Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#51 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

Alhemicarkaa wrote:
plemba wrote:
pustopoljina wrote:plemba
A i B je za bijelo sa predpranjem i obicno (namjestas 95° ili 60°)
Cje sareno 60°
D je sareno 40°
sve sa jacom centrifugom
imas J sareno, 40°, slabija centrifuga, manje poguzvan ves (duze se susi, lakse pegla)...kad imas malo vesa, krace pranje.
ima tu i nesto za rucno i samo centrifuga (sto nisi vecu sliku uslikao???)
ali a,b,c,d i j su ti najvazniji.
namjestis taj veliki, namjestis temperaturu i ukljucis na to sa znakom za ukljuciti.
heh,kasnim naravno...
da ono
I = kad koristis A opciju, jer sipas detrdzent i u I i u II
II= tu sipas za sva ostala pranja (glavno pranje)
III ili na nekima cvjetic je za omeksivac.
ako koristis tekuci detrdzent- stavljas ga direktno u bubanj.
ovo sam ja nas'o na netu sliku, nisam je ja slik'o...

tamo ona tri dugmeta su mi pravo nejasna, znam da je jedno za palit, al pojma nemam sta su ona dva i kako funkcionisu

ali hvaala ti, sad ko da mi je malo jasnije
Drugo dugme je da isključiš ili uključiš centrifugu, kad je pritisnuto centrifuga isključena. Treće dugme, koliko mogu da vidim (kod mene je ista mašina, ali malo naprednija, imam četri dugmeta), je za isključivanje opcije cijeđenja (kad pritisneš isključena opcija). Uglavnom oba koristiš kod osjetljivog rublja (program J za osjetljivo rublje i program M, ako ga imaš, za vunu). Za ta dva programa poželjno je da isključiš centrifugu i cijeđenje vode.
Kako si zadovoljan/zadovoljna mašinom?
ne znam jos, nisam je upalio... samo sam se uselio u stan pa jos kontam kako da je upalim...

hvala vam raja na odgovorima, valjda ce to biti ok

znaci ako imam hlace, majice obicne pamucne i tu sarenu robu upalim J, nahajcam na 40 stepeni i ukljucim cijeđenje i centrifugu (treba mi to da se lakse susi, jer nema balkona)

jel tako? :|
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#52 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Alhemicarkaa »

plemba wrote:
ne znam jos, nisam je upalio... samo sam se uselio u stan pa jos kontam kako da je upalim...

hvala vam raja na odgovorima, valjda ce to biti ok

znaci ako imam hlace, majice obicne pamucne i tu sarenu robu upalim J, nahajcam na 40 stepeni i ukljucim cijeđenje i centrifugu (treba mi to da se lakse susi, jer nema balkona)

jel tako? :|
Tako! :D (Pazi da ovdje uključeno cijeđenje i centrifuga znači da dugmad nisu pritisnuta). Sretno!
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#53 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

Alhemicarkaa wrote:
plemba wrote:
ne znam jos, nisam je upalio... samo sam se uselio u stan pa jos kontam kako da je upalim...

hvala vam raja na odgovorima, valjda ce to biti ok

znaci ako imam hlace, majice obicne pamucne i tu sarenu robu upalim J, nahajcam na 40 stepeni i ukljucim cijeđenje i centrifugu (treba mi to da se lakse susi, jer nema balkona)

jel tako? :|
Tako! :D (Pazi da ovdje uključeno cijeđenje i centrifuga znači da dugmad nisu pritisnuta). Sretno!
hvala ti puno...

p.s. ako nije problem da mi zamutis jedno po kila zlata (ipak si alhemicarka :D )
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#54 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mofo33 »

moj savjet oko ves-masina je ;
* izbjegavati pretrpavanje, 5kg suhog vesa je skoro duplo teze kad je mokar
* bataliti centrifugu na 1200, jer amortizeri zacas odu djavolu ( a i ves je maltretiran prejakom centrifugom)
* paziti i na kamenac... kad se navali na grijace, nije dobro
ja povremeno uvalim dva litra bijelog sirceta u masinu :-D programiram pranje 60°
bude masina k'o nova
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#55 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nadinka »

Kakvo vam je iskustvo sa Candy perilicama?? Ja sam cula u glavnom pohvale, a cijenom su sad bas ok (bar ono sto sma ja vidjela). Bosch je prilicno skup. LG nije jeftino, a ne znam koliko je kvalitetno. Ikakve preporuke??
kween
Posts: 181
Joined: 07/05/2009 20:08

#56 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by kween »

u mene je samsung digitalna, vec 4 god prezadovoljna nema krugova okretanja oni i sl..sve na dgume on of sama se ugasi kad zavrsi.nagovarala mamu da uzme istu al ona naravno zagovornik gorenja i nonstop se zali a ona okretanja onaj "krug" vec mi davno pocela ic na zivce ne znam jel posla il zavrsila a cijena je bila ista . iskreno za samsung nisam nikad ni gledala al je bilo provjereno jer je kolegica uzela godinu prije mene tako da mi olaksala izbor a ona prati to:)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#57 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by wewa »

kod mene je kombinovana zanussi vec 5 godina i jako sam zadovoljna, kuc-kuc ne urekla se :bih:
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#58 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by terra_incognita »

Nadinka wrote:Kakvo vam je iskustvo sa Candy perilicama?? Ja sam cula u glavnom pohvale, a cijenom su sad bas ok (bar ono sto sma ja vidjela). Bosch je prilicno skup. LG nije jeftino, a ne znam koliko je kvalitetno. Ikakve preporuke??

Candy su odlični proizvodi.

Na Dobrinji, nedaleko od pumpe na ulazu u RS je tehno market u kojem su diskontne cijene bijele tehnike. aparati su mahom ogrebani sa strane ili malo ulubljeni (jedva da se vidi) a cijene prihvatljive. Između ostalog, nude i Candy.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#59 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tranquilizer »

terra_incognita wrote:
Nadinka wrote:Kakvo vam je iskustvo sa Candy perilicama?? Ja sam cula u glavnom pohvale, a cijenom su sad bas ok (bar ono sto sma ja vidjela). Bosch je prilicno skup. LG nije jeftino, a ne znam koliko je kvalitetno. Ikakve preporuke??

Candy su odlični proizvodi.

Na Dobrinji, nedaleko od pumpe na ulazu u RS je tehno market u kojem su diskontne cijene bijele tehnike. aparati su mahom ogrebani sa strane ili malo ulubljeni (jedva da se vidi) a cijene prihvatljive. Između ostalog, nude i Candy.
Candy Candy Candy Candy Candy je tito :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#60 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nadinka »

Hahaha, mja prijateljica ima Candy i ona je bas happy s njom, al reko da vidim ovdje opce stavove :) Nego vidjela sma u robotu jednu povoljnu i u Mercatoru ima, ok cijene, samo nemam pojma jesul to novi modeli, stari ili sta, nije ni da mi je bitno :) Svidja mi se sto su malo plice od standardnih, manje prostora traze :)
uvijek_ista
Posts: 79
Joined: 31/10/2009 21:31

#61 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by uvijek_ista »

Bloomberg!
Brzinu obrtaja stimas od 400 do 1000, ima programe odgodjennog pranja, tiha, kupljena u Beku prosle godine, kostala do 500 KM, a sto je takodjer vazno - 5 godina garancija
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#62 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

pomozite candy gow465 d kombinirka ima li ko iskustava , bas smo se upalili na oko superiska izgleda , a vise nam je muka od pretrage masine , da smo na poslijetku odlucili za komb. sto je u sustini i potreba jer u novom stanu i nemamo balkon. Ne znam koliko su pouzd. kombo uredjaji, oprecna su misljenja po forumima , s druge str opet kontam da je candy neko ime u tom svijetu pored boscha. thnx
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#63 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tranquilizer »

Tranquilizer wrote:
Candy Candy Candy Candy Candy je tito :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Samo da ponovim :thumbup:
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#64 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

SMIRIVAC ha ha hvala uliva nadu :-D , ali na Hr forumu drvlje i kamenje na njihove masine. Bas me koleba sad , a vec smo je bezecovali sad sta nam bude
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#65 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tranquilizer »

Ja imam dvije, jedna radi vec 5 godina nije se ni nakašljala a druga je još od prije rata...ta je i u ratu prala na agregat i redukcije struje :lol: :lol: :lol: :lol: tako samo Candy Candy Candy Candy :thumbup: :thumbup: :thumbup:
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#66 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

:lol: :lol: kupljena! I pored silnog negativnog iskustva na hr. forumu mi odlucismo za doticnu gospoju pa cemo videti.Kontam da im nije u cilju bas da takvo jedno ime srozaju.Iskustva cemo prenijeti kad zenica opere osusi par tura vesa, te kako to izgleda ves nakon susenja u istoj! pozz
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#67 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by starii »

gorac wrote::lol: :lol: kupljena! I pored silnog negativnog iskustva na hr. forumu mi odlucismo za doticnu gospoju pa cemo videti.Kontam da im nije u cilju bas da takvo jedno ime srozaju.Iskustva cemo prenijeti kad zenica opere osusi par tura vesa, te kako to izgleda ves nakon susenja u istoj! pozz
kupio candy prije 2 godine, radi za sada dobro..jedina je mana sto programi traju jako dugo...bijeli ves 2.5h :-?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#68 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by debela »

koliko kosta jedna tako kvalitetnija ves masina? skupljam informacije da se pocnem presabirati na vrijeme.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#69 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Cholina_Lokica »

starii wrote:
gorac wrote::lol: :lol: kupljena! I pored silnog negativnog iskustva na hr. forumu mi odlucismo za doticnu gospoju pa cemo videti.Kontam da im nije u cilju bas da takvo jedno ime srozaju.Iskustva cemo prenijeti kad zenica opere osusi par tura vesa, te kako to izgleda ves nakon susenja u istoj! pozz
kupio candy prije 2 godine, radi za sada dobro..jedina je mana sto programi traju jako dugo...bijeli ves 2.5h :-?
i kod mene je candy, ima joj jedno godina i pol- dvije, radi bez problema, al' kod mene je bijeli ves 1,5h, nije tako dugo :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#70 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by respo »

candy izgleda ne voli hrvatsku
one su probosanski orjentisane :D
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#71 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

ha ha

Code: Select all

 :-D 
tacno ! Stari kazes programi traju dugo , bijeli 2,5 ssata pranje i l=susenje ili samo pranje?
pa i moja stara gorenje ima joj 25 god, ali joj svaka cast bijeli pere komplet sa predpranjem 3 h :) ali tako je. pranje na 90 c najduze traje
gorac
Posts: 7
Joined: 03/11/2010 12:57

#72 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gorac »

debela wrote:koliko kosta jedna tako kvalitetnija ves masina? skupljam informacije da se pocnem presabirati na vrijeme.
sta da ti kazem trenutnoo je u robotu (od danas ) akcija candy pa dobra perilica dodje 560km,1000obrtaja 5kg vesa nista bolje i ne treba , mozda 1200 obrtaja sve preko je nama nepotrebno i samo jace haba masinu(lezajeve). Perilica /susilica na snizenju 999 ja kupio :D 6pere 5 susi, 1400obrtaja
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#73 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by debela »

gorac hvala :) meni je i tih 1000 obrtaja previse jer se bojim da ce ves biti ko da ga je krava zvakala.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#74 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Karabaja »

debela wrote:gorac hvala :) meni je i tih 1000 obrtaja previse jer se bojim da ce ves biti ko da ga je krava zvakala.
pa uvijek možeš smanjiti obrtaje, to je samo broj maksimalnih obrtaja
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#75 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Trebam te »

debela wrote:gorac hvala :) meni je i tih 1000 obrtaja previse jer se bojim da ce ves biti ko da ga je krava zvakala.
Broj Max obrtaja od 1000 je mali, trebas minimum 1200-1400 i nece biti ves kao da ga je krava zvakala, potreban je veci broj obrtaja posebno zimi za peskire i bijeli ves...

Preporucujem Hotpoint
Post Reply