Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#126 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by dustaban »

mahalik wrote:kakvi su uređaju telefunken? zasto su onako jeftini
jel to bira sistem?
Telefunken, Panasonic i jos neka velika imena (ako znate koja dopunite) su kupili Kinezi!
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#127 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nokian808 »

_BataZiv_0809 wrote:
Nokian808 wrote:
Qler wrote:Eto vidiš kad sam je kupio, i danas sam prezadovoljan sa njom. Radi kao prvog dana... Nadam se da ce potrajati...
Javi kako radi kad bude stara 25 mjeseci :lol:

Ozbiljno BJEŽITE OD Indesita/Aristona...čak je i Hoover/Candy bolji!
Sto to?
Nisam znao pa sam prije 5 godina kupio sudjericu, ves masinu i šporet indesit/ariston (isti italijanski proizvodjač) radi dosta solidnog dizajna i niske cijene... sve se kvarilo nakon isteka 2 godine garancije i to bukvalno mjesec do godinu dana nakon druge godine. Imao sam "garanciju" od 5 godina ali navodno rad nije uključen u cijenu...uglavnom ostao mi samo šporet vjerovatno jer ga malo koristim a ostale 2 stvari nisu dočekale 3 godinu kod mene. I kolegi kojem sam preporučio istu Indesit mašinu za sudje (jer dok je radila nije loše funkcionisala) pokvarila se nakon 26 mjeseci od kupovine (meni nakon 25 mjeseci). Isti kvar ploča se treba mjenjati.
BTW
Nisam jedini googlaj malo i gledaj sta ljudi kažu o njihovom "kvalitetu"
https://www.trustpilot.com/review/www.indesit.co.uk
Beko, Gorenje i Candy su GIGANTI za to smeće!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65928
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#128 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

dustaban wrote:
mahalik wrote:kakvi su uređaju telefunken? zasto su onako jeftini
jel to bira sistem?
Telefunken, Panasonic i jos neka velika imena (ako znate koja dopunite) su kupili Kinezi!
Nije tacno za Telefunken! Simens AEG ga drzi, a televizore im proizvode neki Turci.
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#129 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by shiny »

Joj help,

Nakon 15 godina obrtanja tamo vamo, jučer mi je crkla mašina. Vrijeme joj je bilo... Međutim, baš me je nespremnu dočekala ovako na po' mjeseca sa pola potrošene plate...

Tražim mašinu do nekih 500 KM. Imam u ponudi BEKO 6kg - sa 800 i 1000 obrtaja, Indesit - 1200 obrtaja, nekakav VOX, Končar... to je otprilike šta mi je internet izbacio...

Šta preporučujete? Ja se u ovo ne razumijem...

I znate li ko je najbrži sa dostavom i ko mi je neće donijeti samo tako na vrata. Ko to odmah dobro i "instalira"...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#130 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

shiny wrote:Joj help,

Nakon 15 godina obrtanja tamo vamo, jučer mi je crkla mašina. Vrijeme joj je bilo... Međutim, baš me je nespremnu dočekala ovako na po' mjeseca sa pola potrošene plate...

Tražim mašinu do nekih 500 KM. Imam u ponudi BEKO 6kg - sa 800 i 1000 obrtaja, Indesit - 1200 obrtaja, nekakav VOX, Končar... to je otprilike šta mi je internet izbacio...

Šta preporučujete? Ja se u ovo ne razumijem...

I znate li ko je najbrži sa dostavom i ko mi je neće donijeti samo tako na vrata. Ko to odmah dobro i "instalira"...
Probaj nakuckati jos stoju, stoju i po' pa pogledaj Samsung...meni (ženi mi) vrti već 8. godina i nikad ništa...

by the way, masina za suđe-electrolux
špore' - ariston...

sve fercera ko doHa
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#131 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by shiny »

zateznistub wrote:
shiny wrote:Joj help,

Nakon 15 godina obrtanja tamo vamo, jučer mi je crkla mašina. Vrijeme joj je bilo... Međutim, baš me je nespremnu dočekala ovako na po' mjeseca sa pola potrošene plate...

Tražim mašinu do nekih 500 KM. Imam u ponudi BEKO 6kg - sa 800 i 1000 obrtaja, Indesit - 1200 obrtaja, nekakav VOX, Končar... to je otprilike šta mi je internet izbacio...

Šta preporučujete? Ja se u ovo ne razumijem...

I znate li ko je najbrži sa dostavom i ko mi je neće donijeti samo tako na vrata. Ko to odmah dobro i "instalira"...
Probaj nakuckati jos stoju, stoju i po' pa pogledaj Samsung...meni (ženi mi) vrti već 8. godina i nikad ništa...

by the way, masina za suđe-electrolux
špore' - ariston...

sve fercera ko doHa
Pa evo vidim ima jedna Samsung na sniženju 549 KM, to mi je prihvatljivo... Ne bih ni pogledala, pod Samsung bih telefone tražila :D Izgleda OK, slične su specifikacije kao ovih gore. Mada, ni ne treba mi više, ne držim hotel... Hvala na preporuci :-D

P.S. LG mi je vrtio 15 godina, do jučer se nijednom nije pokvarila :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#132 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by supercali »

Od mene imas gratis prikljucenje I te stvari :)
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#133 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by shiny »

supercali wrote:Od mene imas gratis prikljucenje I te stvari :)
Možeš je vala i platiti kad se već nudiš :igrac:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#134 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by supercali »

Dobro idem s tobom dat ces mi pare pa cu platiti :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#135 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

Hitno mi treba ves masina.Zbog cijena ciljam na Vox, Indesit ili Beko. Jedini problem je sto ova od 320 KM Vox ima 500 obrtaja. Ne trazim nikakve digitalne masine,niti su mi potrebni kilogrami, niti mi je bitna buka. Ovo za obrtaje pitam jer ne bih da mi ves bude totalno mokar poslije pranja.Koristila sm staru birvaktile ves masinu i sad pojma nemam ovo sa obrtajima. Citah na forumima Indesit ves masine da se cesto kvare a da su frizideri ok.Ja imam iskustva sa Beko friziderima i samo mogu reci najbolje. Ova Candy masina ima 21 godinu i nikad se pokvarila nije sem sto je grijac otisao. Meni je dakle samo bitno da se masina ne pokvari odmah kad je kupim, da nije digitalna i ovo za obrtaje me buni.Ako uzmem sa 1000 obrtaja bojim se da ce mi sve okracat. Molim vas samo licna iskustva a iscitacu ja sve na forumu.Tnx. :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65928
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#136 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote:Hitno mi treba ves masina.Zbog cijena ciljam na Vox, Indesit ili Beko. Jedini problem je sto ova od 320 KM Vox ima 500 obrtaja. Ne trazim nikakve digitalne masine,niti su mi potrebni kilogrami, niti mi je bitna buka. Ovo za obrtaje pitam jer ne bih da mi ves bude totalno mokar poslije pranja.Koristila sm staru birvaktile ves masinu i sad pojma nemam ovo sa obrtajima. Citah na forumima Indesit ves masine da se cesto kvare a da su frizideri ok.Ja imam iskustva sa Beko friziderima i samo mogu reci najbolje. Ova Candy masina ima 21 godinu i nikad se pokvarila nije sem sto je grijac otisao. Meni je dakle samo bitno da se masina ne pokvari odmah kad je kupim, da nije digitalna i ovo za obrtaje me buni.Ako uzmem sa 1000 obrtaja bojim se da ce mi sve okracat. Molim vas samo licna iskustva a iscitacu ja sve na forumu.Tnx. :izet:
Malo je 500 obrtaja. Gledaj sto vise obrtaja. Vox vidim da je sve popularniji ali je relativno nov na nasem trzistu pa ne znam kakva su iskustva. Beko i Indesit su solidni. Meni je licno bolji Indesit, ali Beko je zastupljeniji.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#137 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by O'zone »

Još uvijek koristimo mašinu iz 1979 godine....fukaraštinja :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#138 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

O'zone wrote:Još uvijek koristimo mašinu iz 1979 godine....fukaraštinja :mrgreen:
Kako ze samo nije stid? :mrgreen:
Jel' gorenje Ona sa 10 programa, nikad ni jedna neće otkuhat ko ona
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#139 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by O'zone »

zateznistub wrote:
O'zone wrote:Još uvijek koristimo mašinu iz 1979 godine....fukaraštinja :mrgreen:
Kako ze samo nije stid? :mrgreen:
Jel' gorenje Ona sa 10 programa, nikad ni jedna neće otkuhat ko ona
12 programa. 12-ti centrifuga traje godinu :mrgreen: Od oklopa ostali samo hrđavi komadi ali još se vrti...Prima vodu godinu, valjda se mrežica na prihvatnom dijelu gdje se kopča crijevo začepila...jednom pokušao odvrnuti ma nema majke :mrgreen: Nemam pojima ko je proizvođač...izbrisalo se :lol:

Jednom stala, kaže meni majka "eto je gotova" reko daj da ja vidim, priđem mašini i onako je krvnički opalim nogom kad proradi i evo i danas dani... :mrgreen:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#140 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

_BataZiv_0809 wrote:
ljuspica wrote:Hitno mi treba ves masina.Zbog cijena ciljam na Vox, Indesit ili Beko. Jedini problem je sto ova od 320 KM Vox ima 500 obrtaja. Ne trazim nikakve digitalne masine,niti su mi potrebni kilogrami, niti mi je bitna buka. Ovo za obrtaje pitam jer ne bih da mi ves bude totalno mokar poslije pranja.Koristila sm staru birvaktile ves masinu i sad pojma nemam ovo sa obrtajima. Citah na forumima Indesit ves masine da se cesto kvare a da su frizideri ok.Ja imam iskustva sa Beko friziderima i samo mogu reci najbolje. Ova Candy masina ima 21 godinu i nikad se pokvarila nije sem sto je grijac otisao. Meni je dakle samo bitno da se masina ne pokvari odmah kad je kupim, da nije digitalna i ovo za obrtaje me buni.Ako uzmem sa 1000 obrtaja bojim se da ce mi sve okracat. Molim vas samo licna iskustva a iscitacu ja sve na forumu.Tnx. :izet:
Malo je 500 obrtaja. Gledaj sto vise obrtaja. Vox vidim da je sve popularniji ali je relativno nov na nasem trzistu pa ne znam kakva su iskustva. Beko i Indesit su solidni. Meni je licno bolji Indesit, ali Beko je zastupljeniji.
Ova sa 500 obrtaja kosta 320 KM a ova sa vise oko 370 KM. Stare ves masine su zaista najbolje ves masine, one su napravljene da se ne pokvare. Ove danas traju koliko im traje garancija. Na zalost. Obzirom da sam starinski tip preferiram one da nisu digitalne, a neko rece nek ti optimum bude 600 rpm, jer cak i oni od 800 rpm zguzvaju ves. Vox kazu ima servis kod nas u BiH sto je dobro a i 5 godina garancije nije malo. Na jednom forumu citam da se mnogi zale na Indesit, tj, na ovom forumu na jednoj temi tak da ne znam sta da radim...vox ili indesit...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65928
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#141 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote:
Ova sa 500 obrtaja kosta 320 KM a ova sa vise oko 370 KM. Stare ves masine su zaista najbolje ves masine, one su napravljene da se ne pokvare. Ove danas traju koliko im traje garancija. Na zalost. Obzirom da sam starinski tip preferiram one da nisu digitalne, a neko rece nek ti optimum bude 600 rpm, jer cak i oni od 800 rpm zguzvaju ves. Vox kazu ima servis kod nas u BiH sto je dobro a i 5 godina garancije nije malo. Na jednom forumu citam da se mnogi zale na Indesit, tj, na ovom forumu na jednoj temi tak da ne znam sta da radim...vox ili indesit...
Domod tushi taj Vox ako se ne varam... Pa ako daju toliku garanciju, onda mozda i nije los izbor. Mada bih ja na tvom mjestu isao na Beko.

Ne moras uvijek ukljucivati maksimalan broj obrtaja. Tipa kad peres kosulje i pantalone stavis manji broj, kad peres peskire i gace skrkas na maksimum. Ne zguzva to toliko :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#142 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

O'zone wrote:
zateznistub wrote:
O'zone wrote:Još uvijek koristimo mašinu iz 1979 godine....fukaraštinja :mrgreen:
Kako ze samo nije stid? :mrgreen:
Jel' gorenje Ona sa 10 programa, nikad ni jedna neće otkuhat ko ona
12 programa. 12-ti centrifuga traje godinu :mrgreen: Od oklopa ostali samo hrđavi komadi ali još se vrti...Prima vodu godinu, valjda se mrežica na prihvatnom dijelu gdje se kopča crijevo začepila...jednom pokušao odvrnuti ma nema majke :mrgreen: Nemam pojima ko je proizvođač...izbrisalo se :lol:

Jednom stala, kaže meni majka "eto je gotova" reko daj da ja vidim, priđem mašini i onako je krvnički opalim nogom kad proradi i evo i danas dani... :mrgreen:
Ako joj je smeđi panel iznad vrata mogla bi biti ei Niš. Ma to su ne poderive stvari.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#143 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

Sta znaci SLIM ves masina?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#144 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:Sta znaci SLIM ves masina?
Vjerovatno plića
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#145 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

zateznistub wrote:
ljuspica wrote:Sta znaci SLIM ves masina?
Vjerovatno plića
Jeste plića je to procitah na nekom forumu.I fino pise da se u takvih masina bubanj pravi drugacije tako da kad zarotira centrifuga onda je on bucan-tj.zna da bude. Zbog priblizno istih cijena sta da radim: Vox 1000 obrt.(slim) ili Koncar isto 1000 obrtaja?Skroz malo nailazim na netu o iskustvima sa ves masinama Koncar. Citam o Gorenju da je katastrofa i da ne kupujem nikako, ali o Koncaru nista. Trazila sam na netu i ponude koje imaju u Bingu,ali nista nisam nasla. U Robotu prodaju neku WM 1042 CF 1A A++ za 335 KM, jedino ne znamza garanciju. Svi mi kazu uzmi najljepsu i najjeftiniju od ponudjenih,ako imaju 5g garancije jer ce svakako riknut kad istekne rok.Takodjer losa iskustva sa Indesit ves masinama-talijanima, tako da Indesit i Gorenje otpada odmah, o Samsungu i LG necu ni da pomisljam. Kao ni o Bosh, ono bas ako me ves masina bude mucila kad joj istekne rok garancije prvom prilikom kupujem nesto pouzdano ako to danas postoji.
Last edited by ljuspica on 14/05/2017 09:21, edited 1 time in total.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#146 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

dupli post
Last edited by ljuspica on 14/05/2017 09:21, edited 1 time in total.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#147 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

gresks..dupli post
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#148 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zateznistub »

ljuspica wrote:
zateznistub wrote:
ljuspica wrote:Sta znaci SLIM ves masina?
Vjerovatno plića
Jeste plića je to procitah na nekom forumu.I fino pise da se u takvih masina bubanj pravi drugacije tako da kad zarotira centrifuga onda je on bucan-tj.zna da bude. Zbog priblizno istih cijena sta da radim: Vox 1000 obrt.(slim) ili Koncar isto 1000 obrtaja?Skroz malo nailazim na netu o iskustvima sa ves masinama Koncar. Citam o Gorenju da je katastrofa i da ne kupujem nikako, ali o Koncaru nista. Trazila sam na netu i ponude koje imaju u Bingu,ali nista nisam nasla. U Robotu prodaju neku WM 1042 CF 1A A++ za 335 KM, jedino ne znamza garanciju. Svi mi kazu uzmi najljepsu i najjeftiniju od ponudjenih,ako imaju 5g garancije jer ce svakako riknut kad istekne rok.Takodjer losa iskustva sa Indesit ves masinama-talijanima, tako da Indesit i Gorenje otpada odmah, o Samsungu i LG necu ni da pomisljam. Kao ni o Bosh, ono bas ako me ves masina bude mucila kad joj istekne rok garancije prvom prilikom kupujem nesto pouzdano ako to danas postoji.
Zašto izbjegavas Samsung i lg? Ili gorenje? Sve je to danas kod nas u pet deka, moj ti je savjet da više obratiš pažnju na klasu energetske efikasnosti nego na proizvođača. Svi oni koji prodaju uređaje imaju i servise tako da ti u principu ime i ne znači mnogo. Ako vas ima više u porodici razmisli i o onim koji imaju veći kapacitet bubnja. Jedino sto po mom mišljenju treba izbjegavati je kombinacija veš mašine i susilice jer se nisu pokazale kao dobri.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#149 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ljuspica »

Samsung i >Lg ne izbjegavam, skupo mi to.Poenta je da ne gledam marku vec ljepotu ves masine, jer ce se svakako pokvariti. Kapacitet-nije potreban, jer perem skoro svaki dan tako da u korpi za ves skoro nikad da nema vesa. Dakle energetks avrijednost se oznacava sa A++ koliko sam shvatila? Ako je mala razlika izmedju A, A+ i A++ onda zasto ne A + odabrati sa pristojnom cijenom. Ne daje mi se lova za ves masinu, ali je moram kupiti. Eto zasto ne Samsung ili Bosh ili LG :). Ova slim sto sam je gore navela je pristojne cijene a i lijepa je :D ,evo karakteristika i jedne i druge ves masine:

VOX (slim)
Tip proizvodamašina za pranje veša
Model proizvodaWM10601
Način punjenjaprednje/frontalno
Kapacitet6 kg
Broj obrtaja1000 obr/min
Dimenzije60x85x42 cm
Bojabijela
Energetska klasaA+
Digitalni displejda
Dodatne karakteristike15 programa
Garancija5 godina

BrendKONCAR
Tip proizvodamašina za pranje veša
Model proizvodaPR10 5 FC
Način punjenjaprednje/frontalno
Kapacitet5 kg
Broj obrtaja1000 obr/min
Dimenzije59.7x84.5x49.7 cm
Težina proizvoda64.5 kg
Bojabijela
Energetska klasaA+
Digitalni displejda
Dodatne karakteristike15 programa
Garancija5 godina
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#150 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by musicman80 »

Ja bi preporucio Miele masine za ves. Skuplje jesu, ali kada kupis, imas je 30 godina, kao nekada sto su ljudi kada kupe masinu, traje im godinama, a ne ovo danas Samsung, LG, Beko i slicni brandovi, pokvari se i prije nego sto istekne garancija.
Post Reply