Ves masina - hitna preporuka

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#226 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by animals »

casanova123 wrote:
animals wrote: Ovakvu sam slicnu i ja kupio prije 5 god..
880 eurica..
jesil zadovoljan jos uvijek? Jel bilo nekih kvarova ili problema?
Ma nista..
Miele je besmrtan..
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#227 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by remark »

Ima li neko preporuku za slim ves masinu (do nekih 45cm dubine) posto u fkng novogradnji ne mogu da postavim normalnu tj. mogu al' ne mogu vrata otvoriti posto smeta wc solja. Gledao sam ovaj LG model al' ne znam kakav je https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 65kg-3912/

Ovo mi jos vise pravi problem sto je jos teze naci u kombinaciji sa susilicom pa izgleda da cu to morati odvojeno i postaviti u ostavu.
mali_balon
Posts: 11353
Joined: 12/09/2012 09:57

#228 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by mali_balon »

remark wrote:Ima li neko preporuku za slim ves masinu (do nekih 45cm dubine) posto u fkng novogradnji ne mogu da postavim normalnu tj. mogu al' ne mogu vrata otvoriti posto smeta wc solja. Gledao sam ovaj LG model al' ne znam kakav je https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 65kg-3912/

Ovo mi jos vise pravi problem sto je jos teze naci u kombinaciji sa susilicom pa izgleda da cu to morati odvojeno i postaviti u ostavu.
Imas i gorenje slim masine
moke zbog koke
Posts: 25
Joined: 26/04/2018 14:57

#229 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moke zbog koke »

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... slim-3591/ ima ova kobinovana LG Slim, mi imamo samo ovu koja nije slim 8/5 kg, i prezadovoljni smo.
moke zbog koke
Posts: 25
Joined: 26/04/2018 14:57

#230 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by moke zbog koke »

mali_balon wrote:
remark wrote:Ima li neko preporuku za slim ves masinu (do nekih 45cm dubine) posto u fkng novogradnji ne mogu da postavim normalnu tj. mogu al' ne mogu vrata otvoriti posto smeta wc solja. Gledao sam ovaj LG model al' ne znam kakav je https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... 65kg-3912/

Ovo mi jos vise pravi problem sto je jos teze naci u kombinaciji sa susilicom pa izgleda da cu to morati odvojeno i postaviti u ostavu.
Imas i gorenje slim masine

https://technoshop.ba/proizvodi/bijela- ... slim-3591/ ima ova kobinovana LG Slim, mi imamo samo ovu koja nije slim 8/5 kg, i prezadovoljni smo.
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#231 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by remark »

Ok hvala, provjerim i te modele.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#232 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by nemampojma0 »

LG, bilo sama ves masina, bilo masina i susilica u jednom, neces pogrijesit. Dobar je i siemens, takodje.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#233 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

samo ariston ne..meni 2x poslali nove mašine 2u1 s istim tvorničkim felerom, valjda cijela serija ima taj problem, vratih jer imaš pravo vratiti i dobiti novu bez popravljanja kad skontaš u 10 dana, prvu nakon tjedan dana vratila, drugu drugi dan, i uzmem kao čovjek electrolux, e to je gospodska mašina :-D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#234 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Not My Idea »

Moze li preporuka neke masine normalne cijene, miele mi je preskupa
Bosch ili Beko?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#235 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Not My Idea wrote:Moze li preporuka neke masine normalne cijene, miele mi je preskupa
Bosch ili Beko?
ti pitaš s 2 dobro različite klase mašina, bosch su vrhunske mašine a beko je jebiga beko, to je nešto kao lutrija :lol: :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#236 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Not My Idea »

zlo zlo wrote:
Not My Idea wrote:Moze li preporuka neke masine normalne cijene, miele mi je preskupa
Bosch ili Beko?
ti pitaš s 2 dobro različite klase mašina, bosch su vrhunske mašine a beko je jebiga beko, to je nešto kao lutrija :lol: :lol:
Kako mislis kao lutrija?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#237 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Not My Idea wrote:
zlo zlo wrote:
Not My Idea wrote:Moze li preporuka neke masine normalne cijene, miele mi je preskupa
Bosch ili Beko?
ti pitaš s 2 dobro različite klase mašina, bosch su vrhunske mašine a beko je jebiga beko, to je nešto kao lutrija :lol: :lol:
Kako mislis kao lutrija?
pa ako nabasaš na dobru :lol: :lol: može ti super ispasti, a može i loše, ima dosta ljudi da se opekli na beko, a ima ih dosta i da im super, kako se potrefi.
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#238 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

Zna li iko konkretnu razliku između LG F4J6TG1W i F4J7TH1W (osim ove očigledne - 100 km) ? Meni sve ovo isto :?
Valja li to išta? Prvi put kupujem sušilicu, iskreno, ne znam ni šta da gledam. Meni bitno da mi ne uništi odjeću kupljenjem i da nije baš ko sažvakano, i da se može vuneni džemper oprat a da ne izađe ko za djecu :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#239 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Tabijat wrote:Zna li iko konkretnu razliku između LG F4J6TG1W i F4J7TH1W (osim ove očigledne - 100 km) ? Meni sve ovo isto :?
Valja li to išta? Prvi put kupujem sušilicu, iskreno, ne znam ni šta da gledam. Meni bitno da mi ne uništi odjeću kupljenjem i da nije baš ko sažvakano, i da se može vuneni džemper oprat a da ne izađe ko za djecu :)
u globalu je isto samo je jedna stvar različita a to je da jedna ima upravljanje preko wifi-a :lol: :lol: :roll:
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#240 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

zlo zlo wrote:
Tabijat wrote:Zna li iko konkretnu razliku između LG F4J6TG1W i F4J7TH1W (osim ove očigledne - 100 km) ? Meni sve ovo isto :?
Valja li to išta? Prvi put kupujem sušilicu, iskreno, ne znam ni šta da gledam. Meni bitno da mi ne uništi odjeću kupljenjem i da nije baš ko sažvakano, i da se može vuneni džemper oprat a da ne izađe ko za djecu :)
u globalu je isto samo je jedna stvar različita a to je da jedna ima upravljanje preko wifi-a :lol: :lol: :roll:
Čuj preko wifi-a :?
Šta, pristavim veš ko torrente? :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#241 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Tabijat wrote:
zlo zlo wrote:
Tabijat wrote:Zna li iko konkretnu razliku između LG F4J6TG1W i F4J7TH1W (osim ove očigledne - 100 km) ? Meni sve ovo isto :?
Valja li to išta? Prvi put kupujem sušilicu, iskreno, ne znam ni šta da gledam. Meni bitno da mi ne uništi odjeću kupljenjem i da nije baš ko sažvakano, i da se može vuneni džemper oprat a da ne izađe ko za djecu :)
u globalu je isto samo je jedna stvar različita a to je da jedna ima upravljanje preko wifi-a :lol: :lol: :roll:
Čuj preko wifi-a :?
Šta, pristavim veš ko torrente? :lol:
ako si dobar s onim ircem može ti kodi instalirat na veš mašinu :lol: :lol:
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#242 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

zlo zlo wrote:
Tabijat wrote:
zlo zlo wrote: u globalu je isto samo je jedna stvar različita a to je da jedna ima upravljanje preko wifi-a :lol: :lol: :roll:
Čuj preko wifi-a :?
Šta, pristavim veš ko torrente? :lol:
ako si dobar s onim ircem može ti kodi instalirat na veš mašinu :lol: :lol:
Jedino ako na kraju veš razvrsta po folderima :lol: :lol: :lol:
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#243 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Indesit, toplo preporucujem. :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#244 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by vjesticanametli »

BJB wrote:Indesit, toplo preporucujem. :thumbup:
ev i gledam novu da uzmem i naDZoh indesit...koju imas da vidim pls moram uzet do pon. Hvala :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#245 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by vjesticanametli »

Jel ko uzimao na kupiehniku.ba :?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#246 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by BJB »

Vjestice, kod mene je ona dubina 42x širina standardnih 60cm.https://www.ekupi.ba/Indesit-masina-za- ... 06462.aspx.Morali smo jer nam je bas malo kupatilo...Extra je..Kupljena je u aprilu 2017. na ekupi.ba...Ne sjecam se koliko brzo je stigla..Znam da su me ove godine iznenadili brzinom jer sam kupila mašinu za suđe, napu i sve je doslo za 3 dana.. :shock:
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#247 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

zlo zlo wrote: 05/05/2019 23:11 samo ariston ne..meni 2x poslali nove mašine 2u1 s istim tvorničkim felerom, valjda cijela serija ima taj problem, vratih jer imaš pravo vratiti i dobiti novu bez popravljanja kad skontaš u 10 dana, prvu nakon tjedan dana vratila, drugu drugi dan, i uzmem kao čovjek electrolux, e to je gospodska mašina :-D
Konačno gorenje crklo, nakon poduzeg guglanja kupila Elektrolux EW8W261B, kombinirano pere - suši.
Zlo, Jel i kod tebe kombinacija? Imas li kakvih problema, savjeta (pogotovo kako da se sve ne sazvace).... Nisam prije imala susilicu, dabogda da nešto ne zajebem.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#248 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

Tabijat wrote: 07/01/2020 08:06
zlo zlo wrote: 05/05/2019 23:11 samo ariston ne..meni 2x poslali nove mašine 2u1 s istim tvorničkim felerom, valjda cijela serija ima taj problem, vratih jer imaš pravo vratiti i dobiti novu bez popravljanja kad skontaš u 10 dana, prvu nakon tjedan dana vratila, drugu drugi dan, i uzmem kao čovjek electrolux, e to je gospodska mašina :-D
Konačno gorenje crklo, nakon poduzeg guglanja kupila Elektrolux EW8W261B, kombinirano pere - suši.
Zlo, Jel i kod tebe kombinacija? Imas li kakvih problema, savjeta (pogotovo kako da se sve ne sazvace).... Nisam prije imala susilicu, dabogda da nešto ne zajebem.
jest vidim slična je mojoj :) odlična mašina :-D
jest imam kombiniranu :) dobro suši i ne gužva robu, samo bitno pripaziti da ne staviš na maksimum sušenja nego ono na pola sunca :D okretaji na pranju stavim 1000 kad ću sušit, ako vani sušim stavim na 800, osjetljivo perem na manje okretaja. prala sam i kapute u njoj, sve super :-D .

nakon sušenja obavezno koristi onaj mali program, clean, meni je na raise kad držim 2 gumba na ekranu malo se prebaci na njega, nekih 5 minuta traje da ispere bubanj dobro od svake dlačice od sušenje :-D
Tabijat
Posts: 1275
Joined: 25/12/2013 15:29

#249 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by Tabijat »

zlo zlo wrote: 07/01/2020 10:55
Tabijat wrote: 07/01/2020 08:06
zlo zlo wrote: 05/05/2019 23:11 samo ariston ne..meni 2x poslali nove mašine 2u1 s istim tvorničkim felerom, valjda cijela serija ima taj problem, vratih jer imaš pravo vratiti i dobiti novu bez popravljanja kad skontaš u 10 dana, prvu nakon tjedan dana vratila, drugu drugi dan, i uzmem kao čovjek electrolux, e to je gospodska mašina :-D
Konačno gorenje crklo, nakon poduzeg guglanja kupila Elektrolux EW8W261B, kombinirano pere - suši.
Zlo, Jel i kod tebe kombinacija? Imas li kakvih problema, savjeta (pogotovo kako da se sve ne sazvace).... Nisam prije imala susilicu, dabogda da nešto ne zajebem.
jest vidim slična je mojoj :) odlična mašina :-D
jest imam kombiniranu :) dobro suši i ne gužva robu, samo bitno pripaziti da ne staviš na maksimum sušenja nego ono na pola sunca :D okretaji na pranju stavim 1000 kad ću sušit, ako vani sušim stavim na 800, osjetljivo perem na manje okretaja. prala sam i kapute u njoj, sve super :-D .

nakon sušenja obavezno koristi onaj mali program, clean, meni je na raise kad držim 2 gumba na ekranu malo se prebaci na njega, nekih 5 minuta traje da ispere bubanj dobro od svake dlačice od sušenje :-D
Aha, nisam to vidjela clean ali valjda ima, zarovit ću se. (*edit, nisam našla, ima samo machine clean, preporuka jednom mjesečno)
Znaš šta mi nije jasno, kapacitet sušenja za normalnu odjeću je dosta manji od 6 kg (za "pola sunca" opciju), a ja sam nekako ciljala da ću najvuše koristiti onu opciju One Go 4h/5kg, da upalim naveče i da mi je ujutro sve oprano i suho. A onda vidim u manualu da je Sintetika i miješani tekstil
(veste, bluze, donje rublje,kućansko rublje i posteljina)
do 4 kg za cupboard dry. Pa sad ne znam jel mi zgodno to ili da posebno perem posebno sušim? malo mi peglativno to.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#250 Re: Ves masina - hitna preporuka

Post by zlo zlo »

ja sam skontala da mi nije bitno koji je program uključen, za materijale od onih što se može sušiti ofc, jer ionako sama stavim koju ću temperaturu i koliko okretaja, manje ionako od programa, a programi manje više to rade auto ti postavljaju postavke o tome. Iskreno više ni ne znam koji program ima koji kapacitet, nikad mi nije bio problem s vešom. Jedino mi problem bio kad bi puno sunce, tj. maksimalni nivo sušenja, tada presuši baš veš.

Prije u startu sam pazila da uključim sintetika kad bilo nešto takvog materijala, sad samo stavim pamuk i sama podesim postavke kako meni paše, tj. da maksimalno sačuvam veš :)
Post Reply