OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ActionWoman

#101 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by ActionWoman » 17/11/2012 12:11

Ja sam nakon 4 godine povlacenja po sudu dobila prvostepenu presudu u svoju korist. To je bilo 2010. Do sada je stalno odgadjano zasjedanje Komisije koja ce donijeti pravosnaznu presudu. Novi datum je zakazan za januar 2013. Znaci, nemoj misliti da ce se to zavrsiti odmah. Posto se sve razvlaci nemoj da pristajes ni na kakve ustupke nego tjeraj mak na konac jer u svakom slucaju ovi procesi traju dugo. Nemoj ni pod razno odustajati od procesa. Non stop kontrolisi rad svog advokata, ne oslanjaj se ko slijepac i nepismena osoba na advokata jer vrlo cesto dodju potpuno nespremni na rociste. Cim posumnjas da isti/ista ne radi svoj posao kako treba odmah mijenjaj advokata. O tako necemu moras na vrijeme putem podneska obavijestiti sud. Ja sam kroz proces na sudu bila razocarana u ljude koji su mi bili svjedoci (eliminisala sam ih sa popisa prijatelja), ali sreca pa sam imala dokumente kojima sam ih prisilila da pocnu iskreno svjedociti na sudu, a ne lagati u korist poslodavca. Sretno. Poenta je samo da shvatis da ce se sve razvlaciti tako da se ne oslanjas uopste na taj proces vec da on ide svojim (presporim) tokom u ovoj zemlji, a da ti paralelno sa istim gradis novi zivot. Ako Bog da zelim ti da ozdravis, a svim ljudima koji imaju osnova za tuzbu savjetujem da tuze poslodavca koji im uskracuje zakonom zagarantovana prava, a ko ne tuzi nek se poklopi i nek igra ulogu zrtve s kojom moze ko kako hoce.

amko76

#102 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by amko76 » 17/11/2012 12:40

ActionWoman wrote:Ja sam nakon 4 godine povlacenja po sudu dobila prvostepenu presudu u svoju korist. To je bilo 2010. Do sada je stalno odgadjano zasjedanje Komisije koja ce donijeti pravosnaznu presudu. Novi datum je zakazan za januar 2013. Znaci, nemoj misliti da ce se to zavrsiti odmah. Posto se sve razvlaci nemoj da pristajes ni na kakve ustupke nego tjeraj mak na konac jer u svakom slucaju ovi procesi traju dugo. Nemoj ni pod razno odustajati od procesa. Non stop kontrolisi rad svog advokata, ne oslanjaj se ko slijepac i nepismena osoba na advokata jer vrlo cesto dodju potpuno nespremni na rociste. Cim posumnjas da isti/ista ne radi svoj posao kako treba odmah mijenjaj advokata. O tako necemu moras na vrijeme putem podneska obavijestiti sud. Ja sam kroz proces na sudu bila razocarana u ljude koji su mi bili svjedoci (eliminisala sam ih sa popisa prijatelja), ali sreca pa sam imala dokumente kojima sam ih prisilila da pocnu iskreno svjedociti na sudu, a ne lagati u korist poslodavca. Sretno. Poenta je samo da shvatis da ce se sve razvlaciti tako da se ne oslanjas uopste na taj proces vec da on ide svojim (presporim) tokom u ovoj zemlji, a da ti paralelno sa istim gradis novi zivot. Ako Bog da zelim ti da ozdravis, a svim ljudima koji imaju osnova za tuzbu savjetujem da tuze poslodavca koji im uskracuje zakonom zagarantovana prava, a ko ne tuzi nek se poklopi i nek igra ulogu zrtve s kojom moze ko kako hoce.
Hehe to je dobro ako dođu oni, šalju oni pripravnike koji dođu k'o telad :D Doduše ne protivim se jer sam suprotna stranka :D

đana

#103 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by đana » 17/11/2012 13:44

ActionWoman wrote:Ja sam nakon 4 godine povlacenja po sudu dobila prvostepenu presudu u svoju korist. To je bilo 2010. Do sada je stalno odgadjano zasjedanje Komisije koja ce donijeti pravosnaznu presudu. Novi datum je zakazan za januar 2013. Znaci, nemoj misliti da ce se to zavrsiti odmah. Posto se sve razvlaci nemoj da pristajes ni na kakve ustupke nego tjeraj mak na konac jer u svakom slucaju ovi procesi traju dugo. Nemoj ni pod razno odustajati od procesa. Non stop kontrolisi rad svog advokata, ne oslanjaj se ko slijepac i nepismena osoba na advokata jer vrlo cesto dodju potpuno nespremni na rociste. Cim posumnjas da isti/ista ne radi svoj posao kako treba odmah mijenjaj advokata. O tako necemu moras na vrijeme putem podneska obavijestiti sud. Ja sam kroz proces na sudu bila razocarana u ljude koji su mi bili svjedoci (eliminisala sam ih sa popisa prijatelja), ali sreca pa sam imala dokumente kojima sam ih prisilila da pocnu iskreno svjedociti na sudu, a ne lagati u korist poslodavca. Sretno. Poenta je samo da shvatis da ce se sve razvlaciti tako da se ne oslanjas uopste na taj proces vec da on ide svojim (presporim) tokom u ovoj zemlji, a da ti paralelno sa istim gradis novi zivot. Ako Bog da zelim ti da ozdravis, a svim ljudima koji imaju osnova za tuzbu savjetujem da tuze poslodavca koji im uskracuje zakonom zagarantovana prava, a ko ne tuzi nek se poklopi i nek igra ulogu zrtve s kojom moze ko kako hoce.
Nije valjda da će mi se to razvući 4 godine, zar toliko traje radnički spor :?:

đana

#104 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by đana » 17/11/2012 13:50

vjesticanametli wrote:svaka čast i puno sreće ti želim......nadam se da će neko od forumaša pomoći sa savjetima :-D nije da nemamo ovdje pravnika :) :thumbup:
Hvala :)

ne sumnjam da ovdje nema forumaša koji dosta toga znaju vezano za moj slučaj... :-)

Hvala svima...

casanova123

#105 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by casanova123 » 19/11/2012 07:29

pa sta si mislila... Živimo u BiH a ne u USA..

filozofija

#106 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by filozofija » 19/11/2012 08:27

....
Last edited by filozofija on 19/11/2012 12:19, edited 1 time in total.

filozofija

#107 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by filozofija » 19/11/2012 08:46

....

medvjed23

#108 Re: OTKAZ NAKON 8 GODINA RADA

Post by medvjed23 » 19/11/2012 18:19

Radni sporovi, bar oni u Sarajevu, traju najčešće oko dvije godine. Mogu se razvući i na puno duži period a rijetko kad završavaju u nekom puno kraćem roku...

sretno...

Post Reply