Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#26

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Sretno!
Ne veseli se unaprijed jer ovo je BiH, a za takvu mašinu u Bgd daju garanciju od 5 godina.
Kineski LG?
Moja LG jeste kineska, nije direkt drajv i u nju stane 8kg rublja. Jorgane perem. Ima ono slovo B što se tiče uštede energije i vode.
Za sada, pola godine je koristim, prezadovoljan.
Ratosilj'o sam se Gorenja-dolenja za vijeke vjekova!
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#27

Post by Sarayman »

8. sekretar SKOJ-a wrote:Sretno!
Ne veseli se unaprijed jer ovo je BiH, a za takvu mašinu u Bgd daju garanciju od 5 godina.
Kineski LG?
Moja LG jeste kineska, nije direkt drajv i u nju stane 8kg rublja. Jorgane perem. Ima ono slovo B što se tiče uštede energije i vode.
Za sada, pola godine je koristim, prezadovoljan.
Ratosilj'o sam se Gorenja-dolenja za vijeke vjekova!
Hmmm, to s garancijom je fakat katastrofa! Jesi li siguran? Dvogodisnja mi se vise svidjela od jednogodisnje koju sam dobio za ovu problematicnu Gorenje kupljenu u Robotu '99. Ima jedan zanimljiv detalj na samoj masini, a u vidu naljepnice (direktno do proizvodjaca motora) na kojoj stoji da je garancija na Direct Drive motor 10 godina!! Sta mi vrijedi kada je garancija od Stanica za masinu 2 godine? :? :?
Ova je Made in Korea, kapacitet je 7 kg (dva vise od Gorenja) i pripada enegretskoj klasi A+.
Gorenje vise ne ulazi u moj dom, definitivno!
I hvala na sretnim zeljama, fakat smo odusevljeni masinom, u mraku kupatila izgleda kao svemirski brod. :-D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#28

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

http://www.elitesecurity.org Vidi na forumu ovog portala pod temom o veš-mašinama....Tamo daleko, u Bgd., LG daje 5 godina garancije, a sve isto kao i kod Stanića, Koreja, Kina i slično...Svejedno, meni je ova kineska dobra, na centrifugi ima zvuk kao kada avion turira pred polijetanje(nije direkt drajv). A+ ekonomičnost, super, biće to OK kod tebe!
Još jednom, sretno!
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#29

Post by Baghira »

Mislim, nek' je tebi sa srecom s tvojom masinom, ali da li je potrebno da masina ima bas sve te funkcije? Hm, ne znam. Jes' da je ono prakticno da stane puno vesa, ali nekad moras cekati da skupis, pa se je'l otegne, a ne isplati se praznu je ukljucivati. A i ako ima susilicu, isto fajn stvar, ali vuce uzasno puno struje :cry: Nejse, ja sam imala Whirlpool-ovu 12 godina (to je navodno Bosch-ov proizvod). Proslog se mjeseca pokvarila. Mogla se je vjerovatno popraviti, ali ne isplati se, kad mogu kupiti bolju masinu haman za iste pare. Opet kupila Whirlpoolo-ovu, u nadi da ce i ova makar toliko izdrzati, za ca. 600 km. Na jedno dugme, ono, nema nekih posebnih funkcija, bitno je da pere. :D Super zadovoljna i ja, sto veli saray, ove nove masine svijetle kao svemirski, jok jebachi, vec brodovi :D
A sto se tice gorenjovih stvari, i ja sam imala lose iskustvo. Samo sto smo je kupili, za pokucstvo u Bosni (jelte treba mi za odmora, nakupi se ono prljavog vesa), ona se pokvari. I sad svaki put kad dodjemo u Bosnu, strepim hoce li gospodja biti lose volje :x

Nego, i mene nesto pravo opusta, smiruje, pruza neki osjecaj zadovoljstva gledanje u masinu dok se bubanj okrece :-) :D :D
Kemal_S
Posts: 51
Joined: 28/01/2007 14:22
Location: Cazin

#30 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Kemal_S »

Sarayman wrote:Prije 8 godina kupili smo vrhunski model Gorenje ves masine sa 1200 obrtaja, namjenjene za njemacko trziste. Skoro necujna u radu, obavljala je svoj posao sve do prosle godine. Od tada, i pored intervencije ovlastenog servisa, nepouzdana je u radu, a evo danas nece ni vodu da primi.
Da skratim: potrebna mi je hitna preporuka (sto prije to bolje) dobre masine sa minimum 1000 okretaja u minuti. Sta od proizvodjaca, i koji od njih imaju dobar servis u Sarajevu? Kakva su vasa iskustva? Samsung, LG ili nesto drugo? Gorenje ovaj put ne bih..
ja ti preporucujem "Bira" ves masine. Iako su jeftine, vjeruj da neces imati sa njima problema. U zadnje vrijeme njihove masine za ves su sigurno ekstra dobre, a dobro znam kakve probleme Gorenje pravi sa ves masinama. S toga definitivno Bira sa sto vise obrtaja i ne sikiraj se!
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#31 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by starii »

zna li iko ko je serviser LG masina u sarajevu?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#32 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nosara »

U cemu je fol to sa obrtajima...? Kod mene je Gorenje 600 obrtaja, placena oko 600 marona, 8. godina bez problema...

Ne vjerujem tim fensi-smensi senzorima... To kad rikne, milja iz dzepa... Osjetljivo previse...
Ima logike ako si u stanju mijenjat uredjaj barem svake druge godine...

Morebit i nije 'vako... :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#33 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Cholina_Lokica »

nosara wrote:U cemu je fol to sa obrtajima...? Kod mene je Gorenje 600 obrtaja, placena oko 600 marona, 8. godina bez problema...

Ne vjerujem tim fensi-smensi senzorima... To kad rikne, milja iz dzepa... Osjetljivo previse...
Ima logike ako si u stanju mijenjat uredjaj barem svake druge godine...

Morebit i nije 'vako... :D
sto vise obrtaja, bolje ocjedjen ves :D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#34 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Karabaja »

tri godine si razmišljao koju veš mašinu da kupiš? :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#35 Re:

Post by swirl »

8. sekretar SKOJ-a wrote:
boogy wrote:Samo LG, sto i sam godinama koristim.
Nedavno kupio LG. Prezadovoljan ovim najvažnijim uredjajem u domaćinstvu. Zbog kokuzluka nisam mogao kupiti perilicu/sušilicu INDESIT sa direkt drajvom. Gorenje-dolenje više u moj dom ne ulazi.

@Sarayman,
Šta god izabereš, traži direkt drajv (Nema onih prenosnih kaiševa, nego zupčanici).

Inače, ljubitelj sam gledanja u stakleni otvor perilice dok pere veš. To me smiruje. Ima li na forumu još ljubitelja "gledanja u veš mašinu dok radi"?
Ja sam jedna od tih ljubitelja, pravo mi je merak gledati u masinu dok radi, al' pravo :-D
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#36 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

da ja ozivim malo ovu temu...

treba mi uputstvo za ves masinu gorenje, wa 412 (ova dole)
Image

ako neko ima cijenio bih :D
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#37 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by hana_montana »

joooj njega :lol: cek da uzmem cvike nista ne vidim 8-) :D
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#38 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

hana_montana wrote:joooj njega :lol: cek da uzmem cvike nista ne vidim 8-) :D
ma joj sve nesto I II, i jos na slovenskom... pa haj se ti snađi :roll:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#39 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by hana_montana »

ako dobro vidim ovaj drugi manji krug je da biras temperaturu pranja,a taj prvi gumbic desno je sigurno paljenje ostala dva zanemari visak su :D

a sta ti tu pise na tom prvom velikom krugu :-D

i dže ti je uputstvo :D
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#40 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

hana_montana wrote:ako dobro vidim ovaj drugi manji krug je da biras temperaturu pranja,a taj prvi gumbic desno je sigurno paljenje ostala dva zanemari visak su :D

a sta ti tu pise na tom prvom velikom krugu :-D

i dže ti je uputstvo :D
znam znam
samo sto su na ovome velkaČkom krugu slova, a vamo pise sta je sta, al' na slovenskom....

a ova tri dugmica su jedan za palit, a ostala dva nemam pojma, a sve nesto kontam da se trebaju paliti :(

p.s. uputstva nemam, uputstvo tratim :|
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#41 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by hana_montana »

cek cek mislim da znam,stavis taj prvi krug u pocetni polozaj(on bi trebao da se okrece kako masina radi i da pokazuje dokle je stigla,bar mislim tako :cry: ) a na drugom izaberi t.pranja i klikni to prvo dugme desno i bjezi u drugu prostoriju :-D

i ne barci dok to dugme ne pocne da blinka tad bi trebalo da je gotovooooo :D

haj probaj sad :-D
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#42 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

hana_montana wrote:cek cek mislim da znam,stavis taj prvi krug u pocetni polozaj(on bi trebao da se okrece kako masina radi i da pokazuje dokle je stigla,bar mislim tako :cry: ) a na drugom izaberi t.pranja i klikni to prvo dugme desno i bjezi u drugu prostoriju :-D

i ne barci dok to dugme ne pocne da blinka tad bi trebalo da je gotovooooo :D

haj probaj sad :-D
ti hoš' da ja zijanim glavom :(

ma skontacu nekako
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#43 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by hana_montana »

plemba wrote:
ti hoš' da ja zijanim glavom :(

ma skontacu nekako
joj njega :roll: pa moras probati nekako,ta dva su ti oni folovi bez centifuge il tako nesto,sigurno...
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#44 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

hana_montana wrote:
plemba wrote:
ti hoš' da ja zijanim glavom :(

ma skontacu nekako
joj njega :roll: pa moras probati nekako,ta dva su ti oni folovi bez centifuge il tako nesto,sigurno...
ma na ruke cu prati... fino plavi radon i mirna bosna (zgrada i komisje)
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#45 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by SHTEVELEC »

Kod mene je ta masina, na malom izaberes temepraturu, na velikom ides ako hoces sa predpranjem A (s tim da napunis krajnju desnu posudu pregradu u posudi za detrdzent), ostali su ti programi bez predpranja (srednja posuda za detrdzent, sto je "vece" slovo krace je pranje, B, C, D...). Imas poseban program za vunu (pise volna), mehcanje je omeksavanje (krajnja lijeva pregrada je za omeksivac).
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#46 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by pustopoljina »

plemba
A i B je za bijelo sa predpranjem i obicno (namjestas 95° ili 60°)
Cje sareno 60°
D je sareno 40°
sve sa jacom centrifugom
imas J sareno, 40°, slabija centrifuga, manje poguzvan ves (duze se susi, lakse pegla)...kad imas malo vesa, krace pranje.
ima tu i nesto za rucno i samo centrifuga (sto nisi vecu sliku uslikao???)
ali a,b,c,d i j su ti najvazniji.
namjestis taj veliki, namjestis temperaturu i ukljucis na to sa znakom za ukljuciti.
heh,kasnim naravno...
da ono
I = kad koristis A opciju, jer sipas detrdzent i u I i u II
II= tu sipas za sva ostala pranja (glavno pranje)
III ili na nekima cvjetic je za omeksivac.
ako koristis tekuci detrdzent- stavljas ga direktno u bubanj.
Last edited by pustopoljina on 05/10/2010 16:57, edited 2 times in total.
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#47 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by hana_montana »

eto, haj sad :)

jes ova moja pametna neka sve sama skonta :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#48 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by pustopoljina »

inace...miele ima najbolje ves masine...ali su i cijene...strasne...
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#49 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by plemba »

pustopoljina wrote:plemba
A i B je za bijelo sa predpranjem i obicno (namjestas 95° ili 60°)
Cje sareno 60°
D je sareno 40°
sve sa jacom centrifugom
imas J sareno, 40°, slabija centrifuga, manje poguzvan ves (duze se susi, lakse pegla)...kad imas malo vesa, krace pranje.
ima tu i nesto za rucno i samo centrifuga (sto nisi vecu sliku uslikao???)
ali a,b,c,d i j su ti najvazniji.
namjestis taj veliki, namjestis temperaturu i ukljucis na to sa znakom za ukljuciti.
heh,kasnim naravno...
da ono
I = kad koristis A opciju, jer sipas detrdzent i u I i u II
II= tu sipas za sva ostala pranja (glavno pranje)
III ili na nekima cvjetic je za omeksivac.
ako koristis tekuci detrdzent- stavljas ga direktno u bubanj.
ovo sam ja nas'o na netu sliku, nisam je ja slik'o...

tamo ona tri dugmeta su mi pravo nejasna, znam da je jedno za palit, al pojma nemam sta su ona dva i kako funkcionisu

ali hvaala ti, sad ko da mi je malo jasnije
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#50 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Alhemicarkaa »

plemba wrote:
pustopoljina wrote:plemba
A i B je za bijelo sa predpranjem i obicno (namjestas 95° ili 60°)
Cje sareno 60°
D je sareno 40°
sve sa jacom centrifugom
imas J sareno, 40°, slabija centrifuga, manje poguzvan ves (duze se susi, lakse pegla)...kad imas malo vesa, krace pranje.
ima tu i nesto za rucno i samo centrifuga (sto nisi vecu sliku uslikao???)
ali a,b,c,d i j su ti najvazniji.
namjestis taj veliki, namjestis temperaturu i ukljucis na to sa znakom za ukljuciti.
heh,kasnim naravno...
da ono
I = kad koristis A opciju, jer sipas detrdzent i u I i u II
II= tu sipas za sva ostala pranja (glavno pranje)
III ili na nekima cvjetic je za omeksivac.
ako koristis tekuci detrdzent- stavljas ga direktno u bubanj.
ovo sam ja nas'o na netu sliku, nisam je ja slik'o...

tamo ona tri dugmeta su mi pravo nejasna, znam da je jedno za palit, al pojma nemam sta su ona dva i kako funkcionisu

ali hvaala ti, sad ko da mi je malo jasnije
Drugo dugme je da isključiš ili uključiš centrifugu, kad je pritisnuto centrifuga isključena. Treće dugme, koliko mogu da vidim (kod mene je ista mašina, ali malo naprednija, imam četri dugmeta), je za isključivanje opcije cijeđenja (kad pritisneš isključena opcija). Uglavnom oba koristiš kod osjetljivog rublja (program J za osjetljivo rublje i program M, ako ga imaš, za vunu). Za ta dva programa poželjno je da isključiš centrifugu i cijeđenje vode.
Kako si zadovoljan/zadovoljna mašinom?
Post Reply