Veza sa strancem

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
vedomedo
Posts: 103
Joined: 17/07/2011 22:22
Location: lijepim keramicke plocice

#201 Re: Veza sa strancem

Post by vedomedo »

mogu vam reci za austriju i za bec da je bilo takvih statistika sa kim se domaci austrijanci najvise zene u udaju i od
stranaca su to ubjedljivo pravoslavni srbi.

znam za radnju mjesovite robe u becu koji drze zajedno austrijanac i njegova zena srpkinja, mislim da su preko 40 godina u braku.

medju svojim prijateljima imam par makedonka i austrijanac - izvrsno funkcionise

grkinja i austrijska politicarka maria vasilakou je takodjer udata za austrijanca

dakle ne mislim da su pravoslavci generalno tako zatvoreni, istina cuo sam da armenci koji vise generacija zive u austriji
jako gledaju da se zene i udaju u krugu sunarodnika.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#202 Re: Veza sa strancem

Post by madner »

Da poentiram dijasporskim vicem i odem sa teme.

Preselili se nasi poslje rata u Chicago i mlada kcerka se pocela zabavljati sa Amerikancem, te je odlucila da upozna familiju sa istim.
Dolazi crnac, i roditelji gotovo padaju u nesvjest.
Na to ce kcerka: ali on je musliman.
A mama: Fini nasi Srbi :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#203 Re: Veza sa strancem

Post by dječak sa šibicama »

armin.i.am wrote:
dječak sa šibicama wrote:
MedenoSrce wrote:i ti vala i šefa i stanicu.
Prisustvovala sam navedenim katoličkim druženjima, doduše i istim takvim islamskim i baš bih prije rekla da su ove dvije grupacije strožije što se tiče miješanja nego pravoslavci, ali to je samo moj dojam.

I da ne bi bilo kakve zabune: nemam veze sa pravoslavcima niti mi je dedo bio četnik. :D
sumnjiva si ti meni! :D

katolici otvoreni za veze sa pripadnicima drugih religija? mozda u Sarajevu, ali odes negdje u neku vecinski katolicku carsiju u Srednjoj Bosni, o Hercegovini da ne govorim... svaku zovu mali Rim, u svakoj ako se mali Ante zabavlja sa Amilom, familija ima svetu krscansku duznost da tu vezu razjebu kako znaju i umiju, obicno bjesmocunim atacima na mater malog Ante :D

Ja znam decka koji je Hrvat dakle, iz jednog takvog mjesta, morao otici preko oceana, da bi mogao imati miran brak sa djevojkom muslimanske vjeroispovjesti. Jos ona negdje od Tuzle, nije ni domaca, jos veci kriz si je na ledja nabio, kad mu mamu nisu rascerupale tetke, strine i ostala obitelj em rodbina.
to ima veze sa ovim zadnjim ratom, nista to ;-)
Ma bilo je tako i prije rata, vjeruj mi, znam :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#204 Re: Veza sa strancem

Post by madner »

Jeste u malim mjestima, nije u gradovima. Grad sa najvecim % mjesanih brakova je bio Mostar :wink:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#205 Re: Veza sa strancem

Post by Mr. Brightside »

dječak sa šibicama wrote: Ma bilo je tako i prije rata, vjeruj mi, znam :D
to je bas :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#206 Re: Veza sa strancem

Post by dječak sa šibicama »

madner wrote:Da poentiram dijasporskim vicem i odem sa teme.

Preselili se nasi poslje rata u Chicago i mlada kcerka se pocela zabavljati sa Amerikancem, te je odlucila da upozna familiju sa istim.
Dolazi crnac, i roditelji gotovo padaju u nesvjest.
Na to ce kcerka: ali on je musliman.
A mama: Fini nasi Srbi :D
:lol: dobar

podsjetio si me na jednu ali nije vic, cerkica iz Amerike (tek svrseni student, gazi u zivot) salje slike mami sa svojim deckom nekim latinosom, onako, hombre che pasa, mami pao mrak na oci, ova njoj ali mama i on je katolik, a mami jos veci mrak na oci, nije rekla lijepi nasi Srbi i Bosnjaci, ali je garant pomislila :D :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#207 Re: Veza sa strancem

Post by dječak sa šibicama »

armin.i.am wrote:
dječak sa šibicama wrote: Ma bilo je tako i prije rata, vjeruj mi, znam :D
to je bas :roll:
Ma sve je to od slucaja do slucaja, ja iznosim neke radikalne primjere, neko ne jebe zivu silu i radi sta hoce, nekoga ne zanima misljenje obitelji, u nekim familijama nekome je svejedno "samo neka se oni vole", a neko da popizdi, iako on sa tim nema nikakve veze.

Sve je do covjeka, ili jesi ili nisi... lav :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#208 Re: Veza sa strancem

Post by pustopoljina »

vedomedo wrote:mogu vam reci za austriju i za bec da je bilo takvih statistika sa kim se domaci austrijanci najvise zene u udaju i od
stranaca su to ubjedljivo pravoslavni srbi.

znam za radnju mjesovite robe u becu koji drze zajedno austrijanac i njegova zena srpkinja, mislim da su preko 40 godina u braku.

medju svojim prijateljima imam par makedonka i austrijanac - izvrsno funkcionise

grkinja i austrijska politicarka maria vasilakou je takodjer udata za austrijanca

dakle ne mislim da su pravoslavci generalno tako zatvoreni, istina cuo sam da armenci koji vise generacija zive u austriji
jako gledaju da se zene i udaju u krugu sunarodnika.
armenci :roll:

imam prilicno losu sliku o njima...smisao zivota cure od 14 godina je udati se iste sekunde, cim se prekine obavezno skolovanje. i ne da je neko tjera...to je citav njen svijet, sve drugarice tako zive i misle, i katastrofa je ako bi bilo drugacije. satelitska i armenske serije...armenska muzika...ne znaju procitati racun za telefon...
kad skontas kako im je teska istorija...jos ti zalije bude...


vic je dobar...ali sve dok nema crnca...to je smak svijeta.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#209 Re: Veza sa strancem

Post by Mr. Brightside »

dječak sa šibicama wrote:
armin.i.am wrote:
dječak sa šibicama wrote: Ma bilo je tako i prije rata, vjeruj mi, znam :D
to je bas :roll:
Ma sve je to od slucaja do slucaja, ja iznosim neke radikalne primjere, neko ne jebe zivu silu i radi sta hoce, nekoga ne zanima misljenje obitelji, u nekim familijama nekome je svejedno "samo neka se oni vole", a neko da popizdi, iako on sa tim nema nikakve veze.

Sve je do covjeka, ili jesi ili nisi... lav :D
mogu da shvatim ako je familija bas religiozna :)
ali nacionaliste nikad necu :roll:
User avatar
jyqan
Posts: 255
Joined: 01/06/2011 13:22

#210 Re: Veza sa strancem

Post by jyqan »

madner wrote:Jeste u malim mjestima, nije u gradovima. Grad sa najvecim % mjesanih brakova je bio Mostar :wink:
znam bar 10-ak gradova sa najvećim % miješanih brakova
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#211 Re: Veza sa strancem

Post by madner »

jyqan wrote:
madner wrote:Jeste u malim mjestima, nije u gradovima. Grad sa najvecim % mjesanih brakova je bio Mostar :wink:
znam bar 10-ak gradova sa najvećim % miješanih brakova
Petrovic, Ruza (1985),Etnicki mesoviti brakovi u Jugoslaviji, Beograd: Institut za socioloska istrazivanja Filozofskog Fakulteta.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#212 Re: Veza sa strancem

Post by madner »

I da na kraju smeciram komija :D

1991:
The major finding from examining the resultant homogamy parameters is that endogamous, rather than exogamous, marriages remain the norm in Yugoslavia. People are between 7 and 20 times more likely to marry within their own ethnic group than outside of it. In some cases this endogamy is even more pronounced. Croats in Bosnia-Hercegovina and in Kosovo (two regions with sizable Muslim populations) are between 55 and 245 times more likely to marry within their own ethnic group. Similarly, Hungarians in Croatia and Slovenia are 37 to 134 times more likely to find a spouse of the same ethnic background. Albanians are an especially 'closed' group -- they are 365 times more likely to in-marry, than to out-marry.

Dakel Rvati ko Albanci, ali onda prica da su najotvoreniji. :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#213 Re: Veza sa strancem

Post by pustopoljina »

jyqan wrote:
madner wrote:Jeste u malim mjestima, nije u gradovima. Grad sa najvecim % mjesanih brakova je bio Mostar :wink:
znam bar 10-ak gradova sa najvećim % miješanih brakova
da ne procitah ovo, umrla bih misleci da je bosanski brod taj grad.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#214 Re: Veza sa strancem

Post by ljubav_aha »

jedna tamo wrote:
madner wrote:Jasta, ti bi prvi poletio da uzmes katolicku ribu iz Nambije. Mojne suplje komi. :D
a šta fali tome madneru?
naše cure muslimanke se preko fejsa upoznaju i udaju dole za nekakve arape, gluhO bilo da se uda ovdje za srbina ili hrvata ili ne daj Bože frajera iz mješanog braka, glavno da je musliman a za ostalo ćemo lako i to je tako ne 100% već 1000% i ko god kaže ma nije tako... laže eto ja mu kažem da laže znači vjera No.1 jer to je tako u današnje vrijeme, prije rata nije bilo ...sada jeste i TAČKA.
nista ostalo nije lako :D :lol:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#215 Re: Veza sa strancem

Post by ljubav_aha »

Black swan wrote:vjera
nacija
fizički izgled
novac
politička pripadnost


eto što je bitno davno sam elaborirao
nakon procitanih komentara na religji,nisma zakljucila da ti je vjera na prvom mjestu,hm
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#216 Re: Veza sa strancem

Post by Lakat Jebić »

madner wrote:Da poentiram dijasporskim vicem i odem sa teme.

Preselili se nasi poslje rata u Chicago i mlada kcerka se pocela zabavljati sa Amerikancem, te je odlucila da upozna familiju sa istim.
Dolazi crnac, i roditelji gotovo padaju u nesvjest.
Na to ce kcerka: ali on je musliman.
A mama: Fini nasi Srbi :D
taman sam krenuo da napisem ovo, doduse blago izmjenjenu verziju :D
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#217 Re: Veza sa strancem

Post by Mannequin »

madner wrote:Da poentiram dijasporskim vicem i odem sa teme.

Preselili se nasi poslje rata u Chicago i mlada kcerka se pocela zabavljati sa Amerikancem, te je odlucila da upozna familiju sa istim.
Dolazi crnac, i roditelji gotovo padaju u nesvjest.
Na to ce kcerka: ali on je musliman.
A mama: Fini nasi Srbi :D

Joolee :lol:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#218 Re: Veza sa strancem

Post by eluna »

:mrgreen: otišli smo skroz od teme - ali šta da se radi dok čekamo rasplet situacije

ntl ..... apro-po ove rasprave o otvorenosti religija za "mješani brak" (moramo narode mijenjati ovaj termin - naime, sve manje je jsano da li se misli na naciju, religiju ili spol :mrgreen: ..... vraga mu, ja sam u mješanom braku sa svake od pobrojanih tački gledišta)..

koliko mene sjećanje služi - a eto vjernika svih vrsta, pa neka me ispravljaju - ali vjerski propisi po tom pitanju idu ovako

RIMOKATOLIČANSTVO dozvoljava sklapanja braka sa pripadnikom druge vjere samo i jedino ako potonji odbaci svoju vjeru u zvanično prihvati rimokatoličanstvo što obavezno podrzumijeva i promjenu ličnog imena

JUDEIZAM - isto kao i RImokatoličanstvo

PRAVOSLAVVNA vjera zabranjuje miješanje

ISLAM ima različite propise za ženu i muškarca. Naime, ženi muslimanki je zabranjeno da se uda mimo svoje vjere, dok je muškarcu dozvoljeno da ima ženu druge vjere pri čemu ista nije dužna prihvatiti islam niti je obavezna promijeniti ime, nego je čak muškarcu propisano da mora poštovati njene praznike i omogućiti joj da ih slavi na način kako to propisuje njena vjera, omogućiti joj da ispuni sve zahtjeve njene vjere, pomoći joj da održava svoju bogomolju (plaća vjerske poreze, održava veze sa svojom vjerskom zajednicom, itd.). Jedina je začkoljica to što u slučaju da muškarac musliman ima drugu djecu osim sa ženom druge vjere, dakle sa muslimankom, u tom slučaju oca prioritetno nasljeđuju djeca iz braka sa muslimankom. No ostavljena je opcija da takav musliman nema druge djece pri čemu ga onda nasljeđuju djeca iz braka sa jedinom ženom - bez obzira na njenu vjeru.

Dakako, ovo su samo vjerki propisi. Kako će ko gledati na iste i kako ih tumačiti lična je stvar svakoga ponaosob. Ali iz samih propisa se vidi koja je vjerka zajednica najotvorenija prema braku sa drugim vjerskim zajednicama. Ovdje je naravno riječ o tzv. "tradicionalnim vjerama u BiH" (postoji i zakon koji ih tako naziva). Nisam uzela u obzir Budizam kao ni raznorazne vjere pod kapom bilo koje od prethodno pobrojanih, kao ni moderne vjerske zajednice koje priznaju i istospolne brakove.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#219 Re: Veza sa strancem

Post by Truba »

a što vala pričaš gluposti nemam snage više ispravljati tuđe predrasude i neznanje :roll: :roll: :roll:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#220 Re: Veza sa strancem

Post by eluna »

Black swan wrote:a što vala pričaš gluposti nemam snage više ispravljati tuđe predrasude i neznanje :roll: :roll: :roll:

jeli ovo bi meni namjenjeno???? .....

ajde fino ponovo pročitaj moj prethodni post, ali obrati pažnju na POČETAK ........... ja napisah da me ispravaljaju, a koliko predrasuda imam pokazuje ti i ona moja izjava da sam u mješanom braku po svakoj od pobrojanih tački, a ti eto pogledaj šta sam tamo nabrojala .......

:-) :-) vala baš, na vrh mi glave ljudi koji čitaju SAMO I JEDINO ono što njima odgovara, a ne sve što je napisano - to je tako tipično balkanski
merik
Posts: 202
Joined: 15/06/2010 12:12
Location: Između jave i sna

#221 Re: Veza sa strancem

Post by merik »

eluna wrote::mrgreen: otišli smo skroz od teme - ali šta da se radi dok čekamo rasplet situacije

ntl ..... apro-po ove rasprave o otvorenosti religija za "mješani brak" (moramo narode mijenjati ovaj termin - naime, sve manje je jsano da li se misli na naciju, religiju ili spol :mrgreen: ..... vraga mu, ja sam u mješanom braku sa svake od pobrojanih tački gledišta)..

koliko mene sjećanje služi - a eto vjernika svih vrsta, pa neka me ispravljaju - ali vjerski propisi po tom pitanju idu ovako

RIMOKATOLIČANSTVO dozvoljava sklapanja braka sa pripadnikom druge vjere samo i jedino ako potonji odbaci svoju vjeru u zvanično prihvati rimokatoličanstvo što obavezno podrzumijeva i promjenu ličnog imena

JUDEIZAM - isto kao i RImokatoličanstvo

PRAVOSLAVVNA vjera zabranjuje miješanje

ISLAM ima različite propise za ženu i muškarca. Naime, ženi muslimanki je zabranjeno da se uda mimo svoje vjere, dok je muškarcu dozvoljeno da ima ženu druge vjere pri čemu ista nije dužna prihvatiti islam niti je obavezna promijeniti ime, nego je čak muškarcu propisano da mora poštovati njene praznike i omogućiti joj da ih slavi na način kako to propisuje njena vjera, omogućiti joj da ispuni sve zahtjeve njene vjere, pomoći joj da održava svoju bogomolju (plaća vjerske poreze, održava veze sa svojom vjerskom zajednicom, itd.). Jedina je začkoljica to što u slučaju da muškarac musliman ima drugu djecu osim sa ženom druge vjere, dakle sa muslimankom, u tom slučaju oca prioritetno nasljeđuju djeca iz braka sa muslimankom. No ostavljena je opcija da takav musliman nema druge djece pri čemu ga onda nasljeđuju djeca iz braka sa jedinom ženom - bez obzira na njenu vjeru.

Dakako, ovo su samo vjerki propisi. Kako će ko gledati na iste i kako ih tumačiti lična je stvar svakoga ponaosob. Ali iz samih propisa se vidi koja je vjerka zajednica najotvorenija prema braku sa drugim vjerskim zajednicama. Ovdje je naravno riječ o tzv. "tradicionalnim vjerama u BiH" (postoji i zakon koji ih tako naziva). Nisam uzela u obzir Budizam kao ni raznorazne vjere pod kapom bilo koje od prethodno pobrojanih, kao ni moderne vjerske zajednice koje priznaju i istospolne brakove.
Boldirano, apsolutno netacno.
Kad je pak muz nemusliman, a supruga muslimanka ili obrnuto, islam ima poseban stav. Tako prvu vezu tj. kad je zena muslimanka a covjek nemusliman, najstrozije zabranjuje. Ovaj islamski propis je jedan od onih oko kojih je postignut konsenzus/idzma` citavog Ummeta od vremena Poslanika, a.s., pa do danas. Poznavanje ovog propisa (o zabrani spomenute veze) spada u kategoriju onih normi za koje pravnici kazu: "Znati tako sto je nuzno." Onaj ko bi takvu vezu dozvolio bio bi osudjen za izlazak iz vjere, o cemu mi ovdje nemamo namjeru govoriti, jer to nije cilj nasega razmatranja. Nas cilj jeste pojasnjenje statusa druge moguce veze; odnosno zenidbe muslimana nemuslimankom.

Da bismo pojasnili stav islama po ovom pitanju prvo moramo napraviti razliku medju nemuslimankama izmedju musrikinje (idolopoklonke, mnogoboskinje, i ateistkinje uopste) koja ne vjeruje ni u Boga, ni u bilo koju od nebeskih knjiga, na jednoj strani, i kitabijke, odnosno jevrejke i krscanke kao pripadnica nebeskih religija, koje priznaju da samo Bog zasluzuje da bude obozavan, i koje priznaju da je Bog slao poruke Svojim stvorenjima, te vjeruju u prozivljenje nakon smrti i polaganje racuna.

Sto se tice musrikinje, tj. one koja ne vjeruje u Boga ili vjeruje u vise bogova, islam zenidbu s njom smatra nevaljanom i nedozvoljava muslimanu da s njom gradi bracnu zajednicu. Ova zabrana je dosla u jasnom i izricitom kur'anskom tekstu koji ne dopusta ni najmanju mogucnost da bude mnogostruko protumacen. Zbog toga je i postignut idzma`, saglasnost svih ucenjaka islama po ovom pitanju i ne zna se da je iko od njih rekao da je takva veza dopustena. Kaze Allah, dz.s.,: "Ne zenite se mnogoboskinjama dok ne postanu vjernice! Uistinu je robinja-vjernica bolja od mnogoboskinje, makar vam se i svipala. I ne udavajte vjernice za mnogobosce dok ne postanu vjernici! Uistinu je rob-vjernik bolji od mnogobosca, makar vam se i dopao. Oni zovu u Vatru, Pakao, a Allah, voljom Svojom, nudi Dzennet i oprost, i objasnjava ljudima dokaze Svoje, da bi razumjeli." (El-Bekare, 221)


ZENIDBA KITABIJK0M, TJ. JEVREJKOM I KRSCANKOM
Kad je rijec o zenidbi muslimana jevrejkom ili krscankom koje vjeruju u knjigu bozanskog porijekla i pripadaju nebeskoj, objavljenoj vjeri, - o cemu mi ovdje imamo namjeru govoriti, - onda treba zapaziti da se islamska ulema razisla po ovom pitanju. Neki su to dozvolili pozivajuci se na vanjsko i prvo znacenje Allahovih rijeci: "... I cestite vjernice su vam dozvoljene, i cestite kceri onih kojima je data Knjiga prije vas, tj. jevreja i krscana..." (El-Maide, 5)

Oni kazu da je ovaj kur'anski ajet napravio razliku izmedju mnogoboskinje i ateistkinje sa kojima se zabranjeno zeniti po rijecima Uzvisenog Allaha: "... I ne zenite se musrikinjama dok ne povjeruju!", na jednoj, i jevrejki i krscanki, s kojima je dopustena zenidba, na drugoj strani.

Drugi opet smatraju da se zbabranjeno zeniti kitabijkom jer je ona ista kao i musrikinja. Ovo misljenje se pripisuje Abdullah b. Omeru, r.a., i nekim tabi`inima, a to je ujedno i misljenje nekih velikih pravnika islama. Njihov argument je taj da jevrejka ili krscanka koja zanijece, opovrgne i ne prizna poslanstvo Muhammeda, a.s., spada u kategoriju 'musrikat - mnogoboskinja'. Vjerovanje samo u Boga je ne izvodi iz kruga sirka, jer Allah kaze: "Vecina njih ne vjeruje u Allaha, nego druge Njemu smatra ravnim, tj. musrici su." (Jusuf, 106)

Oni se pozivaju i na ajete koji upucuju na obavezu udaljavanja od nevjernika kao sto su: "O vjernici, ne uzimajte jevreje i krscane za prijatelje-zastitnike. Oni su jedni drugima prijatelji i zastitnici!..." (El-Maide, 51); "O vjernici, za prisne prijatelje samo jedni druge uzimajte! Ostali vam samo propast zele!..." (Ali `Imran, 118); "...S Mojim i svojim neprijateljima ne prijateljujte i ljubav im ne poklanjajte! Oni poricu Istinu koja vam dolazi..." (El-Mumtehane, 1)

Sto se tice Allahovih rijeci "... I cestite vjernice su vam dozvoljene, i cestite kceri onih kojima je data Knjiga prije vas..." oni su ga drugacije protumacili cije pojasnjavanje nam ovdje nije cilj.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#222 Re: Veza sa strancem

Post by Truba »

eluna wrote:
Black swan wrote:a što vala pričaš gluposti nemam snage više ispravljati tuđe predrasude i neznanje :roll: :roll: :roll:

jeli ovo bi meni namjenjeno???? .....

ajde fino ponovo pročitaj moj prethodni post, ali obrati pažnju na POČETAK ........... ja napisah da me ispravaljaju, a koliko predrasuda imam pokazuje ti i ona moja izjava da sam u mješanom braku po svakoj od pobrojanih tački, a ti eto pogledaj šta sam tamo nabrojala .......

:-) :-) vala baš, na vrh mi glave ljudi koji čitaju SAMO I JEDINO ono što njima odgovara, a ne sve što je napisano - to je tako tipično balkanski
jesi to nekoliko mjeseci spremala odgovor :D

nemam pojma o čemu si pisala ali nemam namjeru čitati opet jer vjerujem sebi s početka augusta :lol:
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#223 Re: Veza sa strancem

Post by eluna »

osobu kojoj ne može pasti na pamet da je neko bio bolestan, na putu, zauzet obavezama itd. nemam mnajmjeru komentarisati - takva osoba sama je pokazalai ko je i šta je ..... barem meni

LP :) za swan - želim ti svu sreću svijeta, zaista će ti trebati
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#224 Re: Veza sa strancem

Post by anthraxQ »

pa stranu curu samo za zezanje,

a za djecu, našu ženu. Mislim iz Bosne.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#225 Re: Veza sa strancem

Post by meteorit135531 »

dječak sa šibicama wrote: Primjecujem, u ovoj Bosni sve nesto kozmopoliti, ovo ono, a u principu...
Upravo. :thumbup:
Post Reply