Vjetar !!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6508
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#451 Re: Vjetar !!

Post by perfect_guy »

SmokingMan wrote:Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
13 stepeni u 7 sati na bjelavama... zvornik i BL 18
splinter
Posts: 7416
Joined: 08/10/2011 12:28

#452 Re: Vjetar !!

Post by splinter »

SmokingMan wrote:Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
Pa ništa, nema snijega sad do februara dok ne počene proljetni dio prvenstvana, sad smo rahat i s lopatama i svim ostalim. a onda u veljači kijamet opet :-D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#453 Re: Vjetar !!

Post by O'zone »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vjetar- ... /171212027

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nevrije ... /171212025


Interesantno da puše jugo a da je jači na sjevernim predjelima gdje je napravio skoro svu štetu nego recimo u Hercegovini čak se i na onoj stranici što je @daysleeper postavio vidi recimo da sad trentutno najjači vjetar puše čini mi se gore negdje oko Prnjavora skoro 40 km/h dok je recimo u Mostaru 10 km/h
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#454 Re: Vjetar !!

Post by SmokingMan »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
SmokingMan wrote:Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
A moguće sve...ja recimo ove neke promjene osjetim na organizmu...ništa strašno ali osjetim.
Ne sjećam se ovako naglih promjena temepratura (u ranim jutarnjim satima,od -9 do 13 (?) stepeni) ni vremenskih uslova.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#455 Re: Vjetar !!

Post by SmokingMan »

splinter wrote:
SmokingMan wrote:Veoma čudno vrijeme i jak jugo.Jutros sam se iznenadio kada sam vidio da gotovo nigdje,osim ovih nanosa oko kuća,nema snijega,sav se istopio.Je li sitina da je u 06:00 bilo 13 stepeni?
Pa ništa, nema snijega sad do februara dok ne počene proljetni dio prvenstvana, sad smo rahat i s lopatama i svim ostalim. a onda u veljači kijamet opet :-D
Jedini benifit,ali ovo nije dobro za zdravlje,posebno ovu vremešnu populaciju,i ljude koji boluju od astme.

Navikao sam da priroda ima svoj ritam,ljetnenesnosne vreline,jesen blaga i kišoivita,zima brutalno ubitačna i ugodno proljeće,jednostavno ne mogu zamisliti da će se u skorijoj budućnosti desiti neke bitnije klimatske promjene,a i hoće,neizbježno je.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#456 Re: Vjetar !!

Post by nema me tamo »

Nece, oporavice se planeta sama kao i uvijek s nama ili bez nas.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#457 Re: Vjetar !!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

nema me tamo wrote:Nece, oporavice se planeta sama kao i uvijek s nama ili bez nas.
Slažem se samo mislim da će čovjek generalno morati povući dobro ručnu za mnoge stvari...ako misli da preživi narednih 200 godina na planeti.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#458 Re: Vjetar !!

Post by DaysleepeR »

ovo vrijeme po ničemu nije neobično

obično olujno jugo kakvo imamo svake godine pa zaboravimo

isto je i sa maglom. imam neke bitne stvari svake godine oko 10 decembra i svake godine je magla da se ne vidi prst pred okom, a onda čitam po portalima i forumima kao "nije ovo vako nikad bilo". bilo bilo
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#459 Re: Vjetar !!

Post by pici »

nema me tamo wrote:Nece, oporavice se planeta sama kao i uvijek s nama ili bez nas.

bez nas
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#460 Re: Vjetar !!

Post by Truba »

planeta postoji 4 milijarde a čovjek ni 3 milijuna godina
bilo je do sada 5 izumiranja skoro sve flore i faune pa se sve oporavljalo

tako da ove floskule o čovjekovom uticaju na planetu su mi zaista smiješne

jedan vulkan kad zaprdi kako valja poremeti pola planete
zemljotres sjebe jedan japan i pomjeri putanju zemlje za 0.01
a cunami sjebe pola okeana i otočnih država

da ne spominejmo asteroide komete meteroide i međuplanetarno oplođavanje :D

činjenica je da čovjek mnogo utiče na prirodu ali je to u globalu samo bumerang... stradavaju najosjetljivije biljljke i životinje te naravno sam čovjek

kad se planet od radijacije iščistio u hirošimi... o čemu onda govorimo ovdje?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#461 Re: Vjetar !!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Black swan wrote:planeta postoji 4 milijarde a čovjek ni 3 milijuna godina
bilo je do sada 5 izumiranja skoro sve flore i faune pa se sve oporavljalo

tako da ove floskule o čovjekovom uticaju na planetu su mi zaista smiješne

jedan vulkan kad zaprdi kako valja poremeti pola planete
zemljotres sjebe jedan japan i pomjeri putanju zemlje za 0.01
a cunami sjebe pola okeana i otočnih država

da ne spominejmo asteroide komete meteroide i međuplanetarno oplođavanje :D

činjenica je da čovjek mnogo utiče na prirodu ali je to u globalu samo bumerang... stradavaju najosjetljivije biljljke i životinje te naravno sam čovjek

kad se planet od radijacije iščistio u hirošimi... o čemu onda govorimo ovdje?
Pa dobro poznati su nam stavovi desničara da je ovo sve zavjera Kine kako bi sjebala Ameriku. :mrgreen:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#462 Re: Vjetar !!

Post by male_okice »

crni labude...i ti ga pretjera, zelis reci da sva ova industrija i smece koje se izbacuje iz dimnjaka od auta sva sjeca drveca i citav proces industrijalizacije covjecanstva nema bas nikakve veze sa klimatskim promjenama?! ma daj, itekako to sve ima uticaja, to su sve sitne promjene koje postaju krupne kad se grupisu i itekako dodje do belaja.

pa evo samo unazad zadnjih par godina, eto mozda ja stvarno imam lose sjecanje ali ne znam da smo imali vjetar koji puse 100 km/h u sred decembra ili u bilo koje dobra godine, ili da bude danima 46 stepeni kao sto je bilo sad ljetos. da je pao snijeg 2m rekla bih ok za ocekivati je ali 18 stepeni u sred bas decembra a onda -20 krajem aprila i sl scenarije koji se dogadjaju nisu bas uobicajeni
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#463 Re: Vjetar !!

Post by DaysleepeR »

apsolutno ništa vanredno nema vezano za ovaj vjetar, prije nekoliko dana je bilo i upozorenje Civilne Zaštite

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-s ... /171207109
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#464 Re: Vjetar !!

Post by Ludzak »

Ovaj vjetar nije ništa drugo već posljedica suzbijenih izobara od jakog ciklonalnog vrtloga koji se nalazi iznad Holandije odnosno Francuske. A pošto smo mi sa stražnje strane tog ciklona onda prema nama struji topliji vazduh iz afrike.

A kod mene u Goraždu haman da i nije bilo vjetra.
Last edited by Ludzak on 12/12/2017 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#465 Re: Vjetar !!

Post by Truba »

male_okice wrote:crni labude...i ti ga pretjera, zelis reci da sva ova industrija i smece koje se izbacuje iz dimnjaka od auta sva sjeca drveca i citav proces industrijalizacije covjecanstva nema bas nikakve veze sa klimatskim promjenama?! ma daj, itekako to sve ima uticaja, to su sve sitne promjene koje postaju krupne kad se grupisu i itekako dodje do belaja.

pa evo samo unazad zadnjih par godina, eto mozda ja stvarno imam lose sjecanje ali ne znam da smo imali vjetar koji puse 100 km/h u sred decembra ili u bilo koje dobra godine, ili da bude danima 46 stepeni kao sto je bilo sad ljetos. da je pao snijeg 2m rekla bih ok za ocekivati je ali 18 stepeni u sred bas decembra a onda -20 krajem aprila i sl scenarije koji se dogadjaju nisu bas uobicajeni
napisao sam osobni post kako ne zagađujem, ali sam izbrisao nek drugi govore umjesto mene
a ti se

okani liberalne propagande


http://tribun.hr/vise-31-000-znanstveni ... isljotina/

vise-31-000-znanstvenika-smatra-da-globalno-zatopljenje-politicka-izmisljotina/
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#466 Re: Vjetar !!

Post by sumirprimus »

jesu to oni sto vele daj zemlja 10k godina stara i covjecanstvo nekih 5 do 7 k??? :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#467 Re: Vjetar !!

Post by Maraschino »

Zasto se zovu prirodne promjene?
Priroda radi svoje i to je normalno. Ovo sto je mi malo bihuzurimo nije ni deseti dio uticaja.

Ranije nije bilo nista(industrija, tehnologija, harpovi :D ...) pa je opet dolazilo do drasticnih promjena u prirodi.

Nase je da se prilagodjavamo tim promjenama.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#468 Re: Vjetar !!

Post by mO k3 »

DaysleepeR wrote:evo pa pratite u real time

https://www.windy.com/?43.850,18.383,5
gdje ti boravis?? Schweinfurt?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#469 Re: Vjetar !!

Post by mO k3 »

Maraschino wrote:Zasto se zovu prirodne promjene?
Priroda radi svoje i to je normalno. Ovo sto je mi malo bihuzurimo nije ni deseti dio uticaja.

Ranije nije bilo nista(industrija, tehnologija, harpovi :D ...) pa je opet dolazilo do drasticnih promjena u prirodi.

Nase je da se prilagodjavamo tim promjenama.
:thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#470 Re: Vjetar !!

Post by triconja »

Black swan wrote:planeta postoji 4 milijarde a čovjek ni 3 milijuna godina
bilo je do sada 5 izumiranja skoro sve flore i faune pa se sve oporavljalo

tako da ove floskule o čovjekovom uticaju na planetu su mi zaista smiješne

jedan vulkan kad zaprdi kako valja poremeti pola planete
zemljotres sjebe jedan japan i pomjeri putanju zemlje za 0.01
a cunami sjebe pola okeana i otočnih država

da ne spominejmo asteroide komete meteroide i međuplanetarno oplođavanje :D

činjenica je da čovjek mnogo utiče na prirodu ali je to u globalu samo bumerang... stradavaju najosjetljivije biljljke i životinje te naravno sam čovjek

kad se planet od radijacije iščistio u hirošimi... o čemu onda govorimo ovdje?
Ovi liberali i prirodoljubci misle da je zemlja jedan njezan cvijet ko onaj sto pjeva "what what in the butt" pa eto kao ljudi mogu nesto naskoditi globalno. :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#471 Re: Vjetar !!

Post by triconja »

E raja spao komad fasade sa lamele u Zenici, znaci paz'te dobro da vas sta ne poklopi. Nedavno (davno :lol: ) gledah nesto kae zenu u Rusiji (mescini) poklopio komad fasade a bebu joj u kolicima promasilo za metar i zaglavila 6 mjeseci u komi i isla na fiskalne terapije oko godinu da prohoda a oduzela joj drzava djete (valjda nije imao ko da se stara). Eto znaci sljem na glavu :evil: .
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#472 Re: Vjetar !!

Post by DaysleepeR »

mO k3 wrote:
DaysleepeR wrote:evo pa pratite u real time

https://www.windy.com/?43.850,18.383,5
gdje ti boravis?? Schweinfurt?
kakav Schweinfurt?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#473 Re: Vjetar !!

Post by Sanjarko »

Grijesite, i Soko grijesi. Imaju moji radovi ali cune o tome. A opet mozda ja grijesim.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#474 Re: Vjetar !!

Post by sunceKOtepsija »

sheilak wrote:
sunceKOtepsija wrote:
sheilak wrote:
:thumbup:

:D

nek je digao sav taj snijeg.
sta ti imas protiv snijega :-?
hate him.

a vjetar odlican, jucer nas nosio haman po gradu. uzbudljivo. :D
kod mene napravili velkog snijeska bilo je dva metra u njemu, slikali se s njim, i sad ga nema upravo zbog ovvog juga...
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#475 Re: Vjetar !!

Post by sunceKOtepsija »

zigzag wrote:
Kanye wrote:
sunceKOtepsija wrote:
munara je aerodinamicna rpjektovana bas zbog toga na taj nacinn, hajd da si rekao pao zvonik il sahat kula al ovo :-)
Ma bili su neki radovi na njoj u toku, dobro je pa nikom nista nije iblo.
Godinama je bila u kritičnom stanju ali pošto je pod zaštitom države, nije se smjelo ništa uraditi na njoj. Tek kada Komisija za zaštitu spomenika da odobrenje i plan radova onda se moglo raditi.

Sad je mogu ispočetka planirati. Lakše će im biti.
vidim sad stvarno pala, malo je rec da sam sokiran
sad je napravit vecom i starijom-cim stane vjetar
Post Reply