Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#1 Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by PeppermintSA »

Da čujem iskustva cijenjenih forumaša i forumašica po pitanju veza sa strancima/strankinjama.

Najprije samo da se ogradim, te da administraciji olakšam posao.

Pod vezama ne mislim na avanturice i jebačine na noć :izet: DakleM, izvinite jebači ali ne interesuju nas vaši noćni pohodi na pripadnice ljepšeg pola. Samo ozbiljna priča dolazi u obzir, kako bi s jedne strane istražili kompatabilnost naših ljudi sa drugim kulturama, s druge strane spremnost naših ljudi na tako nešto, te da vidimo ako postoji neki dubousađeni razlog, mimo ''patriotizma'', zbog kojeg naši ljudi po dijaspori se uglavnom međusobno zabavlju i na kraju žene/udaju.

Da li ste imali ozbiljnije veze sa pripadnicima nekonstitutivnih i kakve su bile?
Odakle su vam bili partneri/partnerice i da li je postojalo problema s određenim nacijama? (tipa, s Nijemicom bilo super, s Japankom loše jer me babo zbog bušido koda nije prihvatio :D )
Da li je neko od vas trenutno u takvoj vezi/braku?
Da li su vam veze tekle normalno, ili su imale kulturološke, porodične, jezične, običajne, vjerske ili mentalitetne prepreke?

Za ove koji nisu - da li bi ste pristali na neku ozbiljniju priču sa strancem/strankjinom ili ste skrivreni nacionalisti poput onog dijasporca što motkom juri naše hamše po šveCkoj? :D
U slučaju da jeste, postoje li neki uslovi koje dotična osoba mora ispunjavati? Pod uslovima mislim na nešto tipa jezika (bili bi ste sa nekim iz regiona, ali ne dalje) ili religije (moraju biti iste vjeroispovijesti)?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by fatamorgana »

Pratim! :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Truba »

nee
nebo je svuda plavo zene su svugdje ljudi :mrgreen:
beri iz svoje baste :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#4 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by fatamorgana »

Black swan wrote:nee
nebo je svuda plavo zene su svugdje ljudi :mrgreen:
beri iz svoje baste :lol:
A žena k'o salate! :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Truba »

samo narežeš :lol: :lol: :lol:
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#6 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by pukepuke »

Ja sam bila s Britancem, radili smo zajedno u jednoj stranoj organizaciji. Nije bila baš duga veza, nekih 7 mjeseci, od toga više od pola na daljinu. Davno je bilo, još nije bilo interneta, pa smo si pisali pisma, koja naravno još čuvam :D.
Vrlo normalna veza, kao s bilo kojim momkom s naših prostora. Ne sjećam se da nam se ispriječila ikakva prepreka, kulturološka ili druga, osim daljine, na kraju :sad:
Ne vidim problem u takvim, da ih nazovem, mješovitim vezama, dok god svaka od strana uvažava onu drugu.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#7 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by eluna »

Nikada me I nije bila briga za religiju, naciju, boju koze I ostale gluposti, jezik se nauci ako ti je stalo ..... bitno da je zrela osoba koja zna sta hoce od zivota I da se mesjusobno slazemo I postujemo.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#8 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Eborg »

Bilo ih par u mom okruženju, oba spola, iz zapadne Evrope sa domicilnim Bosancima i Hercegovcima, ne ovim uvoznim iz dijaspore. :mrgreen:

U većini slučajeva su više usvajali naše običaje nego obratno.
User avatar
indijana dzons
Posts: 73
Joined: 09/06/2009 19:12

#9 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by indijana dzons »

Prije sam za sebe mislila da sam širokih vidika i shvatanja, dok nisam "došla" u intenzivniji kontakt sa strancima...ma NEMA ŠANSE-drugi mentlani sklop-biće da sam prikriveni nacionalista.

Nemam ništa protiv-ko može, ali ja baš nisam iz tog filma.
Najdalje što bi mogla "pristati" na stranca je nko iz susjednih nam država (srbija, hrvatska, g.gora) mada i tu ima razlika u mentalitetu.

Ne sviđa mi se u tim "mix" vezama ni to što obično imate jezičke barijere, ili pričate na eng.(koji ponekad ni tebi ni njemu nije maternji) a ženama (većini njih) je bitan taj neki aspekt veze-to povezivaje riječima, romatnika, bla bla,truć :lol: :lol:

Uglavnom, svaka ptica svome jatu leti :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Connaisseur Karlin »

svako iskustvo je posebna prica,individulana i originalna :)

dijaspora: mnogi su usli u veze/brak sa strancima jer nisu imali dovljno izbora u krugu vlastite dijaspore , vaea i brakovi su im super,a takve se i donose na osnovu licnih prioriteta i ocekivanja :)

ulazak u brak sa strancem je obziljnija kategorija od veze,a u vezama se upravo ,cesto puta,ne pokrecu ozbiljnija pitanja , ali ulazak u brak sa strancem znaci i lican odluka ostajanja u drzavi partnera stranca (najcesce je tako) :)

Veze sa Europljanima nisu toliko "strane",jer nije isto sto i biti u vezi sa osobom iz Azije ili Indije :)
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#11 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by fakat »

indijana dzons wrote:Prije sam za sebe mislila da sam širokih vidika i shvatanja, dok nisam "došla" u intenzivniji kontakt sa strancima...ma NEMA ŠANSE-drugi mentlani sklop-biće da sam prikriveni nacionalista.

Nemam ništa protiv-ko može, ali ja baš nisam iz tog filma.
Najdalje što bi mogla "pristati" na stranca je nko iz susjednih nam država (srbija, hrvatska, g.gora) mada i tu ima razlika u mentalitetu.

Ne sviđa mi se u tim "mix" vezama ni to što obično imate jezičke barijere, ili pričate na eng.(koji ponekad ni tebi ni njemu nije maternji) a ženama (većini njih) je bitan taj neki aspekt veze-to povezivaje riječima, romatnika, bla bla,truć :lol: :lol:

Uglavnom, svaka ptica svome jatu leti :-D
vrlo realno :thumbup: , mentalitet je zafrkana stvar, u pocetku ti je bas cool sto je neko drugaciji, ali brzo moze da se pretvori u nepremostivo nerazumjevanje.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#12 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by banjaluka078 »

Zabavljala se s Australcem. Haman k'o s Bosancem. Daj roštilja i pive i sve mu taman. :)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#13 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by fatamorgana »

MickeyPierce wrote:Imao sam curu mongolku kad sam radio na projektu undpa mongolije na obnovi grla stoke u zapadnoj mongoliji ... Mutava bila samo se smijala ... Karo je u guzu.
Prebaci na temu analni sex! :lol: :sax:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#14 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by sha_ba »

Probah, vidjeh da znam i okanih se :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#15 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by dječak sa šibicama »

Zaljubis se u kineskinju, i sta onda... cao mala sta ima?... wo jei un me liu jie hun
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#16 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by kafanski_covjek »

jastucenje

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#17 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by sha_ba »

kafanski_covjek wrote:jastucenje

konobar...daj kafani sta pije a meni ponovi
Kralju :mrgreen:
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#18 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by nocnaptica986 »

u vezi sa filipinkom..posto sam i vjeren s doticnom, moze se reci da ide ok :lol: prije toga bi sa indonezankom


moja iskustva sa azijatkama su dobra...relativno...

negativa
to je potpuno drugi nacin razmisljanja koji je u potpunosti diametralno suprotan europskom/zapadnom...npr oni imaju obicaj da jedu sve zivo rukom,cak i rizu tamane rukama..bezbroj puta sam cupao kosu i molio je da koristi escajg ali djaba...tko se
pozitiva
vrlo su povucene,odane i vjerne (jednom sam pokusao zbariti jednu koja je vec imala momka ali ni pored svih trikova,diverzija i taktika nisam uspio) a bogami i vrijedne..oce skuhat,oprat ma sve sta treba

najgore su meksikanke...to je da te bog mili sacuva...na svoje oci sam vidio kako je jedna prebila muza ..bukvalno ga je cipelarila na sred ceste ...kad sam pogledao kolegu (koji je isto meksikanac) sa onim wtf pogledom on mi je mrtav hladan odgovorio da je to tamo normalno :shock:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#19 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by meteorit135531 »

nocnaptica986 wrote:u vezi sa filipinkom..posto sam i vjeren s doticnom, moze se reci da ide ok :lol: prije toga bi sa indonezankom


moja iskustva sa azijatkama su dobra...relativno...

negativa
to je potpuno drugi nacin razmisljanja koji je u potpunosti diametralno suprotan europskom/zapadnom...npr oni imaju obicaj da jedu sve zivo rukom,cak i rizu tamane rukama..bezbroj puta sam cupao kosu i molio je da koristi escajg ali djaba...tko se
pozitiva
vrlo su povucene,odane i vjerne (jednom sam pokusao zbariti jednu koja je vec imala momka ali ni pored svih trikova,diverzija i taktika nisam uspio) a bogami i vrijedne..oce skuhat,oprat ma sve sta treba

najgore su meksikanke...to je da te bog mili sacuva...na svoje oci sam vidio kako je jedna prebila muza ..bukvalno ga je cipelarila na sred ceste ...kad sam pogledao kolegu (koji je isto meksikanac) sa onim wtf pogledom on mi je mrtav hladan odgovorio da je to tamo normalno :shock:
Znas , kazu ljudi. Generalizacija je majka svih zajeba. To sto si ti napisao za filipinke je subjektivni osjecaj prenesen na tastaturu, jer si zaljubljen. Prosjecna filipinka je visoka 150 cm. Dolazite iz razlicitih kulturoloskih sredina, razlicita boja koze, razliciti pogledi na zivot. Svaka ptica svom jatu leti. To sto si naveo, da jedu rukama, to je tacno. To je karakteristika koja ih krasi. Filipinke nisu poznate po svojoj ekstravagantnoj ljepoti, Filipini su bivsa americka kolonija, i oni zive po americkom cizmom vec 100 i kusur godina. Projektovani su da budu takvi kakvim ih ti percipiras, jer su oni americka jeftina radna snaga koju dovlace na kruzere, ili kao poslugu na bliski istok , da ih izrabljuju.
Ne znam gdje si je mogao upoznati, predpostavljam na kruzeru ili u Dubaiu, ali savjet kao muskarac muskarcu. dobro razmisli da li je trenutna opcinjenost vrijedna da imas Filipinku za zenu. Ima Bosanki koje su vrijedne, skromne , postene, vrijedne hoce oprat, skuhat..
jer opet kazem, kupi lisce ispod sebe.
Dovoljno je da ukucas miss Filipina i miss BIH, i da vidis razliku.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#20 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by pirmin »

fatamorgana wrote:Pratim! :lol:
Zasto? :D
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#21 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Anestezija »

Sad bi Japanku ozenio,nek do kraja zivota klimam glavom :D
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#22 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Amagon »

Bio s Talijankom. Veseliju i pozitivniju žemsku ne imadoh :lol: Fali mi . u ovim teškim vremenima :( :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#23 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by fatamorgana »

pirmin wrote:
fatamorgana wrote:Pratim! :lol:
Zasto? :D
Pa ne pratim tebe! :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#24 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by Matzan »

Anestezija wrote:Sad bi Japanku ozenio,nek do kraja zivota klimam glavom :D

:thumbup: Pametno.
Kod Japanaca je prosjek ćuna 10 cm, tako da bi ti za nju bio Rocco Siffredi. :mrgreen:
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#25 Re: Veze sa strancima/strankinjama - Iskustva

Post by nocnaptica986 »

meteorit135531 wrote:
Znas , kazu ljudi. Generalizacija je majka svih zajeba. To sto si ti napisao za filipinke je subjektivni osjecaj prenesen na tastaturu, jer si zaljubljen. Prosjecna filipinka je visoka 150 cm. Dolazite iz razlicitih kulturoloskih sredina, razlicita boja koze, razliciti pogledi na zivot. Svaka ptica svom jatu leti. To sto si naveo, da jedu rukama, to je tacno. To je karakteristika koja ih krasi. Filipinke nisu poznate po svojoj ekstravagantnoj ljepoti, Filipini su bivsa americka kolonija, i oni zive po americkom cizmom vec 100 i kusur godina. Projektovani su da budu takvi kakvim ih ti percipiras, jer su oni americka jeftina radna snaga koju dovlace na kruzere, ili kao poslugu na bliski istok , da ih izrabljuju.
Ne znam gdje si je mogao upoznati, predpostavljam na kruzeru ili u Dubaiu, ali savjet kao muskarac muskarcu. dobro razmisli da li je trenutna opcinjenost vrijedna da imas Filipinku za zenu. Ima Bosanki koje su vrijedne, skromne , postene, vrijedne hoce oprat, skuhat..
jer opet kazem, kupi lisce ispod sebe.
Dovoljno je da ukucas miss Filipina i miss BIH, i da vidis razliku.

slazem se da generaliziram ali tesko je govoriti o nekom narodu objektivno bez generaliziranja.za to bi bilo potrebno upoznat svakog ponaosob sto je tehnicki neizvodivo ali mozes stvoriti priblizno realnu sliku.
slazem se s tobom i u vezi amerike..amerika je bila njihov vazni partner u 2 sw i od tada je prisutan njihov uticaj..kada to pomjesas sa njihovom tradicijom dobijes frankestajna u svin zivotnim poljima.. nesto slicno kao sto je kod nas u muzici turbo folk :-)
sto se tice ljepote,i tu se mogu sloziti ali djelomicno..istina,nisu neke ljepotice ali postavllja se pitanje dali se zenis/udajes samo radi ljepote ?! meni je bitan ali svakako ne i presudan faktor..isto vrijedi i za kucanske poslove..ja sam bio prisiljen da naucim sve te kucanske poslove tako da meni ne treba zena rob koja ce ici iza mene i cistiti..sama njena volja da to uradi je meni dovoljna...sto je tesko naci kod nasih djevojaka...sigurno ih ima,kao sto ti kazes,ali takve su cii mi se postale edemska vrsta
Post Reply