Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (anketa)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Problem pasa lutalica u Sarajevu treba riješiti...

vraćanjem šintora na ulice
241
82%
izgradnjom azila za pse
54
18%
 
Total votes: 295

Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#151 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Verocious »

Phia wrote:U Bosni je glavno rjesenje za sve UBIJ.
Ljudi koji se malo dublje unose u problem pasa na ulici znaju da je najveci broj istih nastao tako sto ste vecina vas nece da kastrira svog psa vec je lakse izbacit kad se okoti ili uzeti iz neke furke pa izbaciti kad vam dodije. Isto tako se jako veliki broj pasa donosi iz ruralnih dijelova u grad, pa tako mi sto malo obracamo paznju svako malo vidimo da osvane neki novi pas totalno dezorjentisan, kao da je pao s marsa. Od pasa na ulici vrlo malo prezivi potomaka jer je previse toga sto ih unistava bolesti, borba za teritorij, agresivni ljudi..da se vise nijedan pas ne koti od ovog momenta za godinu dana ih ne bi pola bilo jer imaju previse prirodnih neprijatelja koji ih decimiraju.
U drzavi u kojoj nista ne stima, u kojoj na svakom dijelu imamo okeane smetlja (koji za neko cudo nikom ne smetaju), svaki dan imamo pljacke, oruzane napade ljudima eto smetaju cuke koje nista drugo nemaju u glavi vec da ujedaju narod jer to im je inace jedina funkcija u zivotu. Ja za svog zivota nikad nisam dozivjela da me pas ujeo ali sam se nagledala ljudi koji vriste kad ih pas pogleda, koji kad pas krene prema njima i mase repom da se igra oni vriste i deru se da ih je ugrizao pa ga pocnu udarati..ili naravno kad zena hoda s djetetom pocne da vristi jer je pas pogledao sta ce dijete nego prenijeti na sebe taj bolesni strah i biti isto..Ne kazem da nema copora koji brane svoj teritorij i laju na ljude ali procenat ujeda (ovdje mislim na prave ujede ne na necije halucinacije i vijesti gdje se na slici vidi rastrgana torba isl) u odnosu na broj pasa je isti kao procenat napada pljackasa na narod u odnosu na ukupno stanovnistvo u Sarajevu. Zasto se vi dusebriznici ne zalazete da se eutanaziraju ovi kriminalci, pljackasi? Da se barem dozivotno zatvore??
Ja isto zelim da se psi sklone s ulice ali ne ljudima bude bolje jer ce ljudima uvijek neko i nesto smetati nego da se oni spase od ljudi ovdje (a vecina ih je takva) koji su zeljni ubijanja i nije im rata bilo dosta, i koji lijece svoje frustracije na neduznim stvorenjima. Sram da bude sve huskace koji prozivaju na ubijanje sad kad je zima i ove zivotinje se mrznu na minusima a vi iz toplih soba hocete da ih dokrajcite..trpate sve pse u isti kos i boli vas neka stvar sto ce radi 10% agresivnih pasa stradati 90% pitomih. To je isto kao kad ljudi s vana kazu za nas bosance da smo svi lopovi i ubice jer tamo skoro svi bosanci imaju kriminalni dosje. Mislite da cete rijesiti ista da sad sve eutanazirate pse..nikad..sintori su bili pa je uvijek bilo pasa jer vecina ovih sto pisu su licemjeri koji sami izbacuju zivotinje na ulicu. Amerikanci ih eutanaziraju pa ih uvijek ima jer nisu rijesili problem sa razmnozavanjem zivotinja kod vlasnika..ali to je valjda demokratija..ubij najslabijeg koji ne zna da prica..
Ljudi se boje za svoju djecu..u mom dijelu grada se djeca igraju sa cukama i vole ih jer su odgojeni tako..s druge strane ja se pitam kako uopste smijete pustiti svoju djecu samu u ovom gradu gdje se svako malo pljacka i ubija neko..psi su tu smjesni..
Osim toga ova anketa je nepravedna i nepotpuna..ovo nisu jedina rjesenja za rjesavanje problema. Gdje su kastracije (koje su u cijeloj evropi dokazano sredstvo - i to obavezna kastracija svih pasa i vlasnickih i napustenih), cipiranje, kaznjavanje za izbacivanje pasa, porezi?? Kako ce npr ista funkcionisati kad su gospoda veterinari digli cijenu kastracije na evropski nivo..pa lakse je izbaciti psa na ulicu zar ne..i onda se zaliti da ujedaju..Zasto trazite od vlasti da pobije pse zato ih ne tuzite jer krse zakon? Zasto ih ne natjerate da umjesto sto kradu uloze taj novac u rjesavanje problema kao sto radi cijela evropa. Zasto mi moramo uvijek biti crna ovca u koju upiru svi prstom i govore - balkanski barbari i samo se ibrete nasoj nekulturi. Ali ne, u Bosni samo ima rjesenje UBIJ.
Image
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#152 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by palamuda »

Phia wrote:Molim sve ljude koji normalno razmisljaju da prijave ovu temu ili prvi post koji poziva na ubijanje pasa sto je protivno zakonu.
:lol: :lol: joj patetike mati mila... :lol: :lol: :lol:
Mi ne prizivamo ubijanje, nego šintore i eutanaziju ko svugdje u svijetu
Još jednom za post :lol: :lol:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#153 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by valterbranisarajevo »

Ne nasjedajte. Došla je da minira temu i izazove njezino zatvaranje. Samo dostojanstveno! :dance:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#154 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by KIseljak12 »

Phia wrote:U Bosni je glavno rjesenje za sve UBIJ.
Ljudi koji se malo dublje unose u problem pasa na ulici znaju da je najveci broj istih nastao tako sto ste vecina vas nece da kastrira svog psa vec je lakse izbacit kad se okoti ili uzeti iz neke furke pa izbaciti kad vam dodije. Isto tako se jako veliki broj pasa donosi iz ruralnih dijelova u grad, pa tako mi sto malo obracamo paznju svako malo vidimo da osvane neki novi pas totalno dezorjentisan, kao da je pao s marsa. Od pasa na ulici vrlo malo prezivi potomaka jer je previse toga sto ih unistava bolesti, borba za teritorij, agresivni ljudi..da se vise nijedan pas ne koti od ovog momenta za godinu dana ih ne bi pola bilo jer imaju previse prirodnih neprijatelja koji ih decimiraju.
U drzavi u kojoj nista ne stima, u kojoj na svakom dijelu imamo okeane smetlja (koji za neko cudo nikom ne smetaju), svaki dan imamo pljacke, oruzane napade ljudima eto smetaju cuke koje nista drugo nemaju u glavi vec da ujedaju narod jer to im je inace jedina funkcija u zivotu. Ja za svog zivota nikad nisam dozivjela da me pas ujeo ali sam se nagledala ljudi koji vriste kad ih pas pogleda, koji kad pas krene prema njima i mase repom da se igra oni vriste i deru se da ih je ugrizao pa ga pocnu udarati..ili naravno kad zena hoda s djetetom pocne da vristi jer je pas pogledao sta ce dijete nego prenijeti na sebe taj bolesni strah i biti isto..Ne kazem da nema copora koji brane svoj teritorij i laju na ljude ali procenat ujeda (ovdje mislim na prave ujede ne na necije halucinacije i vijesti gdje se na slici vidi rastrgana torba isl) u odnosu na broj pasa je isti kao procenat napada pljackasa na narod u odnosu na ukupno stanovnistvo u Sarajevu. Zasto se vi dusebriznici ne zalazete da se eutanaziraju ovi kriminalci, pljackasi? Da se barem dozivotno zatvore??
Ja isto zelim da se psi sklone s ulice ali ne ljudima bude bolje jer ce ljudima uvijek neko i nesto smetati nego da se oni spase od ljudi ovdje (a vecina ih je takva) koji su zeljni ubijanja i nije im rata bilo dosta, i koji lijece svoje frustracije na neduznim stvorenjima. Sram da bude sve huskace koji prozivaju na ubijanje sad kad je zima i ove zivotinje se mrznu na minusima a vi iz toplih soba hocete da ih dokrajcite..trpate sve pse u isti kos i boli vas neka stvar sto ce radi 10% agresivnih pasa stradati 90% pitomih. To je isto kao kad ljudi s vana kazu za nas bosance da smo svi lopovi i ubice jer tamo skoro svi bosanci imaju kriminalni dosje. Mislite da cete rijesiti ista da sad sve eutanazirate pse..nikad..sintori su bili pa je uvijek bilo pasa jer vecina ovih sto pisu su licemjeri koji sami izbacuju zivotinje na ulicu. Amerikanci ih eutanaziraju pa ih uvijek ima jer nisu rijesili problem sa razmnozavanjem zivotinja kod vlasnika..ali to je valjda demokratija..ubij najslabijeg koji ne zna da prica..
Ljudi se boje za svoju djecu..u mom dijelu grada se djeca igraju sa cukama i vole ih jer su odgojeni tako..s druge strane ja se pitam kako uopste smijete pustiti svoju djecu samu u ovom gradu gdje se svako malo pljacka i ubija neko..psi su tu smjesni..
Osim toga ova anketa je nepravedna i nepotpuna..ovo nisu jedina rjesenja za rjesavanje problema. Gdje su kastracije (koje su u cijeloj evropi dokazano sredstvo - i to obavezna kastracija svih pasa i vlasnickih i napustenih), cipiranje, kaznjavanje za izbacivanje pasa, porezi?? Kako ce npr ista funkcionisati kad su gospoda veterinari digli cijenu kastracije na evropski nivo..pa lakse je izbaciti psa na ulicu zar ne..i onda se zaliti da ujedaju..Zasto trazite od vlasti da pobije pse zato ih ne tuzite jer krse zakon? Zasto ih ne natjerate da umjesto sto kradu uloze taj novac u rjesavanje problema kao sto radi cijela evropa. Zasto mi moramo uvijek biti crna ovca u koju upiru svi prstom i govore - balkanski barbari i samo se ibrete nasoj nekulturi. Ali ne, u Bosni samo ima rjesenje UBIJ.
Mislio sam odgovoriti na ovo tačku, po tačku, ali nisam mogao dalje od ovog boldiranog da pređem. Većina građana bilo kojeg grada nema psa. Nemam ga ni ja, pa opet nisam za okrutno postupanje. Eutanazija nije okrutan postupak, naprotiv. Nije rješenje da građani uzimaju pravdu u svoje ruke pa da je letvama provode, ali nije ni rješenje pustiti cuke na ulicu zbog zakona koji ima samo suprotan efekat od onoga koji je trebao proizvesti. Bolje je da se vlast pozabavi ovim pitanjem, da to ne bi uradili stanovnici.

P. S. Ovdje nisu tema drugi problemi drage nam domovine, nego napušteni psi na ulicama
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#155 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by valterbranisarajevo »

Ovo je sasvim regularna građanska inicijativa za promjenu zakona na koju mi kao građani BiH i Sarajeva, poreski obveznici, imamo pravo! Samo naprijed!
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#156 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

palamuda wrote:
Phia wrote:Molim sve ljude koji normalno razmisljaju da prijave ovu temu ili prvi post koji poziva na ubijanje pasa sto je protivno zakonu.
:lol: :lol: joj patetike mati mila... :lol: :lol: :lol:
Mi ne prizivamo ubijanje, nego šintore i eutanaziju ko svugdje u svijetu
Još jednom za post :lol: :lol:
To svugdje u svijetu je Amerika a u cijeloj Evropi je no kill politika i tezi se da se sve drzave u EU svedu na to.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11020
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#157 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Prpa.ba »

Kastracija nije rjesenje. Cak i uvodjenje eutanazije sukladno svim zapadnim zakonima na koje se toliko kolege forumasi pozivaju, problem divljih pasa u gradovima ce rijesiti tek kroz 2 godine! Perfektno kastriranje problem nece rijesiti ni kroz desetljece. Govorimo o hiljadama divljih pasa koji su van svake kontrole, koji su problem ovdje i sada, i da ovo drustvo nema niti ce imati kapacitete za provodjenje mjera koje ionako nece dati rezultate u doglednom periodu.

I zamolio bih diskutante da se suzdrze od sirokih generalizacija i karakterizacija drugih forumasa. Neko zlonamjeran bi kategoriju radikalnih ljubitelja zivotinja mogao okarakterisati kao tzv. social outcasts koji su neuspjeli u socijalizaciji i drustvenoj integraciji, pa "drustvo" jedino mogu naci u vidu svojih istomisljenika po ljubavi prema divljim zivotinjama koje im jedine uzvracaju "ljubav", te mrznji prema svemu "drustvenom". :)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#158 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by japin_mutapi »

neka priznaju ovi padobranci koliko su dobri para za svoju "ljubav" i "borbu za prava kerova" pa čemo dalje pričat
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#159 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by palamuda »

@Phia i Waklingdead :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Toliko otrcanih fraza u tako malo rečenica

Što reče Walter samo dostojanstveno, imamo pravo0 na građansku inicijativu vi mislite šta hoćetre

Ovo sa šintorima i četnicima je genijalno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#160 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Jokericious »

Prpa.ba wrote: I zamolio bih diskutante da se suzdrze od sirokih generalizacija i karakterizacija drugih forumasa. Neko zlonamjeran bi kategoriju radikalnih ljubitelja zivotinja mogao okarakterisati kao tzv. social outcasts koji su neuspjeli u socijalizaciji i drustvenoj integraciji, pa "drustvo" jedino mogu naci u vidu svojih istomisljenika po ljubavi prema divljim zivotinjama koje im jedine uzvracaju "ljubav", te mrznji prema svemu "drustvenom". :)
:thumbup:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#161 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by bach »

Phia wrote:U Bosni je glavno rjesenje za sve UBIJ.
Ljudi koji se malo dublje unose u problem pasa na ulici znaju da je najveci broj istih nastao tako sto ste vecina vas nece da kastrira svog psa vec je lakse izbacit kad se okoti ili uzeti iz neke furke pa izbaciti kad vam dodije. Isto tako se jako veliki broj pasa donosi iz ruralnih dijelova u grad, pa tako mi sto malo obracamo paznju svako malo vidimo da osvane neki novi pas totalno dezorjentisan, kao da je pao s marsa. Od pasa na ulici vrlo malo prezivi potomaka jer je previse toga sto ih unistava bolesti, borba za teritorij, agresivni ljudi..da se vise nijedan pas ne koti od ovog momenta za godinu dana ih ne bi pola bilo jer imaju previse prirodnih neprijatelja koji ih decimiraju.
U drzavi u kojoj nista ne stima, u kojoj na svakom dijelu imamo okeane smetlja (koji za neko cudo nikom ne smetaju), svaki dan imamo pljacke, oruzane napade ljudima eto smetaju cuke koje nista drugo nemaju u glavi vec da ujedaju narod jer to im je inace jedina funkcija u zivotu. Ja za svog zivota nikad nisam dozivjela da me pas ujeo ali sam se nagledala ljudi koji vriste kad ih pas pogleda, koji kad pas krene prema njima i mase repom da se igra oni vriste i deru se da ih je ugrizao pa ga pocnu udarati..ili naravno kad zena hoda s djetetom pocne da vristi jer je pas pogledao sta ce dijete nego prenijeti na sebe taj bolesni strah i biti isto..Ne kazem da nema copora koji brane svoj teritorij i laju na ljude ali procenat ujeda (ovdje mislim na prave ujede ne na necije halucinacije i vijesti gdje se na slici vidi rastrgana torba isl) u odnosu na broj pasa je isti kao procenat napada pljackasa na narod u odnosu na ukupno stanovnistvo u Sarajevu. Zasto se vi dusebriznici ne zalazete da se eutanaziraju ovi kriminalci, pljackasi? Da se barem dozivotno zatvore??
Ja isto zelim da se psi sklone s ulice ali ne ljudima bude bolje jer ce ljudima uvijek neko i nesto smetati nego da se oni spase od ljudi ovdje (a vecina ih je takva) koji su zeljni ubijanja i nije im rata bilo dosta, i koji lijece svoje frustracije na neduznim stvorenjima. Sram da bude sve huskace koji prozivaju na ubijanje sad kad je zima i ove zivotinje se mrznu na minusima a vi iz toplih soba hocete da ih dokrajcite..trpate sve pse u isti kos i boli vas neka stvar sto ce radi 10% agresivnih pasa stradati 90% pitomih. To je isto kao kad ljudi s vana kazu za nas bosance da smo svi lopovi i ubice jer tamo skoro svi bosanci imaju kriminalni dosje. Mislite da cete rijesiti ista da sad sve eutanazirate pse..nikad..sintori su bili pa je uvijek bilo pasa jer vecina ovih sto pisu su licemjeri koji sami izbacuju zivotinje na ulicu. Amerikanci ih eutanaziraju pa ih uvijek ima jer nisu rijesili problem sa razmnozavanjem zivotinja kod vlasnika..ali to je valjda demokratija..ubij najslabijeg koji ne zna da prica..
Ljudi se boje za svoju djecu..u mom dijelu grada se djeca igraju sa cukama i vole ih jer su odgojeni tako..s druge strane ja se pitam kako uopste smijete pustiti svoju djecu samu u ovom gradu gdje se svako malo pljacka i ubija neko..psi su tu smjesni..
Osim toga ova anketa je nepravedna i nepotpuna..ovo nisu jedina rjesenja za rjesavanje problema. Gdje su kastracije (koje su u cijeloj evropi dokazano sredstvo - i to obavezna kastracija svih pasa i vlasnickih i napustenih), cipiranje, kaznjavanje za izbacivanje pasa, porezi?? Kako ce npr ista funkcionisati kad su gospoda veterinari digli cijenu kastracije na evropski nivo..pa lakse je izbaciti psa na ulicu zar ne..i onda se zaliti da ujedaju..Zasto trazite od vlasti da pobije pse zato ih ne tuzite jer krse zakon? Zasto ih ne natjerate da umjesto sto kradu uloze taj novac u rjesavanje problema kao sto radi cijela evropa. Zasto mi moramo uvijek biti crna ovca u koju upiru svi prstom i govore - balkanski barbari i samo se ibrete nasoj nekulturi. Ali ne, u Bosni samo ima rjesenje UBIJ.

Smiješna si ti i svi koji razmišljaju tako. Da ne napominje m kako svi imati razmišljanje koje se sve svodi na to

- zašto su problem psi kada ima tako mnogo drugih problema, recimo razbojništava, pljačke itd.

Odgovor: Oni koji su izmislili ovaj besmisleni zakon su isti oni koji su razvalili ovu lijepu zemlju koji su namjerno uništili fabrike i porizveli tako veliki broj unesrećenih ljudi Sarabon, Žica, Polihem u Tuzli, Krivaja, Borac Travnik, Jelšingrad u BL, KTK Visoko itd nisu stradali u ratu, devastirami su nakon rata). Poslanici SDS -a, SNSD -a, oba HDZ -a, SBiH i SDA. Posebno sve u ovok priči o ovom besmislenim zakonu SMRDI na SDA. Znam nekolicinu "ljubitelja pasa" i svi su bliski SDA. Većinom se radi ljudim čiji su roditelji na neki način od prijeratnih kokuza došli do "uglednih građana.". Njima je lako pričati o ugroženosti pasa kada ne razmišljaju šta će sutra jesti oni ili njivi članovi porodice.

Za one koji ne znaju, u mozgovima ljudih bliskih SDA, običan, radni čovjek, poput mene je jednostavno SMEĆE, koji je valja kriv što postoji i što se eto drznuo da ide na posao i ko mu je kriv jer je "psima ušao u njihovu teritoriju": moj oca kojeg je dok se vraćao s posla ujeo jedan ugojeni veliki žućo, je vjerovatno SMEĆE za ljude iz SDA.
"U Novom Gradu održan sastanak o učestalim napadima pasa
Načelnik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić održao je danas hitan sastanak s predstavnicima 'Murai – komerc d.o.o.' iz Vogošće, preduzećem s kojim sve općine pa i Novi Grad imaju potpisan ugovor o sufinansiranju iznajmljivanja objekata za napuštene i izgubljene životinje u Prači. Trenutni prioritet je rješavanje problema s psima lutalicama na Dobrinji, Čengić Vili, odnosno u Gradačkoj ulici i na područuju Sokolja u neposrednoj blizini mjesne škole."
Fino, SDA načelnik se dogovara sa SDA tajkunom Muraijem kojem je usput SDA glavonja Asim Sarajlić haver i kućni prijatelj.


Dalje...
U srijedu 26. decembra u 12.00 sati, tri azila iz Kantona Sarajevo prvi put će zajednički učestvovati u akciji prikupljanja donacija, hrane, novca, deka i drugih potrepština koje su neophodne psima u azilima kako bi preživjeli zimu.

Molimo medije da 26. decembra u 12.00 sati prisustvuju otvorenju događaja, kada će imati priliku da razgovaraju sa predstavnicima azila iz Prače, Faletića i Gladnog Polja.

Dani donacija za pse bit će održani od 26. do 28. decembra od 12.00 do 16.00 sati u holu Importane centra u Sarajevu.

Predstavnici tri azila očekuju da će se građani velikodušno odazvati akciji i pomoći da psi prežive zimu.

Takođe, cilj ovog događaja je da se potakne udomljavanje rasnih pasa, umjesto kupovina u uzgajalištima, s obzirom da građani BiH uglavnom nisu upoznati sa činjenicom da u azilima postoje psi sa pedigreom, koji su vakcinisani i sterilisani, kao i njihovi potomci.

Tim povodom, organizatori su animirali djecu u osnovnim školama u Kantonu Sarajevo, koja su doprinijela akciji tako što su napravili vlastite postere malih pasa iz azila, a kojima apeluju na građane da ih usvoje ili sponzorišu i tako „dobiju prijatelje za cijeli život“.

U Kantonu Sarajevo, prema posljednjim podacima ima preko 11 hiljada pasa lutalica. Jedan broj njih je smješten u azile, dok su ostali psi na ulici zbog nedostatka adekvatnog smještaja i hrane za pse.

Trodnevni događaj, koji će biti okončan u petak 28. decembra, sa azilima organizuju Importane centar, Belavida i agencija Propaganda.

Najljubaznije molimo medije da javnost obavijeste o ovom trodnevnom događaju i da zajednički pozovemo sve građane koji su u mogućnosti da doniraju deke, odjevne predmete za pse, hranu i novčane donacije.
Importane - SDa firma,
Belavida - SDA firma
Propaganda - firma bliska Našoj stranci, najnovijem koalicionom partneru SDA.

Inače sam na internetu našao i ovo, za sve one koji imaju problema sa psima.

Za sve informacije o tome kako pomoći Udruženju, obratite se na e mail adresu [email protected] te na brojeve telefona: Aldin Pašić +38761 600 210, Šejla Ćano +38761 360 285, Amela Turalić +387 62 150 828
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#162 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by valterbranisarajevo »

Ako uspiju zatvoriti ovu temu prebacićemo se na facebook. Obavijestiću vas o linku za grupu.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#163 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mentalist »

Mislimo u korak sa Evropom a 50% stanovništva nam na rubu egzistencije. Treba one dodževe hraniti
Ako je za dobrobit gradjana svakako sam za šinteraj bez obzira da li se ko slagao ili ne
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#164 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Verocious »

WalkingDead wrote:
mentalist wrote:Mislimo u korak sa Evropom a 50% stanovništva nam na rubu egzistencije. Treba one dodževe hraniti
Ako je za dobrobit gradjana svakako sam za šinteraj bez obzira da li se ko slagao ili ne
Preko mene mrtvog cete dobiti opet sinteraj :lol: Mozda me uspijete savladati, ali sa sobom nosim najmanje 50 dusa u grob 8-)

Haj ba trollaj negdje drugo, ne mozes ti ostvarit 50 ubistava na Counter strike a kamoli sta drugo :zzzz:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#165 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by julisiz es grant »

Samo ignore...ne odgovarajte. Hoće da zatvore temu kao i svaku drugu, iako je ovo prva konkretna tema i mora opstati.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#166 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mentalist »

WalkingDead wrote:
mentalist wrote:Mislimo u korak sa Evropom a 50% stanovništva nam na rubu egzistencije. Treba one dodževe hraniti
Ako je za dobrobit gradjana svakako sam za šinteraj bez obzira da li se ko slagao ili ne
Preko mene mrtvog cete dobiti opet sinteraj :lol: Mozda me uspijete savladati, ali sa sobom nosim najmanje 50 dusa u grob 8-)
samo oštro :mrgreen: kad sve pošutaš cukice kod sebe pa udomiš par komada :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#167 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Hemera »

ovdje su pojedini odlučili njuškice da promole i protegnu šapice...bolje vam je idite grijte cukama ležaj gdje će veceras spavati
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#168 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mentalist »

MaxPayne wrote:Ima neodgojene dječurlije što bodu po tramvajima.Možda treba sve eutanizirati,istraga koje je dijete ok a koje ne bi uzela previše vremena,a narod koti li ih da ih koti :lol:
Nije ti baš neko poredjenje, al hajd nek ti bude
I jedan i drugi problem je prouzrokovala sva vlast od kraja rata. Nije Tito bio lud pa slao marvu na goli a šintere po selu :mrgreen:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#169 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Hemera »

mašta može biti izvor mnogih problema
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#170 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mentalist »

WalkingDead wrote:
Imam ih vec nekoliko komada hvala Allahu dz.s.

A hranim ih ovim sto se zalazu za sintore, njih inace drzim u hladnom podrumu zavezane, tako da pazite sta pricate.
Jel ih pripremaš lešo ili roštilj
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#171 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by bach »

samo oštro :mrgreen: kad sve pošutaš cukice kod sebe pa udomiš par komada :D
Imam ih vec nekoliko komada hvala Allahu dz.s.[/quote]

A hranim ih ovim sto se zalazu za sintore, njih inace drzim u hladnom podrumu zavezane, tako da pazite sta pricate.[/quote]

Znaš li da je muslimanu zabranjeno držati psa osim za lov i čuvanje kuće, cijenjeni SDA čovječe?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#172 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by bach »

WalkingDead wrote:
bach wrote:
samo oštro :mrgreen: kad sve pošutaš cukice kod sebe pa udomiš par komada :D
Imam ih vec nekoliko komada hvala Allahu dz.s.
A hranim ih ovim sto se zalazu za sintore, njih inace drzim u hladnom podrumu zavezane, tako da pazite sta pricate.
Znaš li da je muslimanu zabranjeno držati psa osim za lov i čuvanje kuće, cijenjeni SDA čovječe?[/quote]

Sta ako ti kazem, da sam ateista i mrzim SDA ? HeHiC :)[/quote]


Priča ti bazdi na SDA. Samo ljudi bliski SDA više vole pse od ljudi.

Hajd sad kupi prnje i briši sa teme ti mali zeleni.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#173 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by KIseljak12 »

Ok, shvatili smo, WalkingDead će pobiti šintore ako se pojave, skupa sa onima što su ih prizivali. :D

Hajmo sad malo se vratit na temu, ne dajmo trollovima da je unište.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#174 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mentalist »

WalkingDead wrote:
mentalist wrote:
WalkingDead wrote:
Imam ih vec nekoliko komada hvala Allahu dz.s.

A hranim ih ovim sto se zalazu za sintore, njih inace drzim u hladnom podrumu zavezane, tako da pazite sta pricate.
Jel ih pripremaš lešo ili roštilj
Pa ljudsko meso dobije neku finu aromu na rostilju, jos malo posolis ili mozda malo Vegetice dodas, superiska, ja i moji psi to obozavamo :thumbup:
Nemoj sada strane proizvode reklamirati, ode nam privreda u klinac :P
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#175 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by uglavnomja »

samo ignore :zzzz:
Locked