Viber problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#1 Viber problem

Post by armminn »

Viber mi odavno zvoni niti poruke dolaze osim ako app ne radi u pozadini ili konkretno moram uc u nju i onda mi pokaze da imam propusten poziv ili poruku.
Zna li netko rješenje kako da dolaze push notifikacije bez da app radi u pozadini?
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#2 Re: Viber problem

Post by Maharadza »

armminn wrote:Viber mi odavno zvoni niti poruke dolaze osim ako app ne radi u pozadini ili konkretno moram uc u nju i onda mi pokaze da imam propusten poziv ili poruku.
Zna li netko rješenje kako da dolaze push notifikacije bez da app radi u pozadini?
Koji je mobitel u pitanju?
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#3 Re: Viber problem

Post by armminn »

Maharadza wrote:
armminn wrote:Viber mi odavno zvoni niti poruke dolaze osim ako app ne radi u pozadini ili konkretno moram uc u nju i onda mi pokaze da imam propusten poziv ili poruku.
Zna li netko rješenje kako da dolaze push notifikacije bez da app radi u pozadini?
Koji je mobitel u pitanju?
Huawei mate 7
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4 Re: Viber problem

Post by gidra »

armminn wrote:
Maharadza wrote:
armminn wrote:Viber mi odavno zvoni niti poruke dolaze osim ako app ne radi u pozadini ili konkretno moram uc u nju i onda mi pokaze da imam propusten poziv ili poruku.
Zna li netko rješenje kako da dolaze push notifikacije bez da app radi u pozadini?
Koji je mobitel u pitanju?
Huawei mate 7
Znao sam da je Huawei :D
odi na settings - protected apps i uključi Viber i restartuj telefon...Možeš i u networked apps dozvoliti pristup Viberu i preko data i wi-fi, ali ovo prvo je dovoljno.
Image
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#5 Re: Viber problem

Post by armminn »

Uljucio sam.Nadam se da ce raditi.Vidjecemo ovih dana.Nadam se da je do toga.Brate hvala ti do neba!!! :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#6 Re: Viber problem

Post by animus »

Ima li kakvo rjesenje za Nokiu i windows platformu. Isti problem kao i ovaj gore opisani.
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#7 Re: Viber problem

Post by armminn »

Opet mi isto.. :(
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#8 Re: Viber problem

Post by Ali_G »

Jel ti na wp ukljuceno da viber radi u pozadini? Settings-battery saver-usage-viber, pa ukljucis work in background.
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#9 Re: Viber problem

Post by armminn »

Nije mi isto ali sam isao na batrriju i pise da mi radi nakon nakon zakljucavanja zaslona kao zasticena aplikacija
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#10 Re: Viber problem

Post by armminn »

Mozda je do verzije...E svasta ne znam sta da radim.Stavim u viberu u setingu da mi bude ikona vibera da sam online..I bude ona neko vrijeme i onda jednostavno izblijedi..inace je siva kada je online..
User avatar
Logovan
Posts: 94338
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11 Re: Viber problem

Post by Logovan »

Je l' Viber ili Vajber?
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#12 Re: Viber problem

Post by R9.. »

Logovan wrote:Je l' Viber ili Vajber?
Irak ili Iran :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94338
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Viber problem

Post by Logovan »

R9.. wrote:
Logovan wrote:Je l' Viber ili Vajber?
Irak ili Iran :mrgreen:
Ne znam, prvo valjda.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#14 Re: Viber problem

Post by hhaarree »

Logovan wrote:Je l' Viber ili Vajber?
jel vibracija il vajbracija
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#15 Re: Viber problem

Post by armminn »

Pa gdje mogu temu... :lol: :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#16 Re: Viber problem

Post by febo_acm »

hhaarree wrote:
Logovan wrote:Je l' Viber ili Vajber?
jel vibracija il vajbracija
ima li u našem jeziku vibracija? koliko znam da ima. viber nema i samam ti nekako je logicno da se uzima u izvornom obliku... tako da ti baš ta komparacija nema apsolutno nikakvog smisla.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#17 Re: Viber problem

Post by animus »

Ali_G wrote:Jel ti na wp ukljuceno da viber radi u pozadini? Settings-battery saver-usage-viber, pa ukljucis work in background.
To je bio problem. Hvala ti sada radi. To je telefon od prijatelja kojeg nisam mogao zvati do sada preko vibera. Misterija rijesena. Hvala jos jednom.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#18 Re: Viber problem

Post by MTV »

Logovan wrote:Je l' Viber ili Vajber?
Odma me podsjeti na srpsku reklamu Telenora.
Siber mislis sajber, biceps mislis bajceps, viber kod nas se kaze vajber :lol: :lol:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#19 Re: Viber problem

Post by Officer Crabtree »

Koja bi trebala da bude konkretna razlika između običnih notifikacija i pametnih (smart notifications) u postavkama razgovora Vibera?

Uključio ili isljučio kod mene prilikom svake poruke se čuje ton dolaska poruke odnosno notifikacija se nalazi u status baru (ovo drugo je logično)...

U opisu usluge, mislio sam da ton se ne bi trebao javljati osim pri prvoj poruci ako je smart...
If you find that annoying and distracting, turn on the Smart Notifications feature to let Viber combine those messages into one notification instead.
mnbv
Posts: 31
Joined: 01/10/2014 12:29

#20 Re: Viber problem

Post by mnbv »

Zna li netko da li viber pokazuje tacnu lokaciju?
npr pisem i nekada mi pokazuje da sam tri ulice dalje ili par kuca dalje a nekad pokazuje moju lokaciju.
koristim mobilni internet
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#21 Re: Viber problem

Post by developer10 »

mnbv wrote:Zna li netko da li viber pokazuje tacnu lokaciju?
npr pisem i nekada mi pokazuje da sam tri ulice dalje ili par kuca dalje a nekad pokazuje moju lokaciju.
koristim mobilni internet
Pa osim ako misliš da si nekada tri ulice dalje a pritom znaš da si kući - onda pokazuje :-D
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#22 Re: Viber problem

Post by moja tetka »

LG duo često nemam zvučni signal poziva ili poruke vibera ??????????
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#23 Re: Viber problem

Post by made_in_sarajevo »

Imam i ja isti problem ali pretezno sa messengerom. Ako je zakljucan mobitel messenger nije online i ne mogu nista dok ne otkljucam i.ne otvorim aplikaciju. Viber je bio dobar ali.maloprije vidim kad sam otkljucao tek da je sa.vibera dosla obavijest za poziv i poruku. Samsung note 3 je mobitel

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Babeu
Posts: 1
Joined: 13/08/2009 13:19

#24 Re: Viber problem

Post by Babeu »

Lično nisam imao nekih problema sa Viberom, ali mi se u poslednje vreme pojaviše neke čudne stvari.
Kao prvo, na PC verziji 6.4. (koristim Win 10 divljak) ne mogu da primam audio fajlove (kad sam imao Win7 sve je bilo ok), dok na Androidu nemam nikakvih problema.
Konkretnije,umesto fajla na PC dobijem ovaj info

......has sent a file message but currently your version does not support it. Please check http://www.viber.com/dl for updates

Abdejti se s vremena na vreme rade, jednom sam ga i reinstalirao, ali nista.
To je što se mene tiče. a naredni problem je imalo nekoliko mojih drugara, ali, ovog puta, na Androidima.
Naime, kad im pošaljem neki link , njima dodje neaktivan (crne boje,umesto plave boje, kao i svi aktivni linkovi), dakle, bez mogućnosti kad se klikne da te automatski odvede na datu stranicu, već mora da se ,kao takav, iskopira i prebaci u pretraživač, što je, naravno, stupidno.
Gledao sam u Viber podešavanja, ali ne nadjoh ništa što bi "mirisalo" na rešavanje problema (nisam nešto ni mnogo vičan), pa sam im savetovao da ga reinstaliraju, ali i posle toga je ostajalo isto.
Ima li leka za ta dva problema, ,tj. da li se rešenje ipak krije negde u opcijama Vibera ili to možda ima veze sa samim uredjajima, odnosno sa OS?
Nadam se da sam bio jasan.
Unapred hvala na odgovorima.

Mladen Kuzman
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#25 Re: Viber problem

Post by Officer Crabtree »

nije bogzna problem, al tako se tema zove...

da li je nekom ažuriran Viber na verziju 6.5.5. a da je dobio ovaj kontekstualni chat koji se pokreće sa tipkom @ u meniju vibera

instant video i emotikone imam al ovaj djavo se nije pojavio u updateu
Post Reply