Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#76 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by triconja »

Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Šta ti to sad znači :D
Znaci nece te niko sa foruma pozvat na kafu jer nisi plaho "dobra" :lol: :lol: :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#77 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

triconja wrote:
Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Šta ti to sad znači :D
Znaci nece te niko sa foruma pozvat na kafu jer nisi plaho "dobra" :lol: :lol: :lol:
Ja ću se živa nasikirat što me havijer neće pozvat na kafu, ja ne znam kako će moj želdac to podnijet :D
Last edited by Boemica on 30/11/2018 18:08, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#78 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Boemice, Marboro, neću vam oponirati, ali to zna samo onaj ko je u takvoj situaciji.

Nije se jednom desilo da ljudi u sekundi promijene čvrste stavove.

Kako kažu, čovjek snuje, bog određuje.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#79 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by tuzlak1212 »

Xavier1 wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
takve cure hoces havijere :D to sad kolko je izhebana to svakako provjeris jel ti godi, idi i ti i rokaj sta stignes... al te iskusne su otvorene, kazu sta hoce i ne zavlace te ni u sta... u startu znas s kim si i s cim imas posla
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#80 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

triconja wrote:
Boemica wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Šta ti to sad znači :D
Znaci nece te niko sa foruma pozvat na kafu jer nisi plaho "dobra" :lol: :lol: :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#81 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Loo »

Znamo li prvo sta se podrazumjeva pod " invaliditetom"?

Fala Bogu nauka uznapredovala da se za mnogo toga mogu i prave " zamjenski" extremiteti :thumbup:

Nedostatak mozga jos uvijek je nenadoknadiv
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#82 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
Nisam ja to pisala, nego si ti to tako pročitao :D

A ne treba da se ti bojiš ovakvih cura poput Boemice, mi sve kažemo kako jeste. Boj se ti onih finih što se nedaju pipnut a karinđaju se sa kolegama ;)
Nije ti lijepo sto sad fine pokusavas da ocrnis. :oops:
Ima ih sto su stvarno takve, a ne glume samo za javnost.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#83 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:Lako je osuđivati osobe koje napuste one koji dožive takve nesreće, ali nema svako snage za takav život. Ne moraju oni koji nauštaju bit iapriori loši.

Evo, sa druge strane, da li je sebično od nesposobne osobe da za cijeli život "zarobi" zdravu osobu i u suštini joj upropasti život?

Da li zdrava osoba može u sebi smoći snage da ostane sa nesposobnom osobom i da je svaki put vara kada zadovoljava potrebe koje joj partner ne može zadovoljiti. Kako se zdrava osoba tada osjeća i šta o sebi misli? Šta sa okolinom, rodbinom i prijateljima u toj situaciji, kako njima objasniti i da li oni prihvataju da joj/mu treba seks ili neka druga potreba da bude zadovoljena?

To je jedna od situacija u kojima nema crno-bijelog odgovora.
To su kukavice i izrazito sebične osobe. Ne moraju biti ujedno i loše, ali jedno često vuče i drugo. Treba se uvijek postaviti da se to i meni moglo desiti.
Nesposobna osoba, koja recimo i ne zna za sebe, nije ni svjesna toga da je drugu osobu "zarobila". Ako je svjesna, tad se eventualno mogu dogovorati oko nekih stvari.
Ako se ta osoba voli, ako je ljubav života, takvim ljudima nije toliko teško. A da... ti ljubav svrstavaš u kojekakve hemijske procese i slično. Otuda i razumijem robotizirane stavove ponekad.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#84 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by tuzlak1212 »


Šta ti to sad znači :D
Znaci nece te niko sa foruma pozvat na kafu jer nisi plaho "dobra" :lol: :lol: :lol:
zvao bi ja nju na kafu odmah, nije ona tolko "losa" :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#85 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Hakiz wrote:Boemice, Marboro, neću vam oponirati, ali to zna samo onaj ko je u takvoj situaciji.

Nije se jednom desilo da ljudi u sekundi promijene čvrste stavove.

Kako kažu, čovjek snuje, bog određuje.
To svakako.

Kad god me neko pita o nekoj budućoj hipotetičkoj situaciji ja napomenem da ja ne znam kakva ću ja bit osoba za 10 godina kad se nađem u toj situaciji, ili šta će se dešavati u mojim mislima, osjećanjima, itd. Dosadno mi je da se ponavljam.

Kažem iz ove sad perspektive, ovakva kakva sam ja sad, ne bih osobu koju volim ni ostavila ni varala taman da ostane u komi 10 godina, a ne nepokretan.

Al' dozvoljavam sebi da budem sanjar, idealista, pomalo i naivna i previše iskrena, zato što .. pa vala, nemam pojma zašto, više me koštalo nego što sam dobila, al' mi se čini da ako ne bih bila sanjar i romantičar, da bih postala ogorčena, iskompleksirana i glupa ko tocilo, evo ti primjera takvih i na ovoj temi :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#86 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by triconja »

Ja mislim da se sa ovakvim stvarima ne treba zajebavat javno jer moze neko procitat i da ga jos vise sjebe. A nije ni ukusno, ostat invalid se more ko od sale, svi imamo auta il krecemo se pjese, more te poklopit nesta a da nisi ni svjestan, dignes vrecu brasna kako ne treba eto te u kolicima.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#87 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Loo »

triconja wrote:Ja mislim da se sa ovakvim stvarima ne treba zajebavat javno jer moze neko procitat i da ga jos vise sjebe. A nije ni ukusno, ostat invalid se more ko od sale, svi imamo auta il krecemo se pjese, more te poklopit nesta a da nisi ni svjestan, dignes vrecu brasna kako ne treba eto te u kolicima.
E da i ti napises nesto pametno :mrgreen:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#88 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

A htjela sam napisat prije ove sve rasprave, nešto što sam vidjela na stanici prije jedno 3-4 mjeseca.

Čekam poslije posla autobus, naveče, i vidim dolaze na stanicu mladić i djevojka, ona njega vodi pod ruku. On, kao da ima parkinsonovu bolest. Stadoše, pričaju, grle se, ljube se, dođe taksi, ona njemu pomaže da sjedne, sjede i ona i odoše.

A mladi, lijepi, prelijepi oboje.
Ima ono kad te je stid u nečije ime, a ima i ovo, kad osjećaš neki ponos iako nemaš nikakvog udjela u toj priči.

Dakle, ljubavi ima, za sviju, samo je treba naći.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#89 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote: zvao bi ja nju na kafu odmah, nije ona tolko "losa" :lol:
Ima ona pjesma, nisi ti dobra kol'ko loš sam ja :josipalisac: Samo obrnuto :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#90 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Ima i ona ti si tako lijepa a ja sam takav smrad :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#91 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Tale as old as time ... :kontrabas:
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#92 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Boemica wrote:
Hakiz wrote:Boemice, Marboro, neću vam oponirati, ali to zna samo onaj ko je u takvoj situaciji.

Nije se jednom desilo da ljudi u sekundi promijene čvrste stavove.

Kako kažu, čovjek snuje, bog određuje.
To svakako.

Kad god me neko pita o nekoj budućoj hipotetičkoj situaciji ja napomenem da ja ne znam kakva ću ja bit osoba za 10 godina kad se nađem u toj situaciji, ili šta će se dešavati u mojim mislima, osjećanjima, itd. Dosadno mi je da se ponavljam.

Kažem iz ove sad perspektive, ovakva kakva sam ja sad, ne bih osobu koju volim ni ostavila ni varala taman da ostane u komi 10 godina, a ne nepokretan.

Al' dozvoljavam sebi da budem sanjar, idealista, pomalo i naivna i previše iskrena, zato što .. pa vala, nemam pojma zašto, više me koštalo nego što sam dobila, al' mi se čini da ako ne bih bila sanjar i romantičar, da bih postala ogorčena, iskompleksirana i glupa ko tocilo, evo ti primjera takvih i na ovoj temi :D
Kako je lijepo biti mlad.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#93 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

Cijenim te Boemice jer si iskrena. Da ste sve takve lakse bi vas bilo izbjeci. :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#94 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Hakiz wrote: Kako je lijepo biti mlad.
Je. :plesu:

Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#95 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

E, da...

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#96 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Xavier1 wrote:Cijenim te Boemice jer si iskrena. Da ste sve takve lakse bi vas bilo izbjeci. :D
:pisnuo:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#97 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by triconja »

Loo wrote: E da i ti napises nesto pametno :mrgreen:
:D
Image
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#98 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

triconja wrote:
Loo wrote: E da i ti napises nesto pametno :mrgreen:
:D
Image
Haj tamo na pušačku temu, da mi zgadiš cigare. :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#99 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by moonca »

:shock:
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#100 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Samso »

Zanimljiva tema...

U normalnim sredinama ovakve veze nisu neobicne ali kod nas se sve gleda. Kod nas ljudima smeta ako neko ima strabizam ili neki blazi invaliditet a ne nesto ozbiljnije. Iako licno znam jednog lika koji je 90 ili 100% invalid i ozenio se i ima djecu.
Post Reply