Vidi ko predstavlja studente!

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#101

Post by amrino »

InfraRedRidinghood wrote:
amrino wrote:i meni takodje smetaju ti dvostruki arsini jer da su ovaj prijedlog iznijeli npr. mladi sdp-a sigurna sam da bi bila najgrlatija u zagovaranju kulture oblacenja...

amrino wrote:ja o zavjeri nista nisam govorila- vjerovatno si me pogresno skontala, ali helen nejse... :D

Šta je ovdje pogrešno skontano?
Moje i tvoje poimanje ZAVJERE se ocito jako razlikuju...vjerovatno je to- to :roll:
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#102

Post by mala-i »

maloprije napisah ogroman post i dgdzhd mi se konekcija pa ću pokušati malo sažetije da kažem ono što sam željela.
onaj ko nije živio u studentskom domu, ne zna šta su studentski dani.sorry ljudi, ali tako vam je. upravo stoga smatram da itekako imam šta reći na zadatu temu.

s 18-19 godina upadaš u zajednicu 1000 ljudi s kojima vrlo često nemaš ama baš ništa zajedničko.tih 1000 ljudi, da se ne lažemo, uglavnom jeste iste vjeroispovjesti uz 20-ak onih drugih i trećih koji se još uvijek posmatraju kao egzotične vrste.ali,razlike su ogromne.od mentaliteta, kućnog odgoja, do ličnih razlika u pogledima na život, religiju i na studiranje samo.neko dođe čisto da bi pobjegao iz svog grada/sela. neko dođe da bi iskusio čuveni sarajevski provod.neko da se uda/oženi tu.neko da pobjegne od problema u kući.neko da bi se u rodni grad vratio s diplomom, neko da bi zauvijek ostao tu i čitavog života pokušavao postati sarajevska raja, trudeći se da ne primjećuje zajedljive poglede onih rođenih sarajlija.neko uz sve to dođe da studira, nešto nauči.neko dođe i samo zbog toga.
e sad, zamislite mix svih tih ljudi na jednom mjestu.zamislite cimeraje tri potpuno različite osobe,različitih motiva boravka tu. zamislite njihove razgovore,derneke.zamislite njihove ljubavi, intrige, mržnju.
kad živiš u domu kao da si u big brotheru.istina, kamera nema,ali ako bar na momenat pokušaš razumno sagledati dešavanja, shvatiš da je dom ova naša država u malom.istina, bez proporcionalne zastupljenosti ovih, onih i njih, ali zato sa svim njihovima manama i vrlinama.

tako nije ni čudo što su vehabije zabrinule prvo domsku,a onda i medijsku javnost BiH.mene nisu brinule, dok nisu počeli upadi na derneke, agresivna vrijeđanja po raznim osnovama.meni nije smetao mesdžid. meni nisu smetala predavanja hamze ražnatovića o konvertitima.meni nisu smetali snimci iz palestine i pozivi za odlazak u čečeniju.to me nije interesovalo.niko mi to nije nametao.to nije bio atak na mene.
do prvog upada.do prve uvrede.do agresivnosti neprimjerene ikome ko iole poštuje drugoga i drugačijeg.sorry gospodo, mene su kući drugome učili. ja ću se uvijek na hodniku ispričati s pokrivenom curom s osmog sprata, upoređujući iskustva s faxa i smijući se pri tome.meni neće smetati da sjednem pored arapa u čitaoni.ali, gospodo, itekako će mi smetati vaše vrijeđanje i vaše nepoštovanje mene i mog izbora.

i tako su u tom leglu bluda, nemorala, opštih bahanalija, uz prisustvo razlivene sperme po liftovima, prolivenog alkohola i mirisa trave iz zidova stasale generacije studenata.ja govorim o ovim poslijeratnim, da se razumijemo.oni su očito imali gdje učiti,kao i svako ko je tamo došao zbog toga.kada imaš volju,motiv,želju,kada znaš zašto si tu,neće te pokolebati ne znam koliko boca lošeg viškog i milioni prosutih spermatozoida.

viđam danas te ljude.imaju dobre poslove.neki su se vratili,neki su ostali.juče sam vidjela momka i curu, bili zajedno 100 godina.njoj stomak do zuba.drago mi bi.jer,ipak je sve to bila jedna familija.ipak je većina tih ljudi poštovala drugog i drugačijeg.oni koji nisu,vjerovatno nikada neće ni naučiti da ne treba suditi drugome, ako ne želiš da on sudi tebi.i njima će sigurno u tom njihovom mraku biti neuporedivo teže...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#103

Post by mIRCerka »

ociscena ili ne, poenta ostaje:
1. Mnogima je prece dumati o tome sta ko oblaci i sta ko nosi od onoga sta taj neko ima u glavi
2. Neki sebi daju za pravo da odredjuju siroj zajednici sta i kako i da im namecu svoja pravila
3. Sva sreca pa postoje gradovi poput tuzle ciji celni ljudi, ukljucujuci rektorat, ipak koriste svoju glavu za nesto vise od slikanja u novinama... Na sarajevskom univerzitetu bi ovakvom prijedlogu posvetili dva tri dana sjednica...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#104

Post by Svemirski_Jebach »

amrino...popusti nas svega ti tvog :roll:

mala - bravo na postu!!! Potpisujem!

I izmedju brade i kratkih hlaca s jedne i mini suknje i dekoltea sa druge, nema konceptualne razlike - i jedno i drugo su izraz necijeg stava prema zivotu.

Nikome ne bi smjelo smetati da momak dodje sa velikom bradom ili cura sa hidzabom ili cak i nikabom, ali isto tako nikome ne bi smjelo smetati sto cura dodje u mini suknji ili sto momak dodje sa zelenom kosom i 10 piercinga.

Jednostavno, to je sloboda izbora i izrazavanja. Pogotovo sto su fakulteti (trebali bi biti) bastioniu liberalizma...ako ga nema tu, gdje ce ga biti? U vjerskim institucijama?

I tacno je to za studente u USA, ovdje kod mene svi jedu na casu, piju, zvacu, dolaze u bermuda i japankama (ali bukvalno), drze kape i kackete na glavi svo vrijeme casa, izlaze i ulaze kad hoce, cure neke dolaze pokrivene i nikome ne smeta.
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#105

Post by van Basten »

Kad vidim ko sve predstavlja studente i kao bori se za njihova prava bude mi drago što su ti studentski dani iza mene
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#106

Post by SaraLe »

chinese_water wrote:Ne znam za vas... ali meni zenska noga nikad nije smetala :D :D
Jesi ti smetao zenskim nogama :D
ArwenBoy
Posts: 9
Joined: 05/07/2007 12:26

#107

Post by ArwenBoy »

Pearl wrote:
u USA studenti na fakultet dolaze u japankama i bermudama, sa pirsinzima i otkrivenim tetovazama, spustenim pantalonama iz kojih vire bokserice, jedu i piju na casu.. ako moraju u wc slobodni su da izadju iako ce mozda remetiti cas..
A tebi su USA studenti uzor u necemo? ili uopste USA ti je uzor?
Pa informisi se bolje , jer njihov obrazovni sistem je na rubu propasti , ucenici napustaju srednje skole...a na fax uglavnom dolaze stranci...
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#108

Post by nineac »

ArwenBoy wrote:
Pearl wrote:
u USA studenti na fakultet dolaze u japankama i bermudama, sa pirsinzima i otkrivenim tetovazama, spustenim pantalonama iz kojih vire bokserice, jedu i piju na casu.. ako moraju u wc slobodni su da izadju iako ce mozda remetiti cas..
A tebi su USA studenti uzor u necemo? ili uopste USA ti je uzor?
Pa informisi se bolje , jer njihov obrazovni sistem je na rubu propasti , ucenici napustaju srednje skole...a na fax uglavnom dolaze stranci...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#109

Post by Papanka »

rozaluksemburg wrote:Drage moje studentice, samo vi i dalje odlazie na predavanja, a po najviše na ispite, u mini suknjicama i dekolteima, / ovo se odnosi na profesore muškog spola/ kako bi dobile lijepe šestice i tako nam diplomirale pa će ova lijepa država imati više dipl- zvanja žena, što sluijedi više žena na istaknutijim položajima, slijedi- matrijarhat-slijedi ŽIVIO AFŽ
Hahahahhahahahahahhahahahahahahha
a u PM :D :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18277
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#110

Post by GandalfSivi »

ArwenBoy wrote:
Pearl wrote:
u USA studenti na fakultet dolaze u japankama i bermudama, sa pirsinzima i otkrivenim tetovazama, spustenim pantalonama iz kojih vire bokserice, jedu i piju na casu.. ako moraju u wc slobodni su da izadju iako ce mozda remetiti cas..
A tebi su USA studenti uzor u necemo? ili uopste USA ti je uzor?
Pa informisi se bolje , jer njihov obrazovni sistem je na rubu propasti , ucenici napustaju srednje skole...a na fax uglavnom dolaze stranci...
Evo i ja oplakah, svega mi...
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#111

Post by Papanka »

Ma bilo mi je na pocetku smjesno...a onda sam se isfurala...kad sam vidjela...koliko njih na ovaj nacin razmislja.....pu yebo te...ispade da je vecina cura sa diplomom....zavrsilo fax zahvaljujuci minici i dekolteu... a sta je sa onima curama koje ne nose minice i nemaju sise?...njih je Bog izgleda bas kaznio...niti su atraktivne niti mogu poloziti ispit....a u pm...fakat

ovo je napad na zenski intelekt....neki se bas ne mogu pomiriti da zena moze da bude i nesto vise od ocajne kucanice....
ja ono sto obucem i stanem pred svog oca...dignute glave mogu prosetati i gradom i otici na fax....niko mi ne moze zabraniti da oblacim suknju ili majcicu na bretele....

...mene vise brinu ovi zarovi i potkracene pantole od ovih suknjica i dekoltea...to nema veze sa islamom nego sa sektama....vjera je privatna stvar i ja vjerujem u Boga u svojoj dusi i u svojoj glavi....ne moze mi je niko nametnuti i govoriti sta i kako....eto svjedoci ste i sami nedavnog incidenta sa vehabijama...ma mrsh mi iz avlije ba.
niggy
Posts: 124
Joined: 22/03/2007 09:25

#112

Post by niggy »

hm
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#113

Post by Svemirski_Jebach »

GandalfSivi wrote:
ArwenBoy wrote:
Pearl wrote:
u USA studenti na fakultet dolaze u japankama i bermudama, sa pirsinzima i otkrivenim tetovazama, spustenim pantalonama iz kojih vire bokserice, jedu i piju na casu.. ako moraju u wc slobodni su da izadju iako ce mozda remetiti cas..
A tebi su USA studenti uzor u necemo? ili uopste USA ti je uzor?
Pa informisi se bolje , jer njihov obrazovni sistem je na rubu propasti , ucenici napustaju srednje skole...a na fax uglavnom dolaze stranci...
Evo i ja oplakah, svega mi...
ovoga treba uokviriti pa pokazivati sljedecim generacijama...kao los primjer :lol: :lol: :lol: :lol: naj medju boljim postovima je ovo...

uglavnom, tema je malo ozivjela...i neka je. a tragicno je da su nam penzioneri aktivniji i liberalniji od studenata. a vehabija sve vise...kako to i zasto?
Post Reply