Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#176 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

zateznistub wrote:
ljuspica wrote: ok. a da li mi je pametno to sto sam kliknula na odgovdu pranja vesa za 3 sata? mislim ako se ni tad ne pokrene.......onda ja tu sama nista ne mogu :(
Cek malo, jesi li ti prvo kliknuti na odgodu pa onda pokrenula mašinu? Ako jesi onda i ne može da radi do ne dođe vrijeme. I radi se o odgodi kraja programa pranja a ne odgoda početka pranja.
prvo sto uradim uspem deterdzent i omeksivac. ukljucujem ves masinu. pokrecem programator npr na majice. automatski mi se broj obrataja okrene i tipka koja pokazuje "wash". ta tipka mi do sad nije blinkala, ali sad blinka(pali se gasi). kad kliknem delay ona se zaustavi. delay tipka oznacava odgodu pranja kako sam razumjela za 3 sata. drugacije ta tipka "wash" nece da se zaustavi.ja sam sad to uradila i cekam. koliko sam shvatila pranje bi pocelo za 3 sata? dakle nisam prvo kliknula na odgodu....prvo sam radila gornje radnje, ali zbog blinkanja "wash" ja kliknem delay i onda ta opcija prestane da blinka.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#177 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:
zateznistub wrote:
ljuspica wrote: ok. a da li mi je pametno to sto sam kliknula na odgovdu pranja vesa za 3 sata? mislim ako se ni tad ne pokrene.......onda ja tu sama nista ne mogu :(
Cek malo, jesi li ti prvo kliknuti na odgodu pa onda pokrenula mašinu? Ako jesi onda i ne može da radi do ne dođe vrijeme. I radi se o odgodi kraja programa pranja a ne odgoda početka pranja.
prvo sto uradim uspem deterdzent i omeksivac. ukljucujem ves masinu. pokrecem programator npr na majice. automatski mi se broj obrataja okrene i tipka koja pokazuje "wash". ta tipka mi do sad nije blinkala, ali sad blinka(pali se gasi). kad kliknem delay ona se zaustavi. delay tipka oznacava odgodu pranja kako sam razumjela za 3 sata. drugacije ta tipka "wash" nece da se zaustavi.ja sam sad to uradila i cekam. koliko sam shvatila pranje bi pocelo za 3 sata? dakle nisam prvo kliknula na odgodu....prvo sam radila gornje radnje, ali zbog blinkanja "wash" ja kliknem delay i onda ta opcija prestane da blinka.
Delay označava, u stvari, delay end. Znači prolongirana završetka pranja. To što tebi blinka ta lampica možda znači da svi parametri nisu dati. Nema vode, nisu vrata zatvorena i sl. Čisto sumnjam da se radi o klasičnom kvaru.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#178 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

ok znaci dzabe cekam.......hvala ti na trudu da mi pomognes.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#179 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

Vjerovao ili ne znas li sta se desilo? Onaj ventil za dotok vode u masinu ja zavrnem i odvrnem (a nisam ga uopste dirala)...ono samo malo pokrenula pa opet vratila na isto....kad....masina poce primat vodu i sve ispadne ok evo je radi! ne mogu vjerovat da taj ventil moram da zavrcem i odvrcem svaki put kad zavrsi masina?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#180 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:Vjerovao ili ne znas li sta se desilo? Onaj ventil za dotok vode u masinu ja zavrnem i odvrnem (a nisam ga uopste dirala)...ono samo malo pokrenula pa opet vratila na isto....kad....masina poce primat vodu i sve ispadne ok evo je radi! ne mogu vjerovat da taj ventil moram da zavrcem i odvrcem svaki put kad zavrsi masina?
Eto vidiš da nije kvar i da je ono što sam ti u prvom postu napisao. Raja često to smetne sa uma nista strasno. Ventil zatvaraj jer tako čuvaš mašinu.
gullegaron
Posts: 30
Joined: 25/01/2018 15:01

#181 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by gullegaron »

Crkla mi je stara Gorenje perilica pa sad moram kupiti novu. Čitao sam po forumima da su Bosch perilice dobre, koja su vaša iskustva i mišljenja? Konkretno mislim uzeti Bosch WAN24260BY za 968KM (https://www.idealno.ba/Proizvod/522364),bitno mi je da je 8kg, što veći enrgetski razred i da je što tiša. I naravno, što kvalitetnija za te pare :)
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#182 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nepass1 »

Danas uzmem beko katalog, kAd tamo moja ves masina energetska klasa a+++. Znam da sam je kupio bila ek b. Sad izguglam stoji jos uvjek b. Oni reklamiraju kao a+++. Pa pripazite :wink:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#183 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

nepass1 wrote:Danas uzmem beko katalog, kAd tamo moja ves masina energetska klasa a+++. Znam da sam je kupio bila ek b. Sad izguglam stoji jos uvjek b. Oni reklamiraju kao a+++. Pa pripazite :wink:
Vjerovatno se ne radi o istom modelu. Sličan da ali ne i isti.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#184 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nepass1 »

zateznistub wrote:
nepass1 wrote:Danas uzmem beko katalog, kAd tamo moja ves masina energetska klasa a+++. Znam da sam je kupio bila ek b. Sad izguglam stoji jos uvjek b. Oni reklamiraju kao a+++. Pa pripazite :wink:
Vjerovatno se ne radi o istom modelu. Sličan da ali ne i isti.
Isti model, ista sifra
Htv7633 x00
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#185 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nepass1 »

I kod beko.ba i kod omega.ba stoji B, katalog A+++.
Jedino greska u katalogu
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#186 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

nepass1 wrote:I kod beko.ba i kod omega.ba stoji B, katalog A+++.
Jedino greska u katalogu
Onda je baš štamparska greška. Jučer u scc baš gledam promocija vm lg sa susilicom taj razred 1999 KM
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#187 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

jedna greška je slučajna, 2 su već namjera :lol: i za masinu 2u 1 jednu je navedeno da ima toplotnu pumpu, a nema.
safke
Posts: 44
Joined: 07/04/2013 20:45
Location: SA

#188 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by safke »

zna li ko slučajno

mašina gorenje uzeta nova jučer, došli ljudi prikopčali (nisam bio tu, nisam vidio ništa)
da se proba mašina, neće da pokrene pranje, tj neće nikako vodu da primi, kada se odabere neki program (recimo 30 stepeni) ona samo počne da centrifugira, a veš suh, probali smo različite te programe pranja sve isto
naravno da sam provjerio crijevo što vodu dovodi, sasvim je ok, nije začepljeno, novo je, nigdje nije presavijeno, na ventilu voda teče ko luda,

je li ima neki fol šta blokira da voda uđe u mašinu, nešto što nisam skontao, vrtio sam pročitao sve iz upustva ovo se nigdje ne spominje
nazvaću radnju pa provjeriti tj servis, samo vidim je li ima neki fol što ja mogu uraditi da ljudi bezveze ne dolaze
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#189 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Filter »

safke wrote:zna li ko slučajno

mašina gorenje uzeta nova jučer, došli ljudi prikopčali (nisam bio tu, nisam vidio ništa)
da se proba mašina, neće da pokrene pranje, tj neće nikako vodu da primi, kada se odabere neki program (recimo 30 stepeni) ona samo počne da centrifugira, a veš suh, probali smo različite te programe pranja sve isto
naravno da sam provjerio crijevo što vodu dovodi, sasvim je ok, nije začepljeno, novo je, nigdje nije presavijeno, na ventilu voda teče ko luda,

je li ima neki fol šta blokira da voda uđe u mašinu, nešto što nisam skontao, vrtio sam pročitao sve iz upustva ovo se nigdje ne spominje
nazvaću radnju pa provjeriti tj servis, samo vidim je li ima neki fol što ja mogu uraditi da ljudi bezveze ne dolaze
zovi servis, monter je morao provjeriti da li masina radi
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#190 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

safke wrote:zna li ko slučajno

mašina gorenje uzeta nova jučer, došli ljudi prikopčali (nisam bio tu, nisam vidio ništa)
da se proba mašina, neće da pokrene pranje, tj neće nikako vodu da primi, kada se odabere neki program (recimo 30 stepeni) ona samo počne da centrifugira, a veš suh, probali smo različite te programe pranja sve isto
naravno da sam provjerio crijevo što vodu dovodi, sasvim je ok, nije začepljeno, novo je, nigdje nije presavijeno, na ventilu voda teče ko luda,

je li ima neki fol šta blokira da voda uđe u mašinu, nešto što nisam skontao, vrtio sam pročitao sve iz upustva ovo se nigdje ne spominje
nazvaću radnju pa provjeriti tj servis, samo vidim je li ima neki fol što ja mogu uraditi da ljudi bezveze ne dolaze
Jel ventil za vodu odvrnut? Mislim da čak na nekim modelima ima zaštitni čep koji treba skinuti prije kopcanja na instalaciju
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#191 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Control panel »

Miele je zakon. Skupa jeste ali vrijedi svake marke.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#192 Re:

Post by Dr.medicine »

Ljubitelj Zabara wrote:Pored Gorenja, izbaci i Biru.
Meni se i daska za wc šolju ( kupljena u Robotu ), pokvarila posle 3 dana.
:oops:

moja tetka kupila biru 2003će, još uvijek joj perfektno radi. a svaki dan pere 2 mašine, puna kuca djece :lol: imala je i birin tv 10g. komedija
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#193 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by славянин »

U ovo se kunem :D
Image
https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 85kg-5203/

Jos ima mod (jest da traje 8-9 sati pranje i susenje kada se taj mod koristi) osim kosulja sva odjeca izadje ko popeglana :-D

PS: 10 God garancija na motor i 5 na ostale komponente :bih:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#194 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

ja nakon 2 promašaja s aristonom (feler u seriji), uzela electrolux i roba iz nje je odlična :)
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#195 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by probook »

славянин wrote:
Jos ima mod (jest da traje 8-9 sati pranje i susenje kada se taj mod koristi) osim kosulja sva odjeca izadje ko popeglana :-D

PS: 10 God garancija na motor i 5 na ostale komponente :bih:
Koji je mod?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#196 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by славянин »

probook wrote:
славянин wrote:
Jos ima mod (jest da traje 8-9 sati pranje i susenje kada se taj mod koristi) osim kosulja sva odjeca izadje ko popeglana :-D

PS: 10 God garancija na motor i 5 na ostale komponente :bih:
Koji je mod?
Stavis na mixed laundry wash i onda za nacin susenja klikces dok ne dodjes do treceg znaka za susenje.

Ove info zlata vrijede da znas. :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#197 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Edin H. »

Control panel wrote:Miele je zakon. Skupa jeste ali vrijedi svake marke.
I ja ne kontam kako ne neko moze kupiti ves masinu koja se ne moze prikopcati na Wi-Fi :D
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#198 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by probook »

славянин wrote:
probook wrote:
славянин wrote:
Jos ima mod (jest da traje 8-9 sati pranje i susenje kada se taj mod koristi) osim kosulja sva odjeca izadje ko popeglana :-D

PS: 10 God garancija na motor i 5 na ostale komponente :bih:
Koji je mod?
Stavis na mixed laundry wash i onda za nacin susenja klikces dok ne dodjes do treceg znaka za susenje.

Ove info zlata vrijede da znas. :D
Kod mene je ova https://www.lg.com/hr/perilice-rublja/lg-F4J6TG1W

Nisam siguran da ima ta opcija mixed laundry wash :?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#199 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by славянин »

Slikam ti kuci kada dodjem :D
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#200 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by probook »

славянин wrote:Slikam ti kuci kada dodjem :D
Aj bas da vidim. To je neka kombinacija svega i svacega izgleda :D
Post Reply