Loša iskustva s turističkim agencijama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

East_side

#101 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by East_side » 26/08/2012 01:33

sarajlija1974 wrote:
East_side wrote:
sarajlija1974 wrote:Jedva čekate svoj godišnji odmor...tražite gdje odmoriti i nađete veoma povoljne ponude za ljetovanje u Albaniji..
I tako nađete agenciju VTA Travnik i kontaktirate,šaljete upite i dobijate odgovore...
Oni Vam tako lijepo prodaju aranžman,oni sugerišu izbor hotela u ovom slučaju Dicks sons i vi oduševljenji njihovim obećanjima i jedva čekate dan polaska...
Došao i taj dan i vi krećete na put koji treba da traje 10 sati tako vam kažu,a onda putujete putujete 15 sati,nema veze...vozi vas jedan vozač koji do Sarajeva vozi već nekih 6 sati jer kreće iz Travnika,pa u Tuzlu pa u Zenicu i po vas u Sarajevo i tako nastavlja svoj put do Albanije i jadan već preumoran al vama ne smeta jer idete na odmor mada jako skeptični jer ipak valja sigurno stić jer je vozač preumoran i prebrzo vozi samo da stigne što prije...
Stižete u Albaniju tamo oko 13h ,već Vam ukrali pola dana pa onda smještaj i nekako dočekate da dođete do plaže...
Prvo jutro doručak,vi se odmorili od puta jedva čekate švedski sto kad dočeka vas serviran doručak kuhano jaje,malo sira,paradajza,krastavca i neke domaće marmelade,da zlo bude veće tako doručkujete sve dane boravka u hotelu svako jutro isti doručak,a vama prodali švedski sto...
Čekate večeru oni opet donesu jedno jelo,a vama prodali meni s dva tri jela pa izaberite,nažalost nema izbora kod doručka i večere nego jedi šta ti donesu...Ops ako nemaš dovoljno para koje si ponio onda ne jedeš...
Požalite se vodiću on Vas lijepo ostale dane ingoriše,tražite premještaj ili ispunjenje obećanog oni vas upute na istog vodića i onda šuti i trpi,a plaćeno halali..
Da tragedija bude veća obećaju bazen na krovu hotela ali ga gazda zaključa i možete ga vidjeti na iz ponude agencije,i onda se gazda sažali jednu noć otlkljuća i pozove vas na bazen da se druži cijela grupa i tad vam naplati pić eskuplje nego što vam inaće prodaju tokom boravka...
S toga kad sve ovo pročitate dobro razmislite da li vjerovati Agenciji VTA Travnik mada ni druge nisu puno bolje,jer grupa koja je s njima putovala 03.08.2012 je imala ovako lijepo iskustvo...
Moj sarajlija,nije valjda da si ti taj autobus čekao 6 sati da dođe po tebe u Sarajevo!!!!!!!!!!!!
Ne cekas pošalju oni tebi e-mail da se krece ispred muzeja u 22.30 i naravno da dođes malo ranije....
Pa što se bolan sekiraš oko stvari koje nemaju veze s tobom,ako su ispoštovali (uz neku toleranciju) vrijeme dolaska šta te briga koje su sve gradove prošli i odakle su uopšte i krenuli da bi došli do Sarajeva-tu mi nisi jasan!!!!!!!!

svemirska_vjeverica

#102 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by svemirska_vjeverica » 26/08/2012 02:06

Pored onakvog Neuma, ti otisao u Albaniju! :lol: :lol:

Pa divi bolan

Image :lol:

a ne peglas se 12 sati u autobusu

fetic

#103 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by fetic » 26/08/2012 20:58

Meni ovdje bodu oci dvije stvari!Prvo to je putovanje koje traje nekima 15 nekima 18 sati,nije bitno!A sta mislite cime se vozite,avionom,space shuttle ili ne znam ni ja cime vec pa da stignete samo sto puknete prstima!Ima tu dobre kilometraze preci a svi mi hocemo pauzu za kafu,za cigaru,wc itd!Ako vozac vozi brzo onda je vozac divlji tarzan i seljacina koja umislja da vozi formulu i kojem je neka budala dala volan u ruke a ako vozi normalno onda nam dugo da se vozimo?!
A drugo ovo sa WC u autobusu?Zar vi stvarno mislite da nasem narodu to treba pustiti kada smo mi toliko nekulturni,neobrazivi i primitivni sto se toga tice da to prelazi granice svake normale?Zamislite,sjedite vi u busu i baba koja je naravno stokilasica ode u taj WC,sta bi bilo onda?Onda je opet kriv vozac i agencija zato sto se autobus osjeti na đubreluk!A druga stvar gdje su nam uslovi za tako nesto,gdje ce se sve to ispustiti,to sranje iz autobusa,mozda na cestu,ili da vozac kasnije to sve pulja kantom!U normalnim zemljama postoje bezinske gdje se to radi sa posebnim slaufima i priključcima a kod nas ne postoje uslovi za tako nesto!
U ponudi vjerovatno pise da autobus ima WC zato sto ga ima a jesmo li mi toliko glupi da ne mozemo skontati da ljudi ne daju da se isti koristi iz ovih razloga sto sam ih naveo?

A sto se tice ostalog ,ponude prevare itd.,mogu samo reci da su informacije povrsne i po mom misljenju platilo se malo dobije se malo,otidi u grad u bilo koji hotel pa vidi koliko ces platiti za sedam dana!?

Hopkins

#104 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Hopkins » 27/08/2012 08:31

Dobra lova, dobar put, lafo lova lafo put.

sarajlija1974

#105 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 » 27/08/2012 12:00

fetic wrote:Meni ovdje bodu oci dvije stvari!Prvo to je putovanje koje traje nekima 15 nekima 18 sati,nije bitno!A sta mislite cime se vozite,avionom,space shuttle ili ne znam ni ja cime vec pa da stignete samo sto puknete prstima!Ima tu dobre kilometraze preci a svi mi hocemo pauzu za kafu,za cigaru,wc itd!Ako vozac vozi brzo onda je vozac divlji tarzan i seljacina koja umislja da vozi formulu i kojem je neka budala dala volan u ruke a ako vozi normalno onda nam dugo da se vozimo?!
A drugo ovo sa WC u autobusu?Zar vi stvarno mislite da nasem narodu to treba pustiti kada smo mi toliko nekulturni,neobrazivi i primitivni sto se toga tice da to prelazi granice svake normale?Zamislite,sjedite vi u busu i baba koja je naravno stokilasica ode u taj WC,sta bi bilo onda?Onda je opet kriv vozac i agencija zato sto se autobus osjeti na đubreluk!A druga stvar gdje su nam uslovi za tako nesto,gdje ce se sve to ispustiti,to sranje iz autobusa,mozda na cestu,ili da vozac kasnije to sve pulja kantom!U normalnim zemljama postoje bezinske gdje se to radi sa posebnim slaufima i priključcima a kod nas ne postoje uslovi za tako nesto!
U ponudi vjerovatno pise da autobus ima WC zato sto ga ima a jesmo li mi toliko glupi da ne mozemo skontati da ljudi ne daju da se isti koristi iz ovih razloga sto sam ih naveo?

A sto se tice ostalog ,ponude prevare itd.,mogu samo reci da su informacije povrsne i po mom misljenju platilo se malo dobije se malo,otidi u grad u bilo koji hotel pa vidi koliko ces platiti za sedam dana!?
Stvar je u tome da očekuješ da dobiješ ono što platiš i što ti prodaju bez obzira koliko to košta,što se puta tiče onda ne trebada ti kazu da putujes 10sati a ispadne puno više,problem je kad čovjeku bude loše(što se desilo u našoj grupi )neće da stanu na najbližoj pumpi nego čekaš onu koja njima paše upravo zbog toga što vozi jedan čovjek...

East_side

#106 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by East_side » 27/08/2012 22:48

sarajlija1974 wrote:
fetic wrote:Meni ovdje bodu oci dvije stvari!Prvo to je putovanje koje traje nekima 15 nekima 18 sati,nije bitno!A sta mislite cime se vozite,avionom,space shuttle ili ne znam ni ja cime vec pa da stignete samo sto puknete prstima!Ima tu dobre kilometraze preci a svi mi hocemo pauzu za kafu,za cigaru,wc itd!Ako vozac vozi brzo onda je vozac divlji tarzan i seljacina koja umislja da vozi formulu i kojem je neka budala dala volan u ruke a ako vozi normalno onda nam dugo da se vozimo?!

Stvar je u tome da očekuješ da dobiješ ono što platiš i što ti prodaju bez obzira koliko to košta,što se puta tiče onda ne trebada ti kazu da putujes 10sati a ispadne puno više,problem je kad čovjeku bude loše(što se desilo u našoj grupi )neće da stanu na najbližoj pumpi nego čekaš onu koja njima paše upravo zbog toga što vozi jedan čovjek...
Reci mi života ti koliko često ti inače putuješ busom na ljetovanja,znači na grupna putovanja i jesi li aktivni vozač?

danny_boy

#107 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by danny_boy » 27/08/2012 23:54

faca-ko-kaca wrote:Čuj "Dick's sons" hotel...pa u startu je sve počelo naopako
:lol: :lol: :lol:

ljuspica

#108 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by ljuspica » 28/08/2012 21:01

VTA iz Travnika-nula bodova. Losi su. To je sve sto imam reci. Zao mi je ako sam nekog uvrijedila sa ovim.Pozdrav.

zilla_

#109 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ » 28/08/2012 23:54

ljuspica wrote:VTA iz Travnika-nula bodova. Losi su. To je sve sto imam reci. Zao mi je ako sam nekog uvrijedila sa ovim.Pozdrav.
gdje si putovala s njima? jesil putovala s drugim agencijama? šta je to tako loše kod vta? ako može malo više informacija pošto i ja uskoro putujem s njima...

sarajevomd

#110 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajevomd » 28/08/2012 23:55

Molit cu da nam naslovis koje je tvoje radno mjesto u agenciji ?

Edin H.

#111 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Edin H. » 28/08/2012 23:56

sarajevomd wrote:Molit cu da nam naslovis koje je tvoje radno mjesto u agenciji ?
Je'l maheahe :D

zilla_

#112 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ » 29/08/2012 00:10

sarajevomd wrote:Molit cu da nam naslovis koje je tvoje radno mjesto u agenciji ?
nemam apsolutno nikakve veze s tom agencijom, nit sam ikada putovao s njima... 22.09. idem na to studentsko putovanje u Pariz... na startu ne očekujem nešto pretjerano jer je putovanje 3 stoje al zato ako ne dobijem ono minimalno što očekujem za tu lovu ima da im se sjetim najužih članova porodice...

i smeta mi što ovdje pojedini pišu budalaštine a sumnjam da su ikad u životu otišli igdje dalje od Albanije, možda im je ovo s vta bilo prvo iskustvo pa ne kontaju kako rade i druge agencije...

ja sam prije napomenuo da imam loše iskustvo sa solazurom al nije mi padalo na pamet da blatim nekog za Istanbul koji je koštao 290KM... evo pogledajte kakvim smo se autobusom vozili, raspad sistema... bolji vozi regionalnu liniju tuzla-sarajevo... klima radi do pola autobusa od pola džehenem...

http://i48.tinypic.com/2nl8jlj.jpg

ne branim vta, j*** mi se za njih al nemojte iznosit neke gluposti ako niste imali iskustva i s drugima agencijama...

ljuspica

#113 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by ljuspica » 29/08/2012 11:41

zilla_ wrote:
ljuspica wrote:VTA iz Travnika-nula bodova. Losi su. To je sve sto imam reci. Zao mi je ako sam nekog uvrijedila sa ovim.Pozdrav.
gdje si putovala s njima? jesil putovala s drugim agencijama? šta je to tako loše kod vta? ako može malo više informacija pošto i ja uskoro putujem s njima...
Nebitno gdje sam putovala, losi su, to je sve to imam reci. Jesam putovala sam i sa drugim agencijama zato i imam sliku da poredim. Nikad mi nije bilo bezveznije kao s njima. Zaista su losi, ali zaista. Zao mi je-ponavljam jos jednom-ako je ovo nekome zasmetalo....i meni je na putovanju s njima, ali im to nisam rekla. Tacka.

sarajlija1974

#114 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 » 31/08/2012 23:50

ja necu krsati njihove slike i postavljati,ja sam objavio e-mail od gosp.Adnana Terzića ,a sutra ću postavit i sms poruku od gos.Bakira Terzica da vidite sta i on piše i kako se ograđuje....

Target2010

#115 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Target2010 » 01/09/2012 14:20

Ok ljudi...

kao sto su mnogi i napisali... you get what you pay for... leti Rynair, sigurno neces dobiti servis u slucaju otkaza ili zakasnjenja aviona kao kada letis Lufthansom... i naravno kod svacega covjek mora koristiti svoj common sense, ili sto bi mi rekli zdrav razum.... ako nesto kosta 300 KM za 7 dana u Gruziji... onda prosvrljaj malo i procitaj na netu... a to sto oni laziraju ljude sa pogresnim informacijama... to nije ok.. ali i nije nista novo.... ti si mozda od tih 36 koji se zale, ali vecina od putnika se ne zali.. i to agenciji odgovora... pitanje je samo dokle... ima i u Njemackoj takvih prevara sa agencijama... ali je njemacka uredjena zemlja, tako da to ne traje dugo.... ali ima.... evo primjera... Jedna agencija iz drzave Hessen organizuje putiovanje za Paris iz Frankfurta... i ljudi uplatili, i u sadrzaju puta pise polazak sa frankfurtskog aerodroma Terminal 1 .... ljudi dosli tamo na meeting point, kad ono dodje bus po njih, da ih vozi za Paris... naravno ljudi frka-trka, ali iz agencije kazu.. mi nismo vama rekli da se vozite avionom, nego busom.. samo je mjesto polaska frankfurtski aerodrom... he he... tako da vazi i dalje pravilo, glup uvijek placa skuplje malo..

Pozz

la_roux

#116 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by la_roux » 17/06/2013 15:00

Slučajno naletih na temu, pa da vidim jesu li se dojmovi o ovoj agenciji popravili od prošle godine i kakvi su dojmovi onih koji su s njima putovali na neke druge destinacije osim Albanije (obzirom da je Albanija inače priča za sebe).
Dosad sam 2 puta išla negdje u njihovom aranžmanu, imam neke sitne zamjerke, ali kompletna slika je OK, tako da sam namjeravala i dalje s njima putovati kad me privuče neka ponuda, al sad su me malo zabrinuli ovi komentari.

Što se tiče mog iskustva sa putovanja u Istanbul, aranžman je bio pravo jeftin ali ispoštovali su sve što su naveli u ponudi, sve na vrijeme i po planu hotel je bio sa 3* na dobroj lokaciji i sa dobrom hranom, vodiči informisani, stoje na usluzi na sve itd., e jedino je fakultativa bila loše organizovana. Prije kupovine aranžmana dali su ponudu fakultativnih izleta bez navedenih cijena, a na upit o cijeni su rekli kako paket fakultativnih izleta košta oko 80-100 eura (5 dana, svaki dan po 2 izleta), ali da se to dogovara sa vodičima i kupuje tek u avionu, ne može prije. Onda u avionu vodič daje ponudu izleta gdje je cijena paketa 190 eura :o :o :o Eh dobro, ostale zamjerke na organizaciju izleta tiču se posjeta pojedinim mjestima, npr. predvide 2 sata za obilazak nečega za šta treba pola dana minimalno, a poslije toga se ide na lokaciju za koju ne treba više od 2 sata i tu se može ostati cijeli ostatak dana.

Drugo putovanje u Italiju s njima je bilo OK i kad sagledam sve bez dileme bi im dala prolaznu ocjenu.

zilla_

#117 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ » 17/06/2013 17:20

Ja sam putovao s njima u Pariz prošle godine i ove godine za 1. maj u Rim... Toliko su loši da opet u septembru s njima idem u Amsterdam :evil:

Za mene su i dalje sasvim ok agencija... Što je najbitnije prejeftini su al nude isto što i ostale agencije...

A ovo gore za Albaniju, pa Albanija je loša da se putuje ne znam ti s kojom agencijom :lol: :lol: :lol:

exAprilica

#118 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by exAprilica » 17/06/2013 17:32

Neocekivati puno od kvazi agencija, to su agencije za studentski dzep, porodicni biznis "daj da putujemo i zaradimo sta"

nuki_cika

#119 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by nuki_cika » 17/06/2013 17:50

Pa dobro ,raja očekuje da uplati 300 markica za neko daleko putovanje i očekuje luksuz :-) .Meni je sestra čini mi se išla u pariz s tom agencijom

bono_vox

#120 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by bono_vox » 28/08/2013 12:08

Vjerujte citajuci ovo sve,sam se uvjerio da smo tu gdje jesmo sa debelim razlogom.
Putovao sam sa ovom agencijom, i vjerujem da svi nezadovoljni hoce da kazu jedno: Kada neke stvari obecas,onda treba da ih ispunis,bez obzira koju si cijenu stavio.
Samim tim sto je niska cijena imas pravo da gazis obecanja,dogovore,pa mislim ljudi,dozovite se malo.
Sto se svi hvatate za cijenu,radi se o principu i postenom poslovanju.
Nije sve do njih,ali dio koji jeste je dijelom los. Ljudima je obecan put busem ekstra klase,i pojavio se takav,ali je jedan broj putovao kombijem,jer je bus bio pun. Put od toliko kilometara u kombiju je nocna mora,za koju se niko nije ni izvinuo niti je pojasnio,niti ponudio alternativu.Na samoj destinaciji ponovno problemi sa smjestajem,ali vremenom prevazidjeni.
Vodicka sluzba odlicna,njihova pristupacnost i pripremljenost,medjutim pojedini ljudi koji su putovali u mom terminu,nisu zadovoljni njihovim odnosom i sve sto su trazili,jeste da im se ljudski objasni,izvine i spremni su preci preko svih poteskoca,ali toga nije bilo.
Vecina putnika u mom terminu je zadovoljna,jer ima cime biti,ali takodje ima odredjeni broj ljudi koji su strasno nezadovoljni,i s obzirom na cinjenicno stanje,sa razlogom.
Ovi koji blate Albaniju kao destinaciju,i one koji tamo idu,a nisu je ni vidjeli, ne treba ni da idu nigdje,sve sto im treba je u njihovoj glavi.Fino upakovano i ograniceno. Za znatizeljnike,i one otvorenih vidika,definitivno destinacija za posjetiti

iTo

#121 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by iTo » 28/08/2013 12:21

padaju letavi na velika obecanja uz malu cijenu... gladne oci Bosanske...

orangina

#122 Re: Loša iskustva s turističkim agencijama

Post by orangina » 19/11/2015 21:01

Da li je neko putovao u Dubai sa VTA?

Iskustva?

Kataklinger

#123 Re: Loša iskustva s turističkim agencijama

Post by Kataklinger » 19/11/2015 23:25

Evo da se i ja nadovežem na pišanje po VTA :lol:

Teški prevaranti, pogotovo taj Adnan. Nama su jednom prilikom sjebali studentski pohod u Prag, od svega obećanog jedino su sobe bile koliko toliko solidne i hotel je imao solidnu hranu. Ostalo je sve bila notorna laž. Lokacija hotela, 15ak minuta šetanja do metra i 10ak stanica do metro stanice Museum. A bilo rečeno da je hotel u srcu grada. Dalje, isti taj Adnan je jednom prilikom sjebo pola grupe rekavši im da ne moraju kupovati karte, da su revizori rijetko tu (nisam čuo kad im je govorio ali sam vidio posljedice :-) ). Kad smo izlazili iz metra, dočekalo nas 10ak revizora, ta grupica studenata je platila po 60 eura kazne ponaosob. Sreća pa smo mi neki u startu uzeli one karte đto vrijede duže. Sjebao nas za 3 fakultativna izleta koje smo poskupo platili. Prvo krstarenje Vltavom, rekao nam da će trajat oko sat i po, trajalo pola sata. Provozali se dva kruga ispod Karlovog mosta i nazad. Zatim izlet u nekakvu fancy pivnicu, rekao nam da je piće plaćeno. Ni blizu obećanom, a pića smo plaćali. Ebeš piće, nije to problem, ali kad skontaš da te čojk navuko na tanak led, da si mu ubacio novac u džep "nizašta", bude ti krivo. Obilazak centra grada uz profesionalnog vodiča je u jednu ruku takođe bio sjeb. Ne tako mala cijena, a trajalo skoro duplo kraće nego što je rečeno. Jedino bih pohvalio tog vodiča, koji je znao znanje i vidilo se da je profesionalac u svom poslu. I sad fino skontaš koliko nas je Adnan preveslao i koliko je sebi novca strpao u džep, a koliko smo mi od svega obećanog vidjeli i doživjeli...

jasko__

#124 Re: Loša iskustva s turističkim agencijama

Post by jasko__ » 27/08/2020 08:28

Da oživimo temu..ima li ko kakvih negativnih iskustava sa

https://citytravel.ba/

Nude aranžmane za Istanbul na datume koji meni baš baš odgovaraju zbog slobodnih dana

Post Reply