Veza sa strancem

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
fildzan viska
Posts: 9
Joined: 04/11/2010 21:57

#1 Veza sa strancem

Post by fildzan viska »

Samo da se nadovezem na temu medjureligijsko sklapanje braka...

Znaci u istoj sam situaciji, sem sto ja ne sklapam brak, znaci u vezi sam 2 godine i 7 mjeseci, zbog okolnosti prvi put u zivotu sam dala sansu "strancu" od pocetka veze sam bila skepticna, jer u takve vode se nisam prije odavala.

Na pocetku me je on uvjeravao da nasa religija i nasa razlicita kultura nema nikakve veze sa nama, malo, malo i ja sam htijela raskid, dok me je on uvjeravao da ce sve bit ok i da se volimo potom sve ce to ljubav prevladat, a ja bi padala opet nazad, i nadala se da ce sve biti ok...i evo me skoro 3 godine zivota a ja opet na pocetku...

Znaci od pocetka veze religija i kultura je bila problem, no sad nastaje i on da bude problem...kako god okrenem, ne zelim da imam problem sa njime (mada znam da niko nije perfektan i svi mi imamo svoje bubice) a jos plus kultura i religija (sto je na prvom mjestu), takodje nemogu sebe zamisliti da sklapam brak sa nekim ko nije nas..da mi djeca rastu u dvije razlicite kulture, pa da ni on sami ne znaju ko su i sta su...da me neshavatite pogresno, nisam neki ekstrimni vjernik ni u kojem smislu, ali kad' bi doslo do toga mogu biti gora nego i jedan vjernik....

Ne znam vise sta da radim? Mislim da previse tusim svoje priljatelje za savjet, a uvijek isti odgovor ostavi ga...da cujem misljenje drugih?
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#2 Re: Veza sa strancem

Post by Država »

Doći će vrijeme da razmišljaš o imenima djece (problem), o praznicima koje slavite (problem), o namirnicama u frižideru (problem)...


Ako ti već nije svejedno, razjebi ti to dok je vrijeme...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3 Re: Veza sa strancem

Post by GandalfSivi »

Izvinjavam se na mozda ostrom tonu, ali pokusaj za pocetak ne biti ogranicena kao balkon...
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#4 Re: Veza sa strancem

Post by because_of_you »

fildzan viska wrote: Ne znam vise sta da radim? Mislim da previse tusim svoje priljatelje za savjet, a uvijek isti odgovor ostavi ga...da cujem misljenje drugih?

I ovdje ćeš dobiti isti odgovor ;-) Kad ti u vezi ne odgovara, suludo je očekivati da će u braku biti idlično, stoga je bolje to prekinuti, i tražiti novi početak sa osobom koja je sličnija tebi.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#5 Re: Veza sa strancem

Post by MedenoSrce »

Imate li vas dvoje "problema" bilo kakvih ili se ti plasis eventualnih problema :?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#6 Re: Veza sa strancem

Post by ladyblue18 »

GandalfSivi wrote:Izvinjavam se na mozda ostrom tonu, ali pokusaj za pocetak ne biti ogranicena kao balkon...
Nismo svi isti. ;-)

@ fildzan-meni se cini da si ti odluku donjela davno, kao sto rece na pocetku veze, nista sto mi kazemo ovdje nece promjeniti tvoje misljenje.
fildzan viska
Posts: 9
Joined: 04/11/2010 21:57

#7 Re: Veza sa strancem

Post by fildzan viska »

Kao sto rekoh prije, sad' mi je on postao problem, njegova pasivna narav me prosto izludjuje..ako je takav sad' pa kako ce stat' meni u kraj, kad' se budemo uzeli pa ici protiv svojih, mojih, svijeta?

Njegovi su veliki vjernici, naravno forsiraju to i na njega, i ako je on ovdje rodjen, sto znaci ako je to sve tako sad', pa kako ce da bude kad' budemo u braku, imali djecu...jer ipak on je musko, jedino musko, on treba da nosi to sa koljena na koljeno.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#8 Re: Veza sa strancem

Post by Cholina_Lokica »

Bit ce ti djeca genetski drugacija od ostalih, nemoj ti to, goni sve
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: Veza sa strancem

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Cholina_Lokica wrote:Bit ce ti djeca genetski drugacija od ostalih, nemoj ti to, goni sve
Jes, ja sam cuo da se iz takvih brakova mogu roditi crnci. Rasceraj ti to dok je jos vremena. :oops:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#10 Re: Veza sa strancem

Post by Mis mekinjas »

fildzan viska wrote:Kao sto rekoh prije, sad' mi je on postao problem, njegova pasivna narav me prosto izludjuje..ako je takav sad' pa kako ce stat' meni u kraj, kad' se budemo uzeli pa ici protiv svojih, mojih, svijeta?

Njegovi su veliki vjernici, naravno forsiraju to i na njega, i ako je on ovdje rodjen, sto znaci ako je to sve tako sad', pa kako ce da bude kad' budemo u braku, imali djecu...jer ipak on je musko, jedino musko, on treba da nosi to sa koljena na koljeno.
Voliš ti njega?
To je jedino pitanje.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#11 Re: Veza sa strancem

Post by Bušman »

Ako tebi kultura i religija nesto znace, sto si onda uopce s njim? Ja mislim i da si sa nekim domicilnim da bi imala istih problema, jer problem nisu religija i kultura nego nametanje svog misljenja. Na to mi vonja, jeb ga.
GandalfSivi wrote:Izvinjavam se na mozda ostrom tonu, ali pokusaj za pocetak ne biti ogranicena kao balkon...


:D :D :D :D

Jebem li ti... Oplakah :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#12 Re: Veza sa strancem

Post by suncica24 »

Mis mekinjas wrote:
fildzan viska wrote:Kao sto rekoh prije, sad' mi je on postao problem, njegova pasivna narav me prosto izludjuje..ako je takav sad' pa kako ce stat' meni u kraj, kad' se budemo uzeli pa ici protiv svojih, mojih, svijeta?

Njegovi su veliki vjernici, naravno forsiraju to i na njega, i ako je on ovdje rodjen, sto znaci ako je to sve tako sad', pa kako ce da bude kad' budemo u braku, imali djecu...jer ipak on je musko, jedino musko, on treba da nosi to sa koljena na koljeno.
Voliš ti njega?
To je jedino pitanje.
Pogledaj ostale postove na temi "raskid veze" i vidjeces da ne voli.

Moj savjet: Bolje biti covljek i prekinuti, nego biti govno i ostati s nekim iz sazaljenja, zato sto tako treba i sto ste dugo u vezi, i eto, ne zelis kao nekog povrjediti...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Veza sa strancem

Post by zelenashica »

Kakav je on 'nako?
User avatar
Seth Steel
Posts: 51
Joined: 22/10/2010 12:21

#14 Re: Veza sa strancem

Post by Seth Steel »

Stranger in the night std in the morning....
Salim se malo... ima raznih vrsta stranaca... tek kad ti osoba prestane biti stranac onda mozes nastaviti dalje.
fildzan viska
Posts: 9
Joined: 04/11/2010 21:57

#15 Re: Veza sa strancem

Post by fildzan viska »

Da budem s' nekim u vezi i da ga ne volim je cista glupost...svaka veze ima trzalica pa i ova, no ova ne samo sto ima svakodnevnih problema nego et' ima i to da je stranac. Posto mi je oduvijek smetalo to sto je stranac (al' haj' da covijek neproba nebi ni znao), imam osjecaja da trazim druge razloge, trazim greske u njemu, za opravdavanje raskida.

On kao osoba je dobar, sto bi cak vise i rekla da je to njegova mana, jer u danasnjem svijetu finocom ne postizes nista. I to me plasi...skoro pa svi mogu da ga jasu kako hoce, a ja se kidam zbog svega toga, jer on kao muskarac bi trebao da bude stub.

A onda sve kontam nisam dosla u ovu zemlju, da bi uzela nekog drugog, da bi zaboravila ko sam, i sta sam, nakon svega sto je bilo u Bosni...nisam pametna vise!

Ako on u vezi ne moze da stane u kraj nekim problemima, brak ce biti jos gori!
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#16 Re: Veza sa strancem

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ja fakat ne kontam šta ti pitaš? Očigledno, si donijela svoju odluku. Istina da nismo svi isti, kao što reče Lady, ali se moram složiti sa konstatacijom ma koliko gruba bila da si ograničena. Danas je sve manje dobrih ljudi, a ti hoćeš da se riješiš jednog samo zato što je druge vjere, nacije, čega li već. Nidje veze Mirjane mi.
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#17 Re: Veza sa strancem

Post by Una ragazza »

A sto si ista i pocinjala s njim ako ti je od pocetka smetalo sto nije tvoje religije i kulture???

Fakat ne kontam, sto si bezze i sebe i njega zavlacila :-)

Svasta vala :roll:
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#18 Re: Veza sa strancem

Post by ladyada »

GandalfSivi wrote:Izvinjavam se na mozda ostrom tonu, ali pokusaj za pocetak ne biti ogranicena kao balkon...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#19 Re: Veza sa strancem

Post by bez_ideje »

Ti imas prostorno ,vjersko,kulturnu blokadu i to je to......
Meni tako zvuci smjesno ovo -on je stranac,u vezi sam sa strancem....Ono ko da je stran i tebi ko i nama :-) :roll:
Jbt. strendzeri neka druga vrsta,neke druge vode....
Ne razumijem sto si se uopste upustala u tu vezu kada istices prostorno,kulturolosko,vjerske podudarnosti kao mjerodavne ...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#20 Re: Veza sa strancem

Post by PalaSa Marsa »

Kultura, opsiran pojam vrlo. Ne trebas tu imat' problema, bar sto se kulture tice. Sv'edno ako si vani *integracija* toj (vasoj, eventualnoj) djeci ne gine, k'o sto je i tebi bilo. Dakle to nije nikakva prepreka. Drugo, vjera, e pa i to ti zavisi sve kako i na koji nacin gledas na svoju i druge vjere. Zivotni stavovi cesto znaju ne bit' u (s)vezi sa vjerom. Odgoj igra kljucnu ulogu u svemu, pa zatim dolaze sve druge pratece pojave, tako i vjera, naravno ako je bila bitno utkana u sam' tvoj odgoj..., i kako sve to sto znas iz tvoje vjere tumacis i da kazem, primjenjujes u praksi. Vidi skontaj se sta ces i kako ces, nisam ti bas pametna glede ovog. :)
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#21 Re: Veza sa strancem

Post by madtv »

trebala si stavit naslov teme: "Veza sa alienom" puno privlacnije zvuci :D

a sad ono pravo: "...od pocetka veze sam bila skepticna..." - zar je potrebno ista vise dodavat, oduzimat ???

sretno...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#22 Re: Veza sa strancem

Post by PalaSa Marsa »

Za sve smo mi krivi, vidim ja to, mi i mji sugradjani, ove planete okolo. :roll: :zoka: :mrgreen:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#23 Re: Veza sa strancem

Post by pustopoljina »

fildzan viska wrote:Samo da se nadovezem na temu medjureligijsko sklapanje braka...

Znaci u istoj sam situaciji, sem sto ja ne sklapam brak, znaci u vezi sam 2 godine i 7 mjeseci, zbog okolnosti prvi put u zivotu sam dala sansu "strancu" od pocetka veze sam bila skepticna, jer u takve vode se nisam prije odavala.

Na pocetku me je on uvjeravao da nasa religija i nasa razlicita kultura nema nikakve veze sa nama, malo, malo i ja sam htijela raskid, dok me je on uvjeravao da ce sve bit ok i da se volimo potom sve ce to ljubav prevladat, a ja bi padala opet nazad, i nadala se da ce sve biti ok...i evo me skoro 3 godine zivota a ja opet na pocetku...

Znaci od pocetka veze religija i kultura je bila problem, no sad nastaje i on da bude problem...kako god okrenem, ne zelim da imam problem sa njime (mada znam da niko nije perfektan i svi mi imamo svoje bubice) a jos plus kultura i religija (sto je na prvom mjestu), takodje nemogu sebe zamisliti da sklapam brak sa nekim ko nije nas..da mi djeca rastu u dvije razlicite kulture, pa da ni on sami ne znaju ko su i sta su...da me neshavatite pogresno, nisam neki ekstrimni vjernik ni u kojem smislu, ali kad' bi doslo do toga mogu biti gora nego i jedan vjernik....

Ne znam vise sta da radim? Mislim da previse tusim svoje priljatelje za savjet, a uvijek isti odgovor ostavi ga...da cujem misljenje drugih?

iz ovoga ne mogu da shvatim da li je tvoja veza previse ok da bi ti tek tako raskinula, ali posto vidis da to postaje sve ozbiljnije (u sta nisi vjerovala, pa si se upustila iz radoznalosti)- sad ne znas kako da se izvuces, a da ne ispadnes svabo u doticnom filmu
ili
je problem sto zelis da ostanes s njim, ali on nikako da se preobrati i postane sto nije, a kako da ostanes sa njim, kad se onda osjecas lose i mislis da ces ti morati postati ono sto nisi?
prvo je lako rijesiti- ili budi negativac u filmu ili mu namjesti prevaru, pa fol zamjeris do kraja zivota...
drugo je jako tesko za dati bilo kakav savjet...to je jedan dio krize identiteta. to ces morati sama.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#24 Re: Veza sa strancem

Post by burek_in_space »

Ko je Mirjana?! :zoka:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#25 Re: Veza sa strancem

Post by burek_in_space »

sanabe wrote:
Ne'am pojma, ja prepisala od Ghosta :mrgreen:
Jeste se to spetljali bez mene?! :twisted: :lol:
Post Reply