Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#26 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by van Basten »

ja imam AEG mašinu za veš i prezadovoljan sam... a neko ko je pitao za ploču + rernu - tu mi je Samsung (uzeli zbog samočisteće rerne i touch kontrol na ploči najviše), i to mi je do sada za pohvaliti , ne ureklo se.
Inače, sada ima izbora toliko da zaista sitnice odlučuju, osim naravno što se prvo glčeda cijena... i mašina i rerni i ploča ima od 300 pa do 2.000 KM...
User avatar
mimiikimi
Posts: 257
Joined: 01/06/2009 21:35

#27 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by mimiikimi »

imam gorenje masinu za ves sa 1000ob vec tri godine ni manjeg kvara nije bilo. odrzavam je redovno filter ocistim i posudu za prasak ostalo sve ok
prezadovoljna
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#28 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Loulou »

Lesli Eldridž wrote:Gledaj da to ne budu ove brzohodne. Idealne su one sa 600 obr/min jer nemaju komplikovane elektronike. Tehnika ti vjerovatno nije jača strana, ali brzina okretanja asinhronih motora koji se koriste za mašine se u klasičnoj tehnici vrši promjenom broja pari polova. To je klasična neproblematična tehnika i majstori to mogu jednostavno i jeftino da popravljaju. Kod brzohodnih i onih kod kojih broj obrtaja jako varira, regulacija broja obrtaja ti se radi uz pomoć elektroničkih modula koji mijenjaju i napon i frekvenciju. To dok radi, radi savršeno, ali u slučaju kvara, majstori i servisi tu ne mogu da pomognu. Tada se cijeli upravljački elektronski modul mora zamijeniti, a to je moguće samo u ovlaštenom servisu. Oni to ne mogu da popravljaju, ali mogu da zamijene sve. Ako nemaju na lageru dijelova, onda to naručuju od proizvođača, a to je jako skupo. Moj prijedlog bi ti bio Gorenje WA 50050. :) Klasična tehnika, ima majstora i dijelova koji pašu i sa starih mašina. U slučaju kvarova ozbiljnije prirode i servisi su dostupni. ;-) 8-)
Lesli Eldridž wrote:Današnji limovi su generalno nekvalitetni i tanki su. Kad majstori rade na njima isijeku ih skroz. :D Gorenje ima dobru servisnu mrežu, a ostali su nepoznanica na nešem tržištu. Ko će to održavati, ako nemaju servisnu mrežu? Elektronika tu zeza.
Što ti je kad čo'ek zna. :-D
Inače, oduvijek "imam posla" s Gorenje mašinama i - :thumbup: Upravo i iz razloga koje Lesli spominje.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Edin H. »

Ma ne dam ~Gorenju marke nakon slovenacke kradje deviznih stedisa :x
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#30 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Topla voda »

vi u pola 3 pricate o ves masinama...dajte i meni malo te gudre :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#31 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Irm@ »

kod mene je Samsung (svidjela mi se onako na oko) :-D :D dugmici i elektronika samo sto sama ne stavi deterdzent i omeksivac :D za sad da kucnem u drvo super radi :-D
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#32 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by latinalover »

aj pls vi sto imate iskustva da jte mi savjet sta da kupim


beko ,samsung ili lg, gorenje?

imal i servis za beko i samsung u sarajevu?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#33 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by zelenashica »

latinalover wrote:aj pls vi sto imate iskustva da jte mi savjet sta da kupim


beko ,samsung ili lg, gorenje?

imal i servis za beko i samsung u sarajevu?
za beko imaš servis u cijeloj bh u sarajevu imaš desetak ovlaštenih servisera i servis u beko shopu na grbavici :D
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#34 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by duboka_misao »

poodavno iznajmljivah stan i reko da opremim kupim bezze bira ves masinu i pec,sad zivim u tom stanu ima 4 godine sve jos uvijek radi ne planiram mjenjati, kome god kazem (jer se svi zale na biru)kazu da sam dobila na lutriji :D
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#35 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by kakav nered »

i?? šta je na kraju ispalo najbolje?? šta si kupila??

trebam i ja sad sebi kupiti veš mašinu pa me zanima.. gdje, šta, koliko?? :D
mabel605
Posts: 1
Joined: 23/09/2009 16:39

#36 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by mabel605 »

Molim vas, ako još neko ima veš mašinu Beko da mi odgovori.

Prilikom otkuhavanja na 90 s pretpranjem dođe u neku fazu da nešto štekće, sve se lampice pogase, pa se upale pa opet ugase, bubanj stoji a ona jadna kao da se nešto muči da opet krene. Ne znam šta je u pitanju, tek sam nedavno to primijetila, jer obično zbog dužine otkuhavanja stavim je da radi po noći ili je na timeru naštimam za poslijepodne kada nisam u kući. Inače je kod mene oko 3 godine, sve je ostalo dobro, i ona čak poslije tog silnog naprezanja nastavi sama da radi i završi posao do kraja, ali mi je to zaista sumnjivo, pa sam mislila da je do dovoda vode ili utičnice, ali nije ništa od toga. Ne djeluje mi to kao normalno, ako je neko isto to primijetio molim da mi odgovori prije nego zovem servis, pravim nalog itd. pa da mi kažu da to tako treba.

Hvala
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#37 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Irm@ »

nemam Beko masinu nego samsung ali vjerujem da je isti princip ako je masina na dugmice :D
i sumnjam da je normalno da ti se sve lampice pogase :shock: ja bijelo obicno perem na 60 s pretpranjem nema potrebe da perem na 90 ovako se odlicno opere..a jednom sam je stavila na 90 sva je vrela bila tako da vishe nisam ni pokusavala..
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#38 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by walkabout »

perem naruke rukama, na 60, po kucama :oops: :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#39 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by Irm@ »

pa zar ne mijenjas najbolje drugarice kad se pokvare, po kucama :-D :D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#40 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by walkabout »

Irm@ wrote:pa zar ne mijenjas najbolje drugarice kad se pokvare, po kucama :-D :D
:oops: :D
mislish popravljam najbolje drugarice :oops: :D
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#41 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by travar »

Haj pošto je tema o mašinama da priupitam:
Ima li neko Gorenje wa 61101 veš mašinu?
Ako da, ima li problema sa njom?
Pitam jer imam takvu i uopšte nisam zadovoljan, mašina doslovno skače pred centrifugu (ono kad se zafurava :D ), kad završava centrifugu, ista priča, nenormalno je glasna.
Sve ona fino opere, otkuha ali ....
Serviser je dolazio, i sve bilo uredu, ravna ko tepsija :D, i još zaprijetio da ako ga još jednom zovnem zbog ovog problema da će naplatiti dolazak iako je pod garancijom.
User avatar
dufa
Posts: 105
Joined: 04/05/2009 15:41

#42 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by dufa »

travar wrote:Haj pošto je tema o mašinama da priupitam:
Ima li neko Gorenje wa 61101 veš mašinu?
Ako da, ima li problema sa njom?
Pitam jer imam takvu i uopšte nisam zadovoljan, mašina doslovno skače pred centrifugu (ono kad se zafurava :D ), kad završava centrifugu, ista priča, nenormalno je glasna.
Sve ona fino opere, otkuha ali ....
Serviser je dolazio, i sve bilo uredu, ravna ko tepsija :D, i još zaprijetio da ako ga još jednom zovnem zbog ovog problema da će naplatiti dolazak iako je pod garancijom.
Vjerovatno znas da moras povesti racuna koliko vesa stavljas u masinu. Tvoja masina je predvidjena za sest kilograma vesa i toliko treba da bude opterecena da bi stojala u mjestu a u protivnom ako stavis manje ili vise vesa ona te nece docekati na istom mjestu u kupatilu ili vec gdje drzis masinu.
Znaci samo skupi sest kilograma vesa i onda peri bez problema. :thumbup:
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#43 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by pjega »

Vidim dosta ljudi zadovoljno sa Samsung masinom. Moja je nakon manje od 3 godine riknula. Nimalo jeftina nije bila jer je sve bilo ulickano na dugmice i kompletno elektronski. Eh pa ta elektronika je otisla i misljenje jednog majstora je bilo da kosta previse da se to popravi. U njoj je bilo milion nekakvih kontrolnih ploca. Nakon toga, odlucim da kupim drugu za upola manje novca... Beko. Do sad prezadovoljna.

Ja definitivno NE preporucujem Samsung. :roll:
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#44 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by AdnanSA »

Da ne počinjem novu temu. Ima li ko iskustva sa veš mašinama Quadro. U Mobil mediji imaju neko sniženje, cijena je pravo povoljna a mašina vrti na 1600 okretaja.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#45 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by PipiDugaDevetka »

AdnanSA wrote:Da ne počinjem novu temu. Ima li ko iskustva sa veš mašinama Quadro. U Mobil mediji imaju neko sniženje, cijena je pravo povoljna a mašina vrti na 1600 okretaja.
Imam ja, ali sa Mobil medijom,....kghr*x:;()%&#"grrrrrrrr!
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#46 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by AdnanSA »

Pa dobro sada. Šta je problem Mobil media ili veš mašina?
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#47 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by _Astra_ »

Peta godina Samsungovoj, onoj SilverNANo masini... 6kg-1400 obrtaja komplet "elektronika"... i jos jednu imam od 5kg i 1000obrtaja..


Na ovoj vecoj se za 5 godina pokvarila pumpa vode... koja je kostala u ovlastenom 39km sa ugradnjom... Vjerovatno ni ona ne bi "otisla" da dnevno masina ne odradi makar 3 pranja... znaci totalno opterecena...
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#48 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by trambusek88 »

Ima li ko preporuku za neku jeftiniju i jednostavniju mašinu, po mogućnosti bez mnogo napredne elektronike?
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#49 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by bumerangss »

trambusek88 wrote:Ima li ko preporuku za neku jeftiniju i jednostavniju mašinu, po mogućnosti bez mnogo napredne elektronike?
Po meni Gorenje i dalje najbolje... nije tako skupo, garancija 5 godina, servis, dostava unosenje i prikljucak besplatni, 5% popusta ako dajes stari uredjaj....

Uostalom vidi KupiTehniku.ba
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#50 Re: Veš mašina - preporuke, savjeti, upozorenja...

Post by trambusek88 »

bumerangss wrote:
trambusek88 wrote:Ima li ko preporuku za neku jeftiniju i jednostavniju mašinu, po mogućnosti bez mnogo napredne elektronike?
Po meni Gorenje i dalje najbolje... nije tako skupo, garancija 5 godina, servis, dostava unosenje i prikljucak besplatni, 5% popusta ako dajes stari uredjaj....

Uostalom vidi KupiTehniku.ba
Hvala!
Post Reply