Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Al Aqsa Game
Posts: 19
Joined: 23/06/2021 18:27

#1 Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by Al Aqsa Game »

Pozdrav,

Nadam se da mi nećete zamjeriti što ovo postavljam ovdje, ali ipak je vezano i za religiju! neko vrijeme već radim na izradi video igre čija se radnja odvija u islamskom jerusalimu, odnosno na područiju džamije al Aksa u Jerusalimu! igra će biti sa prilično vjerskom tematikom vezana za istoriju Islama i Jerusalima... Po žanru igra je avantura kao npr Gabriel Knight ili slične.

Postavio sam i prvu video prezentaciju na youtube pa ako Vas interesuje pogledajte i ostavite komentar:

https://www.youtube.com/watch?v=-MUE7Up8DdY
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by AleksoMKD »

Koji istoriski period se odvija radnja u igri?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by tranquil »

Pogledaj "Assassin*s Creed", prvu igru iz "Assassin*s Creed" franšize, iz 2007. Dešava se tokom trećeg krstaškog rata, 1191., i možeš se kretati Jerusalimom, Akrom i Damaskom. Ne sjećam se da li je u igri bila al-Aqsa, ali se jasno sjećam obližnje Kupole na stijeni ("zlatna kupola"). Cilj igre nije poput tvog, ali možda vidiš kako su drugi uradili to okruženje.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45212
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by Chmoljo »

tranquil wrote: 30/06/2021 17:28 Pogledaj "Assassin*s Creed", prvu igru iz "Assassin*s Creed" franšize, iz 2007. Dešava se tokom trećeg krstaškog rata, 1191., i možeš se kretati Jerusalimom, Akrom i Damaskom. Ne sjećam se da li je u igri bila al-Aqsa, ali se jasno sjećam obližnje Kupole na stijeni ("zlatna kupola"). Cilj igre nije poput tvog, ali možda vidiš kako su drugi uradili to okruženje.


kakav je doživljaj bio jahati prema Jerusalemu i ugledati Kupolu... baš ono wow efekat :D
Al Aqsa Game
Posts: 19
Joined: 23/06/2021 18:27

#5 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by Al Aqsa Game »

Hvala na podrsci...

Igra se odvija u danasnjem vremenu! Assasins Creed necu ni da gledam kako izgleda jer mi onda ovo moje ne lici ni na sta :-x

evo jos jedan video kako igra izgleda, mada dosta toga ce biti promjenjeno jer mi se vec ne svidja kako izgleda:

https://www.youtube.com/watch?v=_SlAVgfHuRU&t=70s
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by tranquil »

Al Aqsa Game wrote: 29/07/2021 00:42 Hvala na podrsci...

Igra se odvija u danasnjem vremenu! Assasins Creed necu ni da gledam kako izgleda jer mi onda ovo moje ne lici ni na sta :-x

evo jos jedan video kako igra izgleda, mada dosta toga ce biti promjenjeno jer mi se vec ne svidja kako izgleda:

https://www.youtube.com/watch?v=_SlAVgfHuRU&t=70s
Pa dobro, kod tebe je izometrijska perspektiva, i kad je tako, manja je sloboda kretanja, ali imaš i manja očekivanja oko tačnosti lokacija. Možda je bitno samo postaviti par prepoznatljivih lokacija, ispoštovati njihov međusoban položaj, a ostalo popuniti generičkim građevinama. Sumnjam da je i Assassin's Creed drugačije razvijan, i oni su Jerusalim iz 12. vijeka vjerovatno bazirali na današnjim mapama, i malo ga izmijenili.

Nadam se uspjehu, moram priznati da ovo sasvim lijepo izgleda za jednu indie igru, i to u ranoj fazi razvoja.
Al Aqsa Game
Posts: 19
Joined: 23/06/2021 18:27

#7 Re: Video igra bazirana u al Aqsi u Jerusalimu!

Post by Al Aqsa Game »

Hvala ti!

Ono što mi je najdraže u ovom projektu je da apsolutno nema potrebe za generičkim građevinama bukvalno svaka zgrada ima bogatu istoriju... draž će biti samo hodati gradom i obaliziti lokacije i čitati o njihovoj istoriji!
Post Reply