viber

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1 viber

Post by tabija »

Pozz,

imam na mobitelu akaunt na viberu, isti je i preko dekstop racunara.

Medjutim ja taj broj ne koristim ni za sta vise sem za viber. Istom broju nemam sim karticu vise.

Problem je sto zelim da promjenim telefon, hocu li moci transferovati taj viber account na novi telefon?

aktivacija putem smsa i vibera nije moguca vise..je li ikako moguce? QR code ili nesto tako
doff
Posts: 2326
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2 Re: viber

Post by doff »

Ne znam koliko ti je bitno da ti baš taj broj bude na viberu, ali imaš opciju da sad zamijeniš broj, tako da će svi te i dalje moći kontaktirati. Taj potez trebaš odradit prije ponovne aktivacije na telefonu.

Acconut - change phone nubmber
Račun - promijeni broj telefona

U ovom slučaju ne gubiš nikakve podatke...
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2262
Joined: 14/02/2013 14:11

#3 Re: viber

Post by Hercegoviina »

evo novi update..
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#4 Re: viber

Post by novi_korisnik »

Da ne otvaram novu temu. Idem u inostranstvo, planiram uzeti lokalni broj zbog interneta. Eh sad, telefon nije dual sim, svoj broj cu da izvadim, pa me zanima da li cu moci korisitit svoj viber iako je u telefonu drugi sim??
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5 Re: viber

Post by escobar__ »

Viber sam podavno deinstalirao i prestao koristiti ali čini mi se da možeš, tj. upita te kod pokretanja aplikacije želiš li promijeniti broj (jer skuži da je zamijenjena SIM) ali ti to ne moraš napravit već možeš ostavit postojeći.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#6 Re: viber

Post by MehmedPasaMoric »

Ja mislim da ne mozes, skoro sam uzeo novi telefon a broj na Viberu na starom telefonu je bio jedan od onih stranih brojeva za verifikaciju sto se kupe za $1-2, uglavnom prilikom pokretanja na novom telefonu vidim da i dalje traze SMS verifikaciju. Cak i ako reinstaliras Viber na istom telefonu mislim da ga moras svaki put verifikovati
Post Reply