Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65921
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#451 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Ja bih na tu Teslu isao samo na vikendici ili tako negdje gdje se nece stalno koristiti.

Doduse na svojoj sam uzeo Electrolux :P

Ali bila je na jebackom snizenju :D
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#452 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Android Knego »

rovac13 wrote: 22/01/2022 10:39 Cesto kompletan grijac koji se nalazi u dnu bubnja bude sav u kamenu,to se lako rjesava tako sto se 1-2 puta godisnje ubaci sredstvo za skidanje kamenca i pokrene program 90 bez vesa.Ako je previse zapusteno onda tesko pomaze.Posto vasa zena misli da je to bacanje para,onda moguce da je zapusteno :)

Cesto onaj dio gore za primanje vode,u njemu su uski kanali i rupice,voda tu ide kao tus,sprica.....ti uski kanali se zastopaju od kamenca,prvo primiketis kako mlazovi vise nisu fini,pocnu udarati ukrivo prema dole,pa se neki pocnu gubit,kad se dovoljno zacepe voda dolazi sporije u masinu,tise,a pritisak u crijevu koje doprema vodu u tu posudu je sve veci.......sledeci korak je to crijevo spadne od pritiska i prsce po masini,elek moze stradat od vode.

Rjesenje,skinut dio za primanje vode,potopit ga u tekucinu protiv kamenca,ostavit da prenoci,pa namontirat.
Kod siemens bosch je jednostavnije jer je to samo plastika,.......kod miele nije za svakog jer postoji puno sitnih dijelova elektricnih dijelova zupcanika kontakata itd koji se moraju rasformirat pa plasticni dio otopit ocistit i poslije ponovo pospajat kako je bilo .

Itd.......kamenac moze biti svuda gdje je voda.
Ok, hvala. :thumbup:
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#453 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zippoo87 »

player_ wrote: 22/01/2022 11:51
mayab wrote: 22/01/2022 10:43 Pita me jaran, da li kupiti Teslu za 400KM i 5 godina garancije ,
pa nakon 5 godina opet isto, i tako si 10 godina pod ful garancijom za 800 KM,
ili se odmah izvaliti za 800-900 KM za kakav "pravi" brend, i čekati da krepa u 6-toj godini.... :|

Kontate poentu , logiku i matematiku?
Ja sam se istinski zadeverao, šta mu odgovoriti
Ni za 800 900 nije neki pravi brend, miele nema ispod 1500 ja mislim...
Reci ti jaranu nek uzme neku srednju vrijednost 600 700 750 i to nek ganja neke popuste i uzme neki solidan brend bosch samsung whirlpool itd i uz malo srece sa jednom mozda izgura i preko 10 godina... Naravno kad potrefis felericnu pokvarit ce ti se i miele za godinu al et :D
Ima na ekupi ba ova bosch,sto sam ja kupio na akciji...sa 920 na 700 KM snizena,besplatna dostava.
Inverter motor,ne cujes je kada radi,samo voda pljuska u bubnju i pravi buku.
Onako na prvu je ok madina za te pare a ima i 10 godina garanciju na motor,ako je prijavis na bosch promociju...ja sam svoju vec prijavio i dobio certifikat.
Standardna garancija je 2 godine
User avatar
Haris.ba
Posts: 24758
Joined: 08/09/2005 20:08

#454 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris.ba »

rovac13 wrote: 22/01/2022 10:39

Cesto onaj dio gore za primanje vode,u njemu su uski kanali i rupice,voda tu ide kao tus,sprica.....ti uski kanali se zastopaju od kamenca,prvo primiketis kako mlazovi vise nisu fini,pocnu udarati ukrivo prema dole,pa se neki pocnu gubit,kad se dovoljno zacepe voda dolazi sporije u masinu,tise,a pritisak u crijevu koje doprema vodu u tu posudu je sve veci.......sledeci korak je to crijevo spadne od pritiska i prsce po masini,elek moze stradat od vode.

Rjesenje,skinut dio za primanje vode,potopit ga u tekucinu protiv kamenca,ostavit da prenoci,pa namontirat.
Imam lg masinu, ispod kutije za detrdzent ima neki filter sa malim rupicama. Kako ocistiti te rupice? Kaze majstor samo mijenjati. Jer sada tu voda izlazi malo i bude mokro ispod masine. Rekao da koristim samo tecni detrdzent.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#455 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Nemam iskustva sa lg,ali mozes uslikat pa mozda vidimo o cemu se radi.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1065
Joined: 30/09/2020 14:34

#456 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by xPaco1337 »

Pitanje imam indesit masinu i centrifuga je prestala raditi,istekla garancije od 5god prije par mjeseci bas...Koliko sam googlao da je capacitor/kondezator za motor crkao ili pregorio,da li se netko razumije ?

@Majstora sam zvao kaze da nema ona kondezator jer ima i susilicu u sebi da je elektronika
arminicos
Posts: 386
Joined: 10/09/2008 12:25

#457 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by arminicos »

Zapazio sam Bosch ves masinu model WAT28460BY kazu svi da su prezadovoljni nema buke i garancija je 5 godina. Koju masinu izabrati za susenje vesa po vama ? Isto Bosch ili ne..i je li bolje da je masina za ves posebno a masina za susenje posebno ? Hvala na odg.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#458 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by skafiskafsnjak »

arminicos wrote: 07/03/2022 20:40 Zapazio sam Bosch ves masinu model WAT28460BY kazu svi da su prezadovoljni nema buke i garancija je 5 godina. Koju masinu izabrati za susenje vesa po vama ? Isto Bosch ili ne..i je li bolje da je masina za ves posebno a masina za susenje posebno ? Hvala na odg.
Ako.mjesta i para imas, vazda je.bolje odvojeno
arminicos
Posts: 386
Joined: 10/09/2008 12:25

#459 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by arminicos »

Neka preporuka za marku masine za susenje vesa?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#460 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by skafiskafsnjak »

Sacekaj da ti se kolega @rovac13 javi.
On je majstor :mrgreen:
sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#461 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by sarajevowintwr »

Ima li neko LG mašinu F4J3TN5WE? Trenutno je na snizenju preko ekupi?
Kakva su iskustva sa njom?
NightWatchMember
Posts: 201
Joined: 10/03/2019 14:01

#462 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by NightWatchMember »

Da li ima mašina za sušenje veša sa gornjim punjenjem?
TwistedX
Posts: 384
Joined: 02/11/2010 16:55

#463 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by TwistedX »

Pozdrav, može neka preporuka za kombiniranu mašinu do nekih 1200KM. Hvala
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#464 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Preporuka je da razmotris imas li ikakve sanse da zaobidjes kombinovanu.

Tek na kraju ako bas ne postoji druga opcija i ako bas moras,onda izaberes nesto u toj cijeni.
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#465 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 27/10/2022 23:26, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#466 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris033 »

Haris033 wrote: 09/11/2018 15:15 2016. g. uzeli kombinovanu Perilica/sušilica...
Prezadovoljan radom iste. Uglavnom sušimo peškire i bijeli veš i tu se pokazala za 10! Veš poslije sušenja ima nekakav neutralan i fin miris i nema nikakvog smrada od gume i sl. Peškiri izadju mekani, suhi i kao ispeglani.. :-D

Image
I dalje radi ko doksa! :thumbup:
U 5-6 godina, jedino otisao nekakav teg, ali posto je masina bila u garanciji, to je zamjenjeno bez naknade..
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#467 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Kombinovana pere i susi,to nije problem.

Problem je u neefikasnosti i u samom losem principu rada,nazalost.Mi ih prodamo samo onima koji nemaju mogucnost za obje odvojeno :)

Dok miele uredjaji imaju najstedljivije certifikate A ili A++ itd......kombinovane su im klasa D

Ako peres 8 kg vesa.....trebai bi susit to na dvaput jer je 5 kg maximum za susenje......neko susi i sve ali nije ispravno,pa susenje traje po 5-6 sati.

Skoro covjek se pohvali kombinovanom......kaze na pranje potrosi 1 kwh struje a nastavak susenje potrosu jos 6 kwh i susenje mu traje 6 sati........a vode na susenje potrosi duplo vise nego na pranje vesa :)

Potrosnja i struje i vode je abnormalno veca.

Ja prodajem i jedne i druge i trece......ali svima savjetujemo da radi sebe izbjegnu kombinovanu ako ikako mogu.......ako nema druge sanse onda mu prodamo kombinovanu.

To je realno bez navijanja prema nekoj.
TwistedX
Posts: 384
Joined: 02/11/2010 16:55

#468 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by TwistedX »

rovac13 wrote: 24/07/2022 09:58 Preporuka je da razmotris imas li ikakve sanse da zaobidjes kombinovanu.

Tek na kraju ako bas ne postoji druga opcija i ako bas moras,onda izaberes nesto u toj cijeni.
Da postoji vjeruj da bi uzeo. Jednostavno ne postoji opcija. Nemam mjesta.

Koja je tvoja preporuka kao prodavača. Šta se najmanje vraća na servis, a da je do 1200KM.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#469 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Nemam nista pametnu tu reci.
Ja radim sa miele masinama i to u njemackoj.

Miele kombinovana kosta blizu 2000 € i ista stvar kao i sa ostalima,los princip rada,pa ajde.....inace rade,ponekad popravimo,nista spec.

Ako ima mjesto iznad,mi postavimo susilicu odozgo na perilicu,i sve super.

Ako nema ni tu mjesta.....onda mozda najbolje poslusat nekog ovako kao haris 033.....neko ko kaze da nema problema s tim.....uzet istu kao kod njeg.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#470 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris033 »

rovac13 wrote: 24/07/2022 13:45 Kombinovana pere i susi,to nije problem.

Problem je u neefikasnosti i u samom losem principu rada,nazalost.Mi ih prodamo samo onima koji nemaju mogucnost za obje odvojeno :)

Dok miele uredjaji imaju najstedljivije certifikate A ili A++ itd......kombinovane su im klasa D

Ako peres 8 kg vesa.....trebai bi susit to na dvaput jer je 5 kg maximum za susenje......neko susi i sve ali nije ispravno,pa susenje traje po 5-6 sati.

Skoro covjek se pohvali kombinovanom......kaze na pranje potrosi 1 kwh struje a nastavak susenje potrosu jos 6 kwh i susenje mu traje 6 sati........a vode na susenje potrosi duplo vise nego na pranje vesa :)

Potrosnja i struje i vode je abnormalno veca.

Ja prodajem i jedne i druge i trece......ali svima savjetujemo da radi sebe izbjegnu kombinovanu ako ikako mogu.......ako nema druge sanse onda mu prodamo kombinovanu.

To je realno bez navijanja prema nekoj.
Evo iz licnog iskustva... Naša masina uspjesno pere i suši već 6 godina. Ima granicnik do kojeg smijes ici sa kolicinom i ako hoces da sušiš veš. Uglavnom peremo i sušimo bijeli veš i peškire, a znamo, kada nam bas zatreba, sušiti i šareni.. Bijeli veš i peškire peremo na 95st i po automatizmu zavrsi pranje i sušenje za 5h na 1400 obrtaja. Ako hoćemo posebno programe, onda isti taj veš peremo takođe na 95st, sa 800 obrtaja na 2.5h, i plus 3 h sušenja. Koristimo i program luftiranja, ako npr. jakna, majica, tole ili dzemper poprime kakav miris, zatim program za brzo pranje na 1h ili 15min. Program sa hladnim pranjem nismo koristili jer mu nas nesto i ne vjerujemo..
Ne znam koliko troši, ali nam račun za struju nikada nije bio veći od 45 KM (po jeftinoj tarifi), ukljucujuci taksu za rtv, potrosnju masine za suđe, šporet, peglu, plasma tv i sl.
Ona je placena 1400KM i opet bi sutra kupili istu, a vidio sam u Domodu da sada ima i sa wifi. :thumbup:
TwistedX
Posts: 384
Joined: 02/11/2010 16:55

#471 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by TwistedX »

Haris033 wrote: 24/07/2022 16:00
rovac13 wrote: 24/07/2022 13:45 Kombinovana pere i susi,to nije problem.

Problem je u neefikasnosti i u samom losem principu rada,nazalost.Mi ih prodamo samo onima koji nemaju mogucnost za obje odvojeno :)

Dok miele uredjaji imaju najstedljivije certifikate A ili A++ itd......kombinovane su im klasa D

Ako peres 8 kg vesa.....trebai bi susit to na dvaput jer je 5 kg maximum za susenje......neko susi i sve ali nije ispravno,pa susenje traje po 5-6 sati.

Skoro covjek se pohvali kombinovanom......kaze na pranje potrosi 1 kwh struje a nastavak susenje potrosu jos 6 kwh i susenje mu traje 6 sati........a vode na susenje potrosi duplo vise nego na pranje vesa :)

Potrosnja i struje i vode je abnormalno veca.

Ja prodajem i jedne i druge i trece......ali svima savjetujemo da radi sebe izbjegnu kombinovanu ako ikako mogu.......ako nema druge sanse onda mu prodamo kombinovanu.

To je realno bez navijanja prema nekoj.
Evo iz licnog iskustva... Naša masina uspjesno pere i suši već 6 godina. Ima granicnik do kojeg smijes ici sa kolicinom i ako hoces da sušiš veš. Uglavnom peremo i sušimo bijeli veš i peškire, a znamo, kada nam bas zatreba, sušiti i šareni.. Bijeli veš i peškire peremo na 95st i po automatizmu zavrsi pranje i sušenje za 5h na 1400 obrtaja. Ako hoćemo posebno programe, onda isti taj veš peremo takođe na 95st, sa 800 obrtaja na 2.5h, i plus 3 h sušenja. Koristimo i program luftiranja, ako npr. jakna, majica, tole ili dzemper poprime kakav miris, zatim program za brzo pranje na 1h ili 15min. Program sa hladnim pranjem nismo koristili jer mu nas nesto i ne vjerujemo..
Ne znam koliko troši, ali nam račun za struju nikada nije bio veći od 45 KM (po jeftinoj tarifi), ukljucujuci taksu za rtv, potrosnju masine za suđe, šporet, peglu, plasma tv i sl.
Ona je placena 1400KM i opet bi sutra kupili istu, a vidio sam u Domodu da sada ima i sa wifi. :thumbup:
Koja je mašina u pitanju. Oznaka mislim.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#472 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris033 »

Samsung WD80J6410AW/LE
Image
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#473 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by rovac13 »

Haris033 wrote: 24/07/2022 16:00
rovac13 wrote: 24/07/2022 13:45 Kombinovana pere i susi,to nije problem.

Problem je u neefikasnosti i u samom losem principu rada,nazalost.Mi ih prodamo samo onima koji nemaju mogucnost za obje odvojeno :)

Dok miele uredjaji imaju najstedljivije certifikate A ili A++ itd......kombinovane su im klasa D

Ako peres 8 kg vesa.....trebai bi susit to na dvaput jer je 5 kg maximum za susenje......neko susi i sve ali nije ispravno,pa susenje traje po 5-6 sati.

Skoro covjek se pohvali kombinovanom......kaze na pranje potrosi 1 kwh struje a nastavak susenje potrosu jos 6 kwh i susenje mu traje 6 sati........a vode na susenje potrosi duplo vise nego na pranje vesa :)

Potrosnja i struje i vode je abnormalno veca.

Ja prodajem i jedne i druge i trece......ali svima savjetujemo da radi sebe izbjegnu kombinovanu ako ikako mogu.......ako nema druge sanse onda mu prodamo kombinovanu.

To je realno bez navijanja prema nekoj.
Evo iz licnog iskustva... Naša masina uspjesno pere i suši već 6 godina. Ima granicnik do kojeg smijes ici sa kolicinom i ako hoces da sušiš veš. Uglavnom peremo i sušimo bijeli veš i peškire, a znamo, kada nam bas zatreba, sušiti i šareni.. Bijeli veš i peškire peremo na 95st i po automatizmu zavrsi pranje i sušenje za 5h na 1400 obrtaja. Ako hoćemo posebno programe, onda isti taj veš peremo takođe na 95st, sa 800 obrtaja na 2.5h, i plus 3 h sušenja. Koristimo i program luftiranja, ako npr. jakna, majica, tole ili dzemper poprime kakav miris, zatim program za brzo pranje na 1h ili 15min. Program sa hladnim pranjem nismo koristili jer mu nas nesto i ne vjerujemo..
Ne znam koliko troši, ali nam račun za struju nikada nije bio veći od 45 KM (po jeftinoj tarifi), ukljucujuci taksu za rtv, potrosnju masine za suđe, šporet, peglu, plasma tv i sl.
Ona je placena 1400KM i opet bi sutra kupili istu, a vidio sam u Domodu da sada ima i sa wifi. :thumbup:
Bojim se da nisam shvatio zasto si mene citirao ?

Ja znam sta je ta masina,i kako radi i kako trosi u odnosu na druge.Cilj je valjda pomoci ovima koji ne znaju.

Pranje vesa je u ovoj prici ne bitno.
Male su razlike.
Miele ako pere 8 kg vesa potrosi 0,9 kwh za ciklus.
I ostali nisu daleko od toga,tako da je to zanemarivo.

Susenje vesa,e tu je velika razlika.

Top pumpa meni dok osusi 8 kg vesa potrosi oko 0,7 kwh........standardna susilica sa grijacem potrosi oko 2kwh ili malo preko dok osusi tih 8 kg vesa........dok kombinovana susi satima i potrosi 5-6-7 kwh na mozda 5 kg vesa........osim toga konstantno trosi vodu dok susi jer nema uopce ugradjen toplotni izmjenjivac gdje se kondenzira voda iz vesa.......dok obicne uopce ne trebaju vodu za susenje.

Sad ce neko reci ne bitno mi jer imam svoj bunar :)

Nije to poenta.
Poenta je reci ljudima nedostatke takvih masina.
Nek znaju prije nego kupe.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#474 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris033 »

Sorry za citiranje, samo sam se želio nadovezati na pricu oko kupovine kombinivane mašine.. ;-)
User avatar
skrtica
Posts: 164
Joined: 03/06/2021 23:32

#475 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by skrtica »

TwistedX wrote: 22/07/2022 16:26 Pozdrav, može neka preporuka za kombiniranu mašinu do nekih 1200KM. Hvala
Ja imam ovu nekih 5-6 god. Ne sjećam se više ni kada sam je tačno kupila :-) Za sada radi dobro ali to je uvijek lutrija.



www.ekupi.ba/bs/Kućanski-aparati/Bijela ... K000366368
Post Reply