VF-Korea

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#1 VF-Korea

Post by Dori »

Jucer nakon duzeg vremena odem jesti u VF.....Veeeeelika greska!
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
2. Dodjem na kasu i cekam 5 minuta da kasirka zavrsi pus-pauzu.....Stoji vani, pusi i gleda kroz prozor nas 5-6 kako stojimo na kasi i cekamo......i onda udje unutra pogleda nas i kaze "Boze sacuvaj, sta je ovo"?!
3. Nadjem sto i taman da sjednem preleti mi mali zohar preko stola i ode negdje ispod...
:shock: 4. Ostavim sve to i odem gore na kafu, jer mi onako pristojno izgleda. Narucim i onu finu cokoladnu tortu i dobijem zaledjeni komad zaljepljen za tanjir....Sacekam 10-tak minuta i probam, kad ono starija od sirnice....
5. I za kraj izleti mis tamo iz drva pokraj kamina i ode iza secije. Zovnem konobara i pitam ga zna li da ima misa u kafani, on se nasjesi, slegne ramenima i ode?! :shock:

E sad, zvati sanitarnu, samo bi uvalila radnike koji tamo rade....Nista od toga :roll:
Sto se mene tice nece me vidjeti zadugo, a i Vama ostalima savjetujem da dobro pazite sta tamo jedete i gdje sjedate (da ne bude Pomidorino part II)
User avatar
gentoo
Posts: 3292
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2

Post by gentoo »

Nemam vise para da jedem po restoranima . Dvije kifle i dosta :D . A ponekad se ode i u taj VF,merkator i sl :roll: . Iako je to meni sve isto.mozda nema miseva ali hrana je onako "zajebane kvalitete"
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

VF restoran je katastrofa. Osoblje veoma neljubazno, a to za ne-higijenu i za miseve, iako ih nisam vidio ne cudi me.

U subotu odem na dorucak. U onu korpu sa hljebom gdje su one buhtle hljebovi pomijesali bajate i vruce buhtle. Probam da iz prve pogodim koja je friska buhtla i fulim. Iako mrzim ovo i iako bi mi se smucilo da sam ja vidio nekoga da ovo radi, vratim bajatu buhtlu u korpu i pocnem dirkati buhtlu po buhtlu da vidim koja je friska. Ne smatram sebe odgovornim za ovu gadljivost nego smatram VF.

Uzmem svoj omlet za koji mi nekad dozvole da stavim 3 dodatka (sir, salama, gljive) a nekad mi zena kaze: samo dva priloga. U jogurtu nekakve sitne dlacice, solja napuknuta. Dodjem na kasu na kojoj mi nekad naplate a nekad ne naplate dodatno jaje jer je standardna porcija 2 jajeta a ja narucim omlet sa 3 pa se nadam da me na kasi nece pitati koliko jaja pa cu "ustediti" 0.50 KM.

Sjedam za stol i cujem nekakvu prepirku u onom dijelu gdje su pica, dezerti i rostilj. neka zenska se prepire sa nekim frajerom kao nece nesto da uradi. Ona mu kaze: mislis da te se ja bojim? a on joj ljubazno odgovara da ga cijela kafana cuje: boli me kurac jel se ti mene bojis ili ne bojis.

ma uzas su, bagra svetska tamo radi. jeli konzum preuzeo i restoran ili je to ostalo u bosnjackom vlasnistvu? sudeci prema onome sto se moze vidjeti, izgleda da je jos uvijek bosnjacko. ja vise necu tamo ici.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#4

Post by neki »

ma uzas su, bagra svetska tamo radi. jeli konzum preuzeo i restoran ili je to ostalo u bosnjackom vlasnistvu? sudeci prema onome sto se moze vidjeti, izgleda da je jos uvijek bosnjacko. ja vise necu tamo ici.
Koliko ja znam Konzum je sve preuzeo. Uostalom, dok ih nije preuzeo niko se nije zalio na restoran, osim nekih izuzetaka. Ja sam redovno isao dok ih nije Konzum preuzeo i uvijek je bila svjeza i kvalitetna hrana. Uostalom ni supermarket tamo nije sto je nekad bio. Pa eto uzivajte u Konzumu, mnogi su skakali od srece kad su culi da preuzimaju posao
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#5

Post by Skyfox »

Ma uzas, ja sam prosle godine pojeo one palacinke pohovane, i otrova se jer je prilog bila salmonela, jos sam dobro prosao jer drustvo koje je bilo samnom zavrsilo na hitnoj na ispiranju. Mjesec dana sam dolazio sebi. U hitnoj im rekli da otprilike jednom sedmicno neko dode zbog necega sta je pojeo tamo...

Ja tamo vise ni mrtav!
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#6

Post by d2 »

ja sam tamo prestao jesti prije mozda pola godine, prije mi je hrana za moj pojam bila solidna tacnije prije svega ukusna (razdvojiti ukusno i svjeze) medjutim u zadnje vrijeme sam poceo primjecivati da nesto nije ok, piletina je znala biti takva da se nije mogla pojesti (neki fakat grozan ukus), cuftete isto, djevojka je isto ostavljala sve cesce svoje porcije... pizzu tamo ne znam da li sam pojeo par puta... ogroman sam ljubitelj pizze i jedem je godinama, bog dragi zna koliko sam ih pojeo i bog dragi zna koliko sam ih napravio, kad se tek otvorio vf odem i narucim pizzu, dodje mi pizza sa sirovim gljivama. udjem u prepirku sa mamlazom koji ju je pravio u kojoj on meni objasnjava da je pizza pecena a ako gljive nisu pecene to je zato sto se ne mogu ispeci jer ce pizza izgoriti... gljive fakat sirove. nikad vise nisam pojeo pizzu tamo...

u zadnje vrijeme jedem u mercatoru, piletina im se ne moze porediti sa vfovom, generalno sve sto sam jeo je bilo jako ukusno i posebno - sto se ne moze reci za vf meni se cinilo vrlo svjezim i zdravim. e sad nemojte me pitati kako mozes osjetiti da li je piletina koju jedem zdrava... ne mogu ali to je nekakav moj subjektivni dojam, kao da vf koristi ili lose ili stare proizvode a ovi koriste svjeze... tako nekako. Inace nikad prije nisam ni pomisljao da jedem u merkatoru radi toga sto je slovenacki ali kako je vf postao jako los sad vise nemam izbora u tom dijelu grada za taj tip prehrane.

jedino sto zamjeram merkatoru su cesto stari kolaci. uvijek prijatnom momku na kasi sam se jednom pozalio da je kolac star, covjek je rekao slobodno vratite kolac svaki put kada osjetite da je star. sta reci, tako treba.

merkator je trenutno moj izbor i kad se samo sjetim zadnje piletine koju sam pokusao pojesti u vfu - zivot mi se smuci. al fakat :(
Last edited by d2 on 14/01/2008 09:53, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#7

Post by d2 »

neki wrote:
ma uzas su, bagra svetska tamo radi. jeli konzum preuzeo i restoran ili je to ostalo u bosnjackom vlasnistvu? sudeci prema onome sto se moze vidjeti, izgleda da je jos uvijek bosnjacko. ja vise necu tamo ici.
Koliko ja znam Konzum je sve preuzeo. Uostalom, dok ih nije preuzeo niko se nije zalio na restoran, osim nekih izuzetaka. Ja sam redovno isao dok ih nije Konzum preuzeo i uvijek je bila svjeza i kvalitetna hrana. Uostalom ni supermarket tamo nije sto je nekad bio. Pa eto uzivajte u Konzumu, mnogi su skakali od srece kad su culi da preuzimaju posao
lose znas, s obzirom kako komsije pljuju po nama ne cudi me tvoja reakcija ipak treba biti posten, koliko ja znam konzum je preuzeo samo supermarkete VFa i nista drugo.
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#8

Post by becu »

Ranije je bio fin rostilj i one meksicke salate. Spremi sve pred tobom, tako da znas sta jedes, a one sosove, umake, punjene paprike, pomfit, meso sa onih polica i ostala jela nema sansi. To samo u provjerenim restoranima.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#9

Post by Dori »

becu wrote:Ranije je bio fin rostilj i one meksicke salate. Spremi sve pred tobom, tako da znas sta jedes, a one sosove, umake, punjene paprike, pomfit, meso sa onih polica i ostala jela nema sansi. To samo u provjerenim restoranima.
Ma bajata hrana i nekako, ali zohari po stolovima, nikako! :x
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#10

Post by becu »

Dena wrote:
becu wrote:Ranije je bio fin rostilj i one meksicke salate. Spremi sve pred tobom, tako da znas sta jedes, a one sosove, umake, punjene paprike, pomfit, meso sa onih polica i ostala jela nema sansi. To samo u provjerenim restoranima.
Ma bajata hrana i nekako, ali zohari po stolovima, nikako! :x
sta fali vidi kako su slatki :lol:
Image

Ma u restoranu ne bi smjela musica da preleti, a kamoli da zohar hoda po stolu, i misevi trckaraju naokolo... Al sta je tu je, radnicima je plata dovoljno niska da ih boli briga taman da krokodili trckaraju, sefovi oko drugih stvari i tako dobijes trovacnicu.
Nele
Posts: 128
Joined: 11/05/2002 00:00
Contact:

#11

Post by Nele »

Nevidim razlog zasto nezvati inspekciju ili vec njihovog sefa :x


Ako mi radimo svoj posao kako treba neka ga i oni rade,ako jos uzmes da ih je konzum kupio jos jedan razlog vise da trazis sefa
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12

Post by cyprus »

Za hranu i miševe ne znam, al ovo za žohare je 100% istina. Neki dan se i meni ukazao jedan dok sam tamo pio kafu. :roll:
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#13

Post by Kukuruz_Barbe-q »

cyprus wrote:Za hranu i miševe ne znam, al ovo za žohare je 100% istina. Neki dan se i meni ukazao jedan dok sam tamo pio kafu. :roll:
potvrđujem, ja i moje drustvo smo imali bliski kontakt trece vrste s jednom zoharskom jedinkom, koja je nicim izazvana odlucila pretrcati preko stola .
fuj
tavijapi
Posts: 169
Joined: 25/06/2007 22:43
Location: sarajevo

#14

Post by tavijapi »

jao katastrofe. pa nije dzungla?? vaditeeee meeee oddddavdeeeee. sreca ne idem tamo cesto.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#15

Post by Neelix »

d2 wrote:
neki wrote:
ma uzas su, bagra svetska tamo radi. jeli konzum preuzeo i restoran ili je to ostalo u bosnjackom vlasnistvu? sudeci prema onome sto se moze vidjeti, izgleda da je jos uvijek bosnjacko. ja vise necu tamo ici.
Koliko ja znam Konzum je sve preuzeo. Uostalom, dok ih nije preuzeo niko se nije zalio na restoran, osim nekih izuzetaka. Ja sam redovno isao dok ih nije Konzum preuzeo i uvijek je bila svjeza i kvalitetna hrana. Uostalom ni supermarket tamo nije sto je nekad bio. Pa eto uzivajte u Konzumu, mnogi su skakali od srece kad su culi da preuzimaju posao
lose znas, s obzirom kako komsije pljuju po nama ne cudi me tvoja reakcija ipak treba biti posten, koliko ja znam konzum je preuzeo samo supermarkete VFa i nista drugo.
ti lose znas, konzum je preuzeo OBJEKTE VF-a, ne samo supermarkete. i tacno se osjeti razlika, ja sam radio u blizini pa sam znao cesto otici u restoran dok nije dosao konzum...otkako su preuzeli, jeo sam 3 puta, i svaki put sam ostao razocaran gumenom piletinom, prokislim jogurtom i pireom cudnog okusa...
naucio lekciju. sto sam isao, isao sam.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#16

Post by in33sa »

Jeste, dosli iz Zagreba i kuhaju nam gumenu piletinu.

Ne blesite, ako je i promijenjen gazda, osoblje je ostalo isto. Kao i ponuda.

Uostalom, slicne teme (o nehigijeni u VF restoranu) se na ovom forumu vec godinama provlace.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#17

Post by amrica »

Neelix wrote:
d2 wrote:
neki wrote: Koliko ja znam Konzum je sve preuzeo. Uostalom, dok ih nije preuzeo niko se nije zalio na restoran, osim nekih izuzetaka. Ja sam redovno isao dok ih nije Konzum preuzeo i uvijek je bila svjeza i kvalitetna hrana. Uostalom ni supermarket tamo nije sto je nekad bio. Pa eto uzivajte u Konzumu, mnogi su skakali od srece kad su culi da preuzimaju posao
lose znas, s obzirom kako komsije pljuju po nama ne cudi me tvoja reakcija ipak treba biti posten, koliko ja znam konzum je preuzeo samo supermarkete VFa i nista drugo.
ti lose znas, konzum je preuzeo OBJEKTE VF-a, ne samo supermarkete. i tacno se osjeti razlika, ja sam radio u blizini pa sam znao cesto otici u restoran dok nije dosao konzum...otkako su preuzeli, jeo sam 3 puta, i svaki put sam ostao razocaran gumenom piletinom, prokislim jogurtom i pireom cudnog okusa...
naucio lekciju. sto sam isao, isao sam.
A ja koliko znam, Konzum je preuzeo samo hipermarkete, sve ostalo ostalo u vlasnistvu VF-a.
A sto se tice zohara, davno vidjela jednog kako hoda po spagetima na pultu za posluzivanje, rekla zeni sto radi tamo, a ona samo odnijela casu.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#18

Post by Neelix »

in33sa wrote:Jeste, dosli iz Zagreba i kuhaju nam gumenu piletinu.

Ne blesite, ako je i promijenjen gazda, osoblje je ostalo isto. Kao i ponuda.

Uostalom, slicne teme (o nehigijeni u VF restoranu) se na ovom forumu vec godinama provlace.
ne mislis o tome da je novi gazda mozda malo vise stedljiv?

ja nemam nista protiv konzuma konkretno, i dalje se tamo snabdijevam, al kad je rijec o restoranu - hvala ali nikad vise.

Image
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#19 Re: VF-Korea

Post by skojotovski »

Dena wrote:Jucer nakon duzeg vremena odem jesti u VF.....Veeeeelika greska!
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
2. Dodjem na kasu i cekam 5 minuta da kasirka zavrsi pus-pauzu.....Stoji vani, pusi i gleda kroz prozor nas 5-6 kako stojimo na kasi i cekamo......i onda udje unutra pogleda nas i kaze "Boze sacuvaj, sta je ovo"?!
3. Nadjem sto i taman da sjednem preleti mi mali zohar preko stola i ode negdje ispod...
:shock: 4. Ostavim sve to i odem gore na kafu, jer mi onako pristojno izgleda. Narucim i onu finu cokoladnu tortu i dobijem zaledjeni komad zaljepljen za tanjir....Sacekam 10-tak minuta i probam, kad ono starija od sirnice....
5. I za kraj izleti mis tamo iz drva pokraj kamina i ode iza secije. Zovnem konobara i pitam ga zna li da ima misa u kafani, on se nasjesi, slegne ramenima i ode?! :shock:

E sad, zvati sanitarnu, samo bi uvalila radnike koji tamo rade....Nista od toga :roll:
Sto se mene tice nece me vidjeti zadugo, a i Vama ostalima savjetujem da dobro pazite sta tamo jedete i gdje sjedate (da ne bude Pomidorino part II)

ti si mi malo u koliziji sama sa sobom???
nakon svega, tebi "zao radnika". naravno da im treba zvati sve moguce i nemoguce inspekcije! pa to je bagra nevidena. :x
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#20

Post by ja_cura_ »

meni su mrski bili i oni mali slatki vrapcici, sto kao "kod svoje kuce" se setkaju po hrani i stolu... svugdje se kake i ima ih skoro pa "stotinu"...

o zoharima ne bih da pricam, vidjela sam ih i ja, a ima ih i u robotu u hrasnom, u supermarketu, setkaju se izmedju polica i po hrani. :x
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#21 Re: VF-Korea

Post by ifbbpro »

Dena wrote:Jucer nakon duzeg vremena odem jesti u VF.....Veeeeelika greska!
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
2. Dodjem na kasu i cekam 5 minuta da kasirka zavrsi pus-pauzu.....Stoji vani, pusi i gleda kroz prozor nas 5-6 kako stojimo na kasi i cekamo......i onda udje unutra pogleda nas i kaze "Boze sacuvaj, sta je ovo"?!
3. Nadjem sto i taman da sjednem preleti mi mali zohar preko stola i ode negdje ispod...
:shock: 4. Ostavim sve to i odem gore na kafu, jer mi onako pristojno izgleda. Narucim i onu finu cokoladnu tortu i dobijem zaledjeni komad zaljepljen za tanjir....Sacekam 10-tak minuta i probam, kad ono starija od sirnice....
5. I za kraj izleti mis tamo iz drva pokraj kamina i ode iza secije. Zovnem konobara i pitam ga zna li da ima misa u kafani, on se nasjesi, slegne ramenima i ode?! :shock:

E sad, zvati sanitarnu, samo bi uvalila radnike koji tamo rade....Nista od toga :roll:
Sto se mene tice nece me vidjeti zadugo, a i Vama ostalima savjetujem da dobro pazite sta tamo jedete i gdje sjedate (da ne bude Pomidorino part II)
A bas sam neki dan kad je padala ona ledena kisa sjedio pored onog kamina da se ugrijem :D
Gdje macaka nema, misevi kolo vode :lol:
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#22

Post by ifbbpro »

ja_cura_ wrote:meni su mrski bili i oni mali slatki vrapcici, sto kao "kod svoje kuce" se setkaju po hrani i stolu... svugdje se kake i ima ih skoro pa "stotinu"...

o zoharima ne bih da pricam, vidjela sam ih i ja, a ima ih i u robotu u hrasnom, u supermarketu, setkaju se izmedju polica i po hrani. :x
Neki dan me u Robotu u Hrasnom ˝priteglo˝ (sto bi rekli), naravno nigdje u WC-u papira i vode, na prvom spratu obje solje van upotrebe, u jednu se neko ispovraco, u drugom dijelu je neko pored solje obavio malu nuzdu u kanti pored, mirisi se sire, na drugom spratu jedna solja zaljepljena (van upotrebe), onda cetvrta je jedino bila operativna i bilo nesto malo papira.

Toliko o tome. :D
User avatar
profi25
Posts: 117
Joined: 15/01/2008 16:17
Location: welt

#23

Post by profi25 »

ma ja ne znam zasto uopce i jedete na takvim mjestima :-)
moze se i kuci napraviti kajgana i pojesti, ako ti se jede pita odes u pravu pitarnicu, a ne u tim brzinskim "restoranima" gdje se ni za sto ne zna :?
User avatar
bascelik
Posts: 142
Joined: 26/02/2007 18:15

#24

Post by bascelik »

Prije par mjeseci zena mi javi da stizu iznenadni gosti i u samoposluzi VF-a kupim nekih kolaca (koji su inace uvijek bili za pohvalu). Kupio i zena odmah skontala da su pokvareni. Da mi gospoja nije pazljiva (ko sto jeste) potrovao bih goste.
Sada ih zaobilazim u sirokom luku.
Jos sada kako se provalise (Konzum) sa ovim uljem iz Cehoslovacke :-) , ne bi im ni oraha iz ruka.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#25

Post by Miki123 »

Brajlović kod Sloge. NIje reklama, ali stvarno najjeftinija i najbolja hrana u gradu.
Post Reply