Vf nas truje!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1 Vf nas truje!!!

Post by Skyfox »

U subotu sam bio sa dva rodjaka u restoranu ovog objekta. Uzeli smo pohovane palacineka sa sirom, ono sto je usljedilo ne bi pozelio ni neprijatelju. Pocelo je sa temperaturom, pa silovito povracanje i dijareja grcevi i bolovi u cijelom tijelu, a zavrsilo gotovo nesvjesnim stanjem sve trojce. Hitna je dolazila u nedelju u 3h ujutro i tek nakon inekcija i antibiotika stanje se stabilizuje. Dijagnoza trovanje salmonelom!
Poslije sam zaznao od doktorice koja je dosla sa hitnom da je djevojka koja radi kao potparol o ovoj firmi vec 4x bila na ispumpavanju zeludca i da ima se svakom malo neko pozali na probleme nakon objeda na ovom mjestu. Napisao sam ovaj post objektivno ali zbog toga sto su mi priustili najgoru noc u zivotu, tamo vise ni mrtav!!!!
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2

Post by zena21 »

:?

Ja cesto jedem tamo i jos nikad nisam imala problema???
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#3 123

Post by umorni »

Sta si ocekivao..ono fino napucano jel zdravo? Ono sto jedes kuci mozes reci sigurno je.. a za ostalo jedemo na rizik :x
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#4

Post by Skyfox »

Nisam ni ja u 4-5g koliko postoji... Sve do jednom!
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#5

Post by ArtefakT »

Vala sam jeo tamo 100 puta i nije mi nista bilo... Treba im reci za tvoj slucaj i obracat ce vise paznje.
Nemoj sad da ih blatis, jebi ga, trovanje kod nas svugdje mozes dobiti... ;)
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#6 2131

Post by umorni »

Zapakovano je najbolje.. :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

I ja tamo vrlo vrlo cesto jedem i nista mi se nije desilo. Eto bas sam jucer pojeo jedan pohovani brancin i krompir i blitvu. Nisam nikad uzimao palacinke sa sirom ali mi je onaj pohovani sir obavezan dio mog obroka tamo.
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#8 Re: Vf nas truje!!!

Post by in medias res »

Skyfox wrote:U subotu sam bio sa dva rodjaka u restoranu ovog objekta. Uzeli smo pohovane palacineka sa sirom, ono sto je usljedilo ne bi pozelio ni neprijatelju. Pocelo je sa temperaturom, pa silovito povracanje i dijareja grcevi i bolovi u cijelom tijelu, a zavrsilo gotovo nesvjesnim stanjem sve trojce. Hitna je dolazila u nedelju u 3h ujutro i tek nakon inekcija i antibiotika stanje se stabilizuje. Dijagnoza trovanje salmonelom!
Poslije sam zaznao od doktorice koja je dosla sa hitnom da je djevojka koja radi kao potparol o ovoj firmi vec 4x bila na ispumpavanju zeludca i da ima se svakom malo neko pozali na probleme nakon objeda na ovom mjestu. Napisao sam ovaj post objektivno ali zbog toga sto su mi priustili najgoru noc u zivotu, tamo vise ni mrtav!!!!
je li to u sarajevu?
prosle godine u zenici se isto desilo mojoj poznanici, koja je u VF-u pojela lazanje, otrovala se salmonelom i zavrsila u bolnici!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9

Post by chuchumbamayumbe »

Ja sam se i u Piccolo Mond-u na Ilidzi razbolio, sracka, povracanje...Nas dvoje jelo pizzu, oboje krahirali, treca osoba samo salatu i nije joj nista bilo. Jeo sam 100 puta u VF-u i nije bilo problema...
Naravno, takve stvari se ne bi trebale desavati...Ja radim u toj branshi i poznajem nivo obucenosti, kvalitete i higijene u nasim restoranima...hvala Bogu da svaki dan neko ne umre od trovanja kakve se tamo stvari rade!
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#10

Post by branimir_s »

E ovo je tipicno "bosansko razmisljanje" - nemoj talasat jer to je zaboga "nas" VF. Pa i ako ko umre od trovanja (ne znam koliko je forumasa imalo problema sa salmonelom - patnja nevidjena) nema veze. Roknut je sa nase strane. Znas nas. Nece vise nikad. Treba im samo napomenut da to ne rade bas cesto.
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#11 123

Post by umorni »

Pustis par miseva i rjesen problem :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#12

Post by karanana »

branimir_s wrote:E ovo je tipicno "bosansko razmisljanje" - nemoj talasat jer to je zaboga "nas" VF. Pa i ako ko umre od trovanja (ne znam koliko je forumasa imalo problema sa salmonelom - patnja nevidjena) nema veze. Roknut je sa nase strane. Znas nas. Nece vise nikad. Treba im samo napomenut da to ne rade bas cesto.
Ne znam otkud ti ovo. Licno me briga jeli nas ili njihov, naprotiv, cesto "nase" stvari podcjenjujem. Ali o tome uopste nisam razmisljao nego samo dijelim svoje iskustvo sa tim restoranom.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#13

Post by Skyfox »

ArtefakT wrote:Vala sam jeo tamo 100 puta i nije mi nista bilo... Treba im reci za tvoj slucaj i obracat ce vise paznje.
Nemoj sad da ih blatis, jebi ga, trovanje kod nas svugdje mozes dobiti... ;)
Ja sam napiso ono sto se desilo ako je to blacenje...
I jasm tamo jeo bar jednom mjesecno al od sada nikad vise!
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#14

Post by funaki »

I ja sam tamo redovan, palacinci su strava!
U svakom slucaju treba ovu pricu proslijediti do VF-a!!!
Jbg, ovo se sutra moze i meni desiti....
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15

Post by Qler »

pa zatvarala ih je sanitarna par puta... ja se vala trudim da ih ibjegavam sto vise.. nekako mi suha :D draze mi kod otrova na bjelavama sta pojesti velika je prometnost pa nema nista staro.
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#16

Post by Hierarchia »

ArtefakT wrote:Vala sam jeo tamo 100 puta i nije mi nista bilo... Treba im reci za tvoj slucaj i obracat ce vise paznje.
Nemoj sad da ih blatis, jebi ga, trovanje kod nas svugdje mozes dobiti... ;)
Da, zalosno je zaista da ova izjava potvrdjuje kako je kod nas postalo NORMALNO da se neko otruje salmonelom. Isto kao sto je postalo normalno da vam ukradu novcanik u tramvaju, da politicari sebi grade vile i nista ne rade, da te nadrkana sluzbenica nalijepi na šalteru, da te doktori iskasape a nista te ne pitaju. To su sve normalne pojave, čemu se uzrujavati? :roll:

VF je u pocetku bio ok, kako je broj gostiju rastao, tako se hrana spremala sve vise nabroj, podgrijavanjem, u velikim kolicinama, od jeftinih namirnica. Pouzdano znam da se povrće i voće koristi od ostataka iz VF zelenare. Ja sam davno bila posljednji put tamo, obrok je bio podgrijan, loše začinjen i to je bilo dovoljno da nikad vise ne dodjem. Ipak je to moj novac koji dajem za hranu. A da su mi u hrani (mozda je palačinak ispao na pod i pokupio salmonelu :roll: ) uvalili salmonelu... Bilo bi svega. :x
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#17

Post by Hierarchia »

Zaboravih spomenuti i skorenu hranu koju sam našla na viljušci.

Image
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#18

Post by Vingo »

Sve vas je fahro platio da olajavate... :D
Sala mala, nego kuha li ko.....Kako mozete jesti po tim kvazirestoranima?
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#19 123

Post by umorni »

Zamisli tek kineske restorane.. :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#20

Post by Svemirski_Jebach »

uzas...

ne znam kako se pokupi salmonela u hranu...jel od starosti, odnosno drzanja u neprikladnim uslovima ili? moze li mi neko pojasniti al neko ko zna...
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#21 231

Post by umorni »

Nadji od Ramba Amadeusa pjesmu.. Sanela,bice ti sve jasnije.. :D
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#22

Post by branimir_s »

karanana wrote:
branimir_s wrote:E ovo je tipicno "bosansko razmisljanje" - nemoj talasat jer to je zaboga "nas" VF. Pa i ako ko umre od trovanja (ne znam koliko je forumasa imalo problema sa salmonelom - patnja nevidjena) nema veze. Roknut je sa nase strane. Znas nas. Nece vise nikad. Treba im samo napomenut da to ne rade bas cesto.
Ne znam otkud ti ovo. Licno me briga jeli nas ili njihov, naprotiv, cesto "nase" stvari podcjenjujem. Ali o tome uopste nisam razmisljao nego samo dijelim svoje iskustvo sa tim restoranom.
Ma nisam mislio na tvoj komentar. Slazem se sa tobom u potpunosti. Mislio sam prije svega na komentar od ArtefakT-a koji kao sto neko gore rece pokazuje kako je kod nas postalo NORMALNO da se neko otruje salmonelom. ali neće se više ponoviti ukoliko se fino popričasa njim. Što je najveći problem i ja sam postao takav i sve mislim - nece ovo vise biti ovako... a ono sve gore i gore...
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#23 123

Post by umorni »

Jebiga slobodno zaviri malo okolo hrane a i sire.. ako si cesto jedes na jednom mjestu onda tesko da ti neke stvari promaknu..
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#24

Post by branimir_s »

Svemirski_Jebach wrote:uzas...

ne znam kako se pokupi salmonela u hranu...jel od starosti, odnosno drzanja u neprikladnim uslovima ili? moze li mi neko pojasniti al neko ko zna...
Evo ovdje imas nesto malo o tome... Ali samo tekst jer tu mučninu i takve neprijatne bolove treba prezivjeti...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Salmonela
http://www.coolinarika.com/clanak/higij ... -salmonela
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#25

Post by Hierarchia »

* Izbjegavajte kupovati osjetljive namirnice u dućanima koji imaju loše hladnjake.
* Namirnice kupujte u dućanima koji imaju visok stupanj čistoće i u kojima prodavači koji rukuju namirnicama istovremeno ne dotiču novac.
* Nakon kupovine, namirnicu što prije pospremite u hladnjak jer se na visokim temperaturama može pokvariti i pri dužem transportu do kuće.

* Pridržavajte se roka upotrebe i uputa o čuvanju namirnica.
* Svježe meso ili ribu držite na dnu hladnjaka i ne dozvolite da dođu u kontakt s drugom hranom.
* Dobro operite nož i dasku koju ste koristili za pripremu sirove hrane.
* Osobito ljeti, izbjegavajte jela pripremljena od termički neobrađenih jaja.
* Odmrznutu hranu odmah skuhajte i ne smrzavajte ponovno.
* Potrebna je temeljita termička obrada hrane.
* Hranu poslužite neposredno nakon kuhanja.
* Ako nešto od obroka ostane, ostatke hrane što prije rashladite i spremite u hladnjak, a ukoliko stoji na sobnoj temperaturi, pripremljeno jelo potrošite za 2-3 sata.

* Kod podgrijavanja jela mora se postići temperatura od 70°C i u njegovom najhladnijem dijelu.


Mislite li zaista da se VF restoran pridrzava svih ovih pravila? :shock:
Post Reply