Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#26 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by DaffyDuck »

meni je ves znao smrditi od tecnih detrdzenata za ves u boji (persil i perwol- odredjeni).
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#27 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by BJB »

lijepa u dusi wrote:Majstor mi trazi stoju da mi zamijeni lezajeve na ves masini. Kaze da su otisli. Masina uopste nije glasna niti je problem da ista drzim na njoj. Sto kaze forumas iznad, pola kozmetickog salona, sve na svom mjestu. Imam osjecaj da pokusava da me klepi po usima.
I hoce, cuj 100 da zamijeni lezajeve..koja je masina?
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#28 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by lijepa u dusi »

BJB wrote:
lijepa u dusi wrote:Majstor mi trazi stoju da mi zamijeni lezajeve na ves masini. Kaze da su otisli. Masina uopste nije glasna niti je problem da ista drzim na njoj. Sto kaze forumas iznad, pola kozmetickog salona, sve na svom mjestu. Imam osjecaj da pokusava da me klepi po usima.
I hoce, cuj 100 da zamijeni lezajeve..koja je masina?
Gorenje, ne znam model napamet, a ne mogu sad provjeriti. Sve u svemu, koliko lezajevi mogu biti? Da li je realno da kostaju 50ak KM?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#29 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by pustopoljina »

moja masina je bauknecht 1-7kg i 1400 obrtaja max. kostala je 450 eur sa dostavom, prije toga smo se cjenkali i dobili 10%, doplatili jos 10 ili 15 za nekakv dodatni slauf, prikljucak...nemam pojma... radi sigurno 3x sedmicno...ne mogu se pozaliti...koristim tecni ariel i praskasti vanish i zuti lenor...nista ja to ne cistim sto vi pisete :skoljka: vrata od masine i strane obrisem :skoljka: nekad ubacim direktno u bubanj, ovaj ariel, a nekad gore sipam, kako se sjetim...u bosni je neka sto godina stara gorenje sa nesto manje obrtaja, ta radi jako rijetko i mislim da ce joj to dohakati ubrzo...ona radi na svaki detrdzent koji kupim, mislim da trenutno imam neki praskasti hrvatski :skoljka: obje su ok.
najbolje ves masine ikad su miele, ali i kostaju, ne skacu i haman su necujne kad rade i teze su oko 20 kila od standardnih masina.
kad porastem, kupicu sebi miele ves masinu :D sad imam samo usisivac i to neka basic izvedba, ali ga volim najvise na svijetu :-) :skoljka:
jos sam imala indesit i neku noviju gorenje i siemens neka ni novija, ni prastara (ovo sad gdje sam sve stanovala)...sve su bile ok...mozda je siemens bila najbolja od ovih.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by dobar osjecaj »

pustopoljina wrote:kad porastem, kupicu sebi miele ves masinu
To sam i ja obecala sebi :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#31 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Nisrin »

wewa wrote:imala sam ovaj problem sa smradom na vlagu - zato godinama umjesto omeksivaca koristim najobicnije sirce, a trudim se sto cesce cistiti filter.
za bijeli ves koristim praskasti deterdzent, za sareno tecni, sve Persil (onaj tecni lavanda uzaaaasno smrdi, plavi je zakon).

Znaci, nisam jedina kojoj ljubicasti Persil SMRDI, ali bas smrdi haha Svi kazu da umisljam...ali ne, smeta pa smeta i ovako, bez da operem ves :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#32 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by mali_balon »

lijepa u dusi wrote:
BJB wrote:
lijepa u dusi wrote:Majstor mi trazi stoju da mi zamijeni lezajeve na ves masini. Kaze da su otisli. Masina uopste nije glasna niti je problem da ista drzim na njoj. Sto kaze forumas iznad, pola kozmetickog salona, sve na svom mjestu. Imam osjecaj da pokusava da me klepi po usima.
I hoce, cuj 100 da zamijeni lezajeve..koja je masina?
Gorenje, ne znam model napamet, a ne mogu sad provjeriti. Sve u svemu, koliko lezajevi mogu biti? Da li je realno da kostaju 50ak KM?
Nazovi gorenje ovlasteni servis u blazuju mozda jeftinije prodjes..... taj lezaj nije skuplji od 10KM....
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#33 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by BJB »

@lijepa u dushi, bio moj majstor, lezajevi su po10KM,znaci 20KM, osim toga ti treba neki semering koji je 7KM, znaci materijal 27, on bi ti za ovo uzeo 40KM (zajedno s materijalom), znaci ne daj ni marke preko 40KM..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#34 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by BJB »

dobar osjecaj wrote:
pustopoljina wrote:kad porastem, kupicu sebi miele ves masinu
To sam i ja obecala sebi :)
Mogu obecavati koliko hocu, jutros sam parila oci i trazila novu mashinu za ves..
Najjeftinija Miele 1800KM http://www.ekupi.ba/Miele-perilica-rubl ... 74590.aspx kupit cu je nikad..
A izgleda da cu ovuhttp://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za-p ... 42176.aspx uzeti, ne bude li se glupa stara Gorenje mogla popraviti..(dugme za ukljucivanje otislo, svaki put kad ga pritisnem iskoci osigurac)
Ako imate sta reci za ovu Indesit, govorite sad, nemojte da me glava boli kasnije...
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#35 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by lijepa u dusi »

BJB wrote:@lijepa u dushi, bio moj majstor, lezajevi su po10KM,znaci 20KM, osim toga ti treba neki semering koji je 7KM, znaci materijal 27, on bi ti za ovo uzeo 40KM (zajedno s materijalom), znaci ne daj ni marke preko 40KM..
Hvala puno, zamijenio mi komsija, kupila samo lezajeve :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#36 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by pustopoljina »

BJB wrote:
dobar osjecaj wrote:
pustopoljina wrote:kad porastem, kupicu sebi miele ves masinu
To sam i ja obecala sebi :)
Mogu obecavati koliko hocu, jutros sam parila oci i trazila novu mashinu za ves..
Najjeftinija Miele 1800KM http://www.ekupi.ba/Miele-perilica-rubl ... 74590.aspx kupit cu je nikad..
A izgleda da cu ovuhttp://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za-p ... 42176.aspx uzeti, ne bude li se glupa stara Gorenje mogla popraviti..(dugme za ukljucivanje otislo, svaki put kad ga pritisnem iskoci osigurac)
Ako imate sta reci za ovu Indesit, govorite sad, nemojte da me glava boli kasnije...
Vec pisala: imala. Bila ok.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#37 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by kafanski_covjek »

pustopoljina wrote:
BJB wrote: Najjeftinija Miele 1800KM http://www.ekupi.ba/Miele-perilica-rubl ... 74590.aspx kupit cu je nikad..
A izgleda da cu ovuhttp://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za-p ... 42176.aspx uzeti, ne bude li se glupa stara Gorenje mogla popraviti..(dugme za ukljucivanje otislo, svaki put kad ga pritisnem iskoci osigurac)
Ako imate sta reci za ovu Indesit, govorite sad, nemojte da me glava boli kasnije...
Vec pisala: imala. Bila ok.
vec 7 godina i jos uvijek "ne kasljuca" :D
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#38 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by UterivacDugoga »

BJB wrote:@lijepa u dushi, bio moj majstor, lezajevi su po10KM,znaci 20KM, osim toga ti treba neki semering koji je 7KM, znaci materijal 27, on bi ti za ovo uzeo 40KM (zajedno s materijalom), znaci ne daj ni marke preko 40KM..
A sta ako je npr.bubanj masine konstruisan da se mjenja cijeli,a ne samo lezajevi? (sto u ovom slucaju ispade da nije,ali recimo da je bila takva situacija)

Koliko bi onda bila zamjena?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#39 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by BJB »

Sigurno vise, kad svrati majstor, budem pitala UtjerivacuD
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#40 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by BJB »

Samo da prijavim da sam kupila Indesitovu mashinu za ves..Mislim da sam dobro prosla, 50KM popusta za jednokratno placanje i 50KM za placanje Visa karticom..Javicu se za pola godine da kazem kako slusa..lijepo izgleda k'o i sve novo, i uza je dvadeset cm od prethodne mashine tako da imam osjecaj da sam dobila na prostoru.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#41 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by TDK-90 »

UterivacDugoga wrote:
BJB wrote:@lijepa u dushi, bio moj majstor, lezajevi su po10KM,znaci 20KM, osim toga ti treba neki semering koji je 7KM, znaci materijal 27, on bi ti za ovo uzeo 40KM (zajedno s materijalom), znaci ne daj ni marke preko 40KM..
A sta ako je npr.bubanj masine konstruisan da se mjenja cijeli,a ne samo lezajevi? (sto u ovom slucaju ispade da nije,ali recimo da je bila takva situacija)

Koliko bi onda bila zamjena?
Nesto slicno imaju pojedini modeli Miele ves masina kod njih je bubanj skroz upakovan u dodatni lim......ali strpljivi Bosnjo je i to dekodirao :D izreze lim i onda zamijeni lezajeve- Samo sto je zamjena 2-3 puta skuplja od npr. Gorenje :-?
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#42 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by UterivacDugoga »

Sve nove masine koriste zalivene lezajeve u bubnju :D

Ja znam princip zamjene nego sam pitao vezano za opasku da je zamjena lezajeva skupa. Svaki rad se placa,ko ne zeli nek mjenja sam. :)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#43 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by valjuga »

UterivacDugoga wrote:Sve nove masine koriste zalivene lezajeve u bubnju :D

Ja znam princip zamjene nego sam pitao vezano za opasku da je zamjena lezajeva skupa. Svaki rad se placa,ko ne zeli nek mjenja sam. :)
100% i samo da dodam da su mi jaranu tražili 600+ maraka za zamjenu ležajeva.Tj.čitave kade sa bubnjem jer je zaljevena u plastiku.
Mašina je Ariston a kontaktirao je General servis tj. Kupitehniku....
CoffeeMan
Posts: 84
Joined: 02/03/2017 00:04

#44 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by CoffeeMan »

Pozdrav,
Nabavio sam LG perilicu/sušilicu pa molim ako neko zna da mi kaze da li u programima koji koriste paru za pranje (Baby care steam i Allergy....) treba koristiti deterdzent ili u tim programima ne ide nista osim obicne vode?

To nikako ne mogu da nadjem a djeluje mi logicno ako vec koristi paru da ne ide deterdzent ali opet kontam mozda prvo opere deterzentom pa onda malo popari :-D :-D
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#45 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Control panel »

Miele je zakon. Skupa jeste ali vrijedi svake marke.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#46 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by Mis mekinjas »

Vala bas. Sta kosta da kosta, sve od Miele-a je isplativo kupiti.
John Cleese
Posts: 37271
Joined: 25/05/2010 18:30

#47 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by John Cleese »

Meni je i Gorenje ok :|
(Jest da znaju nekad bit shupci, ali nema veze.)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by moonca »

CoffeeMan wrote:Pozdrav,
Nabavio sam LG perilicu/sušilicu pa molim ako neko zna da mi kaze da li u programima koji koriste paru za pranje (Baby care steam i Allergy....) treba koristiti deterdzent ili u tim programima ne ide nista osim obicne vode?

To nikako ne mogu da nadjem a djeluje mi logicno ako vec koristi paru da ne ide deterdzent ali opet kontam mozda prvo opere deterzentom pa onda malo popari :-D :-D
--ne ide deterdzent :-D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#49 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by zlo zlo »

nakon dvije nove mašine/sušilice ariston koje mi obje došle s bugom, dignuh ruke od tih mašina i sad pokušavam s electrolux 2u1, i ova ima to parenje :-D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#50 Re: Veš mašina (ilitiga perilica rublja :)

Post by zlo zlo »

Ako se slučajno tko zaleti, pa kupi onu ariston s komandama na vratima, nek mi se javi da mu pojasnim kako da provjeri ima li bug i njegova mašina/sušilica, jednom je slučajno...dva su problem u seriji :izet: :lol:

btw. pohvala za stanića, nikad ovakvo što nisam doživjela da mi se desi, a može se desiti svakome, ono što je pohvalno poštovali su moja prava u svakom segmentu.

Držite fige za treću mašinu :mrgreen: :lol:
Post Reply