Ne zelim da on bude kriminalac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Jabuka88
Posts: 5
Joined: 01/12/2012 01:32

#1 Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Jabuka88 »

Zdravo svima
Ja vam se danas javljam sa jako ozbiljnom temom. Naime, imam mladjeg brata (17 god) i jako se brinem za njega i za njegovu buducnost. Vec treci put ponavlja prvu godinu srednje skole, zbog toga sto izostaje sa casova i tako ostane neocjenjen, da je to jedini problem bilo bi super i do sada se nisam brinula, jer sam mislila da je samo to.UGl..o cemu se radi, on je ulazio na mom laptopu na svoj facebook i ostalo mu je da je uvijek prijavljen i ja sam to vidjela al mi nije bilo zanimljivo da gledam njegov profil, izmejdu ostalog to nije ok. Ali veceras me nesto kopkalo samo da vidim o cemu to on pise sa tim svojim drugovima, ovo nije lijepo ali bolje je sto sam to uradila. Tamo me sacekalo nesto strasno, puno strasnih stvari zapravo. U razgovorima na vise mjesta se dogovara sa drugovima da idu pusit travu, onda to da od jula, znaci danas vec 5 mjeseci dila drogu za nekog momka i to ne samo travu nego sve. Onda, bas veceras je pricao s nekim drugom kako su isli obit neku kucu, ali je doslo neko auto pa nisu uspjeli, pa ce sutra. Ja ne mogu da vjerujem, ja drhtim i placem i strasno je. On je inace miran i zabavan, sasvim ok, nije agresivan. Ne znam sta da uradim. Zelim da mu pomognem, mislim da nije jos debelo zaglavio, ali mogao bi ako ovako nastavi. Ako kazem mami, ona ce zena poludit i samo ce se derati i to nista nece rijesit. Jel imate bilo kakav savjet, samo ga zelim izvuc iz tog glupog drustva i pokazat mu neke ljepse stvari u zivotu. Molim vas pomozite...
mali_balon
Posts: 11364
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by mali_balon »

A jesi li ti to pokazala materi i babi.
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#3 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by amazon »

Ako pise na fejsu sta je radio, nista se ne brini, nije on nikakav kriminalac..
Jabuka88
Posts: 5
Joined: 01/12/2012 01:32

#4 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Jabuka88 »

mali_balon wrote:A jesi li ti to pokazala materi i babi.
Ne, vec sam rekla. Nebih s tim nista postigla. Mislim da bih samo napravila gore. Znam po skoli, mam je vazda isla da provjerava idel i svadjala se s njim i on je samo gori u tom pogledu, isto bi bilo i sa ovim.
Jabuka88
Posts: 5
Joined: 01/12/2012 01:32

#5 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Jabuka88 »

amazon wrote:Ako pise na fejsu sta je radio, nista se ne brini, nije on nikakav kriminalac..
Pise privatne poruke, zato sto je naivan i vjerovatno se malo hoce pokazat pred glupim jaranima istog razmisljanja.
Ja znam da on nije kriminalac, al poceo i to je fino poceo, zelim da ga sprjecim, al su mi ruke svezane, nezz sta bih mogla ja tu.
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#6 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by astrid »

Kako moze treci put ponavljati razred :roll:
...neki novi zakon :?
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#7 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Neradnik »

more kod ove sve od sjece vena pa na dalje :D

neumoljiva je.
Jabuka88
Posts: 5
Joined: 01/12/2012 01:32

#8 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Jabuka88 »

Gospodin_bez_kravate wrote:more kod ove sve od sjece vena pa na dalje :D

neumoljiva je.
Postoji novi zakon u BiH, po kojem je prvi i drugi razred srednje skole zakonska obaveza. Zbog toga on moze u prvi i drugi razred ici kolko hoce sve dok ne napuni 18 godina.
Ljudi su danas tako pokvareni, javila sam vam se sa ozbiljnim problemom jer citam neke teme i vidim da ima ljudi koji razumiju i koji hoce dati pametan savjet. Znam da forum nije mjesto za tako pozibljne teme,al trenutno sam bespomocna i pokusala sam al vidim da nema svrhe. Ljudi su danas takvi, ako ti ne mogu odmoc nece ti ni pomoc.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#9 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by TheMule »

Moras reci roditeljima da oni saniraju inace imas samo jednu preostalu opciju, prijaviti policiji. Uradi to za njegovo dobro, prije nego sto ozbiljo nadrlja: ili ces ga naci negdje u jarku mrtvog nakon svadje sa nekim dilerom, ili ce on nekog ubiti, pa na robiju, ili ce nadrljati u nekoj od kradja, sve su ti opcije gore od ove prve dvije.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#10 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by cigara »

Jesil iz Sarajeva? Da se dogovorimo, doci cu ja i nasamarat ti buraza, nece cigare podic vise

Neka si mu ulazila na profil (jebo privatnost ako su bitnije stvari u pitanju), probaj nekako skontat neofirno sifru pa da mozes ulaziti non stop.
Mali je kreno jako losem, ne putem kriminalca vec putem sitnog kokosara. Hadalj jos pise otvoreno o takvim stvarima znaci mogu ga naguzit lagano i u muriji, a posto je sitna buranija prvi ce najebat.

Reci starcima, napravi belaj
Muriju nemoj ukljucivati odmah, ako je dilo najebace. Vjerovatno ce traziti da otkuca par likova a to je, razumljivo, jako losa opcija.

I ozbiljno, mali dok ga ne najebe posteno nece odustati jer je sad on neko i nesto.
Ako imas kakvog zajebanijeg havera, ono da je mahalsko dijete i to nek ga prevaspita malo, njega i par njegovih. Provjereno radi. Oni ga nece vise htjeti a i njemu ce malo iz guzice u glavu
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#11 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by un1ted »

Sent from my GT-I9000
Jabuka88
Posts: 5
Joined: 01/12/2012 01:32

#12 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Jabuka88 »

cigara wrote:Jesil iz Sarajeva? Da se dogovorimo, doci cu ja i nasamarat ti buraza, nece cigare podic vise

Neka si mu ulazila na profil (jebo privatnost ako su bitnije stvari u pitanju), probaj nekako skontat neofirno sifru pa da mozes ulaziti non stop.
Mali je kreno jako losem, ne putem kriminalca vec putem sitnog kokosara. Hadalj jos pise otvoreno o takvim stvarima znaci mogu ga naguzit lagano i u muriji, a posto je sitna buranija prvi ce najebat.

Reci starcima, napravi belaj
Muriju nemoj ukljucivati odmah, ako je dilo najebace. Vjerovatno ce traziti da otkuca par likova a to je, razumljivo, jako losa opcija.

I ozbiljno, mali dok ga ne najebe posteno nece odustati jer je sad on neko i nesto.
Ako imas kakvog zajebanijeg havera, ono da je mahalsko dijete i to nek ga prevaspita malo, njega i par njegovih. Provjereno radi. Oni ga nece vise htjeti a i njemu ce malo iz guzice u glavu
Ma kako to da uradim, posao bi samo gori, a i ja medju jacima je u nasem okruzenju, sto je jos gore ..zato se podigo toliko, misli on ko nesto.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#13 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by cigara »

Jabuka88 wrote:
cigara wrote:Jesil iz Sarajeva? Da se dogovorimo, doci cu ja i nasamarat ti buraza, nece cigare podic vise

Neka si mu ulazila na profil (jebo privatnost ako su bitnije stvari u pitanju), probaj nekako skontat neofirno sifru pa da mozes ulaziti non stop.
Mali je kreno jako losem, ne putem kriminalca vec putem sitnog kokosara. Hadalj jos pise otvoreno o takvim stvarima znaci mogu ga naguzit lagano i u muriji, a posto je sitna buranija prvi ce najebat.

Reci starcima, napravi belaj
Muriju nemoj ukljucivati odmah, ako je dilo najebace. Vjerovatno ce traziti da otkuca par likova a to je, razumljivo, jako losa opcija.

I ozbiljno, mali dok ga ne najebe posteno nece odustati jer je sad on neko i nesto.
Ako imas kakvog zajebanijeg havera, ono da je mahalsko dijete i to nek ga prevaspita malo, njega i par njegovih. Provjereno radi. Oni ga nece vise htjeti a i njemu ce malo iz guzice u glavu
Ma kako to da uradim, posao bi samo gori, a i ja medju jacima je u nasem okruzenju, sto je jos gore ..zato se podigo toliko, misli on ko nesto.
kad primi odredjenu dozu batina smirice se, ne batine od nekog random lika nego nekog koga zna (odnosno znas ti), a to "gdje cu to uraditi", pa bolje batine nego kurac u dupe za par godina (da prostis)
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#14 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by casanova123 »

joj moja ti.. stvarno je ovo problem.. znaci ti znas da ce tvoj brat da obije neciju kucu.. ti znas da ce neki ljudi koji su radili godinama da mozda ostanu bez svoje imovine.. ti znas da ako bude cuko u toj kuci, da ce ga tvoj brat mozda ubiti nozem ili sta ja znam.. ti znas da desetine druge djece se truje i drogira zbog tvog brata.. ti znas da je tvoj brat ucinio tolikke zlocine(koliko to izgledalo sitno, nije sitno!!)..

dok njega nema kuci, sjedi sa svojim roditeljima, zajedno, i reci daimas strasno nesto daim kazes, i sve im pokazi i reci!!

ako tvoji roditelji budu nestomlako reagovali iako ne bi smjeli, ili ako se tvoj brat uzdigne slucajno protiv oca i majke, onda zovi policiju..

da imam ja takvog brata ja ne bih mogao da zivim sa saznanjem da je on diler i da unistava tudje zivote, i da pored tako fine porodice, on se drogira, dila, i jos OBIJA kuce!!! znaci unistava tudju imovinu..
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#15 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by casanova123 »

i nemas ti tu sta da govoris da ne zelis da bude kriminalac.. on je sada vec kriminalac, i jedino se pravim nacinom moze izvuci iz toga... pravi nacin je da zavrsi skolu, da ga se zaposli da kopa, da ima redovna ispiranja mozga u ovim institucijama koje se time bave i 100% kontrolom.. pa curo draga.. kakvi su to tvoji roditelji, ako dopustaju i gledaju kako dijete pada 3 godine zaredom prvi razred srednje skole??

ne mogu da osudjujem ni tebe ni tvoju porodicu jer zaista ne znam situaciju.. ne znam ni imate li uopste oca ili muskarca u kuci(izuzimajuci tvog brata koji nije muskarac, nego pickica ona najmanja i kretencina), ali mene bi moj slomio tako da ne mogu ni da kliknem enter vise nikad u zivotu..

mozda tvoj brat ovo ovje cita sada na forumu.. evo ako slucajno cita, da mu porucim da je jadna kretencina koja je toliko slaba da se dao u ovakve vode.. ovo se odnosi i na sve ostale kriminalce jadnike.. svi kazu, pa eto otisao je ovim putem jer kao losa finansijska situacija u kuci, lose drustvo itd.. nije lose drustvo a niti finansijska situacija, nego je covjek los!.. ih kako bi mene moj otac zaposlio da kopam 16h dnevno da sam ovakav.. MORAS PRVO RECI RODITELJIMA ZA BRATA, A AKO ONI NE POZOVU POLICIJU, ONDA TI TO URADI!.

tvoj brat je kriminalac mali, i postat ce veci ako se sada to ne slomije..

meni je veoma drago da si se javila ovdje za bilo kakav savjet, jer zelis nesto da ucinis povodom stanja svog brata.. ovo je veoma pozitivno sa tvoje strane, jer bi sigurno mnoge druge sestre pokusale cak i da sakriju to, a jos gore da podrze..

znaci, reci roditeljima, i da se mene pita ja bih ga zatvorio u sobu i stajao ispred vrata i vrijedjao ga 24h dnevno dok mu sva savjest ne popusti i dok ne shvati sta je ucinio... za takve ljude se ubio robovlasnicki sistem.. da ga handri ko zivotinju i fizicki i mentalno dok se ne ispere, i onda opet kontrola, kontrola!!

i opet napminjem.. treba ukljuciti policiju.. i brat treba da suradjuje i treba da ga se spasi i sacuva ako bude razuman.. treba da ocinka sve one koje zna i da se pohvata ta veca bagra sa kojom je zaglavio..

prijavljuj odmah to.. neka porodica ce sutra da place i da se lomi zbog toga ssto im je obijena kuca..
Pustinjski_Vjetar
Posts: 78
Joined: 23/11/2012 12:57

#16 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Pustinjski_Vjetar »

svaka cast sestro....

imam istu takvu.......
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#17 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by pirpa »

.
Last edited by pirpa on 29/10/2018 21:34, edited 1 time in total.
User avatar
luckylaka
Posts: 22456
Joined: 15/01/2010 06:28

#18 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by luckylaka »

Religious Fantastic wrote:
Jabuka88 wrote:
amazon wrote:Ako pise na fejsu sta je radio, nista se ne brini, nije on nikakav kriminalac..
Pise privatne poruke, zato sto je naivan i vjerovatno se malo hoce pokazat pred glupim jaranima istog razmisljanja.
Ja znam da on nije kriminalac, al poceo i to je fino poceo, zelim da ga sprjecim, al su mi ruke svezane, nezz sta bih mogla ja tu.

Dusho draga, nije on nimalo naivan nego je on sljam / olos / djubre koje je vec na dobrom putu prema prvom "zbadanju". Cuj nije on kriminalac a dila i obija kuce?! HAHAHA Nadam se samo da ce ga negdje uhvatiti kakav rotweiler jer od onih nasih debelih drotova nema koristi i da ga uhvate na djelu.

Znaci, od mene sve najgore. Takvima zelim dzenazu/sahranu do 22 godine...a i to im je puno :x :evil: :evil: :evil:
Mada zvuci grubo ali kontaj da slucajno naletim na takvog ili slicnog u kuci ili stanu ne gine mu nista drugo do pumparica ili 7.62,dakle momak nije ni lopov ni kriminalac nego glupan koji rizikuje glavu za sitnu paru.
User avatar
luckylaka
Posts: 22456
Joined: 15/01/2010 06:28

#19 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by luckylaka »

I drugo slusaj,,jabuko,,Vec vidjeno u Usa da se ne bi ponovilo u BiH,dogadjaj je istinit.Stariji cikica (bivsi policajac)se priprema za spavanje,malo gleda tv u prizemlju supruga i ko jos spavaju na spratu.Dok se priprema da ugasi tv cuje da mu neko poksava provaliti u kucu i to na ulaznim vratima.Cikica uzima pistolj(poslije se vidjelo da je to pistoljcina)i ceka.Ulazna vrata se otvaraju i idioti ulaze sa namjerom da pljackaju,ali kako koji ulazi tako cikica roka jednog po jednog,ustvari ne sjecam se kompletne price ali dvojica su ubijena na ulaznim vratima,treci je podlegao blizu kuci a cetvrtog su nasli izbezumljenog blizu kuce.Na kraju cikica nije odgovarao ni sekunde i ne vjerujem da ce neko da se usudi ponovo doci u posjetu.
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#20 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by Aleluja »

Jabuka88 wrote:Zdravo svima
Ja vam se danas javljam sa jako ozbiljnom temom. Naime, imam mladjeg brata (17 god) i jako se brinem za njega i za njegovu buducnost. Vec treci put ponavlja prvu godinu srednje skole, zbog toga sto izostaje sa casova i tako ostane neocjenjen, da je to jedini problem bilo bi super i do sada se nisam brinula, jer sam mislila da je samo to.UGl..o cemu se radi, on je ulazio na mom laptopu na svoj facebook i ostalo mu je da je uvijek prijavljen i ja sam to vidjela al mi nije bilo zanimljivo da gledam njegov profil, izmejdu ostalog to nije ok. Ali veceras me nesto kopkalo samo da vidim o cemu to on pise sa tim svojim drugovima, ovo nije lijepo ali bolje je sto sam to uradila. Tamo me sacekalo nesto strasno, puno strasnih stvari zapravo. U razgovorima na vise mjesta se dogovara sa drugovima da idu pusit travu, onda to da od jula, znaci danas vec 5 mjeseci dila drogu za nekog momka i to ne samo travu nego sve. Onda, bas veceras je pricao s nekim drugom kako su isli obit neku kucu, ali je doslo neko auto pa nisu uspjeli, pa ce sutra. Ja ne mogu da vjerujem, ja drhtim i placem i strasno je. On je inace miran i zabavan, sasvim ok, nije agresivan. Ne znam sta da uradim. Zelim da mu pomognem, mislim da nije jos debelo zaglavio, ali mogao bi ako ovako nastavi. Ako kazem mami, ona ce zena poludit i samo ce se derati i to nista nece rijesit. Jel imate bilo kakav savjet, samo ga zelim izvuc iz tog glupog drustva i pokazat mu neke ljepse stvari u zivotu. Molim vas pomozite...
...miran,tih, povučen kad gle pobije pola komšiluka! :mrgreen:

...hmm dečko želi laku i brzu zaradu,ej živote lova vrti... :D

... teško ali nije (ne)moguće da se izvuče iz svega toga, ali ako on to sam ne želi džaba vam svi savjeti ovog svijeta! 8-)
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#21 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by burekdzijabezmesa »

kriminalci su ugrozeni od strane forumske javnosti, izrazavam zabrinutost
User avatar
mirzet52
Posts: 20
Joined: 30/11/2012 14:16

#22 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by mirzet52 »

Uzet u obzir ponasanje i to je li kriminalac nakon sto je 3 godine obnavljao razred je smjesno. Sta ste radili kada je prvi put obnavljao? Vodili se pricom njegov je zivot, svakom se desi?

Koliko god je on odgovoran za svoje ponasanje, odgovorni ste i vi kao porodica jer u adolescentskim godinama ne moze se prepustiti svo odlucivanje djetetu.

Takoder, nema privatnosti u tim godinama... Cak sta vise, moji roditelji su meni dzepove rovili jer su bili sumljicavi u moje ponasanje i nikad nisam razmisljao o nekoj privatnosti jer zasigurno to rade za moje dobro i to je NORMALNO.

Sad, slabo sta mozes uraditi da bi ga izvukla od toga. Potreban mu je povelik zaokret, a buduci da je usadio sebi u glavu "norme" promjena okoline ili veliko s*ranje ga jedino moze opametiti.

Da ste reagovali prije 2-3 godine, drugacija bi prica bila.... al hajde budimo moderni, budimo zapadnjacki, nek djeca i balavci odlucuju o svome zivotu a blage nemaju.....
zaon1
Posts: 174
Joined: 21/10/2012 19:31

#23 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by zaon1 »

Ovdje sve neki lafo moralisti, sve bi vi ubijali...
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#24 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by thea »

Ako mislis pomoci svom bratu, pod hitno sve vase blize u porodici obavijestiti.

odvedi ga u neko selo, nek prosto nestane.
i to 1 godina, a tamo ga zaposlite, primorajte, da cijepa drva, da radi fizicke poslove samo za hljeb.

kad se vrati ima da bude kao bubica :D

ako mu sad ne pomognes, kasno ce biti za 2-3 godne

obicno to zavrsi losim na nasu zalost, a decko je mlad u pubertetu i naivan. Psiholabilan.


najvecu gresku koju roditelji prave, ne postuju svoju djecu, onda ta ista djeca traze vrednovanje na pogresnom mjestu.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#25 Re: Ne zelim da on bude kriminalac

Post by I am Happy »

Vala su vam komentari FUJ, ali ono bas....
Cura pita za savjet jer zeli da mu pomogne, ipak joj je to brat kojeg voli.
Nije sigurno dosla da ga vi osudjuete, ubijate... Samo se stavite u njenu situaciju.

Sreca pa si "na vrijeme" otvorili fb i vidjela o cemu je rijec.

Ne znam koliko ce ti pomoci ova prica, ali hajd' ...
Ja sam bio u slicnim problemima ili ti ga u jako losem drustvu. Kako je vrijeme prolazilo sve je postajalo gore, i sve sam dublje isao u te vode. Na pocetku je naravno to bila samo marihunana, ali se vremenom preslo i na teze droge... pokusavalo se i krasti, sreca pa nisam ta vrsta pa mi nikada nije poslo od ruke :-D Dok su ovi moji "prijatelji" uspjesno otimali mobitele i druge vrijedne stvari.....
I onda HVALA BOGU... jednog hladnog zimskog dana... neko je prijavio da se stalno okupljamo oko jedne zgrade.
Policija sa svih strana ( ono kao u filmovima ) fino nas pohvatase, nadjose droge i u stanicu :)
Ono sto tamo slijedi se ne moze zaboraviti citav zivot.... Od skidanja, udaranja, pa da dolaska roditelja po mene...
Citava se porodica ukljucila i pokusala mi pomoci ( sto je i uspjelo jer sam ja sam to htio )
Naravno nikada nisu saznali sve, posto mi je prosla prica da mi je to bio drugi-treci put.
Nakon tog "pada" nisam odmah prestao, ali sam izbjegavao ovu "raju" i vremenom je to sve proslo....


Poenta price je da moras odmah reagovati, sila ti nece pomoci, jer on vec u svojoj glavi ima da je neka faca.
On se mora pod hitno skloniti iz tog drustva ( kao sto neko rece selidba je najbolja opcija ). Angazuj citavu prodicu, ako mu uopste zele pomoci, jer nakon njegovih rezultata u skoli i budala bi znala da tu nesto nije ok.
Post Reply