VESELKO CERKEZ NOVI UREDNIK IPP-a NA BHT1

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

proljetni kauboj
Posts: 103
Joined: 16/04/2007 14:13
Location: na kraju u zatisju

#1 VESELKO CERKEZ NOVI UREDNIK IPP-a NA BHT1

Post by proljetni kauboj »

Evo se po dnevnom tisku u BIH vec pojavila informacija da bi Veselko Cerkez mogao postati glavni urednik Informativno -politickog programa BHT1.
To mjesto prema sistematizaciji pripada Hrvatima, a Cerkez ima potporu odredjenih hrvatskih struktura u BIH.
Sto mislite o tome?
sanel76
Posts: 55
Joined: 06/08/2006 20:15

#2

Post by sanel76 »

Prema špekulacijama koje su se jučer pojavile u Mostaru, jedan od glavnih pretendenata za poziciju novog glavnog i odgovornog urednika informativno-političkog programa BHT 1, nasljednika smijenjenog Amira Zukića, jeste dugogodišnji glavni urednik Radio postaje Mostar Veselko Čerkez. S obzirom na novu strukturu unutar BHRT-a, spomenuta pozicija pripada Hrvatima, što Čerkezu daje realne šanse da bude izabran. Informacije o mogućem izboru Veselka Čerkeza u Mostaru podigla je veliku prašinu s obzirom na Čerkezovu novinarsku ratnu prošlost. Jučer je, kako saznajemo grupa uglednih novinara iz Mostara na čelu sa direktorom RTV Mostar Alijom Behramom poslala oštro pismo generalnom direktoru BHRT-a Mehmedu Agoviću u kojem negoduje zbog mogućeg Čerkezovog imenovanja. Štaviše, uz pismo su poslali su i neke Čerkezove ratne uratke. - Ttakav izbor bio bi katastrofalna pogreška BHT-a. Stalo mi je da se prilika pruzi istinskom novinarskom profesionalcu, a ne osobi koja je - barem što se tiče Mostara i Hercegovine, bila perjanica huškačkog novinarstva iz najcrnjeg vremena komadanja BiH i ustoličenja paradržavne tvorevine zvane HR "Herceg Bosna" – rekao je Alija Behram u izjavi za «Dnevni avaz». Na mogućnost Čerkezovog izbora oštro je reagirao i predsjendik Upravnog odbora FTV-a Slavo Kukić.

- Na javnim servisima moraju biti angažirani ljudi koji su oličenje novinarskog profesionalizma, etike, ljudi koji zrače duhom tolerancije, univerzalnim vrijednostima, kojima je na prvom mjestu istina. Po onome što ja znam, Veselka Čerkeza ne mogu dovesti u vezu s tim – rekao je Kukić. Vesleko Čerkez kaže da zna da postoje špekulacije o njegovom izboru za novog glavnog i odgovornog urednika BHT-a. – Među pet šest osoba spominje se i moje ime kao kandidata za glavnog urednika. Čuo sam da se o tome špekulira, dobio sam informacije od kolega sa BHT i FTV-a. Ali, službeno od bilo kojeg čovjeka iz BHRT nisam dobio ništa. Nisam ni sa kim razgovarao – rekao je Čerkez za «Avaz». Napominje da ne bi imao ništa protiv izbora za glavnog urednika BHT 1, bila bi mu čast, ali samo ako to podrazumijeva ozbiljan televizijski projekt. - Ako podrazumijeva imenovanje ono reda radi, u smislu «došao je red i na Hrvate”, jer je Bošnjak, generalni direktor BHRT, a Srbin direktor BHT 1, ja sebe ne vidim u tome. Podobnosti mi je na vrh glave – rekao je Čerkez.

Generalni direktor BHRT-a Mehmed Agović kaže da se u ovom slučaju radi o klasičnoj špekulaciji. Međutim, ističe da je čuo da se o tome uveliko govori u Mostaru, te da se «digla velika prašina»

– Međutim, BHRT, nije dao nikakva povoda za takve špekulacije i mi se od njih želimo ograditi. To je sve što za sada mogu reći – rekao je Agović.

Mada to Agović nije htio potvrditi, saznajemo da je Čerkez menadžmentu BHR-a uputio kandidaturu za poziciju glavnog urednika, a špekuliše se da su tragom ovog dopisa generalni direktor Agović i direktor BHT 1 Milenko Vočkić, već su obavili određene razgovore sa Veselkom Čerkezom. Prema špekulacijama koje su se jučer, također, mogle čuti izbor Veselka Čerkeza lobira snažan politički lobij. Štaviše, za Čerkeza navodno lobiraju i neki članovi Upravnog odbora BHT. Na naše pitanje da li je tačno da za Čerkeza lobiraju i određeni članovi Upravnog odbora BHT-a, Agović je dao indikativan odgovor, istaknuvši kako « za njega očigledno neko lobira».

Faruk Vele (Dnevni avaz)
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#3

Post by strelčevina »

Alija Behram čuveni novinarski znalac, ali u q... Čovjek koji pravireporatažu o tome kako Hrvati u Mostaru sami gađaju svopja vozila u mahali kamenicama, čovjek koji poslije eksplozije odnosno terorističko napada u Mostaru, ponavlja riječi svojeg šefa Silajdžića, to su sami Hrvati uradili, i on se našao pozvan da govori o nekoj objektivnosti drugih novinara.Smeće od novinara fuj. Uzgred budi rečeno ni Čerkez nije puno bolji sve ista bagra, ali ovaj barem se ne folira nekim moralom kao dupelizac od novinara Alija.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#4

Post by kub lajkan »

Ne bi me iznenadilio da uskoro na BHT1 krene serijal emisija sa temom

"LjUDSKA I NOVINARSKA PRAVA U BiH"

urednici i voditelji:

Denis Latin i Smiljko Sagolj...
proljetni kauboj
Posts: 103
Joined: 16/04/2007 14:13
Location: na kraju u zatisju

#5

Post by proljetni kauboj »

Sve u svemu, na BHT treba Hrvata, jer je program na RTRS-u izrazito srpski, a na FTV ma sto pricali, izrazito bosnjacki.
Ono sto je problem , sto bi Bosnjaci u RTV domu htjeli da dodje urednik Hrvat, ali takav da je bar ozenjen Muslimankom ,po mogucnosti osunecen i bio u Armiji BIH.
Medjutim, nadam se da ce doci ok Hrvat, koji ce sve stvari postaviti na svoje mjesto.
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#6

Post by strelčevina »

proljetni kauboj wrote:Sve u svemu, na BHT treba Hrvata, jer je program na RTRS-u izrazito srpski, a na FTV ma sto pricali, izrazito bosnjacki.
Ono sto je problem , sto bi Bosnjaci u RTV domu htjeli da dodje urednik Hrvat, ali takav da je bar ozenjen Muslimankom ,po mogucnosti osunecen i bio u Armiji BIH.
Medjutim, nadam se da ce doci ok Hrvat, koji ce sve stvari postaviti na svoje mjesto.
Snađu se oni brzo, jednostavno im dođe naređenje iz Stranke za BiH, iSDA da taj i taj novinar Bošnjak ima da potpiše od sutra da je Hrvat i tako oni svijetu govore o multietničnosti i toleranciji. Samo problem je što ih je čitav svijet pročitao.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#7

Post by patrius »

ma samo mu ime kaze :D covjek je "veseljak"... :D "taman kako smo zasluzili"... 8-)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#8

Post by kub lajkan »

patrius wrote:ma samo mu ime kaze :D covjek je "veseljak"... :D "taman kako smo zasluzili"... 8-)
Ma ja bolan, raja hoce veselo... :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#9

Post by mostarac »

zar ovaj lik nije u Haagu ????
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#10

Post by basta sljezove boje »

kub lajkan wrote:Ne bi me iznenadilio da uskoro na BHT1 krene serijal emisija sa temom

"LjUDSKA I NOVINARSKA PRAVA U BiH"

urednici i voditelji:

Denis Latin i Smiljko Sagolj...
nemam pojma tko je Cerkez, ali ti si se nakacio Latina pravo, a covjek ionako ide u diplomaciju, Madrid, Spanjolska, sunce :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#11

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:23, edited 1 time in total.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#12

Post by kub lajkan »

Ah sta se moze... to su najbolji ljudi ove i ovakve vlasti... oni bolje nemaju, da ih jebes...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#13

Post by in33sa »

A uvijek postoji neki SDP-ov Hrvat da uleti :-)

Prvo dici hampu a onda vadi Sejdu iz naftalina.

Pa se pitamo sto Hrvati nece sa nama.
sanel76
Posts: 55
Joined: 06/08/2006 20:15

#14

Post by sanel76 »

Naslov: MOSTAR: UDRUŽENJE LOGORAŠA I JOB PROTIV KANDIDATURE V.ČERKEZA ZA UREDNIKA BHT1

Zatečeni smo saznanjem da je najozbiljniji kandidat za mjesto urednika Informativnog programa (IP) BHT 1 nekadašnji urednik Radio postaje Mostar Veselko Čerkez, saopštilo je danas Udruženje logoraša (UL) Mostar i Jedinstvena organizacija boraca (JOB) grada Mostara

MOSTAR, 11. JUNA (ONASA) - Zatečeni smo saznanjem da je najozbiljniji kandidat za mjesto urednika Informativnog programa (IP) BHT 1 nekadašnji urednik Radio postaje Mostar Veselko Čerkez, saopštilo je danas Udruženje logoraša (UL) Mostar i Jedinstvena organizacija boraca (JOB) grada Mostara, javio je dopisnik Agencije ONASA.
"Gospodo sa BHT 1, ako ništa drugo, zbog nas logoraša i građana ste se mogli raspitati o pomenutom kandidatu prije nego je njegovo ime objavljeno u javnosti. Na samo pominjanje imena Veselka Čerkeza, ježi nam se koža i diže nam se kosa na glavi. Dovoljno je reći da njegov huškački glas i njegovi izvještaji, koje je slao putem radio talasa, spadaju u istu ravan sa zloglasnim Smiljkom Šagoljem“ istaknuto je u saopštenju.
U saopštenju je navedeno da su "Čerkezova javljanja i huškačko veličanje stradanja Hrvata za logoraše značila još više tortura i zlostavljanja, a za građane Mostara više granata ispaljenih sa položaja Hrvatske vojske (HV) i Hrvatskog vijeća odbrane (HVO)".
"Gospodo iz BHT 1 dobro razmislite o Čerkezu kao kandidatu i ne dozvolite da jedan ratni huškač zauzme tako odgovornu funkciju“, dodaje se u saopćenju. (kraj) N.H.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#15

Post by basta sljezove boje »

in33sa wrote:A uvijek postoji neki SDP-ov Hrvat da uleti :-)

Prvo dici hampu a onda vadi Sejdu iz naftalina.

Pa se pitamo sto Hrvati nece sa nama.
moja baka se sjeca Cerkeza za vrijeme II svjetskog rata, bili su pravo opasni i evo dokle je doslo da Cerkezi postanu Hrvati :D Sta je sljedece, Srbin-Kinez? :D
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#16

Post by mostarac »

in33sa wrote:A uvijek postoji neki SDP-ov Hrvat da uleti :-)

Prvo dici hampu a onda vadi Sejdu iz naftalina.

Pa se pitamo sto Hrvati nece sa nama.
Izvini, a znas li ti ko je Veselko Cerkez? jesi nekad cula za tog zlocinca za mikrofonom? Jesi cula za Smiljka Sagolja? Jesi cula za tih monstruoznih 5-6 "novinara" Radio Postaje Mostar i dopisnika HTV-a koji su svojim huskanjem i tendencioznim vodjenjem emisija i lazima saucesnici u zlocinu koji se desio u Mostaru? Po meni ima novinara koji zaista mogu i moraju otici u Haag da odgovaraju za ratne zlocine, jer su ih podstrekavali i na taj nacin bili saucesnici u njima. jedan od takvih je Veselko Cerkez, ali ti si ionako "hrvatsko cvijece" i to izvorni primjerak, pa ne znam sto ti ovo govorim.
red_djavo
Posts: 59
Joined: 17/01/2003 00:00
Contact:

#17

Post by red_djavo »

Jeli to isti V.C. koji je 9. maja 93. na radiju procitao kopiju saopstenja iz vremena NDH, gdje je Zidov zamjenjen muslimanom, u kojem se poziva da se istaknu bijele zastave na stanove i kuce u kojima zive muslimani i slicno?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#18

Post by mostarac »

red_djavo wrote:Jeli to isti V.C. koji je 9. maja 93. na radiju procitao kopiju saopstenja iz vremena NDH, gdje je Zidov zamjenjen muslimanom, u kojem se poziva da se istaknu bijele zastave na stanove i kuce u kojima zive muslimani i slicno?
jo jo. On i Zlata Brbor
red_djavo
Posts: 59
Joined: 17/01/2003 00:00
Contact:

#19

Post by red_djavo »

strelčevina wrote:
red_djavo wrote:Jeli to isti V.C. koji je 9. maja 93. na radiju procitao kopiju saopstenja iz vremena NDH, gdje je Zidov zamjenjen muslimanom, u kojem se poziva da se istaknu bijele zastave na stanove i kuce u kojima zive muslimani i slicno?
Živio Alija Behram i njegovi idolopoklonici......
Kakav crni Alija Behram?! Slusao svojim usima, obzirom da sam bio klinac gledao kako odvode ljude u logore, starog sakrivao od ustasa, koji su nas na kraju 10.7.93. autobusima prebacili do Staklene banke, a onda nam naredili da trcimo prema Bristolu, i dok smo preskakali tijela mrtvih ljudi pucali po nama...Jebote Alija Behram
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#20

Post by Liska »

O Veselku se nema sto reci. On je sve o sebi rekao i sam sebe pokopao u anonimnost. Bio je jedan od najboljih i najtalentiranijih novinara u doba prije rata. Ali mislim da je Alija Behram zadnja osoba koja Veselku moze nesto prigovoriti. Koliko je god Veselko pun ratnih ispada, Behram je pun poslijeratnih ispada. Jedan od boljih je kad je Hrvate u Mostaru optuzio da su sami postavili i aktivirali auto-bombu u Splitskoj ulici. I Alija i Veselko spadaju u istu novinarsku skolu. Pisu onako kamo im govore stranacki sefovi. Veselko ne zasluzuje ovakvu funkciju i cudi me da se uopce i kandidirao. A opet u toj televiziji imamo i novinare koji su radili kao cuvari u zatvoru Kula, i to je za neke u redu.
red_djavo
Posts: 59
Joined: 17/01/2003 00:00
Contact:

#21

Post by red_djavo »

sto se mene tice, ja bi ih obojicu objesio na Musali...
broj1
Posts: 41
Joined: 14/11/2005 16:20

#22

Post by broj1 »

Idemo tugo niz rijeku dole.... :(
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23

Post by Edin H. »

Brink back Smiljko Sagolj :-)
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#24

Post by in33sa »

Sto bi se reklo, koga Alija Behram kritikuje, ne moze imati bolju reklamu.

Ili krace, ko o cemu, kurva o postenju.
strelčevina
Posts: 47
Joined: 03/05/2007 22:19

#25

Post by strelčevina »

Dokaži ti to mostarcu, njemu čim je hrvat iz Mostara predložen za bilo što tlak mu skače. Zato i jesam uporedio ovu dvojicu novinara, za mene osobno ljige od novinara obadvojica. Ali zaboga Alija Behram je naš, on ne može ekstrem niti ulizica biti. Ovaj drugi je naravno sve to. Koje licemerje.
Post Reply