Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#151 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

musicman80 wrote:Ja bi preporucio Miele masine za ves. Skuplje jesu, ali kada kupis, imas je 30 godina, kao nekada sto su ljudi kada kupe masinu, traje im godinama, a ne ovo danas Samsung, LG, Beko i slicni brandovi, pokvari se i prije nego sto istekne garancija.
Ma i ja bi isto sebi to preporučila, ali cijena diktira.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#152 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by musicman80 »

ljuspica wrote:
musicman80 wrote:Ja bi preporucio Miele masine za ves. Skuplje jesu, ali kada kupis, imas je 30 godina, kao nekada sto su ljudi kada kupe masinu, traje im godinama, a ne ovo danas Samsung, LG, Beko i slicni brandovi, pokvari se i prije nego sto istekne garancija.
Ma i ja bi isto sebi to preporučila, ali cijena diktira.

Sve ja to razumijem, ali ako kupis jeftiniju a losiju masinu, a pokvari ti se samo dan nakon isteka garancije, onda moras traziti majstora i i placati zamjenu dijelova, ruke, i opet imas polovnu masinu za koju ne znas kada ce se opet pokvariti i da li ce se uopste moci popraviti ili ces morat kupovati novu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#153 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mO k3 »

miele ...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#154 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nepass »

musicman80 wrote:Ja bi preporucio Miele masine za ves. Skuplje jesu, ali kada kupis, imas je 30 godina, kao nekada sto su ljudi kada kupe masinu, traje im godinama, a ne ovo danas Samsung, LG, Beko i slicni brandovi, pokvari se i prije nego sto istekne garancija.
e jbt imam samsung masinu, i to ovu gore sto se spominje slim. kupio 2007 ako se ne varam i radi jos uvijek bez ikakvih problema.
miele jes bolji ali mozes kupiti tri samsung ves masine za cijenu jedne miele.
ljudi traze masine do 500km i ti im preporucis miele :run:
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#155 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

Ja mislim da Miele veš mašine nema ispod 1500-1600, i to neki osnovni model.
Neka hvala...taman i da imam toliko para da dajem na veš mašine, radije ću kupiti neku Beko/LG/Samsung/Gorenje, za trećinu cijene. Uradiće isti posao kao i Miele, 100%.
Last edited by Naslovnica on 22/05/2017 10:39, edited 2 times in total.
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#156 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Naslovnica »

musicman80 wrote:
ljuspica wrote:
musicman80 wrote:Ja bi preporucio Miele masine za ves. Skuplje jesu, ali kada kupis, imas je 30 godina, kao nekada sto su ljudi kada kupe masinu, traje im godinama, a ne ovo danas Samsung, LG, Beko i slicni brandovi, pokvari se i prije nego sto istekne garancija.
Ma i ja bi isto sebi to preporučila, ali cijena diktira.

Sve ja to razumijem, ali ako kupis jeftiniju a losiju masinu, a pokvari ti se samo dan nakon isteka garancije, onda moras traziti majstora i i placati zamjenu dijelova, ruke, i opet imas polovnu masinu za koju ne znas kada ce se opet pokvariti i da li ce se uopste moci popraviti ili ces morat kupovati novu.
Kvari se i Miele mašina, a taman da se i ne kvari, košta minimalno 4 puta više nego druge mašine. A garancija 2 godine?!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#157 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Haris.ba »

ljuspica wrote:Samsung i >Lg ne izbjegavam, skupo mi to.Poenta je da ne gledam marku vec ljepotu ves masine, jer ce se svakako pokvariti. Kapacitet-nije potreban, jer perem skoro svaki dan tako da u korpi za ves skoro nikad da nema vesa. Dakle energetks avrijednost se oznacava sa A++ koliko sam shvatila? Ako je mala razlika izmedju A, A+ i A++ onda zasto ne A + odabrati sa pristojnom cijenom. Ne daje mi se lova za ves masinu, ali je moram kupiti. Eto zasto ne Samsung ili Bosh ili LG :). Ova slim sto sam je gore navela je pristojne cijene a i lijepa je :D ,evo karakteristika i jedne i druge ves masine:

VOX (slim)
Tip proizvodamašina za pranje veša
Model proizvodaWM10601
Način punjenjaprednje/frontalno
Kapacitet6 kg
Broj obrtaja1000 obr/min
Dimenzije60x85x42 cm
Bojabijela
Energetska klasaA+
Digitalni displejda
Dodatne karakteristike15 programa
Garancija5 godina

BrendKONCAR
Tip proizvodamašina za pranje veša
Model proizvodaPR10 5 FC
Način punjenjaprednje/frontalno
Kapacitet5 kg
Broj obrtaja1000 obr/min
Dimenzije59.7x84.5x49.7 cm
Težina proizvoda64.5 kg
Bojabijela
Energetska klasaA+
Digitalni displejda
Dodatne karakteristike15 programa
Garancija5 godina
Gledaj samo da ima minimalno 1000 obrtaja, da ima programator koji se okreće, ili možda i led da piše koliko ti je ostalo do kraja programa. I naravno da imaš opciju odgođenog pranja.

Gledaj što veću energetsku klasu zbog potrošnje struje. Sve je ostalo više manje isto.

Što češće čistiti mašinu, imati sito za pijesak na priključku vode, koristiti tečne detrđente.
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#158 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by neves »

Može li mi neko reci koliko struje trosi ves masina po jednom pranju?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#159 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by salik79 »

MIELE je Tito za sve ostale kucanske aparate. Prvo mjesto Miele, deset praznih mijesta, a onda lagano svi ostali "zvucni" brendovi.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#160 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Haris.ba wrote:
ljuspica wrote:
Gledaj samo da ima minimalno 1000 obrtaja, da ima programator koji se okreće, ili možda i led da piše koliko ti je ostalo do kraja programa. I naravno da imaš opciju odgođenog pranja.

Gledaj što veću energetsku klasu zbog potrošnje struje. Sve je ostalo više manje isto.

Što češće čistiti mašinu, imati sito za pijesak na priključku vode, koristiti tečne detrđente.
Toplo preporucujem Indesit https://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za- ... 42176.aspx registruj se i prijavi email da pratis promjene cijene..Ja sam je kupila 20% jeftinije jer je 10% popusta na jednokratno placanje, a tad je bila u toku akcija 10% popusta na placanje VISA karticom, ja prebacila pare na maminu karticu i ustedila fino. Redovna cijena joj je 554, na jednokratno plaćanje je 499,i na kraju platila 449,10. Narocito mi se svidja to sto joj je dubina samo 42cm, pa mi je kupatilo nekako sire..Garancija je 5godina..
Moze stati 6kg vesa, ima odgodu pranja do 24h, 16 programa..
Neki dan sam imala problemcic koji je nastao mojom krivicom, pretrpala je i one krpice hvatači boja otisli u filter..Ja usla u wc-ostalo joj bilo 10mins pranja, kad pokazuje ERR, vidim puna vode, i stade....Nista otvorila onaj dole filter, izvadila onaj "saraf", skinula one 2 krpice i jednu sibicu..I masina pusti vodu bez problema...Centrifuga od 0 do 1000 obrtaja, ni na 1000 obrtaja ne guzva..Ja sam prezadovoljna..U onoj knjizici sam procitala da treba izmedju pranja, ako se ne koristi treba zavrnuti dovod vode, sto mi nije problem jer je dovod odmah iznad masine, da ne opterecuje njenu pumpu koja koci vodu ako je odvrnuta..
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#161 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nlt »

ako imaš para- miele
ako hoćeš mašinu koja će zadovoljiti, i trajati duše vrijeme, - LG daje 10 godina garancije
Ako hoćeš nešto za male pare, e onda će kratko trajati pa ćeš ubrzo morati kupiti novu
tako da....
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#162 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by pici »

BJB wrote:
Haris.ba wrote:
ljuspica wrote:
Gledaj samo da ima minimalno 1000 obrtaja, da ima programator koji se okreće, ili možda i led da piše koliko ti je ostalo do kraja programa. I naravno da imaš opciju odgođenog pranja.

Gledaj što veću energetsku klasu zbog potrošnje struje. Sve je ostalo više manje isto.

Što češće čistiti mašinu, imati sito za pijesak na priključku vode, koristiti tečne detrđente.
Toplo preporucujem Indesit https://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za- ... 42176.aspx registruj se i prijavi email da pratis promjene cijene..Ja sam je kupila 20% jeftinije jer je 10% popusta na jednokratno placanje, a tad je bila u toku akcija 10% popusta na placanje VISA karticom, ja prebacila pare na maminu karticu i ustedila fino. Redovna cijena joj je 554, na jednokratno plaćanje je 499,i na kraju platila 449,10. Narocito mi se svidja to sto joj je dubina samo 42cm, pa mi je kupatilo nekako sire..Garancija je 5godina..
Moze stati 6kg vesa, ima odgodu pranja do 24h, 16 programa..
Neki dan sam imala problemcic koji je nastao mojom krivicom, pretrpala je i one krpice hvatači boja otisli u filter..Ja usla u wc-ostalo joj bilo 10mins pranja, kad pokazuje ERR, vidim puna vode, i stade....Nista otvorila onaj dole filter, izvadila onaj "saraf", skinula one 2 krpice i jednu sibicu..I masina pusti vodu bez problema...Centrifuga od 0 do 1000 obrtaja, ni na 1000 obrtaja ne guzva..Ja sam prezadovoljna..U onoj knjizici sam procitala da treba izmedju pranja, ako se ne koristi treba zavrnuti dovod vode, sto mi nije problem jer je dovod odmah iznad masine, da ne opterecuje njenu pumpu koja koci vodu ako je odvrnuta..
uzeo prije 7 dana uhttps://kupitehniku.ba/proizvod/ewsd-61 ... o-eu/89367 5% za stari aparat donesu ti i prikljuce sve a staru masinu odvuku :thumbup: sve pohvale dosla me sve ukupno na gotovinsko placanje i staru masinu... 446km :thumbup: tople preporuke za masinu a i radnju
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#163 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Znaci, Pici, ako pocne slabije cijediti, pazljivo otkaciti lajsu na dnu, odsharafiti onaj hepek u smjeru suprotnom od kazaljke na satu, i izvuci onaj saraf..Mogu se zaglaviti dugmici, sibice, cackalice ili kao u mom slucaju, salvetice za hvatanje boja..
Istina nikad do sad nisam koristila one u narandzastoj kutiji Colour catcher, one su nekako ukocene, vec one iz DM-a Image..
Ove Colour catcher su prosle nekako do filtera i zaglavile u njemu, cak 2. OVe Denk mi se nekako izguzvaju, pohvataju boju, ne raspadaju se i nikad mi nisu napravile problem.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#164 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by channel10 »

Kako su se pokazale samsungove ves masine? Ima li je neko ili da li ste culi od drugih kakve su?
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#165 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by probook »

channel10 wrote:Kako su se pokazale samsungove ves masine? Ima li je neko ili da li ste culi od drugih kakve su?
Imam ja u kuci nekih skoro godinu dana. Radi ok, zena zadovoljna i nije bilo nikakvih problema. Neka ova novija od 8 kg eco bubble tako nesto pise na njoj :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#166 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by channel10 »

Prosao voz :) . Sad ce ceka kakvo dobro snizenje.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#167 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Streptokok »

channel10 wrote:Kako su se pokazale samsungove ves masine? Ima li je neko ili da li ste culi od drugih kakve su?
imao naku digitalnu, silver nano i te gluposti, programator crko nakon 3,5g umjerenog do slabog korištenja. nije se isplatilo mijenjati ga.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#168 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

Treba mi neko ko se razumije u ves masine. Kupila sam slim vox ves masinu i radila je 3x i nece cetvrti put da se pokrene. Okrenem pogramator ali lampica na "wash" blinka...kad ukljucim delay lampica prestane da blinka ali masina se jos ne pokrece. delay je odgoda pranja vesa za 3 sata. pogledala sam filter, pogledala kolicinu vesa, pogledala odjeljak za deterdzent, ali sve je okej, sta da radim? servis ne radi danas, a ja moram hitno oprat ves :(
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#169 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:Treba mi neko ko se razumije u ves masine. Kupila sam slim vox ves masinu i radila je 3x i nece cetvrti put da se pokrene. Okrenem pogramator ali lampica na "wash" blinka...kad ukljucim delay lampica prestane da blinka ali masina se jos ne pokrece. delay je odgoda pranja vesa za 3 sata. pogledala sam filter, pogledala kolicinu vesa, pogledala odjeljak za deterdzent, ali sve je okej, sta da radim? servis ne radi danas, a ja moram hitno oprat ves :(
Jel ti odvrnut ventil za dovod vode?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#170 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

zateznistub wrote:
ljuspica wrote:Treba mi neko ko se razumije u ves masine. Kupila sam slim vox ves masinu i radila je 3x i nece cetvrti put da se pokrene. Okrenem pogramator ali lampica na "wash" blinka...kad ukljucim delay lampica prestane da blinka ali masina se jos ne pokrece. delay je odgoda pranja vesa za 3 sata. pogledala sam filter, pogledala kolicinu vesa, pogledala odjeljak za deterdzent, ali sve je okej, sta da radim? servis ne radi danas, a ja moram hitno oprat ves :(
Jel ti odvrnut ventil za dovod vode?
jeste, nisam ga ni dirala. sad sam stavila da vidim hoce li se pokrenuti za 3 sata, pritisla sam to dugme "delay".
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#171 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:
zateznistub wrote:
ljuspica wrote:Treba mi neko ko se razumije u ves masine. Kupila sam slim vox ves masinu i radila je 3x i nece cetvrti put da se pokrene. Okrenem pogramator ali lampica na "wash" blinka...kad ukljucim delay lampica prestane da blinka ali masina se jos ne pokrece. delay je odgoda pranja vesa za 3 sata. pogledala sam filter, pogledala kolicinu vesa, pogledala odjeljak za deterdzent, ali sve je okej, sta da radim? servis ne radi danas, a ja moram hitno oprat ves :(
Jel ti odvrnut ventil za dovod vode?
jeste, nisam ga ni dirala. sad sam stavila da vidim hoce li se pokrenuti za 3 sata, pritisla sam to dugme "delay".
Ako neće nikako da krene sa radom to bi trebalo biti nešto do dotoka vode ili je nema ili je ventil zatvoren ili el. mag. ventil va mašini ne pušta vodu...

Jesi li probala neki drugi program samo centrifuga, namakanje, samo ispiranje vidi hoće li neki od tih da rade
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#172 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

ventil nije zatvoren ali sta ti je ovo el.mag.ventil na masini? mozes li napisati punom recenicom? jedino bi to moglo biti? kako to da regulisem bez zvanja servisa? cisto sumnjam da ce mi odmah doci a masina mi hitno treba :(

da jesam probala sam i druge programe, ali ista stvar.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#173 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:ventil nije zatvoren ali sta ti je ovo el.mag.ventil na masini? mozes li napisati punom recenicom? jedino bi to moglo biti? kako to da regulisem bez zvanja servisa? cisto sumnjam da ce mi odmah doci a masina mi hitno treba :(

da jesam probala sam i druge programe, ali ista stvar.
Ne možeš ti sama tu ništa radi se o elektro-magnetnom ventilu kojem programator/procesor da impuls da pusti vodu u mašinu.
Ako si provala i ostale programe i neće onda fakat ne znam možda je nešto skroz bezveze ili programator riknuo čudno...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#174 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

zateznistub wrote:
ljuspica wrote:ventil nije zatvoren ali sta ti je ovo el.mag.ventil na masini? mozes li napisati punom recenicom? jedino bi to moglo biti? kako to da regulisem bez zvanja servisa? cisto sumnjam da ce mi odmah doci a masina mi hitno treba :(

da jesam probala sam i druge programe, ali ista stvar.
Ne možeš ti sama tu ništa radi se o elektro-magnetnom ventilu kojem programator/procesor da impuls da pusti vodu u mašinu.
Ako si provala i ostale programe i neće onda fakat ne znam možda je nešto skroz bezveze ili programator riknuo čudno...
ok. a da li mi je pametno to sto sam kliknula na odgovdu pranja vesa za 3 sata? mislim ako se ni tad ne pokrene.......onda ja tu sama nista ne mogu :(
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#175 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote: ok. a da li mi je pametno to sto sam kliknula na odgovdu pranja vesa za 3 sata? mislim ako se ni tad ne pokrene.......onda ja tu sama nista ne mogu :(
Cek malo, jesi li ti prvo kliknuti na odgodu pa onda pokrenula mašinu? Ako jesi onda i ne može da radi do ne dođe vrijeme. I radi se o odgodi kraja programa pranja a ne odgoda početka pranja.
Post Reply