Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#101 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Qler »

Ja nemam misljenje :) ali je zena prezadovoljna :) i danas radi kao i prvi dan, bez i najmanjeg problema.... fakat nemam zamjerke...
goga501
Posts: 1
Joined: 11/05/2011 14:33

#102 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by goga501 »

Imam Ariston susilicu za ves. Radi glava boli. Ves je mekan kad se osuši i lijepo mirise. Ne valja kupovati mašinu koja pere i suši zajedno. Kad budem kupovala novu mašinu za pranje vesa uzecu Ariston. SAD su ove nove mašine sa elektronikom zeznute. Imam Whirlpool mašinu za pranje vesa. Centrifuga neće da cijedi na 30, 40 i 60 stepenica. Što puta je vratim na centrifuga nece da iscijedi. Zvala sam majstora, sve je u redu kaže nego je nešto upamtila i SAD zeza. Moram je isključiti skroz pa ponovo na centrifuga da bi iscijedila. Izludi me.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#103 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Topla preporuka za LG :thumbup:

Vidim u Bingu Telefunken jako zastupljen, vrijedi razmotriti. Dobra su marka nekad bili, a koliko vidim nisu skupi.
ozdrlje_donje
Posts: 526
Joined: 01/02/2012 14:40

#104 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ozdrlje_donje »

Ma samo Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Ko radi distribuciju za BiH?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#106 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Danguba »

ozdrlje_donje wrote:Ma samo Image
Kraljevi ves masina i susilica.
Malo su skuplji ali vrata mozes nogom zatvoriti i da rade 15-20 godina.
ozdrlje_donje
Posts: 526
Joined: 01/02/2012 14:40

#107 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by ozdrlje_donje »

@Bata - ne znam prijatelju, zivim u inostranstvu samo sam dao preporuku jer smo se supruga i ja odlucili za kupovinu Miele masine za ves i ne da je masina nego je makina :) Punica je npr u ovih nekoliko god koliko mi koristimo ovu promjenila par njih Gorenje, LG i slicno koje je isto poskupo platila i kaje se sto odma nije uzela Miele ali nisam siguran i da se moze kupiti u BiH. Ako moze, investicija je vrijedna svake marke.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2608
Joined: 18/03/2015 01:36

#108 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Mea_parvitas »

Ja imam Miele mikrovalnu 15 godina. Ama ni jedno touch dugme, nista, sve fercera savrseno. Jesu skuplji, ali se i isplati.
User avatar
Don Strudla
Posts: 14
Joined: 22/06/2015 00:32

#109 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Don Strudla »

Miele daje dozivotnu garanciju xD

Samo je razlika u cijeni, malo je reci drasticna. :shock:

Ako bas ne ide Miele, mogla bi kakva fina Bosch ili Siemensova. "Švabo je to pravio", sto bi rekao Djasmin :mrgreen:
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#110 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by dulekrele »

Ako je neko zainteresovan za kondenzacionu susilicu elelectrolux kapaciteta 7 kg nek se javi pp.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#111 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

ozdrlje_donje wrote:@Bata - ne znam prijatelju, zivim u inostranstvu samo sam dao preporuku jer smo se supruga i ja odlucili za kupovinu Miele masine za ves i ne da je masina nego je makina :) Punica je npr u ovih nekoliko god koliko mi koristimo ovu promjenila par njih Gorenje, LG i slicno koje je isto poskupo platila i kaje se sto odma nije uzela Miele ali nisam siguran i da se moze kupiti u BiH. Ako moze, investicija je vrijedna svake marke.
Do sada niko nije radio sluzbenu distribuciju za BiH, ali kao da sam neki dan vidio logotip na zidu Sarajevo City Centra. :roll:

Elem, mamin radni kolega je kupio Miele ves masinu u onim radnjama polovne robe iz Njemacke i kaze da je pravo zadovoljan. A i ujko koji zivi u Zagrebu ima Miele masinu sigurno jedno 18 godina i nikad nista nije promijenio.

Ali svejedno se ja ne bih usudio uzeti dok god nemas sluzbenog servisera, jer jbga peh je zajebana stvar :lol:

Ja sam uzeo LG Direct Drive, onu sa 10 godina garancije na motor i sta znam dobra mi, pere, cenrtifugira, nije bucna, ne trosi puno, dok roditelj i dalje vjeruju samo u Gorenje. Prije 3-4 godine komplet renovirali stan i svu bijelu tehniku uzeli Gorenje :D Ali zadovoljni su :thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#112 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Ci-Nick »

_BataZiv_0809 wrote:
Do sada niko nije radio sluzbenu distribuciju za BiH, ali kao da sam neki dan vidio logotip na zidu Sarajevo City Centra. :roll:

Elem, mamin radni kolega je kupio Miele ves masinu u onim radnjama polovne robe iz Njemacke i kaze da je pravo zadovoljan. A i ujko koji zivi u Zagrebu ima Miele masinu sigurno jedno 18 godina i nikad nista nije promijenio.

Ali svejedno se ja ne bih usudio uzeti dok god nemas sluzbenog servisera, jer jbga peh je zajebana stvar :lol:

Ja sam uzeo LG Direct Drive, onu sa 10 godina garancije na motor i sta znam dobra mi, pere, cenrtifugira, nije bucna, ne trosi puno, dok roditelj i dalje vjeruju samo u Gorenje. Prije 3-4 godine komplet renovirali stan i svu bijelu tehniku uzeli Gorenje :D Ali zadovoljni su :thumbup:
U servisu i jeste zajeb.

Miele je vjerovatno najbolje što se može kupiti na tržištu. Dovoljno je reći da su njihove veš mašine teške 100 kg, ranije čak 130 kg.
Ali da bi neko dobio zastupništvo morao bi dati bankovnu garanciju na par miliončića i razviti mrežu servisa, ( licenciranih ) naravno.
Uz cijena mašina koje su između 2500 i 5000 KM ne bi bilo lako imati dovoljan broj kupaca.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#113 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Ci-Nick wrote: U servisu i jeste zajeb.

Miele je vjerovatno najbolje što se može kupiti na tržištu. Dovoljno je reći da su njihove veš mašine teške 100 kg, ranije čak 130 kg.
Ali da bi neko dobio zastupništvo morao bi dati bankovnu garanciju od par miliončića i razviti mrežu servisa, ( licenciranih ) naravno.
Uz cijena mašina koje su između 2500 i 5000 KM ne bi bilo lako imati dovoljan broj kupaca.
Ma sta znam, to je bas preskupo. Za 2500 se mogu kupiti ves masina, frizider, stednjak i tv i to ne fuserskih proizvodjaca. Dakle pola kuce mozes namiriti.
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#114 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Ci-Nick »

_BataZiv_0809 wrote:
Ci-Nick wrote: U servisu i jeste zajeb.

Miele je vjerovatno najbolje što se može kupiti na tržištu. Dovoljno je reći da su njihove veš mašine teške 100 kg, ranije čak 130 kg.
Ali da bi neko dobio zastupništvo morao bi dati bankovnu garanciju od par miliončića i razviti mrežu servisa, ( licenciranih ) naravno.
Uz cijena mašina koje su između 2500 i 5000 KM ne bi bilo lako imati dovoljan broj kupaca.
Ma sta znam, to je bas preskupo. Za 2500 se mogu kupiti ves masina, frizider, stednjak i tv i to ne fuserskih proizvodjaca. Dakle pola kuce mozes namiriti.
Nažalost nema ih jeftino, najjeftinija 850 eura.
http://www.miele.de/haushalt/produktaus ... 1565.htm#5
Ja sam prije 10 godina kupovao gorenje uređaje, cjenovno u premium klasi ili blizu premium klase, ( frižider, el. rerna, keramička ploča, mašine za pranje suđa, veša i za sušenje veša i zadovoljan sam. Za sad od kvarova, donji grijač u rerni promjenjen ( koristi se svaki dan), mašina za veš pukao protuteg, promjenjen i na mašini za sušenje crkao displey prije par dana. Nju moram promjeniti jer je displey 400 KM i nemam račna da ga nabavljam.
Kad uporedim sa Beko uređajima kod moje mame moji su vrh vrhova, istina duplo skuplji,... ali tri put bolji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#115 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Ci-Nick wrote: Nažalost nema ih jeftino, najjeftinija 850 eura.
http://www.miele.de/haushalt/produktaus ... 1565.htm#5
Ja sam prije 10 godina kupovao gorenje uređaje, cjenovno u premium klasi ili blizu premium klase, ( frižider, el. rerna, keramička ploča, mašine za pranje suđa, veša i za sušenje veša i zadovoljan sam. Za sad od kvarova, donji grijač u rerni promjenjen ( koristi se svaki dan), mašina za veš pukao protuteg, promjenjen i na mašini za sušenje crkao displey prije par dana. Nju moram promjeniti jer je displey 400 KM i nemam račna da ga nabavljam.
Kad uporedim sa Beko uređajima kod moje mame moji su vrh vrhova, istina duplo skuplji,... ali tri put bolji.
Iskreno to mi je skupo, a nemam potrebe za tim trenutno. Ja operem dvije masine sedmicno (garderoba na 40 i posteljine, ves i peskiri na 95), kad dodju djeca i njihove fleke, onda je druga prica.

Generalno Beko mi ne ulijeva neko povjerenje, mada dosta ulazu i mislim da su na dobrom putu. Ali sad za sad, ne bih se za njih odlucio da opremam stan. Kad sam kupovao ves masinu, bila je bas jedna Beko tu negdje sa cijenom koja mi je prihvatljiva. I bas nekako se golim okom vidi da je ova LG "ozbiljnija" :)

Gorenje ima svoj kvalitet, ima tu emotivnu konotaciju na koju pada ova starija generacija. Ja i dalje koristim njihov stednjak, ima mu godina ko i meni. Douse najvise mi sluzi za podgrijavanje i kuvanje kafe :lol:

I imam onaj stari frizider iz iste predratne linije, na vikendici mi je. I radi, nikad nije nista na njemu mijenjano, ali nema kapacitet da ohladi kao ovi novi. Evo bas sam gledao u Bingu, Telefunken frizider za nekih 400-odlican.
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#116 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Ci-Nick »

LG je OK, ne bi nikad bježao od LG-a, imam njihovu klimu, TV, usisivač, HDD DVD recorder sa 150 GB,.. :lol: kad sam kupio prije desetak godina, . svi se čudili da tako nešto postoji.
Last edited by Ci-Nick on 25/06/2015 11:39, edited 1 time in total.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#117 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by boogy »

Moja preporuka za LG :thumbup:
Ova moja ima već preko 10 godina se ne gasi (čitaj - minimalno 6 dana u sedmici pere) + nedjelja cijeli dan.
stvarno ih kvalitetno rade.
Par prijatelja, uključujući i moje roditelje po navici uzeli Gorenje i za 2 - 3 godine problema razno-raznih, batalili i uzeli LG - samo me spominju.
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#118 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mahalik »

kakvi su uređaju telefunken? zađto su onako jeftini
jel to bira sistem?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#119 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

mahalik wrote:kakvi su uređaju telefunken? zađto su onako jeftini
jel to bira sistem?
Ne bih rekao da je Bira sistem, nekad je to bilo veliko ime, ali opet tesko bih se odlucio da opremim cijelu kucu njime. Ovako za vikendice, okej.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#120 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mO k3 »

Miele. samo .. eno moja je nekidan nesto pocela da vristi nakon 9 godina... i popravila se sama :mrgreen:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#121 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by cassius »

Imam problem s masinom gorenje, krene da radi i kroz par minuta, se cuje zvuk kao kad zavrsi sa pranjem i nakon toga stane sa radom. Kada je ponovo ukljucim, nece da radi. A ponovo okrenem na program pranja i ukljucim, ponovi isto sve, radi , cuje se zvuk i stane.
Uraaa
Posts: 61
Joined: 11/09/2014 14:32

#122 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Uraaa »

Qler wrote:Juce kupio u general servisu masinu za ves, Ariston WMG 923, u glavnom, danas je donijeli, postavili i sad da je upalimo, nismo bili kuci citav dan, potrazim ja uputstvo, kad prc. Samo na italijanskom i bugarskom. Nema nista na nasem ili bar engleskom. Prerovio sam citav net, ne mogu da nadjem manual. Sad smo upalili :) radi, nije komplikovana, ali hocu da procitam da vidim sta sve ima i moze. Ona mi u radnji rece da moze da pere od 1 do 9 kg, ali nigdje ne nadjoh da ima vagu da zna koliko kila sam stavio a nema ni na njoj da se to podesi... U glavnom, pomoc :) ima li neko idju gdje da nadjem uputsvo na nasem ili engleskom jeziku?! Na oficijelnoj stranici nema nista...
I ja je juče pazario. Bila na akciji za 540 KM. Elem, kako vas služi, čemu da se nadam?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#123 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Qler »

Eto vidiš kad sam je kupio, i danas sam prezadovoljan sa njom. Radi kao prvog dana... Nadam se da ce potrajati...
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#124 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Nokian808 »

Qler wrote:Eto vidiš kad sam je kupio, i danas sam prezadovoljan sa njom. Radi kao prvog dana... Nadam se da ce potrajati...
Javi kako radi kad bude stara 25 mjeseci :lol:

Ozbiljno BJEŽITE OD Indesita/Aristona...čak je i Hoover/Candy bolji!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66048
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#125 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by _BataZiv_0809 »

Nokian808 wrote:
Qler wrote:Eto vidiš kad sam je kupio, i danas sam prezadovoljan sa njom. Radi kao prvog dana... Nadam se da ce potrajati...
Javi kako radi kad bude stara 25 mjeseci :lol:

Ozbiljno BJEŽITE OD Indesita/Aristona...čak je i Hoover/Candy bolji!
Sto to?
Post Reply