VF marketi i zvanično preimenovani u Konzum

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1 VF marketi i zvanično preimenovani u Konzum

Post by StupskaBitanga »

Prvo je to učinjeno prošlog vikenda sa VF marketom Koreja a ovoga vikenda to će se desiti sa VF marketom Wisa. Malo po malo i sve će Konzum preuzeti. Išao sam na Koreju da vidim šta se promijenilo. Skoro ništa samo stavili svoje proizvode natpise Konzum i nove kase. Radnici su dobili nove uniforme a razgovarao sam s par njih i svima je plaća ostala ista.
Šta Vi mislite o svemu ovome??
Da li ćete kupovati u Konzumu koji je sa svojih 40 prodavnica širom BiH postao lider maloprodaje u BiH
Ko nudi jeftinije ja idem tamo (osim u interex smeće) :D :D :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#2

Post by ztluhcs »

bitno je kupovanje domaæeg :D
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#3

Post by superxenon »

a jesul oni kupili i vila park? imal sad ista tamo?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4

Post by chuchumbamayumbe »

Ostaje Drvopromet, Gadzo i Amko. :-)
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#5

Post by zelenooka blogerica »

Nama je (porodicno) VF bio TITO!!!! I to samo zbog internet prodaje, jer smo na taj nacin mogli ustediti 2-3 sata koje smo provodili zajedno na ugodniji nacin - od gurkanja u samoposluzi.
Meni je svejedno kako ce se zvati, - ali mi je bitno da cijene ne porastu i da brate ostave internet prodaju!!!!

A sto se tice kupovine domaceg - cisto sumnjam da ce "izbaciti" paletu bh proizvoda...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#6

Post by ztluhcs »

zelenooka blogerica wrote:Nama je (porodicno) VF bio TITO!!!! I to samo zbog internet prodaje, jer smo na taj nacin mogli ustediti 2-3 sata koje smo provodili zajedno na ugodniji nacin - od gurkanja u samoposluzi.
Meni je svejedno kako ce se zvati, - ali mi je bitno da cijene ne porastu i da brate ostave internet prodaju!!!!

A sto se tice kupovine domaceg - cisto sumnjam da ce "izbaciti" paletu bh proizvoda...
ma bitno je da se lova vrti po biv¹oj jugi :) haj - na¹i smo... :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#7

Post by melb26sa »

Samo da ostane internet prodaja.

Nadam se da ce radnicima povecati plate (svasta sam cula o "redovnim" platama).
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#8

Post by shuriken »

na odjelu voca i povrca u VF Konzum Korea- misterija!

za sve povrce pise zemlja porijekla Sjeverna Koreja!

krompir, luk, kupus, prasa... sve!

ne mogu vjerovat da se to isplati dovozit sa drugog kraja planete
a osim toga zar nije tamo glad?

ili je crni humor, ili je neko pranje love ili je neko trovanje, uglavnom nisu cista posla

meni nije smijesno da se neko zajebava s onim sto jedem
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#9

Post by helo »

zelenooka blogerica wrote:Nama je (porodicno) VF bio TITO!!!! I to samo zbog internet prodaje, jer smo na taj nacin mogli ustediti 2-3 sata koje smo provodili zajedno na ugodniji nacin - od gurkanja u samoposluzi.
Meni je svejedno kako ce se zvati, - ali mi je bitno da cijene ne porastu i da brate ostave internet prodaju!!!!

A sto se tice kupovine domaceg - cisto sumnjam da ce "izbaciti" paletu bh proizvoda...
Ne brini za internet prodaju, i ona je uracunata uz cjenu kao i market (iznajmili su marketi VF-a i internet prodaja VF-a) ostače večinom sve isto samo če se loga i boje promjeniti ;)
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#10

Post by prleitihi »

bolje kupovati kod medijskog zaštitnika svih bošnjaka - radončića..barem znamo da je domaće..nema veze što će on to poslije sa miškovićem podijeliti 25-75.. :oops:
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#11

Post by zlata »

Najvaznije....da im one pite i pitice...ostanu ISTEEEEE. JOJ....STO SU DOBRE! Sto se tice "ko je gazda"! Pa *ebem ga ja...sutra...svak' more prodat svoje privatno poduzece....i zbrisat kud god zeli.

Ja sam 100% ZA strana ulaganja...narocito ako nisu iz bivse YU...jer te ljude ne zanima etnicka slika BiH...nego mir...napredak...stabilnost....da sto visu proizvedu....sto jeftinije...da sto vise prodaju....sto skuplje...da bi sto vise zaradili.
I manja je sansa da ce Bosancima-Hercegovcima prodavati 'muda za bubrege" kako su nekakvi golemi zastitinici naroda...itd.

Ukoliko ih Dodik bude za*ebav'o...takvi ce ga najprije s*ebat...a isto vazi i za ostale "etnoljube"!

Dabome.....da bi bilo idealno...da svi "nasi" ulazu u "nasu" zemlju...al' nismo mi a priori... patriote. Kod nas je parola..."svak' u'se i u svoje kljuse"!

Ni Radoncic nije ost'o u svojoj Crnoj Gori..neg'je dos'o u Saraj'vo gdje je im'o bolje veze...i vece perspektive. Toliko o njegovom rodoljublju. Mog'o je vodit brigu o SVOM narodu u Plavu i Gusinju...al'jes sipak...dos'o u Saraj'vo "branit" BiH i Bosnjake. Tako isto i Karadzic...i mnogi drugi.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#12

Post by mala-i »

ni u zagrebu ne kupujem u konzumu, pa nešto ne mislim ni da ću ovdje
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#13

Post by pitt »

mala-i wrote:ni u zagrebu ne kupujem u konzumu, pa nešto ne mislim ni da ću ovdje
sramota :D:D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#14

Post by Abu FEED el-Castro »

Nakon VF-a je i ćoravom očito da je princip zvani "kupujmo domaće" prohujao s vihorom... :sad:
Drzava je definitivno prodana i naša mala jadna zemlja je bez puno krvi pala pred onim što danas vabe globalizacija. Ono što je ostalo ne treba ni mesti jer ne zavrijeđuje metle.
Domaće je još kad odeš u Dejčiće ili Moštre i kupiš kilu paprika i paradajza... :roll:
ApOoLoN
Posts: 27
Joined: 19/11/2004 01:07
Location: Sarajevo

#15

Post by ApOoLoN »

SADA KOMOTNO MOZEMO U MERKATOR PA SLOVENCIMA DA DAJEMO PARE!!!!
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#16

Post by fantom slobode »

A sta je sa Mercurom, zar on nije rjesenje?
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#17

Post by helo »

Abu FEED el-Castro wrote:Nakon VF-a je i ćoravom očito da je princip zvani "kupujmo domaće" prohujao s vihorom... :sad:
Drzava je definitivno prodana i naša mala jadna zemlja je bez puno krvi pala pred onim što danas vabe globalizacija. Ono što je ostalo ne treba ni mesti jer ne zavrijeđuje metle.
Domaće je još kad odeš u Dejčiće ili Moštre i kupiš kilu paprika i paradajza... :roll:
Kao prvo VF nije prodat več prostori hiper marketa su iznajmljeni na 10 godina Konzumu. Kao drugo Jasmin Selmanagič nije to uradio zato što mu je to dojadilo nego zato što za te pare koje je izdao objekte če da pravi fabrike hrane, njegova jedna od tih fabrika je Jami svima poznata. Kao treče kada je izdavao objekte Ivica Todorič (vlasnik Konzuma) mu je obečao uslugu da če forsirati proizvode Jamija u svim njegovim objektima, a ako niste znali da je Konzum jedna od vodeči firmi (veleprodaje i maloprodaje) na području jugoistočne evrope i da godišnje pravi promet od 6 milijardi maraka. Kao četvrto Konzum ima uposleni preko 23 000 ljudi, Jasminu je obečao da če sve radnike zadržati i da če primiti još radnika u svoju kompaniju, to nije sve dobro znate da je isto Ivica Todorič kupio i "Sarajevski Kiseljak" od barake kava je bila fabrika Sarajevski Kiseljak napravio je jednu od najmoderniji tvornica za mineralnu vodu i sokove, normalno primijo još više radnika od postoječeg (iz razloga što če i Sarajevski Kiseljak forsirati i van BiH u svojim marketima) ja nevidim šta je tu loše čovjek donosi pare ulaže u posao, zapošljava ljude pravi imidž pozitivan naše zemlje, da i drugi strani investitori mogu uložiti svoje pare u BiH, prvenstveno to i mi želimo. I pod peto ako se pitate otkud sve ja to znam ... jer ja sam još 7 dana uposlenik VF komerca poslje 7 dana biču uposlenik komzuma.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by _BosanaC »

helo wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Nakon VF-a je i ćoravom očito da je princip zvani "kupujmo domaće" prohujao s vihorom... :sad:
Drzava je definitivno prodana i naša mala jadna zemlja je bez puno krvi pala pred onim što danas vabe globalizacija. Ono što je ostalo ne treba ni mesti jer ne zavrijeđuje metle.
Domaće je još kad odeš u Dejčiće ili Moštre i kupiš kilu paprika i paradajza... :roll:
Kao prvo VF nije prodat več prostori hiper marketa su iznajmljeni na 10 godina Konzumu. Kao drugo Jasmin Selmanagič nije to uradio zato što mu je to dojadilo nego zato što za te pare koje je izdao objekte če da pravi fabrike hrane, njegova jedna od tih fabrika je Jami svima poznata. Kao treče kada je izdavao objekte Ivica Todorič (vlasnik Konzuma) mu je obečao uslugu da če forsirati proizvode Jamija u svim njegovim objektima, a ako niste znali da je Konzum jedna od vodeči firmi (veleprodaje i maloprodaje) na području jugoistočne evrope i da godišnje pravi promet od 6 milijardi maraka. Kao četvrto Konzum ima uposleni preko 23 000 ljudi, Jasminu je obečao da če sve radnike zadržati i da če primiti još radnika u svoju kompaniju, to nije sve dobro znate da je isto Ivica Todorič kupio i "Sarajevski Kiseljak" od barake kava je bila fabrika Sarajevski Kiseljak napravio je jednu od najmoderniji tvornica za mineralnu vodu i sokove, normalno primijo još više radnika od postoječeg (iz razloga što če i Sarajevski Kiseljak forsirati i van BiH u svojim marketima) ja nevidim šta je tu loše čovjek donosi pare ulaže u posao, zapošljava ljude pravi imidž pozitivan naše zemlje, da i drugi strani investitori mogu uložiti svoje pare u BiH, prvenstveno to i mi želimo. I pod peto ako se pitate otkud sve ja to znam ... jer ja sam još 7 dana uposlenik VF komerca poslje 7 dana biču uposlenik komzuma.
Još nauči razliku između č i ć...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#19 evo

Post by StupskaBitanga »

još jedan razlog tala VF-a i Agrokora (konzuma)
http://www.vfkomerc.ba/vf-desna-zag-2.pdf
Novi image VF centara Bihać i Zenica :D :D
Za to su potrebne pare :D
Nice :) :)
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#20

Post by zenny »

_bosanac, hvala na informacijama :)
maloprije sam na radiju slusao reklamu za VF, nesto u vezi internet prodaje...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#21

Post by Skyfox »

shuriken wrote: ili je neko trovanje, uglavnom nisu cista posla

meni nije smijesno da se neko zajebava s onim sto jedem
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#22

Post by Abu FEED el-Castro »

_BosanaC wrote:
helo wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:Nakon VF-a je i ćoravom očito da je princip zvani "kupujmo domaće" prohujao s vihorom... :sad:
Drzava je definitivno prodana i naša mala jadna zemlja je bez puno krvi pala pred onim što danas vabe globalizacija. Ono što je ostalo ne treba ni mesti jer ne zavrijeđuje metle.
Domaće je još kad odeš u Dejčiće ili Moštre i kupiš kilu paprika i paradajza... :roll:
Kao prvo VF nije prodat več prostori hiper marketa su iznajmljeni na 10 godina Konzumu. Kao drugo Jasmin Selmanagič nije to uradio zato što mu je to dojadilo nego zato što za te pare koje je izdao objekte če da pravi fabrike hrane, njegova jedna od tih fabrika je Jami svima poznata. Kao treče kada je izdavao objekte Ivica Todorič (vlasnik Konzuma) mu je obečao uslugu da če forsirati proizvode Jamija u svim njegovim objektima, a ako niste znali da je Konzum jedna od vodeči firmi (veleprodaje i maloprodaje) na području jugoistočne evrope i da godišnje pravi promet od 6 milijardi maraka. Kao četvrto Konzum ima uposleni preko 23 000 ljudi, Jasminu je obečao da če sve radnike zadržati i da če primiti još radnika u svoju kompaniju, to nije sve dobro znate da je isto Ivica Todorič kupio i "Sarajevski Kiseljak" od barake kava je bila fabrika Sarajevski Kiseljak napravio je jednu od najmoderniji tvornica za mineralnu vodu i sokove, normalno primijo još više radnika od postoječeg (iz razloga što če i Sarajevski Kiseljak forsirati i van BiH u svojim marketima) ja nevidim šta je tu loše čovjek donosi pare ulaže u posao, zapošljava ljude pravi imidž pozitivan naše zemlje, da i drugi strani investitori mogu uložiti svoje pare u BiH, prvenstveno to i mi želimo. I pod peto ako se pitate otkud sve ja to znam ... jer ja sam još 7 dana uposlenik VF komerca poslje 7 dana biču uposlenik komzuma.
Još nauči razliku između č i ć...
Ja konto ti ćeš za mene, a ti samo protiv njega :?
:P :D :D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#23

Post by van Basten »

fantom slobode wrote:A sta je sa Mercurom, zar on nije rjesenje?
Mercur ili Mercator... svejedno... slovenac ovaj slovenac onaj
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#24

Post by Eshek »

helo wrote:Kao prvo VF nije prodat več prostori hiper marketa su iznajmljeni na 10 godina Konzumu. Kao drugo Jasmin Selmanagič nije to uradio zato što mu je to dojadilo nego zato što za te pare koje je izdao objekte če da pravi fabrike hrane, njegova jedna od tih fabrika je Jami svima poznata. Kao treče kada je izdavao objekte Ivica Todorič (vlasnik Konzuma) mu je obečao uslugu da če forsirati proizvode Jamija u svim njegovim objektima, a ako niste znali da je Konzum jedna od vodeči firmi (veleprodaje i maloprodaje) na području jugoistočne evrope i da godišnje pravi promet od 6 milijardi maraka. Kao četvrto Konzum ima uposleni preko 23 000 ljudi, Jasminu je obečao da če sve radnike zadržati i da če primiti još radnika u svoju kompaniju, to nije sve dobro znate da je isto Ivica Todorič kupio i "Sarajevski Kiseljak" od barake kava je bila fabrika Sarajevski Kiseljak napravio je jednu od najmoderniji tvornica za mineralnu vodu i sokove, normalno primijo još više radnika od postoječeg (iz razloga što če i Sarajevski Kiseljak forsirati i van BiH u svojim marketima) ja nevidim šta je tu loše čovjek donosi pare ulaže u posao, zapošljava ljude pravi imidž pozitivan naše zemlje, da i drugi strani investitori mogu uložiti svoje pare u BiH, prvenstveno to i mi želimo. I pod peto ako se pitate otkud sve ja to znam ... jer ja sam još 7 dana uposlenik VF komerca poslje 7 dana biču uposlenik komzuma.
Uuuuu, što ga i ti navalja...

Jeste, došao Ivica da zaradi sevapa u Bosni...al u qrtcu!

Nije Konzum jedina stavka u Agrokoru, a VF je preuzet da bi probijali tržište za svoje proizvode i napravili ime. Poslije 10 godina će i Selmanagića, i vas, poslati u 3PM i otvoriti Konzumove markete na sličnim lokacijama, ali sa već afirmisanim imenom, tako da će im se fućkati za prostor, jer se zgrada u elementima može dići za 20 dana. I tek tada će biti u poziciji da nas jebu, jer će mom i tvom djetetu VF biti nepoznanica, a Konzum će zvati "domaćim". A taj isti Konzum će kroz reklame našu djecu ubjeđivati kako je Dukatov jogurt mnogo zdraviji i bolji od ZIM-ovog, Gradačačkog, Sarajevskog i biti će u krajnje monopolističkoj poziciji.

Kad smo već kod Selmanagića, priča da se odrekao maloprodaje zarad razvoja proizvodnje polugotove i gotove hrane, je apsurdna i ŠUPLJA

Maloprodaja je zlatna koka svake trgovačke firme i svako sa barem elemntarnim poznavanjem ekonomije to zna. Priča da je neko prodao maloprodaju da bi zauzvrat bio ovisan o trećoj firmi, koja je ustvari konkurencija, za distribuciju i forsiranje proizvoda iz fabrike hrane, je previše providna da bi i dijete sa 8 razreda osnovne u nju povjerovalo.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#25

Post by prleitihi »

sreća pa je dukat hrvatski.. :D:D

ljudi..šta vam je..zakon tržišta..veliki jedu male..agrokor..da bi ušao na tržište bih..prvo je kupio dc u rajlovcu..u 4 mjeseca je ljudima isplati sva dugovanja..(negdje oko 16 plata)..ko je imao priliku vidjet na šta je ličila zgrada dc-a i na šta liči sada..sve mu je jasno..eto čauševiće je kupio klimatizaciju unioninvest..pa je sve razjeb'o..i prod'o zemljište..(kupio ga..meni se čini..za 3 miliona a prod'o za 10 puta veću cifru)..a čaušević je naš.. :oops: ..ivica todorić je zajeban igrač..logično je da gleda svoj profit..gleda ga i čaušević..samo su im pogledi različiti..ivica kupuje..investira..dok čaušević kupi jeftino..razjebe i proda..(i još bruka čauševića)..ali da mali jedu velike to je neminovan proces..dukat je bio najjači igrač u hrvatskoj u proizvodnji mlijeka i mliječnih proizvoda..dođe lactalis i raijić ga tušnu..(jesu se sanader i todorić malo uzjebali..iz nekih drugih razloga..a ne tobože zaštite domaćih firmi..no..privatna kompanija..doviđenja!)..malo je naših firmi koje se mogu boriti ravnopravno sa stranim kapitalistima..ali ako moram birati između nekog našeg lokalnog kabadahije tipa čauševića..ili ivice todorića..onda bez ikakve dileme biram ovog drugog!

ps. konzum nema 23 000 uposlenih već koncern agrokor..(cca 23 000)..a konzum je samo jedna karika u lancu koji se zove agrokor!
Post Reply