas je privuklo da pocinjete?
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#785 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by omar little »

kakve gluposti nadrobljene gore, gospode boze. :-) mislim, neka svaki koristi sta god mu pomaze da se rijesi pusenja, ali ova projiciranja na ostatak svijeta, vise ne i na samo pusace nego i ljude koji su, mozes misliti, odlucili prestati pusiti ne koristeci tu njihovu jednu, jedinu, ispravnu metodu. . jebote zivot, level sekta ispranog mozga.

sace, valjda, dvije godine, nakon decenija pusenja. niti jednom nisam zapalila, provodila sam noci sa pusackim drustvom, prolazila kroz sve moguce "okidace" za pusenje. nista. vrlo svjesna uvijek bila sta su cigarete, kako mi funkcionira organizam, kako funkcionira nikotinska ili bilo koja druga ovisnost, nisam neobrazovani debil, ne treba mi neki americke hack za uciti me osnove biologije i kemije. par puta na pocetku su mi pale cigarete na pamet uz stvari koje sam navikla raditi uz pusenje, par utakmica konkretno, nisam zapalila i to je to. kao da nikad nisam pusila.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#786 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by arzuhal »

:lol: :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#787 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

arzuhal wrote:Ja nisam imao konkretan zdravstveni razlog kao povod, niti finansijski, itd. Mene je Alan razvalio na polju logike, razoružao me i osjetio sam se poniženim. Tada sam ih i ostavio.
Sva moja ranija "ostavljanja" duhana su bila temeljena na snazi volje: ostaviš i onda trpiš apstinentske krize, dovijaš se s bombonama, ideš trčat, udarat glavom od zid, udarat tuđom glavom od zid i sl. dok ne prođe ono vrijeme fizičke ovisnosti, dakle 2-3 sedmice.

Tada nastupa, kako Alan kaže, psihička ovisnost: sjećanja kako je lijepo bilo zadindilit uz prvu kahvu, drugu kahvu, svaku kahvu, poslije sendviča, poslije keksa, poslije seksa, na plaži, na trešnji, u vražijoj materi...

I kada volja prestane biti snažna (to je ta rupa u ostavljanju duhana samo snagom volje :mrgreen: ) - čovjek se vrati cigarama jer mu je ona životni brend, ona ga podsjeća na razna mjesta na koja je putovao, gdje je i s kim sve dindilio i tako to...

Zato je metoda snagom volje nedoovoljna i nezaokružena priča, odnosno pomaže dopola ali ne garantuje da se čovjek neće vratiti za par mjeseci opet, za pola godine ili godinu, i sl.

Ali kada te neko na terenu čiste istine, čistom logikom, u dvije rečenice uvjeri da si ti, ustvari, OVISNIK, al' ne onako usput "aha, znam ba to" nego kada se fakat suočiš s tim (da pljuge upravljaju tobom), onda je istina na tvojoj strani i tu više nije potrebna snaga volje, samo ih ostaviš...Ili ja ili bezbojna uljasta supstanca, ko je jači?

Ja presudio.
Ma ja ne samo da nemam tu snagu volje, vec uopce ne uspijevam sebi naci neki pravo dobar razlog da prestanem. Razmisljam o tom kad neko drugi spomene il vako naletim na temu i tako to. Doduse, nedavno sam razmisljala da ne bi bilo lose prestati sad nekad ubuduce :D , al kao sto rekoh, ne uspijevam se uhvatiti dobrog razloga.

Ja i kad nadjem neki iole dobar razlog zasto bi trebala prestati, meni u glavi isto forumski fajt :D , odma ide argument zasto ne trebam :D npr zdravije je-umrijecu svakako od smrti, svejedno je il imacu vise para-potrosicu ih vec u nesto drugo, svejedno i to :D i uz to me strah da vise necu sjediti i piti kafu sama sa sobom i tabiriti po zivota unaprijed i unazad jer necu imati cigara a meni je ovo bitno (nece se postovi sami napisati na forumu, jel).

a omar little, haj super. Ja sam samo pitala zasto su prestali, arzuhal reko da ga je taj alan ubijedio, spreca da je moro na operaciju. Ne vidim u cemu je problem pa tako odgovaras covjeku.

Svasta.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#788 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by arzuhal »

Niemand wrote:
arzuhal wrote:Ja nisam imao konkretan zdravstveni razlog kao povod, niti finansijski, itd. Mene je Alan razvalio na polju logike, razoružao me i osjetio sam se poniženim. Tada sam ih i ostavio.
Sva moja ranija "ostavljanja" duhana su bila temeljena na snazi volje: ostaviš i onda trpiš apstinentske krize, dovijaš se s bombonama, ideš trčat, udarat glavom od zid, udarat tuđom glavom od zid i sl. dok ne prođe ono vrijeme fizičke ovisnosti, dakle 2-3 sedmice.

Tada nastupa, kako Alan kaže, psihička ovisnost: sjećanja kako je lijepo bilo zadindilit uz prvu kahvu, drugu kahvu, svaku kahvu, poslije sendviča, poslije keksa, poslije seksa, na plaži, na trešnji, u vražijoj materi...

I kada volja prestane biti snažna (to je ta rupa u ostavljanju duhana samo snagom volje :mrgreen: ) - čovjek se vrati cigarama jer mu je ona životni brend, ona ga podsjeća na razna mjesta na koja je putovao, gdje je i s kim sve dindilio i tako to...

Zato je metoda snagom volje nedoovoljna i nezaokružena priča, odnosno pomaže dopola ali ne garantuje da se čovjek neće vratiti za par mjeseci opet, za pola godine ili godinu, i sl.

Ali kada te neko na terenu čiste istine, čistom logikom, u dvije rečenice uvjeri da si ti, ustvari, OVISNIK, al' ne onako usput "aha, znam ba to" nego kada se fakat suočiš s tim (da pljuge upravljaju tobom), onda je istina na tvojoj strani i tu više nije potrebna snaga volje, samo ih ostaviš...Ili ja ili bezbojna uljasta supstanca, ko je jači?

Ja presudio.
Ma ja ne samo da nemam tu snagu volje, vec uopce ne uspijevam sebi naci neki pravo dobar razlog da prestanem. Razmisljam o tom kad neko drugi spomene il vako naletim na temu i tako to. Doduse, nedavno sam razmisljala da ne bi bilo lose prestati sad nekad ubuduce :D , al kao sto rekoh, ne uspijevam se uhvatiti dobrog razloga.

Ja i kad nadjem neki iole dobar razlog zasto bi trebala prestati, meni u glavi isto forumski fajt :D , odma ide argument zasto ne trebam :D npr zdravije je-umrijecu svakako od smrti, svejedno je il imacu vise para-potrosicu ih vec u nesto drugo, svejedno i to :D i uz to me strah da vise necu sjediti i piti kafu sama sa sobom i tabiriti po zivota unaprijed i unazad jer necu imati cigara a meni je ovo bitno (nece se postovi sami napisati na forumu, jel).

a omar little, haj super. Ja sam samo pitala zasto su prestali, arzuhal reko da ga je taj alan ubijedio, spreca da je moro na operaciju. Ne vidim u cemu je problem pa tako odgovaras covjeku.

Svasta.
U mene jedan jaran (koji je i sam ostavljao cigare iako nikad nije nešto baš puno pušio, a i danas puši...Mislim, kada neko puši manje od kutije dnevno to je za mene "malo" :mrgreen: ) je znao reći:

- Ako ih stvarno voliš, ako ćeš se ljutiti na sebe i sav svijet, ako ćeš uvrijediti sebe ili nekog ako ih ostaviš i sl. onda ba puši, šta ti je, i ne razmišljaj više o tome...

I ja se slažem s tim. Najgore je biti između. Puši sve dok ima nafake za pušenje, ha to bilo za života ha kada se već krene...
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#789 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Capajebo »

Meni se realno uopste ne bacaju cigare, samo da mi je, eto, smanjiti na bar finansijski prihvatljiv nivo :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#790 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

Fin post arzuhale :thumbup: :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#791 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

Capajebo wrote:Meni se realno uopste ne bacaju cigare, samo da mi je, eto, smanjiti na bar finansijski prihvatljiv nivo :mrgreen:
Cao :stidljiv:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#792 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by supercali »

Znaci da bi ti isla sa mnom na kafu moram pusiti
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#793 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

Ne bi isla s tobom na kafu, respo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#794 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by supercali »

Ajde bona ne moras piti kafu ti pusi
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#795 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

:roll:

Hos ikad biti normalan :facepalm:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#796 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by supercali »

Pa ti si nenormalna jer neces na kafu
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#797 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Niemand »

:D :lol:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#798 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by supercali »

Vidis kako se mozemo fino dogovoriti
Ja ti kafa i svi normalni
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#799 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Elvedin_Dz »

Prozivka! Radostan dan, filozofija i ostali...kak'i ste?
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#800 Re: Bivši pušaći: Šta vi delate?

Post by Elvedin_Dz »

Elvedin_Dz wrote: 16/05/2020 03:31 Prozivka! Radostan dan, filozofija i ostali...kak'i ste?
@radostan dan @filozofija @hAZNADAR @Aleluja etc...

Non smokers i dalje?
Post Reply