Medjugorje - prevara ili istina?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#276 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by chupacabra »

'Bem ti zivot, Herce su genijalci. Kad nisu vise znali kako da privuku naivne vjernike-turiste, skontali su ako Gospa zasvijetli, dobice na kredibilitetu. I dali se genijalci u potragu za odgovarajucom vrstom boje. Sad ubiru plodove svog truda.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#277 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by respo »

ovo je dokaz da su tek sada poceli gledati mucke
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#278 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by drug_profi »

Ali mudro je to. Kip u porodicnoj kuci vidjelice. Nasprejali ga necim i pustili. Isto ko kad pecas. Cekas kad ce neki slucajni hodocasnik to primjetiti i tako dati kredibilitet otkricu, jer nije fol da to Vicka ili neki drugi domorodac vidi.

Cista desetka. Nego hamo ljudi smisliti kako se dole prikaciti na sisu... smisljati nesto sto moze proci.
Last edited by drug_profi on 26/09/2013 20:27, edited 1 time in total.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#279 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Hemera »

ovo sve govori od vickinoj (ne)vjerodostojnosti....
i nije dzaba sto ih vatikan nece priznati
kad su napravili ciganluk i prevaru...
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#280 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Hodidid »

Ne znam sta im je trebalo ovo sa svjetlecom Gospom?? Vjerski turizam je koliko sam upucen isao odlicnoi bez takvih ideja.

Ovim samo sebi ruse kredibilnost i u vjerskim krugovima. To je bar neki moj dojam. Bas moras biti tokmak pa vjerovati u ovaj zadnji fenomen.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#281 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by JThomas »

pa ne idu tamo školovani teolozi, već lakovjerni željni instant religije.
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#282 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by kota_pisvir »

Jedno je sigurno, Vicka uzima lovu, i to veliku. Vjerovatno ona i familija nikad nista u zivotu nisu radili, niti ce radit, a para ko krsa u Hercegovini. Jer dok je ovaca bice i vune. Mora se priznat, ovi Hercegovci imaju smisla za biznis
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#283 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Lakat Jebić »

JThomas wrote:pa ne idu tamo školovani teolozi, već lakovjerni željni instant religije.
sve svodi na instant relgiju i medjugorje i zbirke dova i ini ostali sadrzaj. da je kako bit dobar sa Bogom al po svom zivjet, pa onda trazi od hodze kakvu dovu da se izuci da Bog da. Koda je Bog levat pa ces ga ti na foru uzet jer si gledao u svjetleci kip gospin dok si trazio da ti smanje kamatnu stopu kredita
m-m
Posts: 93
Joined: 22/04/2012 21:07

#284 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by m-m »

-
Last edited by m-m on 06/12/2014 00:52, edited 1 time in total.
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#285 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by sarajlija_ba »

Kupiš sebi i svjetli samo tebi :D

Image
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#286 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Sanchez22 »

Ma svima nama trebaju takva "cuda".
Dokazano kroz historiju svih vjera,inace smanjuje se broj vjernika a nekome dzep :-D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#287 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by animals »

theTruePath wrote:
dedovic.almir wrote:nadam se da nije prevera, jer ako jeste, onda se mnogo grijese ti koji varaju
jok eto istina je :lol:
Istina jednaka onoj kada je Bog pricao sa Muhamedom i prenosio mu ajete..ja licno ne vjerujem ni u jedno..
User avatar
kota_pisvir
Posts: 109
Joined: 09/06/2013 20:39

#288 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by kota_pisvir »

m-m wrote:Prevara ili istina? Ni jedno ni drugo. Licno/osobno ne vjerujem u ta desavanja dole... znaci da je istina nije... a to prevara se moze formulisati na neki drugi nacin...

Jel' neko moze precizno da mi/nam navede o kojoj lovi se ovdje radi?
Jel' se placa neki ulaz?
Koliko hotela i restorana ima u Medjugorju? Jel' svi uredno placaju PDV?
Jesul' ljudi koji rade tu uredno prijavljeni, ili sta?
Ma eto neka procjena koliko KM jedan posjetioc Medjugora ostavi u BiH, sto privatnicima sto drzavnoj kasi.

Code: Select all

http://www.jutarnji.hr/od-pola-milijuna-gostiju-u-medugorju-niti-jedno-nocenje/1115895/
evo kako placaju. Ovdje se okrecu milioni maraka.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#289 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by drug_profi »

Ja evo cijelo vece dumam koji bi se jos fol mogao smisliti da se dole uzmu pare...i evo sta sam skontao, samo treba uloziti dosta para. Jbg kad su hercegovci sve jeftine folove vec upotrijebili.

Dakle, dunum kamenjara kupiti i lijepo ugraditi ovu opremu za holografske projekcije. Svaki dan kamion sljunka istresti na lokaciju, a onda ujutro prodavati kamen po kamen (sveti kamen).

User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#290 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Pasiflora »

sherbett wrote:Ma Međugorje je samo po sebi čudo jedno!
Meni je jedna od jačih priča vezana za Vicku. Svi vidioci tvrde kako u vrijeme "ukazanja" ne doživljavaju ništa i nikoga oko sebe. Padaju u neku posebnu ekstazu i čuju samo gospin glas. Jednom je Vicku u toj ekstazi promatrao neki neuro nešto. Tada je trajalo ispitivanje ukazanja. On je u jednom trenu napravio nagli pokret prema Vicki, koja je u ekstazi i ne doživljava apsolutno ništa oko sebe, a ona je reagirala isto tako naglim pokretom, jer, ponavljam, ne doživljava nikoga i ništa oko sebe.
zašto i kako se to desilo...
Naime, baš u tom trenu je isus počeo da pada gospi iz ruku, a ona se trznula da ga uhvati... :-)
Gledala sam to - ma ubleha zesca. Ta Vicka je i kao tinejđerka izgledala kao neko ko mulja, a sada izgleda kao stara prevarantica! Fuj, kakav gadan lik!
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#291 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by drug_profi »

Nije to njena ideja, vec ideja svecenika koji su svu tu pricu poduprli. Taman ce svijet vjerovati djecijim pricama da nije neki "autoritet" to potvrdio. Lijepo se informisali o Lurdu i Fatimi i skontali kako treba...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#292 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by respo »

a da mi stavimo vicku za ministricu finansija?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#293 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Pasiflora »

respo wrote:a da mi stavimo vicku za ministricu finansija?
Moze, ako nece imati javnih nastupa - gadi mi se gledati je :evil: .

Edit: stvarno uzasno zalosno:
http://www. index . hr/vijesti/clanak/cak-ni-crkva-ne-vjeruje-u-gospu-medjugorju-je-ponestalo-turista-pa-su-morali-smisliti-novi-trik/702537.aspx
"Bio je mrak kad sam ušla unutra i rekla sam da ništa ne vidim i tad mi je neki muškarac rekao pogledaj u kut i tad sam vidjela kip, ali bez lica Gospe i ruke, dakle vidjela sam samo oblik kipa koji je osvijetljen onako kao kazaljka na satu ili kao one krunice što svijetle po noći. Ubrzo nam je neki muškarac rekao da izađemo van. Uglavnom to je očito neka podvala, no vidjet će se da li je manjkalo gostiju u Bijakovićima pa su se poslužili ovim trikom", piše čitateljica.
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#294 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by A1fa »

Najbolji komentar koji sam pročitao na ovu temu:

,,od svih čuda koje je Bog mogao napraviti, zaustaviti ratove, izliječiti bolesne, on od kipa napravio Ikea lampu'' :D

To je i moj stav za sva ova ,,religiozna'' čuda, od svjetlečih kipova do nekakvih oblaka na nebu koji dobijaju oblike harfova.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#295 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Pasiflora »

I jos jedan odlican komentar ispod texta koji sam gore nakacila: http://www. index . hr/vijesti/clanak/cak-ni-crkva-ne-vjeruje-u-gospu-medjugorju-je-ponestalo-turista-pa-su-morali-smisliti-novi-trik/702537.aspx

balkan001 Objavljeno prije 11hda da da..... jos da u Medzugorju krenu placati porez Vicka i kompanija pa da i drzava ima neke koristi, ali....??

Izvjestaj o prihodima Hercegovacko Neretvanske zupanije pokazuje za prvih 9 mjeseci u 2013 niti jedno prijavljeno nocenje u Medzugorju, a zive od turizma i rentanja apartmana ?????? Ili im je mozda Gospa sugerisala da ne placaju porez ???

Vidjet cemo kad Vicka objavi "Gospin Zivotopis
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#296 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by jedna tamo »

jao komentara u multi kulti sarajevu......
komentirajte islam i islamski svijet....šta se radi u vijeku u kojem živimo po bih i selima oko nas, primitivizam a i u gradu nije tako rijedak slučaj, a zna se ko je većina u sarajevu.....fuj fuj...našli ste pljuvati po gospi.....

ja vjerujem u gospu, isusa i vrijeđaju me ovakvi komentari, a tek na fejsu mojih multi kulti prijatelja muslimana što pljuju...tamo fino vidiš imenom i prezimenom.......
nezna niko jeli to hemija i šta se ustvari dole događa, ko hoće neka vjeruje, ko neće ne mora....ovaj portal je klasični ulizivački portal hrvata u bih:

znači da pojasnim ako si hrvat nisi hrvat već si bosanac ulizica koji se ulizuje muslimanima, pljuješ po svemu svom, prihvaćaš bih kao džavu, koja ti ništa nije dala nit će ti ikad dati, jedino gdje se možeš zaposliti su po nacionalnoj osnovi, il u nekoj crkvenoj instituciji.......
udaš se za muslimana, kao da se nikad nisi zvala tako kako si se zvala, prihvaćaš sve njegovo, odgajaš djecu, gadi se ti se riječ tisuća, kruh, kava.....
a s druge strane se non-stop ulizuješ muslimanima.......jednom riječju odrekneš se sebe i svega svoga da bi kao bio urban....
moja baka i djed su u sarajevu u vrijeme drugog svjetskog bili zatvoreni jer su se izjasnili u ono vrijeme da su hrvati...
a bolje bi bilo da sam prelivoda, hinja...prošla bi deset puta bolje i što se tiče posla i svega.....
odron nad odronima je sve ovo, ljudi više nema, čovjeka više nema...
danima čitam temu i sad sam pukla...slobodno me banujte a i izbrišite ako vam ne odgovara ovaj post......
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#297 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Pasiflora »

jedna tamo wrote:...našli ste pljuvati po gospi.....

ja vjerujem u gospu, isusa i vrijeđaju me ovakvi komentari, ......
Izvini - gdje si vidjela da neko pljuje po Gospi? I ja vjerujem u Gospu i Isusa i ne vrijeđaju me ovakvi komentari - vrijeđa me ovo sto se događa u Međugorju, vrijeđa me ona spodoba koja se usudila ofarbati Gospin kip i sramota me sto te seljacine rade od moje vjere!
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#298 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by jedna tamo »

a otkud ti znaš da je neko ofarbao kip gdje su dokazi?
ja sam završila pmf-hemiju i baš bih voljela da se izvrši analiza jeli to stvarno hemija....
deterdženti i fosforescencija.....
do tad su sve naklapanja
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#299 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by Pasiflora »

Evo ti jos nesto interesantno - mene je sokiralo, valjda sam bila premlada kada se ovo desavalo pa nisam upratila:
http://www. index .hr/vijesti/clanak/medjugorje--32-godine-sarlatanstva/702543.aspx
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#300 Re: Medjugorje - prevara ili istina?

Post by plain vanilla »

jedna tamo wrote:a otkud ti znaš da je neko ofarbao kip gdje su dokazi?
ja sam završila pmf-hemiju i baš bih voljela da se izvrši analiza jeli to stvarno hemija....
deterdženti i fosforescencija.....
do tad su sve naklapanja
mozes istu kupiti na ebayu
pa provjeri jel ofarbana

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cak- ... 02537.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/razo ... 02838.aspx

eto, hrvatski portali
Post Reply