Video nadzor

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#1 Video nadzor

Post by MMM1977 »

Prethodne noci sam imao provalu u jedan maloprodajni objekat koji je pokriven video nadzorom preko umrezene kamere (nije ip). Situacija je da se prilikom provale nije aktivirala ni kamera ni alarm (a morali su) koji inace sasvim uredno funkcionisu.

Da li postoji neka mogucnost da je provalnik blokirao oboje? Struje je bilo cijelo vrijeme, ostale kamere su uredno radile samo ova ne. Niko osim mene nema pristup dvr uređaju.

Evo snimka sa kamere:
https://streamable.com/3kqxd
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#2 Re: Video nadzor

Post by duffy_duck »

MMM1977 wrote:Prethodne noci sam imao provalu u jedan maloprodajni objekat koji je pokriven video nadzorom preko umrezene kamere (nije ip). Situacija je da se prilikom provale nije aktivirala ni kamera ni alarm (a morali su) koji inace sasvim uredno funkcionisu.

Da li postoji neka mogucnost da je provalnik blokirao oboje? Struje je bilo cijelo vrijeme, ostale kamere su uredno radile samo ova ne. Niko osim mene nema pristup dvr uređaju.

Evo snimka sa kamere:
https://streamable.com/3kqxd
Moguce da je nesto caprkao i sjeb... Tu kameru glavnu. I automatski i Alarm se nije mogao upaliti.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

Pa valjda su alarm i video nadzor dva svijeta tj.zasebni sistemi skroz.
Ako je npr.alarm od Paradox,onda je znao šifru i tačka.A ako je neki pijačarski onda može svašta bit.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4 Re: Video nadzor

Post by duffy_duck »

valjuga wrote:Pa valjda su alarm i video nadzor dva svijeta tj.zasebni sistemi skroz.
Ako je npr.alarm od Paradox,onda je znao šifru i tačka.A ako je neki pijačarski onda može svašta bit.
E to je to.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5 Re: Video nadzor

Post by diablobih »

valjuga wrote:Pa valjda su alarm i video nadzor dva svijeta tj.zasebni sistemi skroz.
Ako je npr.alarm od Paradox,onda je znao šifru i tačka.A ako je neki pijačarski onda može svašta bit.
Jos ako mu je resiver sa kamerama u radnji, hladno je mogao izbrisati koliko je htio sati :D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#6 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

diablobih wrote:
valjuga wrote:Pa valjda su alarm i video nadzor dva svijeta tj.zasebni sistemi skroz.
Ako je npr.alarm od Paradox,onda je znao šifru i tačka.A ako je neki pijačarski onda može svašta bit.
Jos ako mu je resiver sa kamerama u radnji, hladno je mogao izbrisati koliko je htio sati :D
Pa očigledno je prčkao po DVR-u ali mislim da je to odradio kroz mrežu..msm online.
Vjerovatno je šifra na dvr-u
User:admin
Psw: 123456 :mrgreen:
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#7 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

Jao, jao :D

Alarmni sistem je nezavisan, paradox i prikljucen na securitas koji ima log aktivnosti. Nije bilo iskljucivanja alarma, nestajanja struje i sl. Cijelo vrijeme uredno radio.

Video nadzor je isto kvalitetan, login nije admin a sifra ima 12 karaktera (mala slova, velika slova, brojevi i specijalni karakteri). U logu dvr nema nikakvog neovlastenog pristupa.

Hajd sad ponovo :-)
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#8 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

I da, sve se odmah snima na cloud, dakle i da je brisano sa dvr bilo bi na cloudu. I na kraju, kako je izasao i da ne bude snimljen?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#9 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

MMM1977 wrote:Jao, jao :D

Alarmni sistem je nezavisan, paradox i prikljucen na securitas koji ima log aktivnosti. Nije bilo iskljucivanja alarma, nestajanja struje i sl. Cijelo vrijeme uredno radio.

Video nadzor je isto kvalitetan, login nije admin a sifra ima 12 karaktera (mala slova, velika slova, brojevi i specijalni karakteri). U logu dvr nema nikakvog neovlastenog pristupa.

Hajd sad ponovo :-)
Rekao sam već,ako je npr.PARADOX ,ili je znao šifru ili nije bio ni upaljen alarm.
Mislim nemoguće je hodati po prostoriji ako u njoj ima senzor pokreta (Još ako je mikrovalni),a neko je hodao jer je provaljeno.
Znači ili nije bio upaljen alarm ili nas trolaš ja ne vidim treću opciju. :thumbup:
Edit: I da dodam da ne vjerujem ni u boga a kamoli neke duhove i ta sranja :lol:
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#10 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

Bio upaljen, ima log. A evo i snimak sa kamere, baš trolam jbt
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#11 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

MMM1977 wrote:Bio upaljen, ima log. A evo i snimak sa kamere, baš trolam jbt
Bio upaljen i nije sviralo?
Mjenjaj majstora,jes kasno al štaš.
I nek metnu mikrovalni senzor.Ovi obični se daju zavarat čaršafom,kišoberom....
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#12 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

Bio upaljen i nije sviralo niti je kamera snimila. Nakon provale testirali oboje na sve moguce i nemoguce nacine i uvijek sve bilo ok. Nejasno je i meni, tehnicarima securitasa, inspektorima...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#13 Re: Video nadzor

Post by diablobih »

Mozda su ti zaprljani senzori? Jednostavno ne reaguju vise ? Sto se tice snimka, ne znam sad koji ti je resiver, ja uzeo funlux nakav, snima konstantno, ali se sjecam na onom jednom manjem je bilo problema stim. Provjeri ti i prije dane, da li je preko noci snimao kako treba, ili je preskakao tako.

Gdje se mogu vidjeti logovi na paradoxu, ja tu nikad opciju nisam koristio vala :S
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#14 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

diablobih wrote:Mozda su ti zaprljani senzori? Jednostavno ne reaguju vise ? Sto se tice snimka, ne znam sad koji ti je resiver, ja uzeo funlux nakav, snima konstantno, ali se sjecam na onom jednom manjem je bilo problema stim. Provjeri ti i prije dane, da li je preko noci snimao kako treba, ili je preskakao tako.
Ne, sve je ok. Ujutro sve radilo bez greske, kamera snimala svaku noc i najmanji pokret (sijevanje munja, paucina, leptir neki itd). Dvr je odlican, ivms.

Log alarma ima securitas, ne znam ni ja kako. Znam da me zovu ako nije ukljucen alarm, ako nestane struje i sl.
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#15 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

Image
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#16 Re: Video nadzor

Post by diablobih »

MMM1977 wrote:
diablobih wrote:Mozda su ti zaprljani senzori? Jednostavno ne reaguju vise ? Sto se tice snimka, ne znam sad koji ti je resiver, ja uzeo funlux nakav, snima konstantno, ali se sjecam na onom jednom manjem je bilo problema stim. Provjeri ti i prije dane, da li je preko noci snimao kako treba, ili je preskakao tako.
Ne, sve je ok. Ujutro sve radilo bez greske, kamera snimala svaku noc i najmanji pokret (sijevanje munja, paucina, leptir neki itd). Dvr je odlican, ivms.

Log alarma ima securitas, ne znam ni ja kako. Znam da me zovu ako nije ukljucen alarm, ako nestane struje i sl.
A ti ga podesio na pokrete da snima? Meni se nije svidjelo to, bolje ovako konstantno snima, i onda brise samo kako mu treba od najstarijeg snimka ili ga ja jednostavno formatiram i zavrsim. Jos je 500 GB disk, da stavim od teru, bilo bi mi bas fino.
MMM1977
Posts: 4621
Joined: 15/07/2009 12:56

#17 Re: Video nadzor

Post by MMM1977 »

Da, na pokret je. Problem je sto imam 16 kamera, 500 gb se napuni jako brzo a treba mi makar 7 dana.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#18 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

MMM1977 wrote:
diablobih wrote:Mozda su ti zaprljani senzori? Jednostavno ne reaguju vise ? Sto se tice snimka, ne znam sad koji ti je resiver, ja uzeo funlux nakav, snima konstantno, ali se sjecam na onom jednom manjem je bilo problema stim. Provjeri ti i prije dane, da li je preko noci snimao kako treba, ili je preskakao tako.
Ne, sve je ok. Ujutro sve radilo bez greske, kamera snimala svaku noc i najmanji pokret (sijevanje munja, paucina, leptir neki itd). Dvr je odlican, ivms.

Log alarma ima securitas, ne znam ni ja kako. Znam da me zovu ako nije ukljucen alarm, ako nestane struje i sl.
Ne znam koji je paradox ali log može imati ili internetom ili telefonskom linijom.
1) Znaš li koji su ti senzori? (infracerveni ili mikrovalni)

2) Kakav ovdje odgovor očekuješ,pa da bi ti rekao E jes to bi moglo bit to! ????

Ja mislim da je to neko ko je upućen u tvoje šifre.I teško će me neko razuvjerit jer:

1)Alarm sredio
2) DVR sredio :shock:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#19 Re: Video nadzor

Post by valjuga »

MMM1977 wrote:Da, na pokret je. Problem je sto imam 16 kamera, 500 gb se napuni jako brzo a treba mi makar 7 dana.
Problem nije 16 kamera nego je problem disk od 40 maraka =500GB :mrgreen:

Šala
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#20 Re: Video nadzor

Post by diablobih »

MMM1977 wrote:Da, na pokret je. Problem je sto imam 16 kamera, 500 gb se napuni jako brzo a treba mi makar 7 dana.
Eh to je drugo, ali opet bi trebalo da moze barem 7 dana izdurati :D Ja 8 kamera, i taman bude oko mjesec dana.
Post Reply