Veterinarska inspekcija

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#1 Veterinarska inspekcija

Post by Karen »

Kako izlazite na kraj sa psima koji napadaju i imate li uopće takvih oko sebe? Kod nas je problem (Naselje Aerodrom) jedna lutalica koja je tu 2 mjeseca. Inače imamo lutalice i hranimo ih, naselje je "open minded" što se tiče pasa, no ova lutalica je agresivna i jednostavno nas terorizira. Poslala sam mail veterinarskoj inspekciji, ovo je samo dio:
Problem je lutalica, poveći pas, podsjeća na mješanca vučjaka. Napada manje pse i grize ih (osobno sam ga jutros skidala sa malog psa koji ga ničim nije izazvao, potrgao mu je kožu sa šije, vjerujem da je pas teže ozlijeđen). Za sada osobno znam za 4 napada tog psa na druge pse, koji su redom manjeg rasta i pod kontrolom svojih vlasnika, dok za pravi broj napada mogu samo nagađati.
Ne želim da se u naselju povede linč na psa, želim ovo riješiti pravim i pravnim putem, i ovo mi je prvi put u životu da se iskreno bojim psa. Žao mi je i što "cinkam" lutalicu, ali previše je agresivan, ono što sam vidjela da je uradio maltezeru jutros, dijete se ne bi ni snašlo, ne daj Bože.
Znam da nemamo azile ni šintore, tko je nadležan za rješavanje ovakvih problema?
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#2 Re: Veterinarska inspekcija

Post by Friesian »

mislim da inspekcija nece nista moci uraditi ali pokusaj, za svaki slucaj..
nego kontaktiraj Azru iz picerije Dino.. mozda ona moze.. neki dan je htjela oteti psa jednom djecaku pa neka se sad potrudi oko lutalica kojima vise treba pomoci u tom smislu..

sretno..
amater1981
Posts: 88
Joined: 13/12/2010 15:45

#3 Re: Veterinarska inspekcija

Post by amater1981 »

Karen wrote:Kako izlazite na kraj sa psima koji napadaju i imate li uopće takvih oko sebe? Kod nas je problem (Naselje Aerodrom) jedna lutalica koja je tu 2 mjeseca. Inače imamo lutalice i hranimo ih, naselje je "open minded" što se tiče pasa, no ova lutalica je agresivna i jednostavno nas terorizira. Poslala sam mail veterinarskoj inspekciji, ovo je samo dio:
Problem je lutalica, poveći pas, podsjeća na mješanca vučjaka. Napada manje pse i grize ih (osobno sam ga jutros skidala sa malog psa koji ga ničim nije izazvao, potrgao mu je kožu sa šije, vjerujem da je pas teže ozlijeđen). Za sada osobno znam za 4 napada tog psa na druge pse, koji su redom manjeg rasta i pod kontrolom svojih vlasnika, dok za pravi broj napada mogu samo nagađati.
Ne želim da se u naselju povede linč na psa, želim ovo riješiti pravim i pravnim putem, i ovo mi je prvi put u životu da se iskreno bojim psa. Žao mi je i što "cinkam" lutalicu, ali previše je agresivan, ono što sam vidjela da je uradio maltezeru jutros, dijete se ne bi ni snašlo, ne daj Bože.
Znam da nemamo azile ni šintore, tko je nadležan za rješavanje ovakvih problema?
Sada će tu odma ispasti problem,ako ne intervenišu zašto to nerade ako uspavaju psa opet će neko naći razlog da optužuje uspavljivanje.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#4 Re: Veterinarska inspekcija

Post by jaca-maca »

Ako nije napao nikoga od LJUDSKOG RODA, nista od tvog apela...
Zaboli njih dupe, kao i ljude ako taj pas napada druge pse, ali cim neki pas napadne covjeka, odma frka...
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#5 Re: Veterinarska inspekcija

Post by Karen »

Code: Select all

nego kontaktiraj Azru iz picerije Dino.. mozda ona moze.. neki dan je htjela oteti psa jednom djecaku pa neka se sad potrudi oko lutalica kojima vise treba pomoci u tom smislu..
Nadam se da je ovo sarkazam, ne razumijem kako je htjela oteti psa dječaku?
Ako nije napao nikoga od LJUDSKOG RODA, nista od tvog apela...
Napao je malog bišona i "usput" ujeo vlasnicu. Rekla je da su prijavili to policiji, međutim ništa se nije desilo.
Jučer se dečko vozi na biciklu dok smo mi prolazili i lutalica se mota okolo. Momak stane i spusti se sa bicikla, kad je ovaj počeo da reži na dečka, on se skamenio. Odmah smo ga počeli mrškat na fin način, na svaki nagli pokret on se pretvori u predatora. Zar sam trebala pustiti da ujede dečka da bi bilo reakcije?

Kako god, u ponedjeljak ide pismena prijava. Ovaj pas se ne može udomljavati ovako agresivan.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#6 Re: Veterinarska inspekcija

Post by jaca-maca »

Karen wrote: Napao je malog bišona i "usput" ujeo vlasnicu. Rekla je da su prijavili to policiji, međutim ništa se nije desilo.
Jučer se dečko vozi na biciklu dok smo mi prolazili i lutalica se mota okolo. Momak stane i spusti se sa bicikla, kad je ovaj počeo da reži na dečka, on se skamenio. Odmah smo ga počeli mrškat na fin način, na svaki nagli pokret on se pretvori u predatora. Zar sam trebala pustiti da ujede dečka da bi bilo reakcije?

Kako god, u ponedjeljak ide pismena prijava. Ovaj pas se ne može udomljavati ovako agresivan.
Pa nadam se da ce neko nesto i uraditi po tom pitanju. Sretno!
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#7 Re: Veterinarska inspekcija

Post by zengi »

Nadji nekog hrmpaliju iz komsiluka da ga dobro namlati kakvom letvom, to uvjek pali.
Ozbiljno ti kazem jer, ako zovnes nekakve inspekcije oni ce da uhvate prvog mirnog cuku koji ce da im pridje ili ce pohvatati sve fine cuke a ovog vjerovatno ostaviti i odmah ide veliki naslov u novinama RAZBJEŠNJELA ZVIJER NAPADA DJECU a to znaci kraj svih finih napustenih pasa i odmah se jave oni koji jedva cekaju nekakva ubistva.
Namamit ga na kakvog maltezera pa ga onda dobro namlatiti letvom da mu vise na pamet ne padne.
Skoro svaki pas se moze preodgojiti a sudeci po opisu i taj vaš.
Ja evo imam jednog oko mog radnog mjesta sto se tako mangupise i laje na narod.
Vidim ima dosta djece iz komsiluka koja su dobra sa njim i nekako ga smiruju ali sam par puta vidio da se zaleti na nekog odraslog i onako ga malo isprepada. Jos nisam vidio da je nekog ujeo i nevjerujem da hoce ali bih ga rado, za njegovo a i za opste dobro svih napustenih pasa, nalemao da mu to vise ne padne na pamet.
Bas jutros je poceo da laje na mene i ja se ponadao da ce prici ali nije on levat, zna on kome moze a kome ne, pa nije prisao.
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#8 Re: Veterinarska inspekcija

Post by Karen »

Napada male pse, koji su brzi. Valjda vidi lovinu, jer čim se mačka pojavi on za njom ko metak. Jednoj maci fali dio repa, pretpostavljamo da je on uhvatio. Mlaćenje psa mi ne pada na pamet. Pred većim ili sebi ravnim psima, podvije rep.
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#9 Re: Veterinarska inspekcija

Post by zengi »

Karen wrote:Napada male pse, koji su brzi. Valjda vidi lovinu, jer čim se mačka pojavi on za njom ko metak. Jednoj maci fali dio repa, pretpostavljamo da je on uhvatio. Mlaćenje psa mi ne pada na pamet. Pred većim ili sebi ravnim psima, podvije rep.
Pa vidis da je neki mis ali ako mu se neko ne suprotstavi to ce ga samo ohrabriti da nastavi sa tim progonima i napadima. Bolje letva nego šintori jer letva malo boli pa prodje a šintori....
Garant ga je neki majmun tek izbacio pa se jos nije navikao na lutalicki zivot i sad ispoljava svoje frustracije.
Neznam onda, kako hoćeš ti zovi inspekciju, ali ja ne bih.
Karen
Posts: 798
Joined: 17/07/2007 15:52
Location: Sarajevo

#10 Re: Veterinarska inspekcija

Post by Karen »

zengi wrote:
Karen wrote:Napada male pse, koji su brzi. Valjda vidi lovinu, jer čim se mačka pojavi on za njom ko metak. Jednoj maci fali dio repa, pretpostavljamo da je on uhvatio. Mlaćenje psa mi ne pada na pamet. Pred većim ili sebi ravnim psima, podvije rep.
Pa vidis da je neki mis ali ako mu se neko ne suprotstavi to ce ga samo ohrabriti da nastavi sa tim progonima i napadima. Bolje letva nego šintori jer letva malo boli pa prodje a šintori....
Garant ga je neki majmun tek izbacio pa se jos nije navikao na lutalicki zivot i sad ispoljava svoje frustracije.
Neznam onda, kako hoćeš ti zovi inspekciju, ali ja ne bih.
Ne vjerujem da je izbačen, viđam po Dobrinji slične njemu, mislim da je to leglo od ove zime, pa on ostao kod nas ovdje. Jednostavno je opasan pas. Najgore što je ko fol umiljat i onda od jednom počne da reži i unosi se. Moju kuju zna uhvatiti za leđa čitavom čeljusti, a ne možeš ga otjerati, i još riskiram da mene napadne.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#11 Re: Veterinarska inspekcija

Post by Friesian »

Karen wrote:Nadam se da je ovo sarkazam, ne razumijem kako je htjela oteti psa dječaku?
na nekoj drugoj temi sam opisao kako je to bilo.. pa eto neka sad (kao ljubitelj zivotinja) uradi nesto sto ce svima biti od koristi!
amater1981
Posts: 88
Joined: 13/12/2010 15:45

#12 Re: Veterinarska inspekcija

Post by amater1981 »

Karen wrote:
zengi wrote:
Karen wrote:Napada male pse, koji su brzi. Valjda vidi lovinu, jer čim se mačka pojavi on za njom ko metak. Jednoj maci fali dio repa, pretpostavljamo da je on uhvatio. Mlaćenje psa mi ne pada na pamet. Pred većim ili sebi ravnim psima, podvije rep.
Pa vidis da je neki mis ali ako mu se neko ne suprotstavi to ce ga samo ohrabriti da nastavi sa tim progonima i napadima. Bolje letva nego šintori jer letva malo boli pa prodje a šintori....
Garant ga je neki majmun tek izbacio pa se jos nije navikao na lutalicki zivot i sad ispoljava svoje frustracije.
Neznam onda, kako hoćeš ti zovi inspekciju, ali ja ne bih.
Ne vjerujem da je izbačen, viđam po Dobrinji slične njemu, mislim da je to leglo od ove zime, pa on ostao kod nas ovdje. Jednostavno je opasan pas. Najgore što je ko fol umiljat i onda od jednom počne da reži i unosi se. Moju kuju zna uhvatiti za leđa čitavom čeljusti, a ne možeš ga otjerati, i još riskiram da mene napadne.
Moje mišljenje je da takvog psa treba uspavati,pa svugdje u svijetu se uspavljuju agresivni psi. Takvom svojom reakcijom će postaći i druge pse da napadaju pa je teko onda haos.
Post Reply