Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#51 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Boemica wrote:
Jeste zakomplikovali :oops:

Ja sam mislila samo na funkcionalnost, da mu se može dić. Sve bi se drugo dogovorili :D
Erekcija je stvar protoka krvi.
Last edited by Hakiz on 30/11/2018 17:29, edited 1 time in total.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#52 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

Bjezi Boemice. Ozbiljno te pitam na ozbiljnoj temi i ti pocnes o tome. Pokazi malo postovanja prema otvaracu teme ako nista.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Xavier1 wrote:Bjezi Boemice. Ozbiljno te pitam na ozbiljnoj temi i ti pocnes o tome. Pokazi malo postovanja prema otvaracu teme ako nista.
To jeste ozbiljna tema.

U Holandiji invalidne osobe imaju pravo na novac od države kojim plaćaju usluge seksualnih radnika koji ih pružaju invalidima. Imaju i specijalizovani bordeli za pružanje seksualnih usluga invalidima.

To je veoma ozbijno pitanje, nastranu sram.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#54 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

'ta ja znam kako to funkcioniše kod osoba sa invaliditetom :skoljka:

Al' šalu na stranu, ja kad se zaljubim u nekog, vrlo je malo stvari koja me može spriječit da budem s njim, invalidnost nije jedna od njih.

Xavier1 wrote:Bjezi Boemice. Ozbiljno te pitam na ozbiljnoj temi i ti pocnes o tome. Pokazi malo postovanja prema otvaracu teme ako nista.
Pa ja ti ozbiljno i kažem.
Seks je jedan od osnova svake veze, ili braka ako ti je tako draže. Ne znam čime sam mu ukazala nepoštovanje, al' eto ipak, ako nakon dvije godine od otvaranja teme i naleti ponovo, ja mu se izvinjavam, nije mi ni bilo u namjeri da ga uvrijedim.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#55 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by tuzlak1212 »

vidis salu na stranu
erektilna disfunkcija je sve cesca pojava kod muskaraca danasnjeg doba, i to nema veze sa tim jel u kolicima ili nije
ne budi povrsna Boemice
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#56 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

Ma tebi je samo seks u glavi. Vecini osoba ne bi to prvo palo na pamet na ono moje pitanje. Da si muskarac pa bih ti i progledao kroz prste.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#57 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Za erektilnu disfunkciju su uglavnom sami sebi krivi. Loša ishrana, alkohol, pušenje, droge, prekomjeran unos šećera itd.
Rijetko je nešto drugo uzrok.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#58 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Xavier1 wrote:Ma tebi je samo seks u glavi. Vecini osoba ne bi to prvo palo na pamet na ono moje pitanje. Da si muskarac pa bih ti i progledao kroz prste.
?????
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#59 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote:vidis salu na stranu
erektilna disfunkcija je sve cesca pojava kod muskaraca danasnjeg doba, i to nema veze sa tim jel u kolicima ili nije
ne budi povrsna Boemice
Ja sam rekla da ne znam kakve posljedice izaziva invalidnost. Kad ugledam osobu u kolicima - ja vidim osobu koja ne može da hoda i u kolicima je, a ne znam sa kakvim se mukama i problemima takva osoba susreće u svakodnevnici. Ne znam kako funkcioniše invalidnost, da li samo noge nemaju funkciju, ili sve ispod pojasa itd.

Dakle, pošto na ovo pitanje ne znam odgovor, a pošto je pokretač teme rekao da skoro sve stvari može da obavlja samostalno što se tiče svakodnevnice, onda ne bih imala problem biti u vezi sa njim ili osobom poput njega (uz uslov da je odgovor na moje pitanje koji ja ne znam, pozitivan)

A što se tiče erektilne disfunkcije u globalu, znam da nema veze sa kolicima i da se može desiti i nekome ko nije u kolicima, ali ne znam da li osobe u kolicima imaju i sa tim problema ili nemaju.

Mislim, moraš vazda neki trakat uz sto objašnjenja i post scriptuma pisat.

A ako površnošću smatraš to da ne bih bila sa nekim s kim ne mogu imat seks, onda ok, jesam površna, al' i dalje ne bih bila u vezi bez seksa :)
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#60 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:Ma tebi je samo seks u glavi. Vecini osoba ne bi to prvo palo na pamet na ono moje pitanje. Da si muskarac pa bih ti i progledao kroz prste.

Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#61 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#62 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

MarlboroGold wrote:
Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
To je jedna sasvim drugačija situacija.
Osoba koja mi je vjerenik i muž se podrazumjeva da je osoba koju volim. Sasvim druga priča.
Šta bih uradila u tom momentu ne znam, ali ga sigurno ne bih ostavila. Nešto bi je li, iskombinovali.
Al' kažem, to je osoba koju volim.

Ovdje pričamo o osobi koju tek upoznajem, nemam emocija prema njemu i saznajem da nema seksa nikako ...
Sry, al' ne da mi se glumit neku sveticu ovdje, i prosipat šuplju da bih bila sa njim uprkos tome.
Stoje ispred mene dvije fine, prosječne osobe koje tek upoznajem, i velike su šanse da ću završiti u vezi sa kojom god osobom odlučim izaći.
Jedan mi kaže da ne može imat seks nikad (iz nekog razloga), drugi može, izaći ću sa drugim.
Last edited by Boemica on 30/11/2018 17:49, edited 1 time in total.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#63 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Ma tebi je samo seks u glavi. Vecini osoba ne bi to prvo palo na pamet na ono moje pitanje. Da si muskarac pa bih ti i progledao kroz prste.

Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
:run:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#64 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by tuzlak1212 »

i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#65 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote:
Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
Emotvno ostala vezana za njega, saks i samo seks nadoknadila na drugom mjestu?

To bi bio prihvatljiv kompomis.

Nisu sve invalidne, uključujući nepokretne, osobe seksualno nemoćne.

A invalidnost može biti i fizički ružna, pa neko može odbiti invalidnu osobu jer joj se naprosto estetski ne sviđa. Kao što nekoga ne privlače osobe sa recimo crnimm očima, tako ih mogu ne privlačiti i osobe sa recimo crnom kožom, ili osobe koje su zbog invalidnosti ružne, deformisane, u licu ili tijelu.

Ili prema osobama sa invaliditetom treba imati druge kriterije kada su ove stvari u pitanju? Ono, u redu je odbiti za seks čovjeka koji je zdrav i ružan jer ti se ne sviđa, ali nije u redu odbiti čovjeka koji je ružan zbog invalidnosti? Zar nije i to obrnuti oblik diskrimonacije?
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#66 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Ali nije rekla da nema prijatelje sa povlasticama :)

Evo me kao advokat, neću više.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#67 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Boemica wrote:
MarlboroGold wrote:
Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
To je jedna sasvim drugačija situacija.
Osoba koja mi je vjerenik i muž se podrazumjeva da je osoba koju volim. Sasvim druga priča.

Ovdje pričamo o osobi koju tek upoznajem, nemam emocija prema njemu i saznajem da nema seksa nikako ...
Namjerno sam skrenuo sa teme, jer me interesovao odgovor na to kada su i emocije u igri. Sviđa mi se taj odgovor :thumbup:
Tako je jedan moj bivši kolega završio kao biljka, a žena ga je odmah nakon prvih par sedmica napustila i ostavila njegovim roditeljima penzionerima da se o njemu brinu. Mjesec nakon toga je našla drugog. Navodno su bili sretno zaljubljeni dok se njemu to nije dogodilo... šta se desilo u njenoj glavi... moguće je da više nije imala funkcionalnog partnera koji može njene potrebe zadovoljiti, pa ga je napustila.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#68 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Xavier1 »

tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#69 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Lako je osuđivati osobe koje napuste one koji dožive takve nesreće, ali nema svako snage za takav život. Ne moraju oni koji nauštaju bit iapriori loši.

Evo, sa druge strane, da li je sebično od nesposobne osobe da za cijeli život "zarobi" zdravu osobu i u suštini joj upropasti život?

Da li zdrava osoba može u sebi smoći snage da ostane sa nesposobnom osobom i da je svaki put vara kada zadovoljava potrebe koje joj partner ne može zadovoljiti. Kako se zdrava osoba tada osjeća i šta o sebi misli? Šta sa okolinom, rodbinom i prijateljima u toj situaciji, kako njima objasniti i da li oni prihvataju da joj/mu treba seks ili neka druga potreba da bude zadovoljena?

To je jedna od situacija u kojima nema crno-bijelog odgovora.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#70 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Hakiz »

Xavier1 wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
Upravo suprotno.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#71 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Hakiz wrote:
MarlboroGold wrote:
Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
Emotvno ostala vezana za njega, saks i samo seks nadoknadila na drugom mjestu?

To bi bio prihvatljiv kompomis.
To za mene nije prihvatljiv kompromis :)

Možda jer sam u suštini, kad se ne zajebavam na račun sebe i seksa (jer je to je l' u mojoj glavi, najbezazleniji način da se zajebavaš a da ne uvrijediš ljude oko sebe :roll: ) veliki romantičar. Ako volim, i ako sam zaljubljena, onda sam zaljubljena u njega i samo u njega i ne volim da me drugi gledaju, a kamoli da imam odnos s drugima.

Kompromis je za mene ... pronaći nove načine da imaš "seks", a ne taj isti nadoknađivati na drugom mjestu :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#72 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:
MarlboroGold wrote:
Boemica wrote: Nije mi samo seks u glavi, to bi bila jedina prepreka vezi sa osobama o kojima pričamo.
Većini osoba bi možda palo na pamet tonu izgovora zašto ne bi bili u vezi sa osobom u kolicima, a meni ne pada ni jedan ;)
Šta bi uradila da ti se momak, koji postane vjerenik i muž, naglo razboli i završi kao biljka, što podrazumijeva da seksa više nema. Da li bi ga ostavila?
Pitanje je informativnog karaktera... ne moraš odgovoriti.
Emotvno ostala vezana za njega, saks i samo seks nadoknadila na drugom mjestu?

To bi bio prihvatljiv kompomis.

Nisu sve invalidne, uključujući nepokretne, osobe seksualno nemoćne.

A invalidnost može biti i fizički ružna, pa neko može odbiti invalidnu osobu jer joj se naprosto estetski ne sviđa. Kao što nekoga ne privlače osobe sa recimo crnimm očima, tako ih mogu ne privlačiti i osobe sa recimo crnom kožom, ili osobe koje su zbog invalidnosti ružne, deformisane, u licu ili tijelu.

Ili prema osobama sa invaliditetom treba imati druge kriterije kada su ove stvari u pitanju? Ono, u redu je odbiti za seks čovjeka koji je zdrav i ružan jer ti se ne sviđa, ali nije u redu odbiti čovjeka koji je ružan zbog invalidnosti? Zar nije i to obrnuti oblik diskrimonacije?
Prihvatljiv kompromis za one koji nemaju ni trunke grižnje savjesti. I da, takvih je mnogo... nažalost.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#73 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by triconja »

Xavier1 wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
Pa jaro kae ti realno, dosta ljudi ne bi ni priznali da su takvi jer nece da osobe pobjegnu od njih :mrgreen:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#74 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Šta ti to sad znači :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#75 Re: Veza/Brak sa osobom sa invaliditetom

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:
tuzlak1212 wrote:i ona negdje jednom napisa da se cudi sto nema momka :lol: :lol:

steta onako lijepe okice :sad: :sad:
Pa pisala je da je bila sa dosta njih vec.
Ovakve cure poput Boemice trebaju da budu na listi za izbjegavanje. Tesko se onom ko je ozeni. Nadam se da se nece ljutiti sto sam ovo napisao. :D
Nisam ja to pisala, nego si ti to tako pročitao :D

A ne treba da se ti bojiš ovakvih cura poput Boemice, mi sve kažemo kako jeste. Boj se ti onih finih što se nedaju pipnut a karinđaju se sa kolegama ;)
Post Reply