Veza sa strancem

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#301 Re: Veza sa strancem

Post by Euridika »

ovo_mi_je_nick wrote:
Euridika wrote:Bože me sačuvaj, pa ovdje se sad javlja novi vid ekstremizma i isključivosti. :shock: :-)
Lafo su vjernici i ini slični ti koji su zatucani i ograničeni, a ovi multi-kulti su širokih shvatanja. Mo'š misliti... :-) Isto s***, drugo pakovanje. Svako samo svoje fura, nema ovdje niko stvarno liberalnih shvatanja, svi su ograničeni, samo je razlika u čemu. :(

Ako nešto ne želiš, ne sviđa ti se, ne želiš ulaziti u komplikacije jer ti nešto ne odgovara onda dobijaš etiketu ISKLJUČIV- OGRANIČEN.

Što bi značilo, ti kad biraš s kim popiti kafu, kome odgovoriti na PM onda nisi isključiva i ograničena :-)
Ja sam ti ograničena kao balkon. :D :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#302 Re: Veza sa strancem

Post by ovo_mi_je_nick »

Euridika wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:
Euridika wrote:Bože me sačuvaj, pa ovdje se sad javlja novi vid ekstremizma i isključivosti. :shock: :-)
Lafo su vjernici i ini slični ti koji su zatucani i ograničeni, a ovi multi-kulti su širokih shvatanja. Mo'š misliti... :-) Isto s***, drugo pakovanje. Svako samo svoje fura, nema ovdje niko stvarno liberalnih shvatanja, svi su ograničeni, samo je razlika u čemu. :(

Ako nešto ne želiš, ne sviđa ti se, ne želiš ulaziti u komplikacije jer ti nešto ne odgovara onda dobijaš etiketu ISKLJUČIV- OGRANIČEN.

Što bi značilo, ti kad biraš s kim popiti kafu, kome odgovoriti na PM onda nisi isključiva i ograničena :-)
Ja sam ti ograničena kao balkon. :D :D
Razlika je balkon na prvom spratu i sedmom :D
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#303 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

lijepa u dusi wrote:Eki imaju pomocnicu :D nije to pomocnica, nego njegova zena :D to je ono sto ne stima

Nije problem udat se za Arapa i ostat u svojoj drzavi (iako su teski pickarosi, bar ovo sto sam ih ja imala priliku upoznati; mozda nece prevariti ali ce iskoristit svaku mogucu priliku da budu okruzeni sa sto vise zena, da flertuju i upucuju komplimente i sl.), nego je belaj otici tamo gdje ne smijes svoj prag preci bez njega, gdje nema setnje s prijateljicama, gdje si ogranicen na 1001 nacin.
Slatkorjecivi su do Boga, jos kad imaju cime da te kupe, nije ni cudo sto "sestre" padaju na to. A kad je vjera u pitanju, veci je musliman Jovo iz Grlice nego vecina njih.
Mislim da si ne upucena , nije zena , vec su azijatkinje i po svom izgledu odudaraju od njih i nisu pokrivene
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#304 Re: Veza sa strancem

Post by petunija »

:lol: đe nađe Jovu, e baš me nasmija :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#305 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

Euridika wrote:
moonca wrote:
Euridika wrote:Bože me sačuvaj, pa ovdje se sad javlja novi vid ekstremizma i isključivosti. :shock: :-)
Lafo su vjernici i ini slični ti koji su zatucani i ograničeni, a ovi multi-kulti su širokih shvatanja. Mo'š misliti... :-) Isto s***, drugo pakovanje. Svako samo svoje fura, nema ovdje niko stvarno liberalnih shvatanja, svi su ograničeni, samo je razlika u čemu. :(
Na, sta si mislila, konkretno?

:)
Ma, na ove gore komentare koji su okrenuli priču da valjaju samo miješani parovi :-). Ispade, ovi ostali ne valjaju. A ja naivno mislila da je bitno da si čovjek i da ti je partner čovjek, i da imate ljubav i zajednička interesovanja, pogled na život i sl., a ono jok. :D
Vjernici/nacionalisti i sl. smatraju da je valjan brak samo ako si sa partnerom iz svoje vjerske/etničke/rasne i sl. grupe.
Ovi multi-kulti misle da valjaju samo parovi koji su miješanog etno-vjersko-rasnog porijekla.
A ja mislila da mogu obje opcije, dokle god su partneri skladni i međusobno se poštuju i uvažavaju. :D :D
Nisam vjernik, ali mozda mogu primjetiti da sve vjere imaji jaka parvila, upute -sta i kako.
Brak je po meni nesto gdje se to ne moze primjeniti.
Stoga mislim da 'mjesani' imaju malo sire poglede ,vise tolerancije i samim tim vise sanse da imaju skladan brak. :)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#306 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

Sto se mene tice vjera i nacija su trivijalna stvar ali na balkanu nije tako. Kako znam uspjesne mjesane brakove imaju samo oni sto se udaju/zene za "napredan" narod (vani), barem u mojoj porodici. Balkan ce trebati godina i godina da se pocne prica o suzivotu i toleranciji :D .

Zaboravih da kazem da je moguc mijesani brak ako se prekinu sve porodicne veze sa obje strane, jer tako to vecinom i biva. A djeca kad dodju citavo djetinjstvo ce biti ko medjedi, nema sta sve nece trpiti eventualno negdje do fakulteta. Nije dzaba balkan supak europe :lol: :thumbup: .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#307 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

triconja wrote:Sto se mene tice vjera i nacija su trivijalna stvar ali na balkanu nije tako. Kako znam uspjesne mjesane brakove imaju samo oni sto se udaju/zene za "napredan" narod (vani), barem u mojoj porodici. Balkan ce trebati godina i godina da se pocne prica o suzivotu i toleranciji :D .

Zaboravih da kazem da je moguc mijesani brak ako se prekinu sve porodicne veze sa obje strane, jer tako to vecinom i biva. A djeca kad dodju citavo djetinjstvo ce biti ko medjedi, nema sta sve nece trpiti eventualno negdje do fakulteta. Nije dzaba balkan supak europe :lol: :thumbup: .
Moje misljenje -da to vazi za svaki brak.

Drzati i blizu famijilu -podalje je -jedan od uslova za skladam brak. :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#308 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote:Sto se mene tice vjera i nacija su trivijalna stvar ali na balkanu nije tako. Kako znam uspjesne mjesane brakove imaju samo oni sto se udaju/zene za "napredan" narod (vani), barem u mojoj porodici. Balkan ce trebati godina i godina da se pocne prica o suzivotu i toleranciji :D .

Zaboravih da kazem da je moguc mijesani brak ako se prekinu sve porodicne veze sa obje strane, jer tako to vecinom i biva. A djeca kad dodju citavo djetinjstvo ce biti ko medjedi, nema sta sve nece trpiti eventualno negdje do fakulteta. Nije dzaba balkan supak europe :lol: :thumbup: .
Moje misljenje -da to vazi za svaki brak.

Drzati i blizu famijilu -podalje je -jedan od uslova za skladam brak. :-)
A kako ces se zaposliti ako neces preko familijarnih veza? Ko ce zapeti kad budu belaji ako nece porodica? U bolnici neces se operisati ako nemas dobre stele :-) :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#309 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

triconja wrote:
moonca wrote:
triconja wrote:Sto se mene tice vjera i nacija su trivijalna stvar ali na balkanu nije tako. Kako znam uspjesne mjesane brakove imaju samo oni sto se udaju/zene za "napredan" narod (vani), barem u mojoj porodici. Balkan ce trebati godina i godina da se pocne prica o suzivotu i toleranciji :D .

Zaboravih da kazem da je moguc mijesani brak ako se prekinu sve porodicne veze sa obje strane, jer tako to vecinom i biva. A djeca kad dodju citavo djetinjstvo ce biti ko medjedi, nema sta sve nece trpiti eventualno negdje do fakulteta. Nije dzaba balkan supak europe :lol: :thumbup: .
Moje misljenje -da to vazi za svaki brak.

Drzati i blizu famijilu -podalje je -jedan od uslova za skladam brak. :-)
A kako ces se zaposliti ako neces preko familijarnih veza? Ko ce zapeti kad budu belaji ako nece porodica? U bolnici neces se operisati ako nemas dobre stele :-) :thumbup:

:lol:

Eh,familija, koji su to 'teniseri'.

Novac je nabolja -stela . :namigusa: drz' ti familji na viberu.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#310 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote: A kako ces se zaposliti ako neces preko familijarnih veza? Ko ce zapeti kad budu belaji ako nece porodica? U bolnici neces se operisati ako nemas dobre stele :-) :thumbup:

:lol:

Eh,familija, koji su to 'teniseri'.

Novac je nabolja -stela . :namigusa: drz' ti familji na viberu.
Naravno da je novac sve, a nekome i bog ali nema svako istu priliku da se obogati. Nekom ostaje i porodica kao potpora :thumbup:
User avatar
Baran
Posts: 190
Joined: 16/04/2017 22:30

#311 Re: Veza sa strancem

Post by Baran »

triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
kud mi ne reče prije par godina. :blento:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11070
Joined: 15/01/2010 18:31

#312 Re: Veza sa strancem

Post by Jack Be Nimble »

Ja sam primjetio da u inostranstvu mjesani brak funkcionise medju onima koji su odavno prestali da gube zivce oko svojih vjersko nacionalni korijenova. Mozda jedna ili obe rodbine padajau u nesvijest kada vide ko im je dosao u familiju, ali cim se unucad rode i ta vanjska rodbina popusti. Dodje i njima iz guzice u glavu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#313 Re: Veza sa strancem

Post by Ramzess Veliki »

triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
Radost u kuci cim se ko uda u njemacku, moze biti i crnac ili azijska prostitutka samo da ima njemacko drzavljanstvo, niko ne pita koje je vjere, niko ne pita za punca i punicu. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#314 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

Baran wrote:
triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
kud mi ne reče prije par godina. :blento:
Bio je :shmizla:

:hihihi:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#315 Re: Veza sa strancem

Post by Ramzess Veliki »

Baran wrote:
triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
kud mi ne reče prije par godina. :blento:
Ni ja isto ovo nisam znao. Mlad i naivan, povjerovao lako.
Nikad vise brak. :zid:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#316 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

Ramzess Veliki wrote:
triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
Radost u kuci cim se ko uda u njemacku, moze biti i crnac ili azijska prostitutka samo da ima njemacko drzavljanstvo, niko ne pita koje je vjere, niko ne pita za punca i punicu. :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#317 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

Ramzess Veliki wrote:
Baran wrote:
triconja wrote:Pouka za buduce mladence, znaci nikako se ne udavati ili zeniti za osobu druge nacije a pogotovo druge vjere na balkanu, nema od toga hajra nit ce ikad bit. Moze eventualno za nekog stranca npr za njemca ili njemicu (i prihvatiti njegovu vjeru i obicaje) i bit ce mir u kuci sto se tice tog pitanja.
kud mi ne reče prije par godina. :blento:
Ni ja isto ovo nisam znao. Mlad i naivan, povjerovao lako.
Nikad vise brak. :zid:
:lol: :thumbup:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#318 Re: Veza sa strancem

Post by Euridika »

ovo_mi_je_nick wrote:
Euridika wrote:Ja sam ti ograničena kao balkon. :D :D
Razlika je balkon na prvom spratu i sedmom :D
Jest, u pravu si, Tita mi. :D Oni sa sedmog non-stop mrve bacaju s balkona... :twisted: ... a mi na nižim spratovima služimo kao hranilica za ptice... :cry:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#319 Re: Veza sa strancem

Post by Euridika »

moonca wrote:Nisam vjernik, ali mozda mogu primjetiti da sve vjere imaji jaka parvila, upute -sta i kako.
Brak je po meni nesto gdje se to ne moze primjeniti.
Stoga mislim da 'mjesani' imaju malo sire poglede ,vise tolerancije i samim tim vise sanse da imaju skladan brak. :)
Nisu vjere jedine sa jasnim i čvrstim pravilima, međutim ne igra to toliku ulogu u dobrim međuljudskim i bračnim odnosima. Čak, ako bi se ljudi vjerskih načela pridržavali suštinski, a ne samo formalno, svijet bi bio mnogo ljepše mjesto. Svaka religija propagira mir, dobre međuljudske odnose, blagost, poštovanje i sl. Samo ljudi to zloupotrebljavaju i iskrivljuju zarad vlastitih pokvarenih ciljeva, a oni naivni slijede ove pokvarene kao ovčice u toru. I onda na kraju ispadne da su religije i nacije krive za pokvarenost u ljudima. Nisu, krivi su ljudi i njihova pokvarena priroda, sebičnost, oholost, dvoličnost, koristoljublje i sl.
Tako da ja ne bih generalizirala da miješani parovi imaju skladnije brakove, to opet miriše na isključivost. Sve je do ljudi i njihovog ponašanja.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#320 Re: Veza sa strancem

Post by ovo_mi_je_nick »

Euridika wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:
Euridika wrote:Ja sam ti ograničena kao balkon. :D :D
Razlika je balkon na prvom spratu i sedmom :D
Jest, u pravu si, Tita mi. :D Oni sa sedmog non-stop mrve bacaju s balkona... :twisted: ... a mi na nižim spratovima služimo kao hranilica za ptice... :cry:
Zato ja roštilj potpalim i navijem onu pjesmu Dimi dimi dimi dimi sve se dimi
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#321 Re: Veza sa strancem

Post by vkmiro »

ma da, zato sam se i ja ispravila. sjetih se scene iz filma kad decko zamislja kako ce mu se baba ubiti kad dovede nezidovku (lupa se tavom po glavi stara)... mada i sto se toga tice, nekako su kod nas malo gori uslovi - i ljudi kojima mozda to nije bitno, previse znacaja pridaju roditeljima i ostalim precima, a svi znamo da je vjeroispovjest samo stvar slucajnosti, u kojoj si se porodici rodio.[/quote]

Znali iko kako se zove taj film, davno sam ga gledao, sada ga tažim ali ne znam kako se zove :?: :?: :?:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#322 Re: Veza sa strancem

Post by superiska »

Image
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#323 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

Tesko se odliciti izmedju njemica i cehinja :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#324 Re: Veza sa strancem

Post by Ramzess Veliki »

zoomba wrote:Tesko se odliciti izmedju njemica i cehinja :oops:
Kaze mi jaran iz prve ruke da se ne valja zenit generalno.
On je to probao cetiri puta, brak sa svabicom, pa poljakinjom, pa ukrajinkom ... ne znam koja mu je zadnja bila, norvezanka, il' dankinja ... al' evo ne misli vise ponavljati greske.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#325 Re: Veza sa strancem

Post by duminjo »

Nikad Se taj opametiti nece
Post Reply