Vidra u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#76 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Repetitor »

................
Last edited by Anonymous on 04/09/2011 17:39, edited 2 times in total.
Reason: OPOMENA
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#77 Re: Vidra u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

sada prodjoh pored vistafona 3 derlana od po jedno 10-13 godina gadjaju vidru koju je napala lutalica :x :x :x
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#78 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Jara »

džaba, ništa bez slika... :D
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#79 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Hiran »

U novembru prošle godine vidra se mogla zapaziti blizu mosta kod bosmala.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#80 Re: Vidra u Sarajevu

Post by sheilak »

Repetitor wrote:Ma ima racku :lol: :lol: Mozda je ovaj lik stho je postavio temu na nekim laganim drogama pa tripuje po sarajevu :lol:

Stavio par slika gdje se vidi samo mrak a od vidre ni traga ni glasa...muhahahahaha :lol:
U potpisu:

Vidra :D
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#81 Re: Vidra u Sarajevu

Post by žulijan asanž »

Hiran wrote:U novembru prošle godine vidra se mogla zapaziti blizu mosta kod bosmala.
znači do švrakinog haman došla :D

mislim da dalje nije prošla :lol:
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#82 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Repetitor »

...
Last edited by Repetitor on 19/02/2012 10:07, edited 1 time in total.
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#83 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Hiran »

Ko je vidio vidru on je potomak pra-ilira , ko nije - on je obična buranija.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#84 Re: Vidra u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

Hiran wrote:Ko je vidio vidru on je potomak pra-ilira , ko nije - on je obična buranija.
:shock: :-) Svašta!

Ima li novih fotografija?
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#85 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

PipiDugaDevetka wrote:
Hiran wrote:Ko je vidio vidru on je potomak pra-ilira , ko nije - on je obična buranija.
:shock: :-) Svašta!

Ima li novih fotografija?
Uslikat cemo je :) vratio se sa Jadrana 8) sad na Ljackumi :mrgreen:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#86 Re: Vidra u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

dok nema vidre u miljackoj ima ovoga
56 cm, 2,2 kg, rijeka Miljacka ....
mamac:Rapala Original GFR 5 cm
ribolovac:svirac
09-09-2011
Image

slikai podaci preuzeti sa sajta
bih-ribolov.com
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#87 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

kokuz_sa wrote:dok nema vidre u miljackoj ima ovoga
56 cm, 2,2 kg, rijeka Miljacka ....
mamac:Rapala Original GFR 5 cm
ribolovac:svirac
09-09-2011
Image

slikai podaci preuzeti sa sajta
bih-ribolov.com
Dobraaaa na kojem je dijelu mazno
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#88 Re: Vidra u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

izmedju 2 mosta :D
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#89 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

kokuz_sa wrote:izmedju 2 mosta :D
:lol: :lol: :lol: znao sam al rekoh da ipak pitam :-D
User avatar
Cossack
Posts: 7153
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#90 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Cossack »

Zna li iko kako se Tidra snasla nakon dizanja brane? :mrgreen:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#92 Re: Vidra u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

85. [quote]Predskazanje iz 1878.

Upravo pred okupaciju Bosne i Hercegovine, uljeto 1878. godine, u Sarajevu su se, govrilo se, pojavili čudnovati crvi na drveću, koji su uništili svo lišćena šljivama i zerdelijama. Toliko su se bili namnožilida su po baštama i po travi počeli ispredati paučinu,tako da je drveće od te paučine izgledalo kao da jeobeharalo. Počeli su ispredati paučinu i po avlijama,sačacima, divhanama i sofama, pa su neki moraliostaviti svoje kuće i preseliti na druga mjesta. Neštoslično se događa u pet stotina godina jednom, a imapojava, poput ove, da se dešavaju jedanput u hiljadugodina.Derviš-efendija Goraždak, jedan od velikih protivnika Austrijanaca i zagovornik otpora „Švapskoj"okupaciji, protumačio je narodu ovu pojavu kaopredznak velike nesreće kojoj se niko ne nada: da će„Švabo" pobijediti. I svi su se po Sarajevu bili uplašili.

77

a. H. KreŠevljaković,Sarajevo u doba okupacije Bosne, 1878,str. 10. b. Neobične pojave, zemljotresi, komete, iznenadne grmljavine,pojave epidemije ili najezde buba i crva, po narodnom vjerovanju predznaci su krupnih događaja ili velikih narodnihnesreća.
[/quote]

Po mojoj stručnoj ocjeni iskusnog i nezavisnog ihtiologa, ove ribe su uginule od stresa. Od jula nije bilo poštene kiše, pa kada je puštena brana ribe su bile ''presaugovane'' sa O2. O2, pored toga što se ne može živjeti bez njega, omogućuje svakom živom biću da umre. Naš mudri, premudri predsjednik, Pervez Mušaraf je jednom izjavio: ''Nije čovjek k'o ne umre!'' Isto se odnosi i na ribe u Miljacki.

U jednoj svojoj knjizi, mudri, premudri predsjednik Pervez je napisao da: ''U svakom zlu ima zrno dobrote.''

Porodica Dzeke Ottera će ovih nekoliko dana imati gozbu, pa će nabaciti koju deku više što će biti dobro za prezimljavanje.
Uginule ribe nisu otrovne za vidre jer nisu otrovane toksičnim materijama. Samo su ''strunjene'', šokirane kao kada bi ih neko lovio uz pomoć struje.
:mrgreen: :skoljka:

Eto, prvo se vidre pojavile, pa ribe što Miljackom plivaju leđno...Neće biti dobro....!
''Čuvaj te se'' sihirbaza i morskih pasa!
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#93 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

Nije samo kod nas u i oko Sarajeva po rijekama belaj :sad: bio sam danas u Đaićima (Neretva iznad Konjica) malo lovio, ribe slabo ima. Primjetio sam par komada i neće ni da se dignu na muhu, hvatam ja tako kad nailazi mještanin kaže ima li šta :D reko ima evo vidi ih :-D kaže joj komada od kad ih nisam tolike vidio (a nema u njima 23-27cm :-) ), pa mi vi recite da to nije belaj pomoriše ribu bagra :x . Kod nas Džekotter ima bar šta jesti ovdje bi od ovih domacina mogao skapat od gladi...
User avatar
Toto
Posts: 8119
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#94 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Toto »

uslika li iko to hajvance ???
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#95 Re: Vidra u Sarajevu

Post by mali Ninja »

aaaaa vidi vidre :-)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#96 Re: Vidra u Sarajevu

Post by amrica »

PipiDugaDevetka wrote:
[




Po mojoj stručnoj ocjeni iskusnog i nezavisnog ihtiologa, ove ribe su uginule od stresa. Od jula nije bilo poštene kiše, pa kada je puštena brana ribe su bile ''presaugovane'' sa O2. O2, pored toga što se ne može živjeti bez njega, omogućuje svakom živom biću da umre. Naš mudri, premudri predsjednik, Pervez Mušaraf je jednom izjavio: ''Nije čovjek k'o ne umre!'' Isto se odnosi i na ribe u Miljacki.

U jednoj svojoj knjizi, mudri, premudri predsjednik Pervez je napisao da: ''U svakom zlu ima zrno dobrote.''

Porodica Dzeke Ottera će ovih nekoliko dana imati gozbu, pa će nabaciti koju deku više što će biti dobro za prezimljavanje.
Uginule ribe nisu otrovne za vidre jer nisu otrovane toksičnim materijama. Samo su ''strunjene'', šokirane kao kada bi ih neko lovio uz pomoć struje.
:mrgreen: :skoljka:

Eto, prvo se vidre pojavile, pa ribe što Miljackom plivaju leđno...Neće biti dobro....!
''Čuvaj te se'' sihirbaza i morskih pasa!
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110922079

pipi, svaka cast :thumbup:

pipija de-de za direktora brane
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#97 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

seka wrote:Daj ba, @Don zivoconi, uslikaj vidre :) da nam se ne smiju nevjernici :-D inace ce pomisliti da imamo fatamorganu :D uuuuuuppppssssssss dvosmisleno :D :skoljka: :run:
:D samo strpljivo da je nafatam :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#98 Re: Vidra u Sarajevu

Post by PipiDugaDevetka »

amrica wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
[




Po mojoj stručnoj ocjeni iskusnog i nezavisnog ihtiologa, ove ribe su uginule od stresa. Od jula nije bilo poštene kiše, pa kada je puštena brana ribe su bile ''presaugovane'' sa O2. O2, pored toga što se ne može živjeti bez njega, omogućuje svakom živom biću da umre. Naš mudri, premudri predsjednik, Pervez Mušaraf je jednom izjavio: ''Nije čovjek k'o ne umre!'' Isto se odnosi i na ribe u Miljacki.

U jednoj svojoj knjizi, mudri, premudri predsjednik Pervez je napisao da: ''U svakom zlu ima zrno dobrote.''

Porodica Dzeke Ottera će ovih nekoliko dana imati gozbu, pa će nabaciti koju deku više što će biti dobro za prezimljavanje.
Uginule ribe nisu otrovne za vidre jer nisu otrovane toksičnim materijama. Samo su ''strunjene'', šokirane kao kada bi ih neko lovio uz pomoć struje.
:mrgreen: :skoljka:

Eto, prvo se vidre pojavile, pa ribe što Miljackom plivaju leđno...Neće biti dobro....!
''Čuvaj te se'' sihirbaza i morskih pasa!
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110922079

pipi, svaka cast :thumbup:

pipija de-de za direktora brane
Aaaaaa, pogodio sam, prepisali sa SA-X uzrok pomora ribe u Miljacki.
Je li isto biti ihtijar i ihtiolog. Ja sam položio za ihtiologa prve kategorije, pa u to ime pjesma:

....pa škoda na kobiljoj da zanese....
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#99 Re: Vidra u Sarajevu

Post by Don Zivconi »

Nema tidre nigdje... dva dana sam bio u prolazu pored mjesta gdje sam je vidio i u isto vrijeme ali je nema možda su je saprali :mrgreen: kad su branu pustili ... al vidra je to vratice se . A zato ima ribe da ne možeš vjerovati :-D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8506
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#100 Re: Vidra u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

Don Zivconi wrote:Nema tidre nigdje... dva dana sam bio u prolazu pored mjesta gdje sam je vidio i u isto vrijeme ali je nema možda su je saprali :mrgreen: kad su branu pustili ... al vidra je to vratice se . A zato ima ribe da ne možeš vjerovati :-D
od ove miljacke me vala nista vise ne moze iznenaditi..
al kad sam saznao da su uhvaceni lipljeni od oko 1kg ostao sam blago receno :shock: :shock: :shock:

cudna rijeka vala pravo..i pored puno zagadjenja krije jako lijepa iznenadjenja i raznovrsan zivotinjsi svijet u sebi..
samo jos ocekujem da kazu uhvacena je mladica u miljackoj i mislim da bi onda bila sva moguca cuda koja se desavaju oko nje.
ko ne zna ovo je lipljen na slici(doduse nije ovaj s Miljacke al u sustini ista riba)
za njega kazu da je jedina riba poslije koje ruke mirisu a ne cuju se na onaj prepoznatljivi miris ribe..i jos nazivaju ga i kraljevskom ribom

Image
Post Reply