Naplata osiguranja?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#26 Re: Naplata osiguranja?

Post by Redd »

8) posljedice medicinskih, naročito operativnih zahvata koji se preduzimaju radi liječenja ili preventive, osim ako je do tih poslijedica došlo uslijed dokazane greške medicinskog osoblja (vitium artis),


Moje dijete je jedva izvuklo živu glavu zbog MRSA-e (sepsu je dobilo) i ja ne mogu da naplatim životno osiguranje kod Triglava. :sad: :sad:
dior-bay
Posts: 5
Joined: 07/12/2012 14:06

#27 Re: Naplata osiguranja?

Post by dior-bay »

pozz svima imam par pitanja ako je neko imao iskustva slicnih meni Sin slomio ruku na skolskom igralistu 2 dana prije pocetka nove skloske god nosio gips 3-4 sedmice poslje fizikalne itd lijecenje je nakon 3 mj zakljuceno ortopep odredio dijagnozu prelom odje kosti desne podlaktice u pitanju je skolsko kolektivno osiguranje sarajevo osiguranje koliko se dugo ceka naplata i odprilike koji iznos ???
dior-bay
Posts: 5
Joined: 07/12/2012 14:06

#28 Re: Naplata osiguranja?

Post by dior-bay »

pozz svima imam par pitanja ako je neko imao iskustva slicnih meni Sin slomio ruku na skolskom igralistu 2 dana prije pocetka nove skloske god nosio gips 3-4 sedmice poslje fizikalne itd lijecenje je nakon 3 mj zakljuceno ortopep odredio dijagnozu prelom odje kosti desne podlaktice u pitanju je skolsko kolektivno osiguranje sarajevo osiguranje koliko se dugo ceka naplata i odprilike koji iznos ???
pilica
Posts: 123
Joined: 16/01/2008 15:41

#29 Re: Naplata osiguranja?

Post by pilica »

Ako je liječenje završeno, otiđi u školu i popuni formular; onda s tim formularom i kopijama nalaza u osiguranje i predaj odštetni zahtjev. Ja sam ovo radila prije par godina i za lom prsta smo dobili oko 200 km. Ne znam kakva je situacija sad sa tim osiguranjem, jer su pričali da ne priznaju lomove nego samo invaliditet. Možda da prije svega nazoveš osiguranje i raspitaš se ili možda školu (ja bih oboje, pa da vidiš šta će ti reći).
Sretno!
P.S. Sa ovim osiguranjem djeca su osigurana 24/7/365, nije bitno je li bio raspust ili ne
Edit: Skontah da le liječenje završeno :) mi smo čekali otprilike 20-tak dana
dior-bay
Posts: 5
Joined: 07/12/2012 14:06

#30 Re: Naplata osiguranja?

Post by dior-bay »

svu sam dokumentaciju prilozila u osiguranje skola mi je rekla da djete ima pravo na osiguranje samo me buni to sto su mi rekli da mora proci 3 mj od datuma prijem zahtjeva i tek poslje naplata ako se navodno odobri e sad cujem da postuji i invalidnost ko to odredjuje ?? Hvala Za Odg a da sin je imao prelom odje kosti desne podlaktice (ruka)
sanjaema
Posts: 1
Joined: 27/05/2014 11:08

#31 Re: Naplata osiguranja?

Post by sanjaema »

dali neo zna kolika je isplata skolskog osiguranja kod procijene invaliditete od 5% u pitanju je croatia osiguranje
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#32 Re: Naplata osiguranja?

Post by drndalo »

5% od sume 100% invalidnosti... Koja zavisi od polise...
James Bourne
Posts: 47
Joined: 26/01/2015 10:42

#33 Re: Naplata osiguranja?

Post by James Bourne »

Ako je malac osiguran u srednjoj skoli, platio osiguranje povrijedi se van skole, u ulic ispred zgrade. Pokida ligamente da li ima mogucnost da naplati osiguranje?
User avatar
@ngel
Posts: 400
Joined: 04/05/2009 14:01

#34 Re: Naplata osiguranja?

Post by @ngel »

Osiguranje zivota je haram, novac od zivotnog osiguranja je haram novac

Ciniti haram zbog par stotina markica, ne isplati se :)
Post Reply