VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#101 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by sokkia »

[quote="lajkujMe"]Da vezem se i to sam htio sam od sebe jos prije nego sto sam dobio vozacku, kad nisi vezan i naj naj manji sudar moze biti koban, najbolji ovdasnji primjer je Halid Beslic ono sto je on imao je bio veoma mali sudar i da je bio vezan ne bi imao ni jednu jedinu ogrebotinu a eto vidi sad nema jedno oko i jos dosta drugih povreda je dobio.

e ako ti je ono mali sudar šta je veliki :-)
jesil ti vidio onu banderu što se zapuco u nju :?: :?: :?:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#102 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by spreca »

Vezati se treba obavezno i nesmije biti stvar koja bi radila na dobrovoljnoj osnovi.Neko se je mucio da nam voznju ucini jos sigurnijom i hvala mu.
Na poslu isto imate sredstva zastite pri radu i ko vas pita hoceteli ih upotrebljavati ili ne.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#103 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by eluna »

žulijan asanž wrote:
dark side of the moon wrote:Vezem se na duze relacije...i kad god ugledam policiju :D

Inace sam protiv ovog zakona. Zasto vezavanje pojasa ne bi bio licni izbor, ne ugrozavam nikog osim samog sebe.
care, ugrožavaš sistem zdravstvene zaštite. kako ti to nije jasno. da li znaš koliko košta liječenje najobičnijeg naprsnuća kralješka. radi se o dugogodišnjim terapijama koje koštaju bruku para. da ne pričamo o ozbiljnijim ozljedama. e sad, zašto bi se iz zajedničkog fonda plaćalo tvoje liječenje, samo radi tvog nemara.... dakle nisi u pravu.

mislim, onako formalno-pravno gledano, zdravstvenom sistemu bi najviše odgovaralo da ti odmah preseliš na ahiret u trentku nesreće, jer tu nema nekih posebnih troškova liječenja, ali ako postoji sistem koji može spriječiti ozljede, onda zašto ga ne koristiti.

a najjači su mi oni likovi što voze automobile od 50 - 100k eura u koje je uloženo 30% vrijednosti u sigurnost automobila i on se ne veže. pa care ti golfa onda vozaj isti ti je đavo, kad ne koristiš tu pogodnost.

masa inžinjera godinama proučava sisteme sigurnosti u automobilima, masa novca je uložena u to (koja je prenesena u konačnu cijenu automobila), i ti pljuneš po tome....

kakva logika. samo bosanska može biti takva....

ponavljam, ako ne smatraš sigurnosnim problemom, onda vezanje pojasa smatraj opštom kulturom.

apsolutno se slažem sa žulijan ............ a na konto ateistinog zapisa o troškovima političara mogu da kažem samo "Ajmo mi prvo počistiti u svojoj avliji, pa ćemo onda kod političara" ........... nikad stanje sa korupcijom i njihovim troškovima nećemo riješiti dok ne riješimo stanje u našim glavama, jer dok žulijan i recimo ja, a vidim da nas ima još, bijemo bitku sa ateistom, političari mogu da rade šta hoće, a trebalo bi da ateista, skupa sa nama bije bitku protiv bahatih političara ............ali vraga mu, treba najprije poštivat sva pravila da bi se išta moglo govorit političarima

žulijan - preporučijem da pročitaš i temu Radar kod maršalke, ali prethodno popij šta za smirenje ....
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#104 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by drndalo »

Glede neugrozavanja suvozaca svojim nevezivanjem, Halid je svojom glavusom (sreca pa je Bosanska) spucao u spoj desnog (suvozackog) stoka, A-stuba/nosaca krova, i sofersajbe... Dakle, da je suvozac bio kraj njega, pao bi mu drito u krilo... Ono Halidovo je po jacini bio osrednji udes, ali da je bio vezan, glavom ne bi udario ni usta osim u zracni jastuk, ovako je potrefio metal-staklo, doduse malo futrovan metal...
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#105 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by žulijan asanž »

eluna wrote:apsolutno se slažem sa žulijan ............ a na konto ateistinog zapisa o troškovima političara mogu da kažem samo "Ajmo mi prvo počistiti u svojoj avliji, pa ćemo onda kod političara" ........... nikad stanje sa korupcijom i njihovim troškovima nećemo riješiti dok ne riješimo stanje u našim glavama, jer dok žulijan i recimo ja, a vidim da nas ima još, bijemo bitku sa ateistom, političari mogu da rade šta hoće, a trebalo bi da ateista, skupa sa nama bije bitku protiv bahatih političara ............ali vraga mu, treba najprije poštivat sva pravila da bi se išta moglo govorit političarima

žulijan - preporučijem da pročitaš i temu Radar kod maršalke, ali prethodno popij šta za smirenje ....
ako je ateista i tamo pisao, onda ću poduplat dozu :D

@ateista: nemoj se ljutit, samo se zezam. mišljenja nam se razlikuju i to je ok. samo što je statistika na mojoj strani milion naprema jedan :D
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#106 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by lajkujMe »

sokkia wrote:
lajkujMe wrote:Da vezem se i to sam htio sam od sebe jos prije nego sto sam dobio vozacku, kad nisi vezan i naj naj manji sudar moze biti koban, najbolji ovdasnji primjer je Halid Beslic ono sto je on imao je bio veoma mali sudar i da je bio vezan ne bi imao ni jednu jedinu ogrebotinu a eto vidi sad nema jedno oko i jos dosta drugih povreda je dobio.
e ako ti je ono mali sudar šta je veliki :-)
jesil ti vidio onu banderu što se zapuco u nju :?: :?: :?:
Kako se ja sjecam on je uletio u jarak a ne banderu :?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#107 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by suncica24 »

Vezem.

Jednom me je vezivanje spasilo manje ozljede, dok mi je drugi put spasilo zivot.
Ono sto sada uvodim kao naviku u kolima u kojim se vozim jeste vezivanje i na zadnjem sjedistu, jer mislim da smo tu strasno neodgovorni, posebno kad su djeca u pitanju.
PR-player
Posts: 395
Joined: 01/11/2011 17:02

#108 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by PR-player »

suncica24 wrote:Vezem.

Jednom me je vezivanje spasilo manje ozljede, dok mi je drugi put spasilo zivot.
Ono sto sada uvodim kao naviku u kolima u kojim se vozim jeste vezivanje i na zadnjem sjedistu, jer mislim da smo tu strasno neodgovorni, posebno kad su djeca u pitanju.
A da ti probas da ne vozis? :D
zensko+volan jes jednako :run:
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#109 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by sokkia »

lajkujMe wrote:
sokkia wrote:
lajkujMe wrote:Da vezem se i to sam htio sam od sebe jos prije nego sto sam dobio vozacku, kad nisi vezan i naj naj manji sudar moze biti koban, najbolji ovdasnji primjer je Halid Beslic ono sto je on imao je bio veoma mali sudar i da je bio vezan ne bi imao ni jednu jedinu ogrebotinu a eto vidi sad nema jedno oko i jos dosta drugih povreda je dobio.
e ako ti je ono mali sudar šta je veliki :-)
jesil ti vidio onu banderu što se zapuco u nju :?: :?: :?:
Kako se ja sjecam on je uletio u jarak a ne banderu :?
mislim da još uvjek imaju tragovi na onom betonskom stubu,ako budeš prilazio pogledaj :roll:
User avatar
Ateista
Posts: 46565
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#110 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by Ateista »

spreca wrote:
Ateista wrote:
alcho wrote: Wow...super ti je logika, KRALJU! :lol:
Znaci tebi bi bilo sasvim OK da, u slucaju nesrece, nosis nekog idiota cijeli zivot na dusi jer se on nije vezao i jer je to njegov licni izbor?

Ako napravis udes i ubijes nekog ko nije bio vezan, ti si kriv sto si napravio udes a ne sto se on nije vezao.
Kriv je onaj ko uzrokuje nesrecu i treba da se osjeca kriv, bez obzira na to da li se onaj drugi vezao ili ne, da li je poginuo ili ne.
Kriv je i onaj drugi sto se nije vezao,da se je vezao nebi mozda pogino.
Djelimicno kriv sto nije uradio vise da se zastiti, ali nije kriv sto se budala zakuca u njega.

Da se u mene zakuca budala, a da pri tome nije vezan, ne bi mi bas bilo svejedno, ali ne bih imao toliki problem jer je sam kriv i sto je prouzrokovao nesrecu i sto se nije vezao.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#111 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by suncica24 »

PR-player wrote:
suncica24 wrote:Vezem.

Jednom me je vezivanje spasilo manje ozljede, dok mi je drugi put spasilo zivot.
Ono sto sada uvodim kao naviku u kolima u kojim se vozim jeste vezivanje i na zadnjem sjedistu, jer mislim da smo tu strasno neodgovorni, posebno kad su djeca u pitanju.
A da ti probas da ne vozis? :D
zensko+volan jes jednako :run:
musko + mozak = suplje iliti prazno...

ni jednom nisam ja vozila, oba puta na suvozacevom mjestu... suvozac, oba puta, muskarac :run:
Last edited by suncica24 on 14/11/2011 13:37, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#112 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by amrica »

PR-player wrote:
suncica24 wrote:Vezem.

Jednom me je vezivanje spasilo manje ozljede, dok mi je drugi put spasilo zivot.
Ono sto sada uvodim kao naviku u kolima u kojim se vozim jeste vezivanje i na zadnjem sjedistu, jer mislim da smo tu strasno neodgovorni, posebno kad su djeca u pitanju.
A da ti probas da ne vozis? :D
zensko+volan jes jednako :run:

:roll: :run:
User avatar
Ateista
Posts: 46565
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#113 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by Ateista »

žulijan asanž wrote:
Ateista wrote:
žulijan asanž wrote:nevezivanjem pojasa sigurno ugrožavate suvozača, to je 100% i vice versa, naravno

ljudi koji sjede na zadnjem sjedištu, nevezivanjem pojasa ugrožavaju i vozača i suvozača.

jednom sam prisustvovao saobraćajnoj nesreći gdje je lik sa zadnjeg sjedišta zagriz'o papučicu kvačila. pukle jedinice, dvije navlake 600 KM, samo jebi ga nije preživio da ode kod zubara, jer mu je uz navedene ozljede od papučice, još i jetra završila u kaseti sa vesnom zmijanac the best of
Ne znam kako je moguce ugroziti suvozaca?
ček jel ti mene zezaš ili šta. ili namjerno provociraš? šta se dešava kada te udari automobil bočno, znači u vozačeva vrata te spuca lik koji je prošao kroz crveno na raskrsnici, a pokraj tebe sjedi suvozač, a ti nisi vezan?

pa pogledaj malo crash testove na youtube-u, vidjet ćeš šta se desi
Ne zezam uopste, ali mislim da u takvim situacijama onaj ko je vezan gore prodje od dijelova auta koja bi prosla kroz njega nego od osobe koja nije vezana. Cak i da stvarno vozac koji nije ezan ugrozi suvozaca koji je vezan, sta je sa slucajevima kada je neko sam u autu?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#114 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by spreca »

Ateista wrote:Djelimicno kriv sto nije uradio vise da se zastiti, ali nije kriv sto se budala zakuca u njega.

Da se u mene zakuca budala, a da pri tome nije vezan, ne bi mi bas bilo svejedno, ali ne bih imao toliki problem jer je sam kriv i sto je prouzrokovao nesrecu i sto se nije vezao.
Ne vezanje je zakonski kaznjivo....i nemora biti nikakve saobracajke.....vozis se ne privezan,automatski si napravio prekrsaj.
User avatar
Ateista
Posts: 46565
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#115 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by Ateista »

alcho wrote:
Ateista wrote:
alcho wrote: Wow...super ti je logika, KRALJU! :lol:
Znaci tebi bi bilo sasvim OK da, u slucaju nesrece, nosis nekog idiota cijeli zivot na dusi jer se on nije vezao i jer je to njegov licni izbor?

Ako napravis udes i ubijes nekog ko nije bio vezan, ti si kriv sto si napravio udes a ne sto se on nije vezao.
Kriv je onaj ko uzrokuje nesrecu i treba da se osjeca kriv, bez obzira na to da li se onaj drugi vezao ili ne, da li je poginuo ili ne.
Ko sto ti ovaj lik ranije rece, tvoja logika po pitanju saobracaja je totalno iskrivljena, tebi je samo bitno da budes zadnji koji je nesto rekao, bez obzira kakve su to gluposti. Mozes i ne biti kriv, a da lik u drugom autu strada jer nije stavio pojas. Mozda si mu izletio, a covjek nije vidio da ti imas prednost, moze biti 100 drugih situacija, koje ti ocito ne mozes zamisliti...to nije ni bitno. Savjest ti nece olaksati to sto ti jesi ili nisi kriv.
Hoce, meni je kljucno ko je skrivio nesrecu, jer se ja maksimalno koncentrisem da do nesrece ne dodje, ne razmisljam o tome jeli neko vezan ili nije, mislim na hiljadu raznih stvari kako ne bih skrivio ni najbezazleniji udes da ogrebem neciji auto, kao i da izbjegnem eventualne tudje greske. Smatram da bi svako trebao tako razmisljati jer je to kljucno, ni pojas ne pomaze u nekim situacijama.

Ako ja nisam uradio nista pogresno, i tudjom greskom je doslo do necije povrede ili smrti, nemam se razloga osjecati kriv.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#116 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by amrica »

ova prica ja pa ja, moja odluka, moj zivot blabla... :roll:
ako si sam u autu, nisi sam u zivotu, ti si vjerovatno mlad, nemas djecu, jer ne bi tako bulaznio. Ali imas mamu i tatu, bracu, sestre, nane, bake, dede, tetke, ... ljude koji bi "umrli" da se tebi nesto desi.
User avatar
Ateista
Posts: 46565
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#117 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by Ateista »

spreca wrote:Vezati se treba obavezno i nesmije biti stvar koja bi radila na dobrovoljnoj osnovi.Neko se je mucio da nam voznju ucini jos sigurnijom i hvala mu.
Na poslu isto imate sredstva zastite pri radu i ko vas pita hoceteli ih upotrebljavati ili ne.
Smatram da je bitnije izgraditi svijest kod ljudi o sigurnosti u saobracaju, od sigurne voznje do samog vezanja, nego na silu tjerati nekog da se veze, jer to cesto posize kontraefekat, ljudi smisljaju nacine kako da prevare policiju ili kompjuter koji pisti, a onda na svoju stetu.
PR-player
Posts: 395
Joined: 01/11/2011 17:02

#118 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by PR-player »

suncica24 wrote:
PR-player wrote: A da ti probas da ne vozis? :D
zensko+volan jes jednako :run:
musko + mozak = suplje iliti prazno...

ni jednom nisam ja vozila, oba puta na suvozacevom mjestu... suvozac, oba puta, muskarac :run:
Shit... sam sam sebi u stomak skocio :skoljka:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#119 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by ema_ »

Još moraš objašnjavati nekome zašto da koristi pojas.. To samo u Beiha može biti.. :roll:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#120 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by vratnik »

:-)

Prosto ne mogu da vjerujem da inteligentan, skolovan covjek ovako rezonuje.. Kako li onda razmisljaju one sirovine u friziranim dvicama.
Zar nije dovoljno pogledati statistiku u "normalnim" drzavama i skontati da je pojas itekako smanjio broj mrtvih u saobracaju?
Kakva stvar slobodnog izbora?! Meni npr. strasno smeta sto moram imati ispravno auto, zar to ne bi trebala biti stvar izbora (WTF!)
Vezanje obavezno, da, i naprijed i nazad. A kolegi ateisti, odlucnom protivniku vjestackih okova, predlazem da stavi ceker sa npr. paprikama na zadnje sjediste, i da naglo zakoci. Nadam se da si makar jednom u zivotu punim zakosio, s obzirom na to da se cinis dosta opasnim na cesti.
Cime dolazimo do one teze da kao svi treba da paze...: to je druze utopija, bez obzira koliko pazim, svake godine imam makar dvije situacije gdje mi je glava na prodaju, i vjeruj mi da sam rijetko sam kriv. Obicno su to likovi koji misle da je ogranicenje brzine samo prijedlog "za levate koji svakako ne znaju vozit", iste one koji postavljaju zimske tek kad zapada, i slicno..
:-)
Moracu kopirati i spasiti tvoje postove da ti ih pokazem kad odrastes.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#121 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by vratnik »

ema_ wrote:Još moraš objašnjavati nekome zašto da koristi pojas.. To samo u Beiha može biti.. :roll:
:thumbup:

:(
PR-player
Posts: 395
Joined: 01/11/2011 17:02

#122 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by PR-player »

-snip-
Last edited by PR-player on 14/11/2011 14:16, edited 1 time in total.
PR-player
Posts: 395
Joined: 01/11/2011 17:02

#123 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by PR-player »

PR-player wrote:
vratnik wrote::-)

Prosto ne mogu da vjerujem da inteligentan, skolovan covjek ovako rezonuje.. Kako li onda razmisljaju one sirovine u friziranim dvicama.
Zar nije dovoljno pogledati statistiku u "normalnim" drzavama i skontati da je pojas itekako smanjio broj mrtvih u saobracaju?
Kakva stvar slobodnog izbora?! Meni npr. strasno smeta sto moram imati ispravno auto, zar to ne bi trebala biti stvar izbora (WTF!)
Vezanje obavezno, da, i naprijed i nazad. A kolegi ateisti, odlucnom protivniku vjestackih okova, predlazem da stavi ceker sa npr. paprikama na zadnje sjediste, i da naglo zakoci. Nadam se da si makar jednom u zivotu punim zakosio, s obzirom na to da se cinis dosta opasnim na cesti.
Cime dolazimo do one teze da kao svi treba da paze...: to je druze utopija, bez obzira koliko pazim, svake godine imam makar dvije situacije gdje mi je glava na prodaju, i vjeruj mi da sam rijetko sam kriv. Obicno su to likovi koji misle da je ogranicenje brzine samo prijedlog "za levate koji svakako ne znaju vozit", iste one koji postavljaju zimske tek kad zapada, i slicno..
:-)
Moracu kopirati i spasiti tvoje postove da ti ih pokazem kad odrastes.
a sta ako meni smet pojas? A sta ako ja bi vise volio poginuti nego ostati u kolicima? Ima nas i takvih...I sta se to nekog tice? A ti mjesas kruske i jabuke. Ne vezanjem samo sebe ugrozavas a neispravnim autom i ostlaim stvarima druge...tako da su ti argumenti promasili temu...doduse Istina da mozes povrijediti suvozaca svojim tijelom pri bocnom udaru al vise se vozis sam u autu nego sa suvozacem...
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#124 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by vratnik »

PR-player wrote:
vratnik wrote::-)

Prosto ne mogu da vjerujem da inteligentan, skolovan covjek ovako rezonuje.. Kako li onda razmisljaju one sirovine u friziranim dvicama.
Zar nije dovoljno pogledati statistiku u "normalnim" drzavama i skontati da je pojas itekako smanjio broj mrtvih u saobracaju?
Kakva stvar slobodnog izbora?! Meni npr. strasno smeta sto moram imati ispravno auto, zar to ne bi trebala biti stvar izbora (WTF!)
Vezanje obavezno, da, i naprijed i nazad. A kolegi ateisti, odlucnom protivniku vjestackih okova, predlazem da stavi ceker sa npr. paprikama na zadnje sjediste, i da naglo zakoci. Nadam se da si makar jednom u zivotu punim zakosio, s obzirom na to da se cinis dosta opasnim na cesti.
Cime dolazimo do one teze da kao svi treba da paze...: to je druze utopija, bez obzira koliko pazim, svake godine imam makar dvije situacije gdje mi je glava na prodaju, i vjeruj mi da sam rijetko sam kriv. Obicno su to likovi koji misle da je ogranicenje brzine samo prijedlog "za levate koji svakako ne znaju vozit", iste one koji postavljaju zimske tek kad zapada, i slicno..
:-)
Moracu kopirati i spasiti tvoje postove da ti ih pokazem kad odrastes.
a sta ako meni smet pojas? A sta ako ja bi vise volio poginuti nego ostati u kolicima? Ima nas i takvih...I sta se to nekog tice? Istina a mozes povrijediti suvozaca svojim tijelom pri bocnom udaru al vise se vozis sam u autu nego sa suvozacem...
:-)
:D
Ma u pravu si ti sigurno, occam. I ocito sve znas o voznji, iskustvo ocito.
Koliko ti je godina?
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#125 Re: VEŽETE LI POJAS U VOŽNJI?

Post by alcho »

PR-player wrote: a sta ako meni smet pojas? A sta ako ja bi vise volio poginuti nego ostati u kolicima? Ima nas i takvih...I sta se to nekog tice? A ti mjesas kruske i jabuke. Ne vezanjem samo sebe ugrozavas a neispravnim autom i ostlaim stvarima druge...tako da su ti argumenti promasili temu...doduse Istina da mozes povrijediti suvozaca svojim tijelom pri bocnom udaru al vise se vozis sam u autu nego sa suvozacem...
Evo ga jos jedan "Ateista" :lol:
Locked