Vjetar !!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zigzag
Posts: 5707
Joined: 18/04/2014 11:26

#426 Re: Vjetar !!

Post by zigzag »

Kanye wrote:
sunceKOtepsija wrote:
Kanye wrote:Pade munara u Tešnju od vjetra..
munara je aerodinamicna rpjektovana bas zbog toga na taj nacinn, hajd da si rekao pao zvonik il sahat kula al ovo :-)
Ma bili su neki radovi na njoj u toku, dobro je pa nikom nista nije iblo.
Godinama je bila u kritičnom stanju ali pošto je pod zaštitom države, nije se smjelo ništa uraditi na njoj. Tek kada Komisija za zaštitu spomenika da odobrenje i plan radova onda se moglo raditi.

Sad je mogu ispočetka planirati. Lakše će im biti.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#427 Re: Vjetar !!

Post by Roccohljup »

edo_79 wrote:Jarane ja sam sinoć u Maglaju samo čekao kad će mi prozori otići zajedno sa štokovima ..... jbt k'o da stanujem u Kanzas City-ju :lol:
A di je Toto zavrsio? :)
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#428 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

Roccohljup wrote:
edo_79 wrote:Jarane ja sam sinoć u Maglaju samo čekao kad će mi prozori otići zajedno sa štokovima ..... jbt k'o da stanujem u Kanzas City-ju :lol:
A di je Toto zavrsio? :)
Ja mislim da je pao negdje oko zgrade Opštine Maglaj, zadnje što sam čuo je da je vik'o, citiram ''jebo li vam tornado majkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu'' :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#429 Re: Vjetar !!

Post by sheilak »

sunceKOtepsija wrote:
sheilak wrote:
elk wrote:Nek puse,da hoce do aprila bogdo.
:thumbup:

:D

nek je digao sav taj snijeg.
sta ti imas protiv snijega :-?
hate him.

a vjetar odlican, jucer nas nosio haman po gradu. uzbudljivo. :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#430 Re: Vjetar !!

Post by male_okice »

komsiji po kuce otkrilo sinoc :roll: jos barem da ima para a on nema ni za kifle, srusilo mu i vanjski wc-jedini koji ima.

jebote ni priroda nas ova vise ni trpi. a i kako joj zamjeriti kakvi smo. :-) :roll: :(
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#431 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

male_okice wrote:komsiji po kuce otkrilo sinoc :roll: jos barem da ima para a on nema ni za kifle, srusilo mu i vanjski wc-jedini koji ima.

jebote ni priroda nas ova vise ni trpi. a i kako joj zamjeriti kakvi smo. :-) :roll: :(
Ja sam sinoć prvi put čuo kako stolarija ''cvili'' pod naletima vjetra .... malo je reć da sam se prepao :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#432 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

U Sarajevu je bilo par udara vjetra...ništa zabrinjavajuće, međutim koliko vidim u drugim gradovima nije uopšte bilo bajno. Puno štete.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#433 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

O'zone wrote:U Sarajevu je bilo par udara vjetra...ništa zabrinjavajuće, međutim koliko vidim u drugim gradovima nije uopšte bilo bajno. Puno štete.
Prijatelju ja nisam mogao vjerovati da može onako da puše ..... mogu ti reći da se bojim večeras šta će biti ....
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#434 Re: Vjetar !!

Post by Logovan »

male_okice wrote:komsiji po kuce otkrilo sinoc :roll: jos barem da ima para a on nema ni za kifle, srusilo mu i vanjski wc-jedini koji ima.

jebote ni priroda nas ova vise ni trpi. a i kako joj zamjeriti kakvi smo. :-) :roll: :(
Tuga. :-) :(

Gledam slike iz gradova, šta uradi vjetar jebo te. :roll:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#435 Re: Vjetar !!

Post by male_okice »

edo_79 wrote:
male_okice wrote:komsiji po kuce otkrilo sinoc :roll: jos barem da ima para a on nema ni za kifle, srusilo mu i vanjski wc-jedini koji ima.

jebote ni priroda nas ova vise ni trpi. a i kako joj zamjeriti kakvi smo. :-) :roll: :(
Ja sam sinoć prvi put čuo kako stolarija ''cvili'' pod naletima vjetra .... malo je reć da sam se prepao :roll:
kod nas gore na tavanu zavija, kao u horor filmu, a onaj mali prozor sto cojk govori moram ga malo postelovati zavjesa zavija morace danas.

ipak srecom nije nista bilo, malo otkrilo garazu ali sve je to dobro u odnosu na druge
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#436 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

male_okice wrote:
edo_79 wrote:
male_okice wrote:komsiji po kuce otkrilo sinoc :roll: jos barem da ima para a on nema ni za kifle, srusilo mu i vanjski wc-jedini koji ima.

jebote ni priroda nas ova vise ni trpi. a i kako joj zamjeriti kakvi smo. :-) :roll: :(
Ja sam sinoć prvi put čuo kako stolarija ''cvili'' pod naletima vjetra .... malo je reć da sam se prepao :roll:
kod nas gore na tavanu zavija, kao u horor filmu, a onaj mali prozor sto cojk govori moram ga malo postelovati zavjesa zavija morace danas.

ipak srecom nije nista bilo, malo otkrilo garazu ali sve je to dobro u odnosu na druge
Iako ja uvijek gledam na sve pozitivno .... ova situacija sa vremenom mi se nimalo ne sviđa, prvo poplava 2013, pa vrelo ljeto, pa sad +17 stepeni u po decembra ..... na to sve ovaj vjetar .... k'o da smo postali tornado alley :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14532
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#437 Re: Vjetar !!

Post by DaysleepeR »

evo pa pratite u real time

https://www.windy.com/?43.850,18.383,5
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#438 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

edo_79 wrote:
Iako ja uvijek gledam na sve pozitivno .... ova situacija sa vremenom mi se nimalo ne sviđa, prvo poplava 2013, pa vrelo ljeto, pa sad +17 stepeni u po decembra ..... na to sve ovaj vjetar .... k'o da smo postali tornado alley :roll: :roll: :roll: :roll:
Sve je to OK. Zemaljska kugla je jedna ogromna živuča materija. Mjenja se, da ne kažem diše, tersa i tuguje. Na nama je da se prilagođavamo novim uslovima koji nastaju jer djelimično smo i sami krivi što se klima mjenja mimo onih standardnih ciklusa.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#439 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

O'zone wrote:
edo_79 wrote:
Iako ja uvijek gledam na sve pozitivno .... ova situacija sa vremenom mi se nimalo ne sviđa, prvo poplava 2013, pa vrelo ljeto, pa sad +17 stepeni u po decembra ..... na to sve ovaj vjetar .... k'o da smo postali tornado alley :roll: :roll: :roll: :roll:
Sve je to OK. Zemaljska kugla je jedna ogromna živuča materija. Mjenja se, da ne kažem diše, tersa i tuguje. Na nama je da se prilagođavamo novim uslovima koji nastaju jer djelimično smo i sami krivi što se klima mjenja mimo onih standardnih ciklusa.
U svemu se slažem osim s ovim ''djelimično'' .... krivi smo mi više nego ''djelimično ....
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#440 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

edo_79 wrote:
O'zone wrote:
edo_79 wrote:
Iako ja uvijek gledam na sve pozitivno .... ova situacija sa vremenom mi se nimalo ne sviđa, prvo poplava 2013, pa vrelo ljeto, pa sad +17 stepeni u po decembra ..... na to sve ovaj vjetar .... k'o da smo postali tornado alley :roll: :roll: :roll: :roll:
Sve je to OK. Zemaljska kugla je jedna ogromna živuča materija. Mjenja se, da ne kažem diše, tersa i tuguje. Na nama je da se prilagođavamo novim uslovima koji nastaju jer djelimično smo i sami krivi što se klima mjenja mimo onih standardnih ciklusa.
U svemu se slažem osim s ovim ''djelimično'' .... krivi smo mi više nego ''djelimično ....
Pa dobro sad...zasrali smo pošteno :mrgreen:
DaysleepeR wrote:evo pa pratite u real time

https://www.windy.com/?43.850,18.383,5
Dobar link.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#441 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vjetar- ... 71212022#1
u Banjoj Luci je najači udar vjetra bio u 03.27 sati i to od 32,4 m/sec, što je 116,64 kilometra na sat, što je dosad maksimalna zabilježena brzina na meteorološkoj stanici Banja Luka.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#442 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

Kanye
Posts: 34
Joined: 11/05/2017 19:34

#443 Re: Vjetar !!

Post by Kanye »

Ja nisam doživio da ovako puše, i to još bez padavina. Baš me zanima max. brzina u Tešnju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#444 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

Kanye wrote:Ja nisam doživio da ovako puše, i to još bez padavina. Baš me zanima max. brzina u Tešnju.
Prema podacima Meteoalarma u regija Tuzla, kojoj pripada i Tešanj, jučer su bilježeni udari vjetra od 60 do 90 kilometara na sat. Današnja prognoza procjenjuje brzinu vjetra od 60 do 80 kilometara na sat.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#445 Re: Vjetar !!

Post by arzuhal »

Sve je ovo normalno i u skladu s klimatskim promjenama koje su prirodni fenomeni.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#446 Re: Vjetar !!

Post by Truba »

edo_79 wrote:
O'zone wrote:U Sarajevu je bilo par udara vjetra...ništa zabrinjavajuće, međutim koliko vidim u drugim gradovima nije uopšte bilo bajno. Puno štete.
Prijatelju ja nisam mogao vjerovati da može onako da puše ..... mogu ti reći da se bojim večeras šta će biti ....
meni su se ovdje smijali kada sam govorio da me strah vjetra

nisu hercegovci ljuđaci kada prave BETONSKI KROV
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#447 Re: Vjetar !!

Post by edo_79 »

Jarane ja sam, poslije sinoćnjeg vjetra, o istom u potpunosti promijenio mišljenje......
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#448 Re: Vjetar !!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

O'zone wrote:
DaysleepeR wrote:evo pa pratite u real time

https://www.windy.com/?43.850,18.383,5
Dobar link.
Čak šta više vrlo dobar. :thumbup: Hvala!

P.S E sada je li ovo ovakvo vrijeme uslovljeno klimatskim promjenama ili je ovo normalno? Po meni nije, prije dva dana imao si 30 cm snijega i temp. ispod nule, što je za ovo doba godine i Sarajevo normalno, ali ona slijedi promjena vremena u roku od par sati gdje zatopli i gdje udari vjetra dosežu rekorde.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 12/12/2017 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#449 Re: Vjetar !!

Post by SmokingMan »

Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#450 Re: Vjetar !!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

SmokingMan wrote:Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
A moguće sve...ja recimo ove neke promjene osjetim na organizmu...ništa strašno ali osjetim.
Post Reply