VIDEO ARHIV GENOCIDA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
krasotice
Posts: 47
Joined: 20/01/2006 17:03

#1 VIDEO ARHIV GENOCIDA

Post by krasotice »

Video arhiv genocida obuhvatit će 10.000 svjedočanstava osoba koje su preživjele srebrenički genocid i služiti kao obrazovno i istorijsko sredstvo za sprječavanja budućih genocida.
Podrzimo ovaj vazan projekat: http://cinemaforpeace.ba/ba
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#2 Re: VIDEO ARHIV GENOCIDA

Post by FOČANSKI PROPISI »

Mislim da se ne bi trebali bazirati samo na Srebrenicu.Genocid je počinjen i u Višegradu,Prijedoru...
exAprilica
Posts: 119
Joined: 07/10/2009 17:48

#3 Re: VIDEO ARHIV GENOCIDA

Post by exAprilica »

FOČANSKI PROPISI wrote:Mislim da se ne bi trebali bazirati samo na Srebrenicu.Genocid je počinjen i u Višegradu,Prijedoru...
Slazem se, uzasni zlocini u Prijedoru i Visegradu (kao i u proslom ratu, Visegrad je kapija pakla), ali se ne prica. Previse se potencira samo Srebrenica. U Visegradu je na pocetku rata stradalo stanovnistvo bez obzira na dob i spol.
Prolaznick
Posts: 135
Joined: 20/07/2013 03:38

#4 Re: VIDEO ARHIV GENOCIDA

Post by Prolaznick »

FOČANSKI PROPISI wrote:Mislim da se ne bi trebali bazirati samo na Srebrenicu.Genocid je počinjen i u Višegradu,Prijedoru...


... Foči, Sarajevu, Bijeljini, Zvorniku... Dovoljno je zapamtiti da je genocid počinjen bilo gdje, ali se ne smije zaboraviti ništa !
Ni genocid, ni etnička čišćenja, ni namještena masovna preseljenja. Ni ratni zločin, ni zločin u ratu !
Sve treba zapamtiti. Zločine nisu počinili samo ONI. Zločine su počinili i oni "naši", koji su pobjegli !

Da. Pobjegulje i dezerteri su također zločinci ! Da nije bilo toliko pobjegulja, dezertera i kukavica,
ni genocid, ni etnička čišćena ne bi poprimli tako velike i tako tragične razmjere.

.
Post Reply