Veza sa strancem

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#226 Re: Veza sa strancem

Post by meteorit135531 »

Ono sto bi se na ovu temu moglo reci da u 9/10 slucajeva, odnosno u 90% situacija , zensko/cura iz Bosne ce se prije udati za stranca , nebitno je koje je nacionalnosti ili vjeroispovjesti nego sto ce to uraditi muskarac iz Bosne. :izet: Bitno je samo da je iz Zapadne Evrope , i da je drzavljanin EU. EU papiri su zakon! :D
Muskarci obicno traze nase cure sa papirima.

Za nase zene je ovo zapravo jedna vrsta fenomena kojeg ne mogu bas u potpunosti shvatiti. :bih:

Ja znam za 8 cura koje su udale za strance sa Zapada, dok sa druge strane znam samo za jednog Sarajliju koji se "udao" za Austrijanku, ali to je uradio iz ocaja jer je bio u teskoj, bas teskoj financijskoj situaciji. Hodao je Becom sa 50 maraka u dzepu i trazio je sebi spas, pa makar i tako.
Danas imaju dvoje djece i 12 godina su u braku. :thumbup:

Sto se djevojaka tice, ja licno znam njih 3, ostalih 5 poznajem iz vidjenja, i znam da su sve se udale za strance koji nisu muslimani, sem jedne koja se udala za Turcina sa holandskim papirima.
Ono sto bode oci je ova odrednica - vjera i nacija. :roll:

Ako se upozna Lovro iz Novog Travnika, onda ce to za Azrinog babu biti problem jer nisu isto VJEROISPOVJESTI! :zzzz: :zzzz: :zzzz:
Dje ce bolan za krst/kriz, crna Azro? :zzzz: :zzzz: :zzzz:

Ali ako i kad Azra upozna protestanta Johanna iz Karsluhea, onda to za Azrinog babu nece biti nikakav problem.
Nek ti je , kceri sretno i jedna usta manje u kuci !
Izljube se babo i Azra na kucnom pragu, i Azra uprti dva kofera i lavor, te pravac na Aerodrom Tuzla i u bolji zivot!

Lovru iz Novog Travnika prevedose zednog preko vode. :(

Sto se tice ovog trenda odlaska nasih zena na Zapad, meni je najupecatljivije ostalo kad sam saznao da se jedna nasa Bosanka udala za Holadjanina kojeg je "upoznala" preko chata, vidjeli se dvaput na 7 dana i eto, rodila se LJUBAV! :srce:

Ma nemoj srat?
Danas glumi vjernu suprugu i uzornu majku, holandski krst se moze nekako trpiti. Nije bitno sto djeca nece znati ko su i sta su , jel de?

Joj, sto ne mogu ovog naseg licemjerja. :lol:

Jedne prilike sam curi iz Doboja rekao da se zovem Ivan. Cura u trenu poblijedi, poce se tresti, namrsti se... : :-)
Kad mi rece: "Ja nikad ne bi mogla biti sa tobom jer se zoves Ivan i jer nisi musliman. To je meni prvo."
Ja ostadoh onako u cudu i gledam je.. :lol: :lol: :lol:

Ali hajde, cura je negdje iz nekog zabacenog sela pored Doboja, pa njena zatucana razmisljanja i nisu cudna, vec su obzirom na njen pedigre, sasvim ocekivana.

E onda, postoji sijaset nasih cura iz Konjica koje pokusavaju da domace Svabe prevedu na islam, da bi onda dalje mogli rijesavati papirologiju za odlazak. Nekim curama to preobracenje ide uspjesno, dok se vecina razocaraju jer Nijemce bas boli briga za religije i za nasa zatucana razmisljanja.

Sto se tice nase domace situacije, veza sa drugom nacijom je obecavajuca ako je cura, Hrvatica iz Hrvatske, ili Srpkinja iz Srbije, po mogucnosti iz Zagreba i Beograda, iz vecih i urbanijih sredina.

Ja znam za momka koji iz Bosne zivi sa svojom curom koja je iz Varazdina, a on je musliman, a ona je katolkinja i funkcionisu normalno vec preko 5 godina.


Zapadna Hercegovina, i ove manje zabiti gdje je ta tradicionalna nit jako ukorjenjena, ako se Ana Marija iz Citluka pocne zabavljati sa Harisom iz Konjica, postoji mogucnost da izbije novi oruzani sukob izmedju lokalnih zajednica Citluka i Konjica...
Ovo pravilo vrijedi i ako se pravoslavka uda za muslimana u Vlasenici.

To je jednostavno danasnja Bosna. :bih:


Pa, eno i Haris Berkovic ima problema sa svojim BaBom jer BaBo ne dozvoljava vezu sa Radom Manojlovic jer su razlicite vjeroispovjesti..

Pa prati li iko danasnje trendove ?

Prvo vjera, pa onda nacija, pa onda ljubav i ostalo.. :skoljka:

Zivite u Bosni, pobogu sta ocekujete? :run:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#227 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

Ograniceni ljudi :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#228 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

Jedne prilike sam curi iz Doboja rekao da se zovem Ivan. Cura u trenu poblijedi, poce se tresti, namrsti se... : :-)
Kad mi rece: "Ja nikad ne bi mogla biti sa tobom jer se zoves Ivan i jer nisi musliman. To je meni prvo."
Ja ostadoh onako u cudu i gledam je..
:-?
Nije da i vi ne gledate.
Cudna mi je njena 'fizicka' reakcija,no ...ima svasta. :-)

Tacno, van BiH svi dolaze u obzir. :)
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#229 Re: Veza sa strancem

Post by apsidejzi »

:lol: :lol: :lol:

Ja imam jednog jarana sveda sto je ozenio nasu bosanku. On malo naucio naseg jezika da se moze sporazumjevati sa puncem kad odu u Bosnu. S njim je sega prava kad se pocne o zenam pricati. Interesuje ga kako mi sa svojim zenama izlazimo na kraj i onda bude dobrih provala. Svedi su inace tihi i mirni ljudi koji izbjegavaju agresivnost i pokusavaju diplomatski rijesiti stvari al ne ide mu to od ruke sa bosanskom.

Nekad ona naidje i samo prevrce ocima. Volila bi da se on ne druzi s nama jer zna da o njoj pricamo, a mi tek onda uzmemo fursat.

:lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#230 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

apsidejzi wrote::lol: :lol: :lol:

Ja imam jednog jarana sveda sto je ozenio nasu bosanku. On malo naucio naseg jezika da se moze sporazumjevati sa puncem kad odu u Bosnu. S njim je sega prava kad se pocne o zenam pricati. Interesuje ga kako mi sa svojim zenama izlazimo na kraj i onda bude dobrih provala. Svedi su inace tihi i mirni ljudi koji izbjegavaju agresivnost i pokusavaju diplomatski rijesiti stvari al ne ide mu to od ruke sa bosanskom.

Nekad ona naidje i samo prevrce ocima. Volila bi da se on ne druzi s nama jer zna da o njoj pricamo, a mi tek onda uzmemo fursat.

:lol: :lol:
Aj , koje je on srece ..tek... :lol: :lol:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#231 Re: Veza sa strancem

Post by TDK-90 »

meteorit135531 wrote: Ja znam za momka koji iz Bosne zivi sa svojom curom koja je iz Varazdina, a on je musliman, a ona je katolkinja i funkcionisu normalno vec preko 5 godina.


Zapadna Hercegovina, i ove manje zabiti gdje je ta tradicionalna nit jako ukorjenjena, ako se Ana Marija iz Citluka pocne zabavljati sa Harisom iz Konjica, postoji mogucnost da izbije novi oruzani sukob izmedju lokalnih zajednica Citluka i Konjica...
Ovo pravilo vrijedi i ako se pravoslavka uda za muslimana u Vlasenici.

To je jednostavno danasnja Bosna. :bih:
Iz iskustva znam da ova veza Varazdin - Bosna funkcionise tako sto je Bosanac primio 99% obiljezja Varazdina ( slavi i proslavlja sve vezano za Hrvatsku) jos mozda 1 % cicni ime ili je i ono "internacionalno"

Pomijesano NE FUNKCIONISE vec gotovo uvijek Bosanac\Bosnjak podvije rep i preda se tudjem ili jednostavno zbog necega dozivljenog prezire Bosnajstvo :-?
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#232 Re: Veza sa strancem

Post by ovo_mi_je_nick »

Funkcionišu ako imaju samo imena muslimanska ili katolička. Znači prikriveni ateisti ili oni koji slave bajram a ne poste niti klanjaju niti znaju slova arapskog pisma a da ne pričamo da zna prevod neke sure.

Zašto komplikovati stvari kad je i sam život sa ženom komplikovan. Kad te upita: Jel ti osjećaš da nešto kod nas nije kao prije. Okrene ti se stomak. Rupa ko rupa.

Ti ne ženiš/ne udaješ se samo za tu osobu nego i za roditelje, sestre, braću tetke, amiđe a oni više zagorčavaju zivot bračnim drugovima nego i sama politika.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#233 Re: Veza sa strancem

Post by Truba »

bila je jedna forumašica što je došla iz hrvatske udala se na dobrinju...što mislite da su njezina djeca...
danas bosanci... a unuci su bošnjaci 100% :D od maka do mehmedalije u 40 godina

naravno da je obratno da je njezin suprug došao u hrvatsku...


ne određuje to bračni drug u većini slučajeva nego okolina
ako se živi u zagrebu naravno da ćeš biti zagrepčanin...što god trubio djeci odgojit će ih ulica škola faks...

ako se živi u sarajevu zna se što te sljeduje...komšićizacija u najboljem slučaju :D


vidim sad ste počeli kmečati i o bošnjacima ugrozbenjacima u bračnim parovima

ne znam nijednu merimu da se udala za juru

ali znam dosta ivana da su se udale za mehmeda

što li?
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#234 Re: Veza sa strancem

Post by zenit dozic »

meteorit135531 wrote:

Sto se tice nase domace situacije, veza sa drugom nacijom je obecavajuca ako je cura, Hrvatica iz Hrvatske, ili Srpkinja iz Srbije, po mogucnosti iz Zagreba i Beograda, iz vecih i urbanijih sredina.

Ja znam za momka koji iz Bosne zivi sa svojom curom koja je iz Varazdina, a on je musliman, a ona je katolkinja i funkcionisu normalno vec preko 5 godina.


Zapadna Hercegovina, i ove manje zabiti gdje je ta tradicionalna nit jako ukorjenjena, ako se Ana Marija iz Citluka pocne zabavljati sa Harisom iz Konjica, postoji mogucnost da izbije novi oruzani sukob izmedju lokalnih zajednica Citluka i Konjica...
Ovo pravilo vrijedi i ako se pravoslavka uda za muslimana u Vlasenici.

To je jednostavno danasnja Bosna. :bih:
Pa nije bas sve to tako.
U nas u mostaru jebe ko koga stigne. Normalno da ima onih koji nece s drugom vjerom i nacijom ali ima i veliki broj koji hoce. Ne mislim samo na mostarce nego veliki broj studenata koji studiraju ovde.
A kad je u pitanju udaja i zenidba ti slucajevi su jebi ga rjeđi ali se pronađu.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#235 Re: Veza sa strancem

Post by sheilak »

Black swan wrote:bila je jedna forumašica što je došla iz hrvatske udala se na dobrinju...što mislite da su njezina djeca...
danas bosanci... a unuci su bošnjaci 100% :D od maka do mehmedalije u 40 godina

naravno da je obratno da je njezin suprug došao u hrvatsku...


ne određuje to bračni drug u većini slučajeva nego okolina
ako se živi u zagrebu naravno da ćeš biti zagrepčanin...što god trubio djeci odgojit će ih ulica škola faks...

ako se živi u sarajevu zna se što te sljeduje...komšićizacija u najboljem slučaju :D


vidim sad ste počeli kmečati i o bošnjacima ugrozbenjacima u bračnim parovima

ne znam nijednu merimu da se udala za juru

ali znam dosta ivana da su se udale za mehmeda

što li?
ok prvo “ugrozbenjaci”? :D

drugo, tacno je da sredina odredjuje i zelis da ti se dijete uklopi, pa mu ja evo ne bih davala ime sulejman ili admir ili arnel (ili neko od nasih fantasy imena) u sred zg vec bih prije svega dala ime koje mi je lijepo, ali i koje pase u sredinu. al se ne bi zvao ni domagoj. :D jer je blentavo ime. :D

ali ne kontam ja tu iskljucivost nikako, kaze mi zenska kako mozes biti s nekim druge vjere, ono kao, kuzni ovi drugi :D zgrozeno te gledaju, eto one ne bi, sve hanumica do hanumice, koje nit kake nit piske. but f*ck them :D ili bilo koga ko meni ili drugima dodje ili sa balinskim zadrtim stavovima ili zadrtim stavovima drugih strana. da mi je i porodica.

citam uvodni post i pravo zenskoj tad gandalf sivi odgovori kako treba. ogranicenost i malogradjanstina ce na kraju dotuci citav ovaj region.
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#236 Re: Veza sa strancem

Post by Truba »

onaj što je skidao zastavu na džamiji u BL 2001. ima majku bošnjakinju
da živi u sarajevu taj bi skidao krstaču umjesto mirze hatića

to je tako
s kim si takav si... da bračni parovi određuju kakva će im djeca biti ne bi bilo drogalja svi bi medicinu završili :D

za popuštanje u braku stoji... neko mora jesti svinjetinu ili ne mora :D najbanalnije...
al se obično oni kojima je to na drugom mjestu upuštaju u takve brakove :D

kad te 2-3 izradi postane ti svejedno :D s kim si na kraju završio
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#237 Re: Veza sa strancem

Post by sheilak »

Ja sam cini mi se pisala vec na ovoj temi opetovano ili na slicnoj. No nebitno. :D

A nije bas nebitno s kim ces zavrsiti. Zamisli zavrsis s nekim ne dao Bog iz Olova. Il Kalesije :D

Al Spass bei Seite :D Ne razumijem ja tu histericnu averziju prema drugim vjerama, nacijama, boji kozhe. Niti dramaticna zazivanja Boga i prijetnje paklom, izopcavanje iz drustva, etc. Bolje je da je genetika raznovrsnija. Svakako nam treba svjeza krv. :D

A sve, al bas apsolutno sve je moguce kad je ljubav u pitanju i kad se ljudi vole. A sta suskaju iza ledja dokone domacice, novootkriveni vjernici, sda podmladak i provincija opcenito, to je briga onih koji dovoljno ne vole...:D (suzica)
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#238 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

Sve zavisi kako je ko odgajan i u kakvoj sredini :D
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#239 Re: Veza sa strancem

Post by liaar »

Najbolji prijatelj je baš nedavno raskinuo vezu od skoro 2 godine, baš zbog tih vjersko/kulturalnih razloga.
I ko kaže da vjera nije glavni razlog tih raskida, laže, u 90% situacija jeste.
On musliman, Bošnjak, ona Hrvatica, kršćanka.
Rekao joj dok nismo baš ozbiljno otišli da zaustavimo ovo, moji te neće prihvatiti, ko što i neće.
Nana mu čula da mu je cura Hrvatica, hitna dolazila da je smire. Mama se odrekla brata, on musliman oženio Andreu.

Tako da, hem ovi naši bosanski muslimani misle da su oni pravi vjernici, hem smo ko nacija zatucani da zatucanije ne možeš srest u Europi.
Sve što je moderno bilo gdje u svijetu, kod nas te ljudi gledaju ko debila.
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#240 Re: Veza sa strancem

Post by Mayhem »

liaar wrote:zatucani da zatucanije ne možeš srest u Europi.
Sve što je moderno bilo gdje u svijetu, kod nas te ljudi gledaju ko debila.
mislis - sve sto je NORMALNO

mada, u sustini, svugdje je manje-vise isto kod jako religioznih ljudi - traze sebi svoje.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#241 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

Meni moji rekli sine ako valja tebi , valja i nama :D
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#242 Re: Veza sa strancem

Post by liaar »

Mayhem wrote:
liaar wrote:zatucani da zatucanije ne možeš srest u Europi.
Sve što je moderno bilo gdje u svijetu, kod nas te ljudi gledaju ko debila.
mislis - sve sto je NORMALNO

mada, u sustini, svugdje je manje-vise isto kod jako religioznih ljudi - traze sebi svoje.
I to, mada pod ovo moderno nisam mislio na ove klix stvari, nego manje više bilo šta drugo.
Ljudi u svijetu napravili gaming turnir sa nagradnim fondom od 20.000.000 USD, e-Sports se razvio uveliko, kod nas se na forumu čovjek čudi kako imaju ljudi koji gledaju druge ljude dok igraju igrica.
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#243 Re: Veza sa strancem

Post by Mayhem »

liaar wrote:
Mayhem wrote:
liaar wrote:zatucani da zatucanije ne možeš srest u Europi.
Sve što je moderno bilo gdje u svijetu, kod nas te ljudi gledaju ko debila.
mislis - sve sto je NORMALNO

mada, u sustini, svugdje je manje-vise isto kod jako religioznih ljudi - traze sebi svoje.
I to, mada pod ovo moderno nisam mislio na ove klix stvari, nego manje više bilo šta drugo.
Ljudi u svijetu napravili gaming turnir sa nagradnim fondom od 20.000.000 USD, e-Sports se razvio uveliko, kod nas se na forumu čovjek čudi kako imaju ljudi koji gledaju druge ljude dok igraju igrica.
ma da, zato sam se i ja ispravila. sjetih se scene iz filma kad decko zamislja kako ce mu se baba ubiti kad dovede nezidovku (lupa se tavom po glavi stara)... mada i sto se toga tice, nekako su kod nas malo gori uslovi - i ljudi kojima mozda to nije bitno, previse znacaja pridaju roditeljima i ostalim precima, a svi znamo da je vjeroispovjest samo stvar slucajnosti, u kojoj si se porodici rodio.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#244 Re: Veza sa strancem

Post by triconja »

liaar wrote:
Mayhem wrote:
liaar wrote:zatucani da zatucanije ne možeš srest u Europi.
Sve što je moderno bilo gdje u svijetu, kod nas te ljudi gledaju ko debila.
mislis - sve sto je NORMALNO

mada, u sustini, svugdje je manje-vise isto kod jako religioznih ljudi - traze sebi svoje.
I to, mada pod ovo moderno nisam mislio na ove klix stvari, nego manje više bilo šta drugo.
Ljudi u svijetu napravili gaming turnir sa nagradnim fondom od 20.000.000 USD, e-Sports se razvio uveliko, kod nas se na forumu čovjek čudi kako imaju ljudi koji gledaju druge ljude dok igraju igrica.
Da izvines i ja volim gledati ljude kako igraju igrica :oops: :lol:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#245 Re: Veza sa strancem

Post by mousstapha »

.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#246 Re: Veza sa strancem

Post by valjuga »

zoomba wrote:Meni moji rekli sine ako valja tebi , valja i nama :D
Meni moj stari reko,ako nađeš drugu,biće jal ista jal gora :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#247 Re: Veza sa strancem

Post by moonca »

zoomba wrote:Meni moji rekli sine ako valja tebi , valja i nama :D
Tvoji roditelji su ok. :thumbup:

:lol: Idi ....samo nam se skini sa ledja.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#248 Re: Veza sa strancem

Post by Tomahawk11 »

sheilak wrote:Ja sam cini mi se pisala vec na ovoj temi opetovano ili na slicnoj. No nebitno. :D

A nije bas nebitno s kim ces zavrsiti. Zamisli zavrsis s nekim ne dao Bog iz Olova. Il Kalesije :D

Al Spass bei Seite :D Ne razumijem ja tu histericnu averziju prema drugim vjerama, nacijama, boji kozhe. Niti dramaticna zazivanja Boga i prijetnje paklom, izopcavanje iz drustva, etc. Bolje je da je genetika raznovrsnija. Svakako nam treba svjeza krv. :D

A sve, al bas apsolutno sve je moguce kad je ljubav u pitanju i kad se ljudi vole. A sta suskaju iza ledja dokone domacice, novootkriveni vjernici, sda podmladak i provincija opcenito, to je briga onih koji dovoljno ne vole...:D (suzica)
Što :?
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#249 Re: Veza sa strancem

Post by heat »

moonca wrote: :lol: Idi ....samo nam se skini sa ledja.
:pisnuo:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#250 Re: Veza sa strancem

Post by zoomba »

moonca wrote:
zoomba wrote:Meni moji rekli sine ako valja tebi , valja i nama :D
Tvoji roditelji su ok. :thumbup:

:lol: Idi ....samo nam se skini sa ledja.
Da me usvoji :D
Post Reply