Veza na daljinu?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Brane89
Posts: 150
Joined: 06/01/2015 15:58

#676 Re: Veza na daljinu?

Post by Brane89 »

Nebi preporucio,jos ako se nikad niste vidili uzivo,kao sto je bilo u mom slucaju.Jer fizicka prisutnost je jako bitna i cak presudujuca u tome.I bolje je raskinit nego da se pate obje strane.Ali eto dobio sam neku pouku i znanja iz te veze za ubuduce,i ostali smo dobri prijatelji sto je barem jedan plus u svemu tome.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#677 Re: Veza na daljinu?

Post by Truba »

i ti ga popusi :mrgreen: :sax:
Brane89
Posts: 150
Joined: 06/01/2015 15:58

#678 Re: Veza na daljinu?

Post by Brane89 »

Black swan wrote:i ti ga popusi :mrgreen: :sax:
Mora neko i to :-D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40318
Joined: 29/06/2011 23:39

#679 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama »

Zanimljivo kako zene uglavnom prve prekidaju takve veze, a opca je mantra kako one nisu vizualni tipovi :D

Zene su djavoli :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#680 Re: Veza na daljinu?

Post by Connaisseur Karlin »

dječak sa šibicama wrote:Zanimljivo kako zene uglavnom prve prekidaju takve veze, a opca je mantra kako one nisu vizualni tipovi :D

Zene su djavoli :D
da li si saznao ,zasto prve prekidaju :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40318
Joined: 29/06/2011 23:39

#681 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama »

Kako cu saznati, zaboga.

Ko vas ne zna, "nije do tebe, do mene je" :roll: :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#682 Re: Veza na daljinu?

Post by Connaisseur Karlin »

dječak sa šibicama wrote:Kako cu saznati, zaboga.

Ko vas ne zna, "nije do tebe, do mene je" :roll: :D
pa dobro,ipak skontas da nisi uzrocnik prekida e-veze
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40318
Joined: 29/06/2011 23:39

#683 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama »

E-veze nema ni smisla racunati u vezu.

Mora biti nesto vise od toga, da bi se moglo govoriti o vezi. To sto ti se neko dopadne na tri recenice, ipak je samo privremena strast, ili ko zna sta.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#684 Re: Veza na daljinu?

Post by Connaisseur Karlin »

dječak sa šibicama wrote:E-veze nema ni smisla racunati u vezu.

Mora biti nesto vise od toga, da bi se moglo govoriti o vezi. To sto ti se neko dopadne na tri recenice, ipak je samo privremena strast, ili ko zna sta.
ali je tesko odrzavati veze,cak i ako upoznas i posjecujes osobu :) treba donjeti mnoge odluke nakon "vezivanja na daljinu" :)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#685 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

Veza s osobom koju nikada nisi upoznao nije veza. To je odnos sa vlastitom projekcijom o nekoj osobi. Nije ni čudo da su uglavnom takve "veze" osuđene na propast.
S druge strane, veza s osobom od krvi i mesa, na daljinu, u kojoj se osobe povremeno viđaju, je sasvim druga stvar.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40318
Joined: 29/06/2011 23:39

#686 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama »

Connaisseur Karlin wrote:
dječak sa šibicama wrote:E-veze nema ni smisla racunati u vezu.

Mora biti nesto vise od toga, da bi se moglo govoriti o vezi. To sto ti se neko dopadne na tri recenice, ipak je samo privremena strast, ili ko zna sta.
ali je tesko odrzavati veze,cak i ako upoznas i posjecujes osobu :) treba donjeti mnoge odluke nakon "vezivanja na daljinu" :)
Naravno, za uspjeh takve veze treba dosta zrtvovanja, sa jedne, sa druge ili sa obje strane.

Ja licno mislim da ako je veza prava, ljubav prava, da ne postoji prevelika zrtva. Ali to sam samo ja.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#687 Re: Veza na daljinu?

Post by Connaisseur Karlin »

dječak sa šibicama wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
dječak sa šibicama wrote:E-veze nema ni smisla racunati u vezu.

Mora biti nesto vise od toga, da bi se moglo govoriti o vezi. To sto ti se neko dopadne na tri recenice, ipak je samo privremena strast, ili ko zna sta.
ali je tesko odrzavati veze,cak i ako upoznas i posjecujes osobu :) treba donjeti mnoge odluke nakon "vezivanja na daljinu" :)
Naravno, za uspjeh takve veze treba dosta zrtvovanja, sa jedne, sa druge ili sa obje strane.

Ja licno mislim da ako je veza prava, ljubav prava, da ne postoji prevelika zrtva. Ali to sam samo ja.
Pa mora se napraviti kompromis,izvagaju se prioriteti,i dnoese se odluka , i ja se slazem,da se za ljubav moze donjeti i pravilna odluka.

Mnoge osobe su se zrtvovale i radi ljubavi na daljinu,ali su kasnije pukle veze,ali i to je dio rizika u zivotu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40318
Joined: 29/06/2011 23:39

#688 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama »

Bez rizika nema profita.

Ko se boji rizika, neka sebi nabavi macku.

Nevezano za vezu na daljinu, na blizinu, uvijek je rizik jer nikad ne znas sta nosi noc a sta jutro. Odnos dvoje ljudi moze biti sjajan, a moze skrenuti u sprdacinu, prevaru, razocarenje itd.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#689 Re: Veza na daljinu?

Post by almir90 »

Veza na daljinu = budalaština i gubljenje vremena. :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#690 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

almir90 wrote:Veza na daljinu = budalaština i gubljenje vremena. :D
zašto si tako isključiv?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#691 Re: Veza na daljinu?

Post by almir90 »

annoy wrote: zašto si tako isključiv?
Zato što se vodim motom "da je život prekratak, i da ne treba gubiti bespotrebno vrijeme", tako da su ovakve veze za mene gubljenje vremena. Ne moramo ja i ona svaki trenutak provoditi zajedno, ali biti zajedno povremeno (par puta godišnje) je gubljenje vremena. Na kraju krajeva, neko će morati donijeti promjenu u svome životu da bi proveo ostatak života sa voljenom osobom. Doduše, to je dobro onim što ganjaju da se svale preko 'veze' nekome u drijasporu.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#692 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

almir90 wrote: Zato što se vodim motom "da je život prekratak, i da ne treba gubiti bespotrebno vrijeme", tako da su ovakve veze za mene gubljenje vremena. Ne moramo ja i ona svaki trenutak provoditi zajedno, ali biti zajedno povremeno (par puta godišnje) je gubljenje vremena. Na kraju krajeva, neko će morati donijeti promjenu u svome životu da bi proveo ostatak života sa voljenom osobom. Doduše, to je dobro onim što ganjaju da se svale preko 'veze' nekome u drijasporu.
Nazvati vezu a priori budalaštinom, mi je budalaština :D Kvaliteta veze se ne mjeri količinom zajednički provedenog vremena.
Napomenut ću da ne govorim o ekstremima tipa vidimo se jednom godišnje na tri dana, nego o vezama tipa vidimo se jedan vikend u mjesecu, dakle neka razumna udaljenost.
Veze na daljinu nisu neka sreća, teške su, zahtjevaju mnogo strpljenja, povjerenja, volje, i ljubavi, ali ako su osobe spremne donijeti određene odluke mogu imati budućnost i prerasti u veliku sreću. Govorim iz iskustva :)
Ali kad bih morala opet u takvo nešto, ne bih, iscrpilo me za dva života :-) ali da je vrijedilo, jest
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#693 Re: Veza na daljinu?

Post by almir90 »

annoy wrote: Nazvati vezu a priori budalaštinom, mi je budalaština :D Kvaliteta veze se ne mjeri količinom zajednički provedenog vremena.
Napomenut ću da ne govorim o ekstremima tipa vidimo se jednom godišnje na tri dana, nego o vezama tipa vidimo se jedan vikend u mjesecu, dakle neka razumna udaljenost.
Veze na daljinu nisu neka sreća, teške su, zahtjevaju mnogo strpljenja, povjerenja, volje, i ljubavi, ali ako su osobe spremne donijeti određene odluke mogu imati budućnost i prerasti u veliku sreću. Govorim iz iskustva :)
Ali kad bih morala opet u takvo nešto, ne bih, iscrpilo me za dva života :-) ali da je vrijedilo, jest
Mene takav tip veza uopšte ne privlači, zato i jesam mišljenja, kakvog jesam.

Što se tiče ovog prvog, neka kraća udaljenost, tipa neki drugi grad unutar države, gdje ne treba puno putovati, to bi moglo proći. Mada ja na takve veze i ne gledam kao 'daljinu', meni su takvi tipovi veza vezane kad je neko ovdje, a partner u drugoj državi.

A, da mi je cura nekakva dijasporka, morao bih stalno da slušam Halida. :D

User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#694 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

Ja sve nekako mislim da je najbitnije o kome se radi. Za onu "pravu osobu" bi svašta napravila, i jesam. Meni je prije budalaština ostajati u nekim lošim i nekvalitetnim vezama, neovisno o tome koliko se puta mjesečno viđali. A žrtvovati svoje vrijeme za nekoga tko je toga vrijedan, za mene nikako ne može biti budalaština.
Ali ostajem pri tome da bez spremnosti na kompromis i bez rada na tome da veza "na daljinu" u nekoj skorijoj budućnosti postane "normalna veza", tu nema kruha
A sad, koliko je netko spreman egzistirati u jednoj takvoj vezi, to je individualno. Znam ljude koji su se godinama navlačili na različitim dijelovima države, pa su na kraju uspjeli. A i one koji su sjebali i vezu sa prvim susjedom :D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#695 Re: Veza na daljinu?

Post by almir90 »

Ne dijelimo isto mišljenje, i to je uredu. :) ;)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#696 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

pošteno 8)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#697 Re: Veza na daljinu?

Post by _BataZiv_0809 »

Anojkice, znakovito je sto su mi sve veze na daljinu bile u Hr :per:

Iz Osijeka, sjedam ja na vlak, preko Parkaca, sve do Zagreba, zna me svaka stanica 8)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#698 Re: Veza na daljinu?

Post by annoy »

i ja sam dugo vremena bila inventar u brzim vlakovima :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#699 Re: Veza na daljinu?

Post by medvjed23 »

ja puno značaja dajem riječima.. kad razmjenjujem pisane poruke s nekim, to je, za moj pojam, provođenje vremena zajedno.. i vrijedno je barem približno kao fizički kontakt..
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#700 Re: Veza na daljinu?

Post by almir90 »

Bolje milovati guzove, nego monitor. :D
Post Reply