Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#1 Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by banjaluka078 »

Krenula ja u potragu za veš mašinom...i stala kad sam shvatila da nije svaka mašina ista. Pretpostavljate već da se ne družim baš pretjeranom s tim kućasnkim aparatom. :D

Pri kupovini, na šta treba da obratim pažnju? OK, rekli su mi da pazim da je broj obrtaja što veći. Nije ni zgoreg da joj kapacitet bude što veći. E, sad, koja marka? Moja mama nekada davno nije morala mnogo da razmišlja...u ponudi imaš Gorenje, pa to i kupiš, a sad...
Za pola onih proizvođača nikad čula.
Ariston? Indesit (kakva je ovo firma, vidim veliki izbor u BL, ali nisam nikad čula za njih)? Za njih vidim da se daje 5 godina garancije, kao i za Gorenje.
OK, za Candy, Zanussi, Whirpool sam barem iz reklama čula - ali jesu li tako dobre kako se reklamiraju?
I šta je sa Bekom, Gorenjem?
Jesu li LG i Samsung vrijedni novca?

Šta vi korisitite, šta možete preporučiti ili ste čuli da je dobro? Takođe, za šta ste čuli da je stalno u servisu?

Koliko vidim, cijene su prilčno raznolike, od nekih 600 (na akcijama i manje) do 1000 KM. Vidjela sam i neke preko 1000 KM, ali ne vjerujem da će mi džep to izdržati.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima.
ASILEM
Posts: 16
Joined: 06/07/2009 10:32

#2 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by ASILEM »

ja ti mogu dat dobra savjet kad ti se ta ista masina nakon odredjenog vremena nakupi kamenca..tamo gdje sipas prasak..deterdzent..stavec..naspes pola litre sirceta i stavis na otkuhavanje i fakat ociti.a kod mene ti je Becova..i fakat sam prezadovoljna nije iznevjerila... :thumbup:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#3 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Amazonka27 »

hej, dobro razmisli za gorenje....poslije izbijanja mira :D vratla sam se u opljackani stan...i morali smo sve ispocetka kupovati....odlucili smo se za gorenje jer smoto imali i prije rata...pa ono...i servis nam je dostupan...kad ono medjutim :-)
el. sporet je u fazi raspadanja...al to tata odrzava...mjenja grijace i sl...

masina za ves :-) je toliko losa bila da joj ni servis nije mogao puno pomoci...nakon 4 servisiranja, predlozila sam da kupimo novu jer koliko smo para dali za servis mogli smo zamalo da kupimo i (jelte) novu... Masina je bukvalno povracala sapunicu (prokuhavala)...od cega se krivila plasticna maska gdje se stavlja deterdzent i ona maska na kojoj je ispisan "program". Zadnji put kad je bila servisirana....majstor je donjeo tu plastiku sa "programom" i prepravljao flomasterom slova. nakon sto je na vratima napukla ona "staklena"posuda, pa i tu pocela da curi....izbacili smo je...i kupili LG...kuc kuc...sve na dugme...ne skace, super pere...
evo i kod coj'ka je LG...doduse drugi model...ali fakat slobodno se upusti u tu avanturu :) raspitaj se jos o LG, jer su im i cijene prihvatljive.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#4 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by banjaluka078 »

Hvala za odgovore. :)

Ja sam se pravo iznenadila koliko mi je ljudi reklo da je Beko OK i da su zadovoljni. Mislim da ulazi u izbor. Isto tako, puno ih je pokudilo Gorenje, pa mislim da se lagano pomjera ka dnu liste.
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#5 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by zvrzgana »

Ja mogu da ti pohvalim Samsung ves masinu! Kupila sam ju prije 3 godine i radi mi ko' svajcarski sat. Moram priznati da sam bila sumnjicava kada sam ju tek kupila jer nikada nisam prije toga cula da Samsung prizvodi ves masine, ali cijena je u to doba bila pristupacnija od ostalih marki pa je i to presudilo. Sva je na dugmice, ne skace, slusa me fino, nije do sada nikako podbacila u radu. Natrpam ju vesom i sama od tezine bubnja procjeni koliko traje pranje. (samo da ju ne ureknem ovolikim hvalisanjem) :-) sto se tice one posudice za detrdzent, redovno ju izvadim i operem tako da se ne skuplja nikakav kamenac!
A sto se tice generalno svih masina, cika "ves masina majstor" mi je rekao da je to danas potrosna roba i da je mnogo isplativije u slucaju kvara kupiti novu nego kupovati razne rezervne dijelove i popravljati. Kvaliteta je danas daleko od onog nivoa legendarnih Gorenje masina, onih sto odskakucu kroz citavo kupatilo prije nego zavrse pranja :lol:
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#6 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by starii »

uzeo prije pola godine Candy grand 1000A+A.. prvo sam sve obilazio i gledoa..gorenje je odmah odpalo jer su skupi i ne kvalitetni..nije to ono staro gorenje, oni jedne proizovde salju nama a druge u evropu...
ova candy je odlična mala, a stane 6kg..pere odlično a masinu i ne čujem da radi..kad budes kupovala pazi na veličinu masinu jer ih ima razlicitih velicina (npr uske siroke etc..)ako se odlucis za ovu imas je u TUŠu mislim da je na snizenju oko 700Km...sretno
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#7 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Lesli Eldridž »

Gledaj da to ne budu ove brzohodne. Idealne su one sa 600 obr/min jer nemaju komplikovane elektronike. Tehnika ti vjerovatno nije jača strana, ali brzina okretanja asinhronih motora koji se koriste za mašine se u klasičnoj tehnici vrši promjenom broja pari polova. To je klasična neproblematična tehnika i majstori to mogu jednostavno i jeftino da popravljaju. Kod brzohodnih i onih kod kojih broj obrtaja jako varira, regulacija broja obrtaja ti se radi uz pomoć elektroničkih modula koji mijenjaju i napon i frekvenciju. To dok radi, radi savršeno, ali u slučaju kvara, majstori i servisi tu ne mogu da pomognu. Tada se cijeli upravljački elektronski modul mora zamijeniti, a to je moguće samo u ovlaštenom servisu. Oni to ne mogu da popravljaju, ali mogu da zamijene sve. Ako nemaju na lageru dijelova, onda to naručuju od proizvođača, a to je jako skupo. Moj prijedlog bi ti bio Gorenje WA 50050. :) Klasična tehnika, ima majstora i dijelova koji pašu i sa starih mašina. U slučaju kvarova ozbiljnije prirode i servisi su dostupni. ;-) 8-)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#8 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by zelenashica »

banjaluka078 wrote:Hvala za odgovore. :)

Ja sam se pravo iznenadila koliko mi je ljudi reklo da je Beko OK i da su zadovoljni. Mislim da ulazi u izbor. Isto tako, puno ih je pokudilo Gorenje, pa mislim da se lagano pomjera ka dnu liste.
za beko :thumbup: moja frcera već 6 godina :-D iskreno prezadovoljna sam..samo ne uzimaj sa manje obrtaja od 800....bar meni manje obtne ne valjaju :roll:
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#9 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Fozgen »

Gadno za odluciti se. Citavo more je ponuda, Whirpool, Candy, Gorenje, Beko, Samsung, LG, Bosch, Quadro, Vivax, Indesit, Ariston itd. itd.
Razlike su, potrosnja, izgled ( top, uza, sira bla bla ), servis, garancija.
Sto se garancije tice Gorenje nudi 5 god ( 3+2, imas tri a one dvije vjerovatno samo na papiru ), Beko 5 ( ne znam jeli ovo apsolutna garancija ), Quadro 3 apsolutne, Whirpoll 1, Candy je imao 1 ali znam da su bili pregovori na 2 pa sad ne znam tacno.
Od ovih nabrojanih nekako imenom odskace Whirpool kao i Candy, ali servisi nisu nesto podkovani a i sumnjiv je kvalitet artikala na nasem trzistu.
Ja Samsung ne volim opcenito a ne znam kakva im je kvaliteta ves masina, nisam se ni mnogo susretao sa vesmasinama Samsunga.
Nemoj ni nesto pretjerano puno obrtaja ( postoje price o jako izguzvanoj odjeci pri velikim obrtajima ali :roll: ne znam tacno ), al fakat i nema potrebe i masine sa 600 o/min jako dobro peru.
Lim je bitan, ipak je to stvar koja se non stop susrece sa vodom pa prema tome na to obrati paznju ( jedino limara sa sobom povesti ).
U svakom slucaju nedaj mnogo novca nije vrijedno nista od tog da se da vise od 500KM.
I sve je lutrija.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#10 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Lesli Eldridž »

Današnji limovi su generalno nekvalitetni i tanki su. Kad majstori rade na njima isijeku ih skroz. :D Gorenje ima dobru servisnu mrežu, a ostali su nepoznanica na nešem tržištu. Ko će to održavati, ako nemaju servisnu mrežu? Elektronika tu zeza. Generalno je za naše uslove najbolje uzeti Gorenje i to sa 600 ob/min.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#11 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by banjaluka078 »

U Pevecu sam našla akciju svih Candy proizvoda. Mašina od 1000 obrtaja, kapacitet 5 kg, 2 godine garancije - nekih 550 KM. To mi ne zvuči loše. Servis obezbijeđen. U istoj prodavnici Beko 1000 obrtaja, 5 kg, 5 godina garancije, 520 KM.
Svega sam se nagledala :D , mislim da ću sad staviti sve na papir: kapacitet, garancije, "šmek" prodavnica (ako mi je onako neljubazan kad mi prodaje mašinu, kakav će tek biti kad mu dođem na reklamaciju?), budžet i dozvoliti i operateru mašine (čitaj: mami :D ) da kaže koju.

Još jednom Vam hvala za komentare.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#12 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by mrtva kokoš »

Kod mene Samsung kuci ima joj 2 godine,takodje su moji bili sumnjicavi kada su isli u potragu za masinom,ali nikakvog loseg iskustva do sada nisu imali.
ja bih ti preporucio da odes do Robota imas da biras za 500 i nesto markica dobru stvarku uzeti.i da samo jedan savjet...ne idi ispod 1000 obrtaja,i gledaj da je energetska klasa A..pozzz
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by zelenashica »

Fozgen wrote:Gadno za odluciti se. Citavo more je ponuda, Whirpool, Candy, Gorenje, Beko, Samsung, LG, Bosch, Quadro, Vivax, Indesit, Ariston itd. itd.
Razlike su, potrosnja, izgled ( top, uza, sira bla bla ), servis, garancija.
Sto se garancije tice Gorenje nudi 5 god ( 3+2, imas tri a one dvije vjerovatno samo na papiru ), Beko 5 ( ne znam jeli ovo apsolutna garancija ), Quadro 3 apsolutne, Whirpoll 1, Candy je imao 1 ali znam da su bili pregovori na 2 pa sad ne znam tacno.
Od ovih nabrojanih nekako imenom odskace Whirpool kao i Candy, ali servisi nisu nesto podkovani a i sumnjiv je kvalitet artikala na nasem trzistu.
Ja Samsung ne volim opcenito a ne znam kakva im je kvaliteta ves masina, nisam se ni mnogo susretao sa vesmasinama Samsunga.
Nemoj ni nesto pretjerano puno obrtaja ( postoje price o jako izguzvanoj odjeci pri velikim obrtajima ali :roll: ne znam tacno ), al fakat i nema potrebe i masine sa 600 o/min jako dobro peru.
Lim je bitan, ipak je to stvar koja se non stop susrece sa vodom pa prema tome na to obrati paznju ( jedino limara sa sobom povesti ).
U svakom slucaju nedaj mnogo novca nije vrijedno nista od tog da se da vise od 500KM.
I sve je lutrija.
beko je sa 5 godina garancijom.... :-D
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Edin H. »

Ma te garancije su navlakusa, jer ako je dobra masina neces imati problema prve tri godine ionako ;-)
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#15 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by AdnanSA »

Bitan je samo servis i ništa drugo. Ionako je kvalitet u pet deka kod svih. Ono koliko se ja razumijem u muziku samo Gorenje, Beko i LG imaju kvalitetan servis. Ostali su truba. Eh da kupi mašinu od onoga ko će ti je servisirati u budućnosti. Serviseri drugačije popravljaju mašinu koju si kupila kod njih.
Izbjegavati kupovunu tipa Pevec i slično. Veliki trgovačli centri obično imaju loš servis to jeste šalju ti mašinu na servis kod onoga koji je njima prodao a taj tamo kaže "Joj opet ovi iz Peveca ili Robota". Ja lično imam Gorenje staro 12 godina i radi super sve ove godine uz neka 2 sitna kvara koji nisu koštali više od 20 KM. Neki dan je supruga prala veš u LG direct drive od 1600 obrtaja. Sva digitalna i sve ti lijepo piše dokle je stigla i koliko je minuta ostalo a kad je izvadila veš ono 90% suho i čini mi se da nije bilo nešto previše izgužvano. Mi planiramo kupovati uskoro i vjeraovatno ćemo se odlučiti za Beko ili LG.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#16 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by AdnanSA »

Edin H. wrote:Ma te garancije su navlakusa, jer ako je dobra masina neces imati problema prve tri godine ionako ;-)
Slažem se da su garancije navlakuša ionako servisi priznaju malo garancija tj ipak korisnik plati poneku opravku u garantnom roku.
Naši ljudi inaće misle da kad je mašina pod garancijom da servis jedva čeka da mu se ti pomoliš i tražiš opravku.
Servisi mrze popravke u garantnom roku
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#17 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by shape of despair »

Da ne otvaram novu temu.Koji je nabolji ugradbeni šporet kombinacija plin-struja.Marka i eventualno neki tip.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#18 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Edin H. »

AdnanSA wrote:
Edin H. wrote:Ma te garancije su navlakusa, jer ako je dobra masina neces imati problema prve tri godine ionako ;-)
Slažem se da su garancije navlakuša ionako servisi priznaju malo garancija tj ipak korisnik plati poneku opravku u garantnom roku.
Naši ljudi inaće misle da kad je mašina pod garancijom da servis jedva čeka da mu se ti pomoliš i tražiš opravku.
Servisi mrze popravke u garantnom roku
U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#19 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by zelenashica »

Edin H. wrote:
AdnanSA wrote:
Edin H. wrote:Ma te garancije su navlakusa, jer ako je dobra masina neces imati problema prve tri godine ionako ;-)
Slažem se da su garancije navlakuša ionako servisi priznaju malo garancija tj ipak korisnik plati poneku opravku u garantnom roku.
Naši ljudi inaće misle da kad je mašina pod garancijom da servis jedva čeka da mu se ti pomoliš i tražiš opravku.
Servisi mrze popravke u garantnom roku
U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
kako koja firma...meni je mašina za suđe nakom 4 godine pokvarila se....jednostavno nije grijala vodu,ja servis zvala ljudi me samo pitali opis kvara i došli za dan dva...popravili,nije bilo nikakvih pitanja niti nevjerice,..samo se potpisala da je kvar otklonjen,uzeli jedan kupon i to je to....
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#20 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Klodovik »

Roditelji koristili Zanussi sedam godina. Kvar, remen 120 KM plus ruke za zamjenu. Ne, hvala. Kupili novu gorenje, radi i danas, osam godina nakon kupovine.

Sebi sam kupio gorenje, otvara se gore, takva mi trebala, a i lakše mi je s njom. Radi, ne buni se.

Meni je dovoljno da mašina za veš radi šest, sedam godina bez problema i za nju bih dao 800 KM max (po sadašnjim cijenama). Nakon osam godina je mogu mirne duše zamijeniti.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#21 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by dalmatinka »

***
Last edited by dalmatinka on 06/07/2009 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#22 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by dalmatinka »

Edin H.


U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
Nije baš tako. Prije godinu i tri mjeseca kupila sam Electrolux perilicu kod prodavača koji je i ovlašteni serviser za 90% proizvođača bijele tehnike. Pokvarila se mojom greškom. Nisam ispraznila džepove, zdravstvena iskaznica je uletjela iza bubnja, jedno vrijeme, tj. mjesecima je i dalje prala, da bi prošli tjedan otkazala pumpa. Došao serviser, ja izgubila račun koji je ujedno i garancija, moja greška, on izvukao komad zdravstvene iskaznice iz pumpe, pitao samo mogu li se sjetiti kad sam je kupila, ja pogledala na internet bankarstvu svoj račun, rekla mu datum i to je bilo to. Imao mi je pravo sve naplatiti, a nije ni lipe. Usput, prezadovoljna sam s njom.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Edin H. »

dalmatinka wrote:
Edin H.


U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
Nije baš tako. Prije godinu i tri mjeseca kupila sam Electrolux perilicu kod prodavača koji je i ovlašteni serviser za 90% proizvođača bijele tehnike. Pokvarila se mojom greškom. Nisam ispraznila džepove, zdravstvena iskaznica je uletjela iza bubnja, jedno vrijeme, tj. mjesecima je i dalje prala, da bi prošli tjedan otkazala pumpa. Došao serviser, ja izgubila račun koji je ujedno i garancija, moja greška, on izvukao komad zdravstvene iskaznice iz pumpe, pitao samo mogu li se sjetiti kad sam je kupila, ja pogledala na internet bankarstvu svoj račun, rekla mu datum i to je bilo to. Imao mi je pravo sve naplatiti, a nije ni lipe. Usput, prezadovoljna sam s njom.
Hajde, dobro je, bar sada mozes ponovo kod doktora, zlu ne trebalo :-)
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#24 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by dalmatinka »

Edin H. wrote:
dalmatinka wrote:
Edin H.


U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
Nije baš tako. Prije godinu i tri mjeseca kupila sam Electrolux perilicu kod prodavača koji je i ovlašteni serviser za 90% proizvođača bijele tehnike. Pokvarila se mojom greškom. Nisam ispraznila džepove, zdravstvena iskaznica je uletjela iza bubnja, jedno vrijeme, tj. mjesecima je i dalje prala, da bi prošli tjedan otkazala pumpa. Došao serviser, ja izgubila račun koji je ujedno i garancija, moja greška, on izvukao komad zdravstvene iskaznice iz pumpe, pitao samo mogu li se sjetiti kad sam je kupila, ja pogledala na internet bankarstvu svoj račun, rekla mu datum i to je bilo to. Imao mi je pravo sve naplatiti, a nije ni lipe. Usput, prezadovoljna sam s njom.
Hajde, dobro je, bar sada mozes ponovo kod doktora, zlu ne trebalo :-)
Ma kakvi, to je bilo prije nekoliko mjeseci, a samljevena je tek prošli tjedan. Do tada se mirno vrtila negdje iza bubnja. :D Već odavno sam platila oglas u Narodnim novinama i imam drugu.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#25 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by AdnanSA »

Edin H. wrote:
AdnanSA wrote:
Edin H. wrote:Ma te garancije su navlakusa, jer ako je dobra masina neces imati problema prve tri godine ionako ;-)
Slažem se da su garancije navlakuša ionako servisi priznaju malo garancija tj ipak korisnik plati poneku opravku u garantnom roku.
Naši ljudi inaće misle da kad je mašina pod garancijom da servis jedva čeka da mu se ti pomoliš i tražiš opravku.
Servisi mrze popravke u garantnom roku
U biti ce uvijek pokusati da dokazu da je tvojom krivicom doslo do kvara

A kao sto i rekoh ukoliko kupis kvalitetnu masinu moras biti povelik peh da se nesto pokvari u prve tri godine.
U principu kada je riječ o garanciji i kvarovima u koliko se radi o fabričkoj grešci skoro se sve mašine pokvare odmah u startu nakon nekoliko dana ili par sedmica a kada se mašina pokvari nakon 1 godine ili više u 90% slučajeva je kriv korisnik i tada kupci hoće garanciju po svaku cijenu tj hoće da im se besplatno otkloni kvar. Naravno velika većina firmi tada ne želi da prizna garanciju ja mislim dobrim dijelom i opravdano.
Post Reply