Video editing software i ostalo (pomoc molim)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
hrusta

Video editing software i ostalo (pomoc molim)

Post by hrusta » 09/04/2012 10:55

Pozdrav svima,

Imam Kodak PlaySport Zx5 Full HD camcorder/video kameru. Pa molim eksperte koji se razumiju u slijedece ako mi mogu ponuditi savijet i slicno. Naime ova kamerica snima u Full HD-u i snimi u MP4 formatu, koji samo mogu gledati preko kompjutera u klipovima, dobije se neki software sa kamericom ko da se napravi film, doda muzika i slicno ali nista nevalja, umanji sliku i kvaliteta se izgubi. Gledo sam na netu i izgleda da ima razlike izmedju MP4 i mp4 formata, ovaj format u malim slovima mogu gledati na dvd-u/blue ray playeru jer imam nekoliko filmova u tom formatu a kad jednostavno kopiram klip sa kamerice u MP4 formatu na dvd ili usb dvd player neprepozna mediju.

Dosad sam koristio Windows Live Movie Maker za editovanje i bio je dobar stavim tekst dodam muziku, i sad nece nesto da radi, izbriso ga i re-instaliro i isti problem (kad spojim sve klipove ukupna duzina filma oko 45min) napravi problem i trese sliku/snimak, trzne je svakih 10-15sec. a orginalni snimak ok, a kad se transferise u ovom video editing softweru nevalja. Prije je bilo ok, sad neznam sta je. Laptop mi je nov novcat, sve ostalo fercera kako treba samo mi ovo problem.

Imamo malu kcerkicu i snimio sam je kako se igra i pravi karafeke, sad hocu da to fino stavim na dvd pa da imamo za uspomenu, jer dijeca tako brzo rastu.

Raja/experti da li znate ili preporucujete neki Video Editing Software da je jednostavan i jednostavan za raditi da mogu napravit fin mali film, tekst na pocetku, muzika u backgroundu i slicno. Ako ima sta slicno WLMM.

Bas su napravili ove kamkodere komplikovane sto se tice arhiviranja snimaka, imo sam prijasnji Kodakov HD kamkoder sto je snimo u MOV. formatu a sad ovaj u MP4, da sam znao nebi ga ni uzimo ali sta je tu je, on je mal i jednostavan za koristit. Shvatam da cu izgubiti na kvaliteti, ali bar ako mugu nesto napraviti pa da se moze gledat preko dvd-a, slika nece biti ista preko hdmi kabla, ali eto.

Svaki savjet je dobro doso, bili bi steta da mi sve ovo propadne, pa da mogu bar na youtube stavisti koji kratki film da mi moji mogu vidjeti malu.

Hvala :?

Ghost_Rider_XXX

Re: Video editing software i ostalo (pomoc molim)

Post by Ghost_Rider_XXX » 09/04/2012 13:25

Adobe premiere elements. Nije džaba, ali snaći ćeš se već nekako. :D

Pacino94

Post by Pacino94 » 09/04/2012 19:27

Sony Vegas, nema boljeg....

hrusta

Post by hrusta » 09/04/2012 21:42

Pacino94 wrote:Sony Vegas, nema boljeg....
ma pokusavo sam i njega, ma komplikovano jarane. nema se puno vremena kad si sa dijetetom. on izgleda dobar i profesionalan a kosto rece meni je to malo komplikovano. meni se windows live movie maker pokazo bas ono fin i jednostavan i uradi sve sto mi treba, ali nece da mi fercera, snimi se on fino i muzika u pozadini ali trese sliku svakih 15sec, sto fakat neznam, re-instaliro 3-4 puta isto. kad je klip kratak, nema tog problema nego kad je dug onda se javlja ta greska.

mousstapha
Been thanked: 2 times

Post by mousstapha » 14/04/2012 06:47

Ja sam koristio Adobe Premier i Adobe After Effects. I za jedan i drugi ima brdo tutorijala.

tag33

Post by tag33 » 14/04/2012 20:46

Najbolje ti je combo adobe after effects a i sony vegasa, jest da treba vremena da naucis ali imas na netu dobrih tutorijala :)

Chischo

Post by Chischo » 17/04/2012 09:41

Tebi treba Corel Video Studio, mnogo laksi za koristenje od ovih navedenih pro programa.
Evo ti link pa procitaj opsirnije:
http://www.corel.com/corel/product/inde ... ageCode=en

Imas biblioteku(library), sto je ustvari folder sa video fajlovima koje si prebacio sa kamere, ispod imas timeline sa nekoliko kanala (video, zvuk, slika, natpisi, transition efecti) i pored imas prikaz video fajla koji si oznacio u biblioteci, sa granicnicima, koje pomjeras na odredene pozicije video fajla u zavisnosti koji dio videoa zelis isjeci.

Na youtube-u imas tonu tutoriala kako se koristi, za nijansu je komplikovaniji od movie maker-a, ali zato pruza mnogo vise mogucnosti. preporucavam ti jer ga ja koristim vec godinama za slicne svrhe kao i ti.

xamp

Post by xamp » 17/04/2012 11:03

Hahaha cuj Corel xD Ma uzmi Premiere Pro i lagano.. Podrzava Full HD export pa neces gubiti kvalitet. Nije toliko komplikovan :)

Chischo

Post by Chischo » 17/04/2012 12:04

xamp wrote:Hahaha cuj Corel xD Ma uzmi Premiere Pro i lagano.. Podrzava Full HD export pa neces gubiti kvalitet. Nije toliko komplikovan :)
pa jel ti covjek rekao da nece nista komplikovano, a ti njemu ko iz puske premiere.. :roll:

xamp

Post by xamp » 18/04/2012 11:21

Chischo wrote:
xamp wrote:Hahaha cuj Corel xD Ma uzmi Premiere Pro i lagano.. Podrzava Full HD export pa neces gubiti kvalitet. Nije toliko komplikovan :)
pa jel ti covjek rekao da nece nista komplikovano, a ti njemu ko iz puske premiere.. :roll:
Pa premiere nije komplikovan :S

Post Reply